Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mrouskání koček


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: Mrouskání koček
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2007 0:00:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den, máme takový problém naše 9 měsíční britská kočička nám začala mrouskat, na tom nic neni zvlaštního, ale zaráží nás jedna věc, že mrouská každých 14 dní (teď už je to potředí za sebou) a ještě ke všemu čúrá na jiná místa, ale na bedinku také chodí. Je s ní še v pořádku??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouskání koček
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2007 5:48:21
Odpovědět s citátem

Podobné chování není u mrouskajících se slečen nic neobvyklého. Pokud chcete předejít zdravotním problémům (např. zánět dělohy), objednejte kočičku na kastraci.

Na téma mrouskání toho bylo již napsáno celkem dost, zkuste vlevo v Menu položku "Hledat".
Stručně - mrouskání je pro kočičku vysilující, hubne, mohou se objevit zmíněné problémy s nečistotností, navíc mrouskání (pokud kočička nebude mít koťátka) zvyšuje riziko vzniku rakoviny mléčných žláz, je tu riziko právě zánětu dělohy, kdy se nakonec stejně kastraci nevyhnete, po aplikaci kočičí antikoncepce (zabrání mrouskání na několik měsíců) je tu také riziko zánětu dělohy.
Pokud kočička není určená na chov, není nutné nechat jí "alespoň" jedny koťátka.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: mrouskání koček
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2007 12:40:06
Odpovědět s citátem

Dobrý den,mám také jeden dotaz.Myslím, že se ptám s velkým předstihem ale zajímá mne to mrouskání.Mám kočičku jsou jí 3měsíce.Chtěla bych jednou koťata,když bude mrouskat v těch 9měsících nebo nějak v tu dobu,není to příliš brzy na pokrytí?Po koťatach ji nechám vykastrovat,prosím o váš názor,zkušenost.Díky Bětka Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: mrouskání koček
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2007 12:52:03
Odpovědět s citátem

Víte, já osobně nejsem moc zastáncem toho, aby kočička měla koťátka. Pokud vezmeme v potaz papírové kočky, tak tam chovatelé dokonce v kupní smlouvě mívají podmínku při prodeji na mazlíka, že kočička musí být vykastrovaná bez toho, aniž by měla koťata.
Pokud je to kočička chovných kvalit, je zase nutné absolvovat výstavu a uchovnit jí. (stručně řečeno)
Navíc v inzerci je koťátek habaděj, a je důležité najít zodpovědné budoucí majitele.
Podle chovatelského řádu je nakrytí kočičky oficiálně možné až od jednoho roku věku, aby kočička byla celkově vyspělá. Takže pokud budete koťátka opravdu chtít, měla by se věkem k tomu roku alespoň přiblížit, je ale nutné brát v potaz, že kočička se může začít mrouskat už dokonce v 6ti měsících, kdy na nakrytí není zralá, byť fyzicky by koťata mít mohla, pak je nutné zvážit, zda jí vykastrovat, nebo nechat "trápit se" mrouskáním, které může být opravdu intenzivní a časté. Antikoncepce je zase rizikový zásah, jde o to, zda ho podstoupit.
Zkušenost ale s chovem či koťátky nemám, nebyl důvod nechávat Rubyšce koťátka.

Nevím, co Vám odpoví ostatní. Ale já bych doporučila opravdu zvážit, zda ty koťátka mít, a pokud ano, zjistit si celkově o krytí, těhotenství, porodu a odchovu prcků, co nejvíc informací.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Deaneira



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 15
Bydliště: Košice, Slovensko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2007 14:19:37
Odpovědět s citátem

My už tiež máme kočičku objednanú na kastraciu. Mrouska pravidelne každe 2 tyždne. Akurat že prave prisiel čas očkovania a tak nám doktor odporučil počkať ešte 2 týždne po očkovani ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2007 16:54:44
Odpovědět s citátem

Očkování není nutné dodržet přesně na den, dokonce se objevují názory, že stačí očkovat 1x za 2 roky.
Takže 2 týdny či měsíc by v případě zpoždění neměly hrát velkou roli.
Samozřejmě jde o to, co navrhne veterinář.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 10:13:45
Odpovědět s citátem

Mám kočičku, která se mi poprvé mrouskala skoro nepřetržitě 2 měsíce. Veškeré projevy a volání kocourka bylo velmi nepříjemné. Shocked Přestala se mi mrouskat, až po návštěvě kocourka. Ale nejsem si úplně jistá, zda to byl právě tento důvod ukončení mrouskání. Další mrouskání proběhlo normálně, tzn. trvalo cca týden. Přesto nejsem velkým zastáncem kastrace. Kastraci bych volila pokud by to zlepšilo zdravotní stav kočičky, odstranilo závažné problémy (velmi časté mrouskání, značkování, ...), pokud nejsem schopná zajistit kočičce/kocourkovi vhodného partnera, nejsem schopná se postarat o koťátka nebo to mám stanovené ve smlouvě. Osobně bych doporučila kastrovat kočičku od 1 roku lépe 1,5 roku, kdy má ukončený vývoj. Samozřejmě lze kastrovat, ale i nakrýt dříve.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 10:28:27
Odpovědět s citátem

Víte ono kočička nedospívá v 1-1,5 roce, ale může dospívat právě již klidně v 1/2 roce ...

Závažným problémem při kočičím mrouskání není hlasitost, značkování, trvalé mrouskání ... ale především tu existují zdravotní rizika - každé mrouskání zvyšuje riziko vzniku rakoviny mléčných žláz, existuje tu riziko zánětu dělohy; opravdu chce člověk riskovat rakovinu u své kočky? Výtoky z dělohy? A není to jiná rakovina či jiný zánět než mívá člověk, má to stejný průběh a stejné následky.

A berme v potaz i to, jak neuspokojená kočička svým způsobem trpí - a to při každém mrouskání jí necháme nakrýt? Tj. vysilovat jí klidně i třemi porody ročně? A kam s koťátky? Nebo jí necháme několikrát ročně mrouskat 2 měsíce v kuse?

Ono to není jen o tom dojmu, že mrouskání je normální a kastrace nepřirozená, je to o širších souvislostech ... o zdraví, o přeplněných útulcích, o zodpovědnosti ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 10:36:56
Odpovědět s citátem

Tříbarevná napsal:

Kastraci bych volila pokud ..., pokud nejsem schopná zajistit kočičce/kocourkovi vhodného partnera, nejsem schopná se postarat o koťátka

Bohužel většina kočiček nečeká, až jim maminka s tatínkem vyberou vhodného partnera a najdou si nějakého samy, pokud mají možnost výběhu.
A především bohužel - opravdu málokdo je schopen postarat se o koťátka, tzn. najít jim vhodné nové domovy!
Proč se naustále nacházejí koťata pohozená v lese, na cizích zahradách a v popelnicích??? Proč jsou útulky tak zoufale přeplněné???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 10:48:03
Odpovědět s citátem

April napsal:
Víte ono kočička nedospívá v 1-1,5 roce, ale může dospívat právě již klidně v 1/2 roce ...

Závažným problémem při kočičím mrouskání není hlasitost, značkování, trvalé mrouskání ... ale především tu existují zdravotní rizika - každé mrouskání zvyšuje riziko vzniku rakoviny mléčných žláz, existuje tu riziko zánětu dělohy; opravdu chce člověk riskovat rakovinu u své kočky? Výtoky z dělohy? A není to jiná rakovina či jiný zánět než mívá člověk, má to stejný průběh a stejné následky.

A berme v potaz i to, jak neuspokojená kočička svým způsobem trpí - a to při každém mrouskání jí necháme nakrýt? Tj. vysilovat jí klidně i třemi porody ročně? A kam s koťátky? Nebo jí necháme několikrát ročně mrouskat 2 měsíce v kuse?

Ono to není jen o tom dojmu, že mrouskání je normální a kastrace nepřirozená, je to o širších souvislostech ... o zdraví, o přeplněných útulcích, o zodpovědnosti ...

April


Je pravda, že každá kočička může dospívat jinak, ale jak to člověk pozná?!
Pokud by měla mít kočička zdravotní problémy je samozřejmě lepší ji vykastrovat. Proto jsem uvedla několik důvodů, proč kastrovat.
Neříkám, že každé mrouskání ji seženu kocourka, to bych se dostala do problému, že bych se nedokázala postarat o koťátka (což je jeden z důvodů, proč kastrovat). Pokud vlastním kočičku, tak jsem za ni zodpovědná, což si mnoho lidí neuvědomuje a pak jsou ty přeplněné útulky. Sad
Myslím si, že člověk by měl zvážit okolnosti a nezastávat jednostranný názor, že kastrovat nebo nekastrovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 11:07:20
Odpovědět s citátem

Ano, možná existují kočičky, které jsou tiché při mrouskání, netouží po kocourkovi, neznačkují, nebo mají nějakou hormonální poruchu, že nemrouskají vůbec ... ale většinou je vliv hormonů vždy stejný - kočka prostě dospívá = mrouská! Mrouskající kočka = kočka schopná oplodnění. Neexistuje jiné dospívání, může být maximálně oddáleno, jsou např. plemena koček, které mají tendenci dospívat později, ale jsou to jen výjimky.

Můj názor je, že neexistuje objektivní důvod, proč nekastrovat kočku určenou na mazlíka. Najděte mi jedinou okolnost, proč nekastrovat kočku ... pokud není určená na zájmový chov.

Ano, jsem zodpovědná za svou kočku, proto nepřipustím:

* aby se každý měsíc vysilovala a hubla při mrouskání a zůstala z ní jen vyhublá kočka s nekvalitní srstí (mrouskání je pro organismus náročné, taková kočka nejí a jen touží);
* aby riskovala to, že skončí na operačním sále s rakovinou;
* abych riskovala, že při jejím mrouskacím výletu mi jí zajede auto;
* abych riskovala, že při mrouskání a její sexuální tužbě mi zvládne utéct ven dveřmi v nestřeženém okamžiku;
* abych riskovala, že při tužbě po kocourovi chytne FIP či FIV (kočičí HIV);
* abych množila kočky, bez nějakého většího přínosu pro samotné plemeno
* abych akorát přispívala k tvorbě dalších nezodpovědných lidí, kteří si myslí, že mít koťata je super .. je to pyramida, každé narozené kotě splodí další a další kočky;
* abych bránila umístění kočiček z útulků tím, že sama je budu množit ....

.... to jsou důvody, proč ne ... a důvod, proč ano? Objektivní nevidím, pokud nepočítám sobeckou touhu pomazlíkovat malinké roztomilé kuličky.

Zodpovědnost mám ke kočce, k té, kterou mám doma, a svým způsobem i k těm, které se nemohly mít, nemají a nebudou mít tak dobře, jako ta moje.

Možná Vám to přijde jako radikální přístup, ale projděte si webové stránky útulků a zjistíte, kolik takových kočičích nadšenců nechalo své kočičce alespoň jednou koťátka .. a tohle je důsledek, přeplněné útulky, koťata v popelnicích, vyhozená v lesích, v krabicích u silnic ... Dejte si vyhledat obrázek, jak vypadá rakovina mléčné žlázy u kočky, jak vypadá jizva po operaci.

April

P.S.: a zapomněla jsem ještě na jeden důvod - nechci, aby mi moje kočička umřela, když by nastaly komplikace při porodu; a i kdyby ty komplikace měla jedna jediná kočka z tisíce, z milionu, nechci, aby to byla ta moje.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 7. 11. 2007 11:16:12, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 11:11:40
Odpovědět s citátem

Souhlasím 100% s April a moc doufám, že si tento výčet důvodů přečte co nejvíc lidí, kteří kočky ještě kastrované nemají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 11:24:02
Odpovědět s citátem

Ano, všchny tyto důvody jsou závažné, souhlasím! Ale poč všem lidem po narození neodoperují slepé střevo?! Mám to za sebou, kdy se na to přišlo na poslední chvíli a málem ten člověk zemřel. Asi neoperují proto, že každá operace je zásah do organizmu. A co když se operace nepovede?! Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 11:28:02
Odpovědět s citátem

Sčítáte jabka s hruškama.

http://www.kocky-online.cz/download/kastrace.pdf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 11:29:46
Odpovědět s citátem

Pokud stavíte přemnožené kočky, rakovinu, záněty na úroveň svého slepého střeva, tak mícháte hrušky s jabkama a není moc co dodat.

Kdo chce být slepý, zůstane slepý, kdo chce vidět, uvidí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 11:33:56
Odpovědět s citátem

Tříbarevná napsal:
Ano, všchny tyto důvody jsou závažné, souhlasím! Ale poč všem lidem po narození neodoperují slepé střevo?! Mám to za sebou, kdy se na to přišlo na poslední chvíli a málem ten člověk zemřel. Asi neoperují proto, že každá operace je zásah do organizmu. A co když se operace nepovede?! Sad


Protože pokud nedojde k zánětu slepého střeva, tak se běžně nijak neprojevuje, nedělá problémy, lidé o něm v podstatě neví.
Ale nevykastrovaná kočka se opravdu vysiluje, ruší okolí, má víc sklon se toulat a přijít k úrazu a opravdu geometrickou řadou zvyšuje počty bezprizorních koťátek. Nevykastrovaný kocour se toulá, pere, také tím může přijít k úrazu, značkuje nejen svůj domov ,ale i okolí sousedům, kteří třeba kočku nemají,ale mají od nevykastrovaného souseda označkovaná okna, polstry na zahradním nábytku a pod.( znám ze zkušenosti mé matky). Proto se jednoznačně přimlouvám za kastraci. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 11:35:52
Odpovědět s citátem

Ano, kastrace jako každá operace má svá rizika, ale stejné riziko nebo možná i vyšší s sebou nese každé krytí a každý porod kočky, zvlášť když chodí volně ven a může dojít k tomu že bude nakrytá třeba v šesti měsících - takový porod je pro kočku podobně riskantní jako porod u třináctileté dívky. Navíc toulaví kocouři často přenášejí FeLV a FIP - vaše kočka může být odolnější a nemusí se u ní nemoc projevit, ale může ji přenést na koťata, která potom budou umírat v útlém věku na velmi ošklivou nemoc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 12:15:49
Odpovědět s citátem

Přijde mi strašně smutné, že by se množily pouze kočičky s PP na chov a všechny ostatní by se musely dát vykastrovat. To by u nás nebyla nikdy žádná kočka, protože by se žádná z nich nenarodila. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 12:23:25
Odpovědět s citátem

Podívejte se od útulků, kolik takových kočiček už se narodilo ... a pokud je budeme dál neustále množit, tak jich tu bude za chvíli tolik, že se budou cíleně odstřelovat a zabíjet; dojdeme tak daleko, že útulky budou nuceny muset přistupovat k eutanáziím, obdobně, jako některé americké útulky; bude se zvyšovat množství volně pobíhajících koček, které budou cílem tyranů a násilníků a přibude množství koček ukřižovaných, upálených, utýraných ... bude jich tolik, že budou hračkou pro bezmozky ...

Vždycky bude existovat "sorta" bezprizorních koček, kterou nebude možno vykastrovat, ale je vhodné, aby právě jejich koťata přišly do útulků a dostaly šanci na nový domov; ne aby si kočičí nadšenci z útulků dělali odkladiště pro svoje neudané odchovy a znemožnili tím šance pro ty bezprizorní. A takhle to bohužel, nyní funguje.

To jen z útulkového pohledu; vynechávám ten zdravotní.

Lidi musí být natolik zodpovědní a inteligentní a sami musí najít tu hranici, kdy je možné pustit do světa další micinky a kdy je zapotřebí říct dost, je jich už moc a nebudu jejich řady dál rozšiřovat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 12:25:25
Odpovědět s citátem

Jak psala Karin, běžte se podívat do útulků, popelnic, do lesa, pod keře ve městech, kde končí "děti" nevykastrovaných kočiček. Těch Vám není líto?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 12:29:23
Odpovědět s citátem

Je mi jich lítio, nejsem necitelná, ale opravdu všechny skončí v útulku? Proč tedy moje kočička není v útulku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 12:31:00
Odpovědět s citátem

Tříbarevná napsal:
Přijde mi strašně smutné, že by se množily pouze kočičky s PP na chov a všechny ostatní by se musely dát vykastrovat. To by u nás nebyla nikdy žádná kočka, protože by se žádná z nich nenarodila. Sad


já myslím, že toto opravdu nehrozí, protože nezodpovědných majitelů koček je a stále bude spousta- hlavně těch, kterým běhají kočky kolem domu, rodí koťata ,jak na běžícím páse a ta se pak buď toulají,a plní útulky nebo je lidé topí(dokonce i hází do kamen) . Tím nemyslím na vás. Maminčina kočka nás taky předběhla a když jsem ji šla objednat na kastraci , už měla koťátka v bříšku. Našli jsme jim domov, jedno jsme si nechali a kočka už je po kastraci. Já myslím, že kromě toho ,že ušetříte kočce zdravotní komplikace v souvislosti s mrouskáním, porody a pod., její kastrací se ta bezprizorní koťátka v útulcích zase dostanou o stupínek blíž ke svému domovu. A až jich jednou bude v útulcích nedostatek? ( to je ideální stav asi jako komunismus Laughing ) tak pořád jich bude ještě dost nekastrovaných, aby si lidé toužící po chlupatém kočičím miláčkovi tu svoji našli. 100% vykastrovaná kočičí komunita je prostě nereálná. J.


Naposledy upravil janča dne 7. 11. 2007 12:48:31, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 12:31:32
Odpovědět s citátem

Moje Rubyška v útulku byla a bohudík, majitelé její maminky (chataři z Německa, u jejichž chaty se zdržovala) byli strašně překvapení, že není vykastrovaná a kočičku hned nechali vykastrovat.

Vidíte dál než na špičku svého nosu?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re:
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 12:31:50
Odpovědět s citátem

Tříbarevná napsal:
Přijde mi strašně smutné, že by se množily pouze kočičky s PP na chov a všechny ostatní by se musely dát vykastrovat. To by u nás nebyla nikdy žádná kočka, protože by se žádná z nich nenarodila. Sad


Jak již zmínila April, tak i já se zeptám: prosím, můžete uvést objektivní důvod, proč by za současného stavu ( přemnožení bezprizorních koček ) měly mít kočky bez PP i nadále koťata?
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alča



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 56
Bydliště: Pardubice

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 12:32:36
Odpovědět s citátem

Protože lidi , kteří smýšlí jako Vy, pak nezvládají nápor koťat a jednoduše je buď utopí nebo vypustí ven. A na druhé straně to útulky zachraňují a marně apelují aby se kastrovalo, kastrovalo..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 13:26:25
Odpovědět s citátem

Spousta koček nemá to štěstí jako Vaše Micinka, že si ji hodní lidi vezmou domů. Toulavé kočky budou rodit další toulavé kočky. Jedna kočka má až šest koťat několikrát do roka. Pokud si to spočítáte, je takový extrém na dlouhou dobu neúnosný. Jediná šance jak tomu zabránit a kočky přitom nestřílet, nederatizovat, je právě jejich kastrace.

Samozřejmě můžete "množit" i kočičky bez PP, ale jedině tehdy, máte-li pro koťátka zajištěný odběr do vhodné rodiny. Útulky praskají ve švech a vyhlašují stop stav. A co s těma kočičkama, které nikdo nechce? A to do toho ještě netahám finanční problémy.

Nezaopatřených koček je už tolik, tak mi to přijde krajně nezodpovědné.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 13:40:30
Odpovědět s citátem

Ještě si neodpustím kritiku textu na Vašich stránkách:

Píšete: "Je veliký rozdíl mít kočičku doma nebo venku. Pokud žije pouze venku, nepotřebuje téměř nic, protože se umí o sebe postarat. Místo granulí si chytne myšku, na broušení drápků jí stačí strom, pelíšek si najde na půdě se senem a kocourka si vybere venku sama. Aby nebyla divoká a byla zdravá, tak se s ní občas pomazlíme, dáme ji dobrůtku, aby se za námi ráda vracela a preventivně ji odblešíme a odčervíme."

To si myslím je holý nesmysl, a měla byste to buď hodně přepracovat nebo raději úplně smazat.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:12:02
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Spousta koček nemá to štěstí jako Vaše Micinka, že si ji hodní lidi vezmou domů. Toulavé kočky budou rodit další toulavé kočky. Jedna kočka má až šest koťat několikrát do roka. Pokud si to spočítáte, je takový extrém na dlouhou dobu neúnosný. Jediná šance jak tomu zabránit a kočky přitom nestřílet, nederatizovat, je právě jejich kastrace.

Samozřejmě můžete "množit" i kočičky bez PP, ale jedině tehdy, máte-li pro koťátka zajištěný odběr do vhodné rodiny. Útulky praskají ve švech a vyhlašují stop stav. A co s těma kočičkama, které nikdo nechce? A to do toho ještě netahám finanční problémy.

Nezaopatřených koček je už tolik, tak mi to přijde krajně nezodpovědné.


Konečně názor, který není jednostranný!!

Také se mi nelíbí zubožené a opuštěné kočky Crying or Very sad Ale všichni lidé nejsou špatní a nezodpovědní. Souhlasím s argumenty, které zde uvádíte. Ale navážet se do někoho, kdo neřekne, ano kastrujte a teď hned, mi přijde ubohé. Na začátku jsem řekla, že jednoznačně nejsem zastáncem kastrace, ale nikdy jsem neřekla, že nesouhlasím s kastrací. To je dost velký rozdíl. Jsem ráda, že se najde někdo zodpovědný a řeší tyto problematické situace. Jak jsem již psala, jsou okolnosti, kdy souhlasím s kastrací a těch je dost. V podstatě obsahuje vaše názory, proč kastrovat. Ale nesouhlasím, že musím ihned kastovat kočku, protože není určená k chovu a chci, aby měla koťátka. Samozřejmě nechci rodit jak na běžícím pásu a proto bych uvažovala o kastraci, pokud budu mít pocit, že je to nejlepší řešení (právě z těch zdravotních důvodů nebo že nedokážu zajistit dobrého majitele pro koťátka, eventuelně z jiného důvodu-nebudu vše opisovat Rolling Eyes ).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tříbarevná



Založen: 05.11.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:14:26
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Ještě si neodpustím kritiku textu na Vašich stránkách:

Píšete: "Je veliký rozdíl mít kočičku doma nebo venku. Pokud žije pouze venku, nepotřebuje téměř nic, protože se umí o sebe postarat. Místo granulí si chytne myšku, na broušení drápků jí stačí strom, pelíšek si najde na půdě se senem a kocourka si vybere venku sama. Aby nebyla divoká a byla zdravá, tak se s ní občas pomazlíme, dáme ji dobrůtku, aby se za námi ráda vracela a preventivně ji odblešíme a odčervíme."

To si myslím je holý nesmysl, a měla byste to buď hodně přepracovat nebo raději úplně smazat.


Je to řečeno obrazně a spíše zábavnou formou. Pokud bych měla napsat vše jak opravdu funguje, tak bych to psala do své smrti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 14:15:55
Odpovědět s citátem

Citace z Vašeho webu:

... a kocourka si vybere venku sama ...

To mi přijde jako sakra nezodpovědný přístup! A těžko máte pro tyhle koťátka, která se narodí někde na seně, zajištěn odběr!

A pokud nehodláte psát přesně, tak raději nepište vůbec! Protože tyhle nepřesnosti napáchají víc škody než užitku!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Britská krátkosrstá kočka (20x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
8
Značkování u kocourů a koček (13x)
9
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top