Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sisalové lano na výrobu škrabadla

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: Sisalové lano na výrobu škrabadla
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2007 23:42:28
Odpovědět s citátem

Líbí se mi podomácku vyrobená škrabadla ze stromu - našla jsem tohoto prodejce a výrobce různých lan http://www.vltava2000.cz/lanaprovas/default.asp?lngDepartmentID=2&lngPage=9&lngOrderingItemID=1

máte na něj někdo reference? Musí být to lano jen sisalové, nebo proč se vlastně tento materiál používá (tipuji, že je to zejména o ceně materiálu?)? Máte někdo nějaký další tip, kam jít na nákup lana?

Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Sisalové lano na výrobu škrabadla
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 6:52:26
Odpovědět s citátem

Sisal je poměrně drahý, navíc když ho potom kočky škrábou uvolňuje ostrá vlákna, která potom lítají po bytě společně s chuchvalci kočičích chlupů. Podle mého názoru je mnohem lepší materiál na škrabadol obyčejná bavlněná prádelní šňůra.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: Re: Sisalové lano na výrobu škrabadla
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 11:14:00
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Sisal je poměrně drahý, navíc když ho potom kočky škrábou uvolňuje ostrá vlákna, která potom lítají po bytě společně s chuchvalci kočičích chlupů. Podle mého názoru je mnohem lepší materiál na škrabadol obyčejná bavlněná prádelní šňůra.


Děkuji za praktickou poznámku. Já někde četla porovnání, že to výrazně méně vydrží, ale protože používám drátěný sušák, tak popravdě netuším, za kolik je prádelní šňůra k dostání. Sisalová lana jdou sehnat za 10 a 12 Kč/metr (průměr 8 a 10mm) Vy máte bavlněné škrabadlo?

Kokosové lano je prý třeba levné, ale hodně z něj lítají vlákna... lněnokonopná lana jsou drahá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 16:21:07
Odpovědět s citátem

Já mám naopak se sisalem dobrou zkušenost. Nedávno jsme doma vyráběli škrabadlo, předtím jsme měli malé kupované ale taky se sisalem.Kočka drápe celkem často, ale provaz je pořád dobrý a nic z něj nevypadává. Jedinou nevýhodou pro mě byla ta pořizovací cena,prádelní šňůra by byla levnější, ale zase není to investice na krátkou dobu, tak mi to nebylo líto investovat. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 18:27:09
Odpovědět s citátem

No jo, ale já mám koček sedm. Šplhadla mám pouze koupená a sloupky ze sisalu jsou po pár měsící v dezolátním stavu, lana přetrhaná a neustále všude po bytě ostrá vlákna ze sisalu. Škrabadlo se šňůrou z bavlněného materiálu drží podstatně déle a i když jsou provazy poškozené tak mi po bytě nic nelétá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 7. 2007 23:35:20
Odpovědět s citátem

Záleží také na zpracování sisalového lana.. Máme nekolik škrabadel a každé má trochu jiné zpracování sisalovéh lana jedno je takové hrubé a skoro vůbec z nej nic neodpadáva a druhé je takové opelichané.. Confused Pokud jde o naše starsí kocku te je jedno co to vlastne skrabe jestli sisal nebo obycejnou prádelni snuru a kdyz prijde na tu nasi malou tak ta na skrabadla ze sisalu ani z pradelni snury nechce proto jsme ji museli poridit ze surového dreva takový 80 cm vysoký trámek.. Twisted Evil Takze je jen na Vaší kocicke co si vybere na skrabání.. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 11:34:24
Odpovědět s citátem

Potvrzuji zkušenosti Aleny V - i nám se sisalové sloupky různě nepěkně třepí, neustále z nich uklízím oškrábaná vlákna a neumněle zamotávám zpět rozmotané šňůry... S bavlněnou šňůrou nemám zkušenosti, zatím se nejlíp osvědčily sloupky obalené zátěžovým kobercem - ten kočky milují a není z něj nepořádek - taky po častém používání nevypadá tak úděsně jako sisal. Hlavně pokud budete vyrábět sloupky svépomocí, myslete na to, aby byly dostatečně vysoké - tak, aby se mohla kočka ke škrábání natáhnout - tzn. alespoň jeden sloupek udělat vysoký min.80 cm, lépe metr. Většina prodávaných škrabadel má sloupky trestuhodně krátké - naše kočky je škrábou vleže.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 7. 2007 1:14:21
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
Potvrzuji zkušenosti Aleny V - i nám se sisalové sloupky různě nepěkně třepí, neustále z nich uklízím oškrábaná vlákna a neumněle zamotávám zpět rozmotané šňůry... S bavlněnou šňůrou nemám zkušenosti, zatím se nejlíp osvědčily sloupky obalené zátěžovým kobercem - ten kočky milují a není z něj nepořádek - taky po častém používání nevypadá tak úděsně jako sisal. Hlavně pokud budete vyrábět sloupky svépomocí, myslete na to, aby byly dostatečně vysoké - tak, aby se mohla kočka ke škrábání natáhnout - tzn. alespoň jeden sloupek udělat vysoký min.80 cm, lépe metr. Většina prodávaných škrabadel má sloupky trestuhodně krátké - naše kočky je škrábou vleže.


ten zátěžový koberec mne nenapadl - já totiž jinde vyčetla, že škrábací místo by nemělo být z koberce, aby pak rozlišila ty materiály, kde smí a kde nesmí škrabat, tak jsem ho neřešila. Upozornění na délku sloupku si vezmu k srdci, jsem velmi vděčná za tyhle praktické poznámky.
zatím máme jen tak něco do začátku pro kotě-jakýsi malý "domeček" a rohové škrabadlo na zeˇˇd, ale chci právě dovymyslet ještě další zajímavá místa, až uvidím to kotě naživo, tak jemu "na míru" podle jeho povahy. Na sisal jsem se ptala, protože jsme uvažovali o tom, obalit lanem podˇˇtatý stromek, aby z něj nepadala kůra, až seschne. jak to tady čtu, jestli by ono nebylo nejjednodušší nechat tu kůru opadat, aby drápala dřevo a obalit to lanem, až to bude vypadat hnusně.

děkuji moc všem za rady. už se nám to blíží, v sobotu bychom měli jít za kotětem na návštěvu a za 14 dní si ho povezeme domu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top