Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka a jídlo


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: Kočka a jídlo
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2007 18:43:19
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

máme takový zvlastní problém tedy jestli se tomu dá rikat problem. Naše kočička neumí jíst z misky. Granule z misky normalne sni ale kdyz ji dame kapsičku nebo konzervu ona jen olíze sós co tam je a maso vubec nesni. Ale kdyz ji ho po kouskach dám ven vedle misky tak si ho veme. Kdyz byla mala tak z misky normalne jedla tak nevím cím to muze byt.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 7:02:50
Odpovědět s citátem

A nezačala se jí ta miska najednou zdát moc hluboká? Přeci jenom teď už je velká kočka, u které se nesluší mít opatlané fousky Wink
Zkusila bych tu konzervu naservírovat na mělkém talířku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 9:50:45
Odpovědět s citátem

Taky kočkám dávám konzervy a maso na menších talířcích - podšálcích od hrníčků. Vyhovuje jim to tak víc Smile
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 10:11:15
Odpovědět s citátem

No mi máme nekolik druhu misek od tech hlubokých až poty nejmelcych prave tu nejmelci ma nase Nancy.. No tak zkusim vás trik s talirkem.. Smile Doufam ze to pomuze.. Nany je 9 měsicu a neni moc velka ani nijak tlusta je takova mala hubena.. Vetsina britek je spise vetsi a takovy kulaty ale nase Nany musi mit porad neco extra.. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 10:24:11
Odpovědět s citátem

U britek je věk kolem 9měsíců až roku doba, kdy vypadají kočky nejhůře. Jsou samá ruka, samá noha a až později se začínají zakulacovat. Z některých linií jsou kulaté už dříve, ale není to pravidlo. Každopádně je možné, že Vaše čičina ty kousky prostě nechce Very Happy Naše potvůrky taky jen vylížou šťávu a zbytek nechají. O mase se nedá mluvit, mrkněte na složení kapsiček, masa je tam jen malounko.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 15:58:09
Odpovědět s citátem

Na kapsičky a konzervy taky máme talířky. Granule jsou v misce, ale myslím si, že by je Amík měl raději taky na talířku.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 16:20:52
Odpovědět s citátem

No ona to "maso" co je v kapsicce nebo v konzerve sni, ale ne v te misce jen kdyz ji ho dam stranou ven a po kouskach.. Ale nekdy sni i par kousku z misky veme tak nevim.. Confused Granulky mame v hluboke misce a do ni Nany pusu uplne zabori a přimo je hlta nekdy mam pocit ze je ani nekouse.. Pripomina mi trochu bagr kdyz je ji.. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2007 19:57:40
Odpovědět s citátem

Tak jsme dnes vyzkouseli místo misky taliřek a ono to vázne pomohlo Nany konecne neco snedla a sama.. Razz Doufejme, ze to nebyla jen nahoda a ze ted uz bude dobre papat.. Dekuju vám moc za rady.. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2007 20:01:33
Odpovědět s citátem

Tak to je fajn Smile Snad jí to vydrží.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2007 22:58:17
Odpovědět s citátem

To jsem ráda, že to pomohlo a že kočenka baští Smile
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 7. 2007 22:16:16
Odpovědět s citátem

No tak jsem tu naší potvurku trochu přechvalila no, ale veřim, že zase něco sama spapa..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 7. 2007 12:05:56
Odpovědět s citátem

rychla.zelva napsal:
No tak jsem tu naší potvurku trochu přechvalila no, ale veřim, že zase něco sama spapa..


Ahoj, já bych v tom viděla to, že kočičáci jsou podšívky a prostě jim vyhovuje, že je někdo krmí... Smile Na tohle by tady mohla psát ódy Karla od Maxíka, který baštil granulky pouze, když je držela v dlani... Jinak ani omylem...
Já bych to viděla takto - když to nechce baštit, tak jí to třeba dva tři dny nedej... a pak se uvidí.

Damián taky z kapsiček vylízal akorát šťávy a zbytek jsem vyhazovala... Tak jsem ji přestala dávat pravidelně a když jsem mu ji dala, tak to snědl a ještě další motivace u nás byla - nový hladový krk... a to máte teprve vidět, jak z misky mizí kapsička... Laughing (i když je to otázka času, protože až se z Pišty stane ten pravý domácí mazlík, tak mě bude určitě taky trápit... )
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ifča



Založen: 08.12.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Jižní Čechy

Předmět: Chování u jídla
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 19:40:05
Odpovědět s citátem

Mimo to,že mám naprosto stejný problém s vylizováním šťávy a nechávání kousků "masa" z kapsiček mi naše čičina dělá to,že někdy stojí u misky a hrabe přední pacičkou. Myslíte,že jí nechutná obsah mističky nebo že mám málo? Nenapadá mě jiný důvod.Máte někdo čičinu,která dělá to samé?
Pak jsem se ještě chtěla zeptat,jestli je vhodné kotěti (6 měsíců) míchat více druhů kotěcích granulí dohromady.Třeba udělat ze 3 druhů směs. Nevím jestli jí tím neublížím.
Moc díky za reakce. I.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 20:00:51
Odpovědět s citátem

To hrabání packou u misky dělá moje kočka Mikina, vlastně si tím "zahrabává" krmení na později...
Všem třem mým kočkám jsem granule různých značek míchala, od jejich asi 9 měsíců, co ke mně přišly, a dělám to dodnes. Nikdy s tím problémy neměly. Ale je to jen můj názor a moje zkušenost, jiní to třeba budou vidět jinak...
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Chování u jídla
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 20:44:49
Odpovědět s citátem

Ifča napsal:
Mimo to,že mám naprosto stejný problém s vylizováním šťávy a nechávání kousků "masa" z kapsiček mi naše čičina dělá to,že někdy stojí u misky a hrabe přední pacičkou. Myslíte,že jí nechutná obsah mističky nebo že mám málo? Nenapadá mě jiný důvod.Máte někdo čičinu,která dělá to samé?
Pak jsem se ještě chtěla zeptat,jestli je vhodné kotěti (6 měsíců) míchat více druhů kotěcích granulí dohromady.Třeba udělat ze 3 druhů směs. Nevím jestli jí tím neublížím.
Moc díky za reakce. I.



Od malička míchám čičinám více druhů granulí,nemají s tím žádný problém,budou jim už dva roky.Hrabání u misky také považuji za náznak,že má dost a zahrábává na později.




Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Chování u jídla
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 21:30:05
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:

Od malička míchám čičinám více druhů granulí,nemají s tím žádný problém,budou jim už dva roky.Hrabání u misky také považuji za náznak,že má dost a zahrábává na později.



To míchání různých druhů provádím odjakživa (co mám kočenky Wink ) taky, a nemají s tím žádný problém. Spíše naopak.

A to zahrabávání? Můj devon tím prohlašuje jídlo pro něj za nejedlé (takhle třeba zahrabává naše kafe, postavené na stole, víno a jiné poživatiny, které on za poživatelné nepovažuje). Ostatní kočenky tím dávají najevo, že teď už mají dost-pro mě je to pokyn jídlo odklidit, vím, že dál už nebudou (ovšem to se stává málokdy Wink - co mám nalezená koťata, ta jsou většinou bezedná). I když už si syčáci taky začali vybírat-jó, dobré bydlo kazí nejen lidi Razz ...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: Re: Chování u jídla
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2009 21:52:02
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
I když už si syčáci taky začali vybírat-jó, dobré bydlo kazí nejen lidi Razz ...


No to mi povídejte. My když jsme minulý rok začali (díky Vám Wink ) objednávat nové konzervičky a kapsičky ze zooplusu, tak se po nich po všech jen zaprášilo. A dneska, už si potvůrky zase vybírají (hlavně že všichni "kradou" dietní granule naší kočičce s potravinovou alergií Twisted Evil ). Některé konzervičky už zas žere jen toulavý kocour, kterého krmíme venku. Ale aspoň si pošmákne, takovou kvalitku občas nemáme ani my lidi Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: Re: Chování u jídla
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 0:45:09
Odpovědět s citátem

Ifča napsal:
Mám naprosto stejný problém s vylizováním šťávy a nechávání kousků "masa" z kapsiček. Máte někdo čičinu, která dělá to samé?

Arrow jj, naše některé to též dělají - vylížou šťávu a kousky nechají. A tak jsem se naučila vzít vidličku a ty kousky jednoduše rozmačkat Wink . Jde to velmi dobře a rychle. Stejně ale máme zbytky (domácí kočenky jsou prostě rozmazlené), ale i ty využiju - Rolling Eyes posbírám je a odvezu (kromě jiného jídla) hladovým číčám, které jezdím dokrmovat. Věříte, že snědí i obyčejný chleba Smile ? Takový mají strašlivý hlad Sad .
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2009 19:07:55
Odpovědět s citátem

Tak naše holky už jsou taky pěkně zmlsané. Hlavně ta menší. Má v mističce svoje kotěcí granule a pořád chodí na light granule nebo granule pro kastráty co má v mističce Betty. Kapsičky nejedí ani jedna. Paštičky malá taky nejí, nejí ani maso. Baštily Shiny catky a to všechny a moc rády. Teď už ta malá potvůrka sní jenom tuňákovou a ke kuřecí jenom čuchne a jde pryč. No rozmazlené čičinky Smile

Jinak granule taky míchám, aby jedly i více druhů. Kdyby náhodou některé nebyly. Vůbec jim to nevadí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
2
RSS kanály (40x)
3
HCM u koček - program PawPeds (25x)
4
Zlomek vteřiny (22x)
5
Debakl (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (20x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top