Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemocna ocicka???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
KimBee



Založen: 16.01.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Varnsdorf

Předmět: Nemocna ocicka???
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2005 17:03:58
Odpovědět s citátem

Ahojky moji cicince se v koutcich oci delaji takove tvrde tmave ospalky a na ocnich vickach jsou taky patrne jako takove tmave tecky.
Zkousela jsem ji to otirat borovou vodou ale nepomaha to.
cica neprojevuje zadne znamky nemoci. Chtela bych se zeptat zda to muze byt nejaky zanet.
Veterinar v nasem meste neni nejak privetivy a proto se chci nejdrive optat tady na kocourovi, nez vyrazim do vzdalenejsiho mesta.
Mam zkusenost ze kdykoli jsem k nemu sla dal mi vsechno mozne a se psem jsem k nemu dokonce chodila ob dva dny na drahe injekce, ktere jak jsem se pozdeji dozvedela nebyly vubec nutne.Ale to uz jsem odbehla od tematu Cool
Tak dekuji moc za radu Smile KimBee
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nemocna ocicka???
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2005 20:22:50
Odpovědět s citátem

KimBee napsal:
Ahojky moji cicince se v koutcich oci delaji takove tvrde tmave ospalky a na ocnich vickach jsou taky patrne jako takove tmave tecky.
Zkousela jsem ji to otirat borovou vodou ale nepomaha to.
cica neprojevuje zadne znamky nemoci. Chtela bych se zeptat zda to muze byt nejaky zanet.....
KimBee

Ahoj, a jakou máte rasu kočičky? Já mám exoťáčka a u těch je to celkem běžné. Tedy pokud je to v mezích normálu (očička otírám 1x za 1-2 dny). Nebo můžete zkusit nějaký volně prodejný prostředek jako Ophto Lavas, který kočičce neuškodí a je určen (mimo jiné) proti hnisání očiček apod.
Nejlepší by ale stejně bylo zajít pro klid duše k vetovi, aby Vás alespoň uklidnil, že to není nic vážného!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Evik



Založen: 17.01.2005
Příspěvky: 3

Předmět: ocicka
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2005 12:03:09
Odpovědět s citátem

Ahoj, nase kocinda mela pred dvema mesici totez, vet nam rekl ze to muze svedcit o oslabeni imunity, aleneni to nic vazneho a je to pomerne bezne.Takze my lecili kapkami ophtalmo septonex, kapat tak trikrat denne a na noc namazat mastickou ophtalmo septonex(lip se udrzi v ocicku)vse dostanete volne koupit v lekarne.Za tri dny bylo po vsem,ale pokud se vam to nezda taky bych doporucovala navstevu veterinare, clovek nikdy nevi.
Hodne stesti
Eva
_________________
Eva(Ema a Alf)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KimBee



Založen: 16.01.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Varnsdorf

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2005 19:59:19
Odpovědět s citátem

Kocicka je to domaci, nas mazlik.
Dekuju moc za rady zatim ji ocka vytiram Opthalem, ale zvazuju navstevu u veterinare, clovek nikdy nevi a nerada bych neco zanedbala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča(Daník+Kulík)
Anonymní





Předmět: re očička
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2005 22:00:26
Odpovědět s citátem

Jako oční lidský lékař se na to dívám takto: lidské i zvířecí oči mají určitou samočistící schopnost, to znamená, když se do nich dostane nějaká nečistota, nebo prach, tímto způsobem se z oka dostane ven.Pokud je oko pěkně lesklé a rohovka je průhledná, asi bych s tím nic nedělala. Spousta lidí má také např. po ránu v očích tzv.ospalky. S Ophtalmo-Septonexem nic nepokazíte, ale dle mého názoru ani nespravíte. Mám zkušenost, že co se spraví se Septonexem, spraví se i bez něj.
Jiná je situace, pokud je oko hladké, lesklé, ale teče z něj hlen nebo dokonce hnis- žlutozelený, potom bych si v lékárně koupila Pamycon- to je vlastně |Framykoin v kapkách- jestli vám jej dají bez receptu. Důležité je kapat nejlépe 5xd. po dobu 5-7 dnů.Jsou to antibiotika, tak je dobrá alespoň trošku nějaká pravidelnost.
Jestliže je však oko bez lesku, jakoby oschlé, nebo je rohovka přímo zašedlá, pak nečekat a rovnou na veterinu.
Pokud se kocourek do očka škrábne o něco, nebo ho škrábne druhá kočka, v rámci 1. pomoci koupit v lékárně volně prodejné umělé slzy lépe v gelu a aplikovat co nejčastěji 3-5 dnů do zhojení. Trošku uleví v bolesti. Ještě lépe je oko překrýt a přelepit, ale to nevím, zda si kocour nechá.Zase platí, jakmile rohovka zašedne a stane se méně transparentní, ihned na veterinu.Snad to nevyznělo jako školení, ale tak nějak to funguje u lidí.J.
Odpovědět 
KimBee



Založen: 16.01.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Varnsdorf

Předmět: nemocna ocka
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2005 13:41:48
Odpovědět s citátem

Fina ma krasny velky kukadla neni tam zadny naznak neceho o cem jste psala takze me to uklidnilo:o) ale stejne pro klid duse asi navstivim veterinare, i kdyz se mi zda ze ji to tedka zacina mizet a nema to tak hojne jako v predeslych dnech.
KimBee.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: re očička
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2005 13:05:21
Odpovědět s citátem

Tak jsem ráda, že jsem si přečetla tvoji radu. Moje Julinka už vypadala, že je fit, akorát pohublá, ale předevčírem jí začalo téct z očička. Včera už to bylo hnisavý, malinko kouká mžurka. Omývala jsem heřmánkem a na noc jsem dala ophtalmoseptonex. Ale nic moc, protože jsme trávili nedávno dost dlouhou dobu na veterině, je docela problém jí i otřít to očičko. Je takový "stresák", ještě jí nezarostla pacinka po odběrech, takže se mi s ní nechce běžet na veterinu. Sad Takže zkusím ty kapky. Zítra by mi známá měla přinést ophtalmoframykoin, můžu kombinovat kapky a mastičku na noc? Mám docela hrůzu z aplikace - je to boj... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: ocicka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2005 15:13:40
Odpovědět s citátem

No Oftalmoframikoin jsou v podstate antibiotika, oftalmoseptonex slouzi k dezinfekci, pokud to budete kombinovat zrejme nic nezkazite. Ale pokud budete mit antibiotikove kapky, je zbytecne na noc mazat oftalmoseptonexem, protoze i oftalmoframikoin ma dezinfekci ucinky, jenze kapky se zase v ocku celou noc neudrzi.Jak rikam kombinaci nic nezkazite, na omyvani bych doporucovala Borovou vodu ohratou na pokojovou teplotu, prece jen je to sterilni.
Takze vesele kapejte 5 krat denne, do ocek.
Aplikaci jsem resila tak ze sem zabalila kocku do deky, poradne ji k sobe pritiskla otevrela ji ocko a kapla, praxe z detskeho oddeleni se hodila:))
Preju hodne stesti, a prezijte ve zdravi
Eva
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: re očička
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2005 10:30:34
Odpovědět s citátem

Kombinovat O-Framykoin a O-Septonex je zcela zbytečné, dobré je kapat O-Framykoin(= Pamycon ) 5xd a na noc O-Framykoin mast, ev. jdete-li na část dne z domu, že nemůžete kapat, potom dát mast místo kapek, vydrží v oku déle. Důležité je dodržet alespoň relativní pravidelnost a pokud možno alespoň 5 dnů, jinak se může zánět vracet a bakterie pak nemusí být na Pamycon citlivé!K výplachům nebo otírání je dobrá borová voda nebo Ophtal. Heřmánek bych raději nedávala, u lidí často vyvolává silné alerg. reakce a nemám zkušenost, jestli na něj může být alergie i u koček. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: re očička
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2005 17:35:18
Odpovědět s citátem

Tak jsem vyměnila heřmánek za Ophtal a řekla bych, že trochu lepší, ale Pamycon i Ophtalmofram. je na předpis, zatím jsem ho nesehnala, takže nakonec budu muset stejně na tu veterinu i s Julinkou, jinak se asi k tomu framykoinu nedostanu... Ale je fakt, že dneska už to očičko nebylo hnisavý, jen mžurka je načervenalá a teče jí z něj. Jinak je v pohodě, papá a žádná změna nálady.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: Re: re očička
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2005 7:09:07
Odpovědět s citátem

Taky jsme měli takový problém. Kočině začalo moc slzet oko, úplný potok.
Řešila jsem to borovou vodou, ale bylo mi řečeno, že se tím nic nevyřeší. U veterináře jsme podstoupili nepříjemné vyšetření, když ji odebíral vzorek na rozbor. Čekali jsme týden na výsledky a mezi tím kapali kapky co dvě hodiny. Výsledky ukázaly, že kočička po návštěvě WC si při mytí zanesla do oka nečistotu a způsobila si zánět. Dostali jsme jestě jedny kapky na kapání 3x denně. Bohužel, nemůžu teď říct jak se kapky jmenují, nemám je u sebe. Zpočátku nám zalezla kde se dalo, jen uviděla v ruce lahvičku,ale někdy to úplně vycítila, že se blízí doba kapání. Teď už si zvykla a pěkně drží. Je fakt, že jsme na to vždy dva. Přítel ji drží v náručí. Přeji brzké uzdravení
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (22x)
4
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
5
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (21x)
6
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (20x)
7
Fotočlánek: Kocour ze Shreka existuje! (20x)
8
Fotočlánek: Kočky a děti 3 (18x)
9
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top