Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zvláštní příznak mrouskání ???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tilak



Založen: 03.07.2007
Příspěvky: 4

Předmět: Zvláštní příznak mrouskání ???
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2007 14:05:08
Odpovědět s citátem

Zvláštní příznak mrouskání ???
Dobry den,
potrebovala bych radu od nejakeho zkuseneho kockare
mam kocicku (8mesicu) a nejspis se dostava do toho pubertalniho mrouskaciho obdobi....i kdyz ja jsem zatim zadne priznaky nepozorovala, ale o vikendu , kdyz mi Tilak hlidala maminka u nas doma tak pry nastavovala prdelku a divne mnoukala....ale trvalo to jen dva dny a ted uz se zase tvari jakoze nic. Provadi ale takovou divnou vec a ja mam strach jestli to neni priznak nejake nemoci....zere trosku min nez obvykle,ale nijak vyrazne-mozna je to jen tim vedrem, normalne se tuli, hraje si a řádi jako vzdycky,ale nekdy kdyz se prijde mazlit a placne sebou vedle me na gauci a chce hladit....tak krome toho ze vrni a spokojene privira ocka tak se obcas trese...jako kdyby mela strach nobo co-tohle dela jen kdyz ji nesu k vetovi nebo jedem autobusem.....nejsou to zadne silne krece ( spis nejaky svalovy tres) a neni to jen velmi zridka(vsimla jsem si toho za tyden 3x) ,ale nevim,cim by to mohlo byt - zadne leky nebere, nic zvlastniho nesezrala, je jen v byte takze se ji snad nic nemohlo stat...vazne nevim Sad...myslite ze to muze byt priznak mrouskani a nebo mam radsi zajit k veterinari? poradte, nerada bych aby se ji neco stalo.....diky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza N.



Založen: 31.10.2005
Příspěvky: 58
Bydliště: Krajková, okr. Sokolov

Předmět: Re: Zvláštní příznak mrouskání ???
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 7. 2007 10:30:13
Odpovědět s citátem

Nejsem sice kočičí odborník, ale máme doma kocoura 2 roky a kočičku 1,5 roku. Mrouskání u nanší číči jsme si opravdu užili (začla přesne 24.12.). Myslím, že jistý příznak mrouskání to může být. Naše Rozárka nastavovala zadeček jak mohla, hrozně mňoukala, pak už dávala i ocásek na stranu. Pořád se válela po koberci a nám po nohách.
Dokonce když se přestala mrouskat začala pajdat na zadní nožičku. Vůbec jsme nevěděli proč......jeli jsme k vetovi, ten nic nenašel, pak přestala žrát a dostala i horečku......léčili jsme ji antibiotiky a dokonce dávali výživu stříkačkou (jinak by se vůbec nenajedla). Dodnes nevíme co to bylo. Veter. nám říkal, že to mohlo být i psychické po prvním mrouskání ...... nebo se možná uhodila ....... prostě nevíme. Než jsme ji vykastrovali stihla se nám mrouskat ještě 2x. Teď je vykastrovaná a spokojená.
Myslím, že Vám číča dospívá a bude chtít kocourka. Jestliže uvažujete o kastraci, doporučuji navštívit veterináře a vše domluvit. Držím palečky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terka



Založen: 14.08.2007
Příspěvky: 1

Předmět: Re: Zvláštní příznak mrouskání ???
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 8. 2007 16:28:09
Odpovědět s citátem

tilak napsal:
Zvláštní příznak mrouskání ???
Dobry den,
potrebovala bych radu od nejakeho zkuseneho kockare
mam kocicku (8mesicu) a nejspis se dostava do toho pubertalniho mrouskaciho obdobi....i kdyz ja jsem zatim zadne priznaky nepozorovala, ale o vikendu , kdyz mi Tilak hlidala maminka u nas doma tak pry nastavovala prdelku a divne mnoukala....ale trvalo to jen dva dny a ted uz se zase tvari jakoze nic. Provadi ale takovou divnou vec a ja mam strach jestli to neni priznak nejake nemoci....zere trosku min nez obvykle,ale nijak vyrazne-mozna je to jen tim vedrem, normalne se tuli, hraje si a řádi jako vzdycky,ale nekdy kdyz se prijde mazlit a placne sebou vedle me na gauci a chce hladit....tak krome toho ze vrni a spokojene privira ocka tak se obcas trese...jako kdyby mela strach nobo co-tohle dela jen kdyz ji nesu k vetovi nebo jedem autobusem.....nejsou to zadne silne krece ( spis nejaky svalovy tres) a neni to jen velmi zridka(vsimla jsem si toho za tyden 3x) ,ale nevim,cim by to mohlo byt - zadne leky nebere, nic zvlastniho nesezrala, je jen v byte takze se ji snad nic nemohlo stat...vazne nevim Sad...myslite ze to muze byt priznak mrouskani a nebo mam radsi zajit k veterinari? poradte, nerada bych aby se ji neco stalo.....diky




Dobry den, to je u kocek normalni. Moje kocka se ze zacatku mrouskala po 3 tydnech,ale ted ma to obdobi snad kazdy tyden. Taky skoro vubec neji nepije ,a furt mi beha po byte a vzdycky sebou nekde svihne a dava ocasek nastranu ,nastavuje zadecek,a klepe. ALe na veterine mi rekli ze to je normalni a ze se nemusime bat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zvláštní příznak mrouskání ???
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 8. 2007 6:10:17
Odpovědět s citátem

No normální - otázkou je, jak dál s neustále mrouskající kočičkou (může také přejít do stavu trvalé říje, že bude mrouskat neustále), pokud to není kočička chovná, je dobré zvážit kastraci.
Protože neustálé mrouskání kočičku velmi vysiluje, hubne, nejí, a může způsobit další zdravotní komplikace - zánět dělohy, rakovina mléčných žláz.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (46x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (20x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (15x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top