Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kotě z útulku

Fórum: Zkušenosti

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Ecke



Založen: 28.05.2007
Příspěvky: 7

Předmět: kotě z útulku
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 8:52:21
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
tak jsme se rozhodli pořídit naší Lady (3,5 měsíce stará britská kočka) kamaráda/ku a chtěli bychom si vzít obyčejnou (nepapírovou) kočičku z útulku. Chtěl bych se zeptat zda máte někdo nějaké zkušenosti s Útulkem pro opuštěná zvířata v Praze (Dolnoměcholupecká 58, Praha 10). Chtěli bychom nějaké kočičce pomoci, ale nechceme si domů přivést i s novou kočičkou také nějaké nemoci a blešky a ohrozit tím naší Lady, která v životě neviděla blešku Smile . Děkujeme za každou odpověd i radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kotě z útulku
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 9:12:17
Odpovědět s citátem

Bohužel, zrovna na tenhle útulek jsem příliš chvály nečetla, ke škodě všech u nich "nabízených" zvířat.
Určitě je ale lepší si názor udělat sami a podle toho, jak na Vás který útulek či depozitum působí, se rozhodnout, odkud si kočičku vezmete.
Navzdory veškerým snahám je možné, že se bleškám, průjmu či ušnímu svrabu nevyhnete, je to prostě úděl míst, kde spolu soužije víc koček pohromadě.
Doporučila bych Vám webové stránky - www.kocky-online.cz - je to server zaměřený přímo na útulky a na nabídku jejich koček.
Dobré zkušenosti jsou např. s OS Podbrdsko, které má kočky v domácnostech-depozitech.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JaSu



Založen: 12.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 13:16:44
Odpovědět s citátem

Vzala jsem si 2 kočičky z útulku OS Podbrdsko, odčervené. očkované, s mezinárodním OP, co víc ještě chtít? Docházíme pravidelně na veterinu, pravidelně odblešujem a odčervujem, kočulky jsou zdravé. V tom to není, jestli jsou z útulku nebo ne.


JaSu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 6:26:44
Odpovědět s citátem

No ono jak se to vezme, díky poměrně velké koncentraci a fluktuaci koček i přes veškerou snahu o zdravotní péči, může dojít k drobným zdravotním problémům ... proto je dobré být na problémy připraven, a nečekat 100% zdravé vypiplané kotě. Mezi tyto drobné problémy řadím právě zmiňovaný průjem, svrab - to opravdu není nic výjimečného, a na ty nemá odčervení a očkování až takový efekt.
Není to o tom, jakou péči jim člověk věnuje, když je má doma, ale o tom, co si mohou, či nemusí přinést z útulku. A rozhodně to nemyslím ve zlém, péče, kterou v útulcích dostanou, je velká, ale všem problémům se vždy prostě zabránit nedá.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JaSu



Založen: 12.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 9:01:23
Odpovědět s citátem

Já jsem tím chtěla potvrdit Vaši předchozí odpověď, ne se snad chlubit, že mám kočičky v pořádku, to je jasné. OS Podbrdsko nabízí hodně kočiček z domácích depozit, a útulkové tety, jak jsem měla čest jich několik poznat, by na případné problémy přišly a koťátko nedaly a nebo na to upozornily. Ten průjmík může být třeba jen změnou prostředí nebo stravy,
to se přece může stát i pokud si někdo vezme koťátko od majitele. Já jsem se ve svém okolí setkala s několika udivenými až odmítavými reakcemi na kočičky z útulku, a tímto jsem se jich chtěla zastat.

JaSu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JaSu



Založen: 12.07.2007
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 7. 2007 9:02:42
Odpovědět s citátem

Já jsem tím chtěla potvrdit Vaši předchozí odpověď, ne se snad chlubit, že mám kočičky v pořádku, to je jasné. OS Podbrdsko nabízí hodně kočiček z domácích depozit, a útulkové tety, jak jsem měla čest jich několik poznat, by na případné problémy přišly a koťátko nedaly a nebo na to upozornily. Ten průjmík může být třeba jen změnou prostředí nebo stravy,
to se přece může stát i pokud si někdo vezme koťátko od majitele. Já jsem se ve svém okolí setkala s několika udivenými až odmítavými reakcemi na kočičky z útulku, a tímto jsem se jich chtěla zastat.

JaSu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ecke



Založen: 28.05.2007
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 7. 2007 8:33:34
Odpovědět s citátem

Dobrý den, tak útulek v Dolnoměcholupecké jsme nakonec zavrhli, vhledem k mnoha negativním referencím a to i od našeho veterináře. Nakonec jsme se rozhodli pro koťátko z domácího útulku, je sice trochu plaché ale doufáme že si na nás zvykne. ve čtvrtek si ho jdeme vyzvednout a doufáme že si s naší Lady padnou do oka Smile . je to krásný modrošedý kocourek s podobou vlka Twisted Evil . Příští týden vám napíši jak se skamarádili s naší tygřicí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: průjmík a podobné
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2007 15:25:44
Odpovědět s citátem

Myslím, že s počátečním průjmíkem nabo kočičí chřipečkou člověk počítat musí ,při té koncentraci koček v útulcích. Ale taková patálie není nic proti tomu, co Vás čeká až dáte kočičku do pořádku, jakou láskou a přízní Vás zahrne a to -jak znáte kočičí povahu- zcela dobrovolně a z vlastní vůle Smile Rolling Eyes Razz
_________________
Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ecke



Založen: 28.05.2007
Příspěvky: 7

Předmět: tak už je doma
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2007 11:33:30
Odpovědět s citátem

Tak už máme kocourka z domácího depozita. Zatím je vyplašený ale doufáme že si zvykne. S naší Lady se zkamarádili hned druhý den a ted se honí po bytě jako šílenci - snad je to brzy přejde a nestihnou mezi tím zdemolovat celý byt Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra Urbanová



Založen: 04.09.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 4

Předmět: Dolnoměcholupský útulek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 8:36:23
Odpovědět s citátem

My máme kocourka z Dolnoměcholupského útulku, kastrovaného, odčerveného, odblešeného a očkovaného. Vzala jsem si ho právě proto, že tento útulek nemá dobrou pověst a ke kočinám se tam zřejmě nechovají moc hezky. Bála jsem se, aby ho náhodou neutratili, protože je mu 12 let (máme ho 5 měsíců). Všem kočičkám které tam jsou bych přála nový domov, protože se tam zřejmě nemají moc dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 8:39:51
Odpovědět s citátem

Petro, to je od Vás velice hezké a kocourka potkalo "na stará kolena" veliké štěstí. Ať je mu u Vás dobře ještě hodně dlouho!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: OS Podbrdsko x Dolnoměcholupský útulek
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 16:14:15
Odpovědět s citátem

Já se musím Dolnoměcholupského útulku zastat. Je to tam krásně čisťoučké, lidé jsou tam příjemní a ochotní. Zatímco OS Podbrdsko, konkrétně depozitum u pí. Burdové, příšerný zápach, žádná dezinfekce, vystrašená zvířata. Paní Burdová několikrát změnila termín předání zvířat a když jsem si dovolila proti tomu ohradit, tak mi další den jen zaslala SMS, že se rozhodla koťata dát jinému zájemci. Prostě mě potrestala za to, že jsem byla neposlušná. Ještě mi řekla, že je to její věc, komu kočky dá a komu nedá. Mám dvě kočičky z Dolnoměcholupského útulku a jsou obě přítulné, nijak vystrašené o žádných parazitech nemůže být ani řeč. Než si někdo budete vybírat zvířátko v útulku, určitě se zajděte podívat na více míst, já byla z útulu v Dolních Měcholupech unešená.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: městský útulek vs. soukromé depozitum
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 18:26:29
Odpovědět s citátem

I když neznám zmíněný útulek ani paní Burdovou, chci se tady zastat majitelů soukromých depozit nebo tzv. soukromých nálezců. Jejich situace je oproti městskému útulku dost odlišná, a tím také jejich přístup k jejich svěřencům a k zájemcům o ně.

Lidé v městském útulku jsou zaměstnanci, kteří tam dochází do práce, jsou za to placeni a kočku vydají komukoliv, kdo projeví zájem a zaplatí poplatek, nemusí se nikomu z ničeho zpovídat. Zaměstnance útulku pak zpravidla ani nezajímá, jak konkrétní kočky v novém domově žijí - není na to čas ani prostor. Veškeré náklady na tyto kočky včetně veterinární péče hradí město, respektive daňoví poplatníci.

Oproti tomu člověk, který kotě sám našel na ulici, třeba ho i záchranil před jinak jistou smrtí, doslova vypiplal doma na koleně a vydal se přitom z úplně posledních peněz, které měl, má k takovému zvířeti pochopitelně zcela jiný vztah a velice mu záleží na tom, aby odešlo "do dobrých rukou". Má tedy nepopiratelné právo zajímat se o to, jaký člověk si kotě bere a když mu tento člověk z jakéholiv důvodu "nesedí", rozhodnout se jinak. Může se přitom pochopitelně zmýlit a také občas mýlí - jak v dobrém, tak špatném smyslu.

Takoví lidé bývají také nesmírně zaneprázdnění, protože se nalezeným kočkám věnují ve volném čase po práci (kde vydělávají na to, aby je nějak uživili), proto je někdy obtížné si s nimi domluvit setkání - zrovna se totiž třeba dozvěděli o koťatech, které je nutno pochytat dřív, než přijdou mrazy.

Sama mám také kocourka z městského útulku a vím, že tam o něj bylo v rámci možností dobře postaráno, ale znám i několik soukromých depozit a proto jsem chtěla poukázat na tyto zjevné rozdíly.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 11. 2007 20:47:06
Odpovědět s citátem

Nemůžu než souhlasit, to že městký útulek se financuje z peněz daňových poplatníků je jedině dobře, aspoň část daní jde na užitečnou věc a taky mají v městském útulku daleko větší možnosti se o kočičky postarat, mají možnost karantény a celodenní péče, naproti tomu člověk, který dělá dvě práce asi těžko může kočičkám, zvláště těm nemocným z ulice poskytnout péči adekvátní jejich stavu. Nemyslím si, že člověk, který vše rozhoduje jen podle svých potřeb může být člověkem, kterému záleží na zvířatech. My máme s manželem taky své povinnosti a plánujeme je čas, nejen lidi ze soukoromých depozit, nehledě na tu formu, kterou nám to bylo sděleno. Vůbec se nás nikdo neptal a bylo nám to oznámeno. Opravdu si nemyslím, že by to bylo chování slušného člověka. Dále si nemyslím, že by pracovníci městského útulku neměli zájem o zvířata. Jednak mě o tom přesvědčilo chování lidí, s kterými jsem tam jednala a jednak mě o tom přesvědčily kočičky, které byly všechny přítulné a vymazlené. Vzali jsme si kočičku dospělou, která se dostala do útulku s koťátkem a byla tam od srpna. Jen co jsme jí přivezli domů, byla hned zabydlená, vůbec neprojevovala strach, prostě hned to byl mazílek. Nemyslím si, že by pracovníky útulku nezajímalo, kdo si kočičky odnáší, protože my třeba máme na paní z útulku mobil a kdyby se cokoli dělo, mohu jí kontaktovat. Milá Karin, pokud jsou vaše řádky sestavené pouze z vašich doměnek, pak si myslím, že nemají význam. Já tu vypsala svoje zkušenosti a zážitky. Nehledě na to, že v městském útulku jsme se mohli s kočičkami seznamovat jak jsme chtěli dlouho a nebylo nám neustále opakováno, že to není jejich práce, že dělají další dvě práce a tohle je jen koníček. Ostatně již delší řádku let jezdím s konzervami do jednoho soukromého útulku a tak vím, že i útulek někteří pojali jako velmi šikovnou výdělečnou činnost. Nejhorší je, že na to doplácí zase a jen zvířátka, která jsou lidem vydána na pospas.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 7:13:34
Odpovědět s citátem

Isabell, dala bych Vám teď dobrou radu, jděte s tímhle svým názorem za soukromými depozitáři na http://www.kocky-online.cz/jportal/ a tam ho prezentujte. Myslím, že se Vám dostane naprosto přesné odpovědi, jak fungují soukromá depozita a kolik lidí je ochotno se tomu věnovat a zasvětit tomu život. Není to tak černobílé, jak to vidíte vy - soukromé=špatné, státní=dobré.

Pevně doufám, že Vaše zkušenost je opravdu dobrá; ale nehaňte soukromé depozitáře. Zkuste si depozitovat, něco si o nich načtěte, a pak teprve suďte.

Btw. domněnky tu máte vy o soukromých depozitech; máte jednu zkušenost, oproti tomu se postaví desítky umístěných kočiček, či zkušeností a zážitků a přístupu ... viz deníčky útulku Palmovka, příběhy na webu SOS Hodonín, viz web Kočky-online.cz, kde se dočtete, jaké trable mají soukromá depozita, Azýlky a útulky ... pak teprve dělejte závěry; jedna Vaše zkušenost nemůže vést k objektivnímu závěru.

Útulek a výdělečná činnost? Proboha kde žijete???
http://www.kocky-hodonin.estranky.cz/clanky/zpravy-o-nasi-cinnosti
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=5&id=876
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?cat=1&subcat=5&id=861
a další a další ... opravdu jste přesvědčená o dobrém byznysu? Založte si vlastní útulek, depozitum a pak vydělávějte!

Víte, tohle mi přijde jako nevhodná propagace Měcholup a cílené hanění depozit a útulků stojících jen na dobročinnosti lidí. A jestli dále budete poškozovat útulky nesmyslnými obviněními (byť nepopírám, že i takový se najde, ale určitě mezi ně nepatří zrovna zmíněná pí Burdová), budu nucená tuto debatu uzamknout a příp. každou další.

Až budete pomáhat kočkám tak, jako lidé ze soukromých útulků, můžeme o tom podiskutovat, ale po jedné Vaší zkušenosti dělat takovéhle závěry a osočovat ostatní z neschopnosti, je mírně řečeno nezodpovědné a právě na tohle, na lidskou zlobu a zášť doplácí kočky, které jsou vydané napospas dobročinnosti a laskavosti lidí ochotných se zapojit do útulkářské činnosti!

April, moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 9:21:37
Odpovědět s citátem

Rozhodně souhlasím s April, paní Burdovou znám a vím že je velice příjemná a milá a velice ji obdivuji. Já bych to rozhodně nezvládala. Rozhodně si umím představit že pro ni určitě není jednoduché vedle svojí práce udržovat v čistotě a voňavém stavu byt plný koček. Taky si umím představit že se mohlo stát že byla natolik vytížená že pro ni bylo velice obtížné najít si v nabitém denním programu čas aby se vám mohla věnovat. A dokonce si umím představit že mohla zrušit už domluvenou schůzku s vámi třeba kvůli tomu že potřebovala jet někam vyzvednout zachráněnou kočku nebo s některým ze svých svěřenců potřebovala rychle jet na veterinu a je jasné že v takové situaci nebyl na nějaké dlouhé vysvětlování čas. To že by jakýkoliv útulek mohl být v nějakém případě výdělečný mi připadá jako naprostý nesmysl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 13:44:18
Odpovědět s citátem

Isabella napsal:

Milá Karin, pokud jsou vaše řádky sestavené pouze z vašich doměnek, pak si myslím, že nemají význam.


Škoda že jste si aspoň můj příspěvek nedočetla do konce, jinak byste se zdržela soudů o významu mých slov. Zřejmě vás zajímá pouze názor váš vlastní.

Na rozdíl od vás znám velice zblízka a dobře tři soukromá depozita, z nichž s jedním dost úzce spolupracuji. Do brněnského městského útulku jsem dojížděla po dva týdny každý den, protože kocourek byl nemocný a nemohli nám ho hned vydat. Dojížděla jsem za ním mimo jiné také proto, aby se trošku provětral, když byl jinak celý den zavřený v malé klícce, sám, přestože ve vedlejších klecích byli jeho malí bratříčci, také každý sám, což je pro malé kotě dost stresující. Nechci městský útulek kritizovat, je tam čisto, špičková veterinární péče - jen ten lidský přístup ke zvířatům prostě jiný než v soukromých depozitech.

Můj názor je ten, že paní Burdová vám prostě šlápla na kuří oko, z čehož se nemůžete vzpamatovat a tak jste se rozhodla pohanět myšlenku soukromých depozit jako takovou, i za cenu tak zjevných nesmyslů, že by někdo na depozitování mohl vydělávat Rolling Eyes

Ovšem asi si neuvědomujete, že nebýt těchto soukromých nálezců, stovky a stovky koček, které dnes žijí spokojeně v nových domovech, by byly touto dobou dávno mrtvé. Soukromí nálezci totiž nesbírají každou kočku, kterou najdou, ale převážně koťata a kočky nemocné, které na ulici moc šancí nemají.

Díky za každý městský útulek, který vynakládá alespoň nějakou péči o kočky bez domova. Žádný z nich však nemůže zcela pokrýt potřeby toho kterého města a v některých městech chybí zcela. Tam mají kočky šanci na lepší život jedině díky soukromým nálezcům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 21:48:19
Odpovědět s citátem

April, je mi líto, ale nepasala jsem, že soukromé musí být nutně špatné. Jasně jsem napsala, že léta jezdím do jednoho soukromého útulku, kam vozím konzervičky, pomazlím se s kočičákama a popovídám si s paní, které útulek patří, takže není pravda, že zde haním vše soukromé. Jasně jsem jmenovala osobu, se kterou jsem měla špatnou zkušenost, právě proto, aby to nevyznělo jako kritika soukromých útulků a depozit. Další věc je, že jsem vyjádřila svůj svobodný názor a vylíčila svou zkušenost a kdyby byl můj příspěvek smazán, nebo jakkoli omezen, tak si udělám o této diskusi názor a to takový, že tu není kritika vítána. Vůbec mi mi to nemrzelo, takový je prostě život, každý hájí něčí zájmy a tady zřejmě paní Burdová má své přívržence, já mezi ně opravdu nepatřím, protože to jak se k nám zachovala bylo opravdu hodně sprosté.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 21:50:05
Odpovědět s citátem

April, ještě další věc, takové manipulace jako že až budu pomáhat jako lidi v útulcích atd atd, myslím si, že o mě nic nevíte a že mám svých starostí až dost a že i malá pomoc je pomoc. Jak jsem psala, jezdím do útulku a přispívám konzervičkami a ujala jsem se dvou kočiček z útulku. Rozhodně si nemyslím, že pomoc se počítá na kvantitu, podle mě jde i tak trochu o kvalitu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 11. 2007 22:02:58
Odpovědět s citátem

Karin, přesně tak jak píšete, Burdová mi šlápla na kuří oko a co více, bylo to ještě bolestnější, neboť během návštěvy jsem se jí svěřila s tím, že mi před týdne zemřela po dlouhé nemoci (chronické selhání ledvin) moje milovaná kočička a že jsem všechny noci probrečela, pak viděla, jak si během toho, co známý sepisoval papíry hraju celou dobu s koťátky, která mi ona sama nabídla. Opravdu mi to zvedlo náladu a moc jsem se na ně těšila, jsme také lidé, co mají své povinnosti a je dosti bezohledné si myslet, že jediní lidé, co mají povinnosti, jsou lidé co zachraňují kočičky. Fakt to tak není... Další věc je, že jsme si z útulku vzali kotě, kterému každé čtyři hodiny mažu očíčka ATB mastičkou, jinak by musela být zavřená tři týdny v karanténě v útulku samotná v kleci, tak jsme si jí radši vzali domů, bylo to na našem rozhodnutí a paní z útulku nám jí pravidelně kontroluje. Kdykoli jí mohu zavolat a konzultovat s ní, takže to fakt tak není, že v městském útulku mají jen neosobní přístup. Je to opravdu individuální a záleží prostě na člověku. Paní měla velkou radost, když jsme přivezli kočičku na kontrolu a ta přibrala na váze. Máme z kočiček prostě radost a nezkazí nám jí ani to, že někdo zavírá oči před naší špatnou zkušeností. Já to tu napsala hlavně z toho důvodu, že se mi nelíbilo, jak je haněn městský útulek a napsala jsem pouze svojí zkušenost, na které si prostě trvám, ať mi to tu někdo smaže, nebo ne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 7:22:08
Odpovědět s citátem

Isabell, upozornila jsem, že pokud tu budete kritizovat soukromá depozita či útulky, budu nucena učinit určitá opatření. A to jen z toho důvodu, že vím, že lidé, kteří se tomu věnují tomu dávají veškerou svou energii, peníze a maximální možnou snahu, si nezaslouží, aby je kdokoliv jakkoliv hanil, většina z nich je taková, že by zasloužily metál a ne pomluvy .... toť k upozornění o rádoby svobodných názorech.

Kritika je zde vítána, ale opravu si myslíte, že zrovna kritika osoby, která věnuje svůj čas kočkám v takovéhle míře, je fér? A jestli Vám na kuří oko šlápla, možná byste se do útulkaření měla zapojit aktivněji, ne jen vození konzerviček do útulku, kde na tom vydělávají (viz Váš příspěvek) a pak zjistíte, že pokud se zmíněná paní zachovala, jak se zachovala, určitě Vám na kuří oko šlápnout nechtěla. A to nemyslím jako manipulaci, ale nikdy nepoznáme toho druhého, dokud nechodíme v jeho botách. Víte, ono kritizovat něčí chování je strašně snadné, ale vždycky je nutné snažit se za tím vidět i to další, tu další práci a činnost, ne jen, že zrovna já se cítím "poškozená" a ublížená.
Já se zastávám především těch zachráněných a umístěných koček ze soukromých depozit a útulků, financovaných soukromými penězi a dary, které právě z naší dobročinnosti žijí, které Vy můžete tímto poškodit, pokud by někdo bral Váš názor za bernou minci - a to ten názor, že soukromá depozita a útulky jsou horší než státní.

Ano, i malá pomoc je pomoc, a jsem přesvědčená, byť paní Burdovou neznám osobně jako například výše Alena V., že její pomoc je větší než ta naše.

Btw. k tomu hanění, četla jsem článek z února letošního roku a nebylo to cílené hanění státního útulku, ale osobní zkušenost slečny, která tam šla vypomáhat a byla velmi rozčarovaná z tamního přístupu. A já pevně doufám, že ta situace se za 3/4 roku opravdu zlepšila a že konečně peníze města jsou využívány pro kočky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 9:55:48
Odpovědět s citátem

April, už ten váš první odstavec stojí za to: Isabell, upozornila jsem, že pokud tu budete kritizovat soukromá depozita či útulky, budu nucena učinit určitá opatření. A to jen z toho důvodu, že vím, že lidé, kteří se tomu věnují tomu dávají veškerou svou energii, peníze a maximální možnou snahu, si nezaslouží, aby je kdokoliv jakkoliv hanil, většina z nich je taková, že by zasloužily metál a ne pomluvy .... toť k upozornění o rádoby svobodných názorech. Takže vy mi vlastně neupíráte svobodný názor, jen mi zakazujete kritizovat soukromá depozita
Rolling Eyes Ta vaše cenzura je k smíchu. Buď necháte všechny svobodně vyjádřit svůj názor a vypsat své pocity a zkušenosti, nebo prostě je to cenzura. Je to těžké překousnout jiný názor než je ten váš, chce to trochu tolerance... Napíšu to ještě jednou, nelíbilo se mi, co jsem se zde dočetla o Hornoměcholupském útulku a proto jsem si "dovolila" zde napsat své pocity, zkušenosti, které mám já z tohoto útulku, odkud mám krátce dvě kočičky. Dále jsem zde vypsala zkušenost s depozitem paní Burdové. Moje pocity prostě nezměníte tím, že vymažete moje příspěvky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 10:03:55
Odpovědět s citátem

April, vězte, že mě jde také o kočičky. Proto mě nemile překvapilo, že si z nich někdo udělá prostředek pro manipulaci lidmi. Kočičky bohužel nemají možnost se bránit. Myslíte si, že jsem byla ublížená, že mi pí. Burdová nedala slíbená koťátka? Ano docela mi to ublížilo, ale zároveň si uvědomuji, že potřebných kočiček je spousta a že určitě na mě někde ty moje kočičky čekají. Bylo to tak, jak to má být a já si místo dvou malých koťat odvezla jednu dospělou kočičku, která byla v útulku od půlky srpna a jednoho marůdka mourovatého, který potřebuje celodenní péči. Dále pak k mé pomoci. Nevím, co vás opravňuje k tomu posuzovat, jak je moje pomoc velká či malá, ale myslím si, že vzhledem k mojí náročné dlouhodobé léčbě je pomoc docela adekvátní. Opravdu si myslím, že vše je hodně idividiuální a hraje hodně roli spousta okolností. Není dobré vše takhle zjednodušovat a přepočítavat na kusy Crying or Very sad Jak jsem psala, jezdím do toho soukromého útulku, kde paní znám a o které jsem přesvědčená, že jí jde opravdu o kočičky a u pí. Burdové jsem ten pocit opravdu neměla. Vždyť vlastně aby mě potrestala za to, že jsem nechtěla akceptovat její věčné změny termínů (máme také své povinnosti, nejen lidé, co zahraňují kočičky) tak upřela těm kočičkám nový domov a to mi oznámila jen SMS, neměla ani tolik slušnosti, aby mi to zavolala Sad Já nejsem smutná, že nemám ta koťátka, neboť už své kočičky mám a jsem z nich nadšená, jen mě mrzí, že někdo takhle může využívat kočičky k manipulaci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 10:12:01
Odpovědět s citátem

Isabell, nesmázla jsem Vám žádný příspěvek a mazat nehodlám, jen odmítám nesmyslné útočení na soukromá depozita a útulky ... pak bych zakročila, tečka!

Svobodný názor je sice hezká věc, ale neměly bychom ho brát tak, že můžeme jen tak poškozovat ostatní a podle mě, výše uvedeným poškozujete slečny a paní, které kočkám věnují ve svém volném čase maximum. Jestli to je pro Vás málo a nechápete to, nevím, co dodat.

Opět Vám můžu poradit - běžte se svým názorem na pí Burdovou a celkově s názorem na práci depozitářek a útulkářů na web www.kocky-online.cz a tam jej vyjádřete svobodně a bude Vám vysvětleno, jak taková depozitní a útulková činnost funguje, z čeho žijí.

A pokud se Vám tam nechce, tak Vám dám tip na to, jakou aktivitu vyvíjejí ty osoby, kterým dle Vás na zvířatech nezáleží:
http://www.kocky-online.cz/clanky/damy-a-panove-ze-zrzku
http://www.kocky-online.cz/clanky/kalendar-os-podbrdska-opet-v-prodeji
http://kocky-online.cz/clanky/utulek-bona-a-kocky-ze-smetaku
http://kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=593 zpráva z roku 2004, optejte se tam, zda letos je to lepší ...
... a další a další a další ... a kde jsou městské útulky? Proč se o tato zvířata musí starat soukromá depozita a útulky?

Nehodlám měnit Vaše pocity, jen hodlám informovat ostatní, že pí Burdová není špatná osoba, jen proto, že neměla čas Vám předat kočku, a že soukromá depozita a útulky mají smysl a že osobám, které se tomu věnují, na zvířatech, kočkách záleží.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: Pro Isabellu:
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 10:57:39
Odpovědět s citátem

http://www.volny.cz/dumka/0207dum.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 11:09:04
Odpovědět s citátem

April, nevkládejte mi do úst laskavě to, co jsem neřekla, já mluvila o jedné osobě a to pí Burdové a né o osobách! Než budete reagovat na moje příspěvky, tak si je laskavě přečtěte a nepište tu nepravdy! Nebaví mě to a přijde mi to, že mě chcete od této diskuse odradit. Na kočky-online samozřejmě chodím už léta, tak nechápu, proč mi stále "doporučujete" kam mám chodit diskutovat. Je to prostě tak, že já napsala svou zkušenost s Hornoměcholupským útulkem a vy jste napsala nějaké zprostředkované zkušenosti, já napsala svou zkušenost s pí. Burdovou a vy aniž by jste jí osobně znala vše zpochybňujete. Zajímalo by mě jakým právem, právem moderátora diskuse? To si fakt člověk musí založit svoje diskusní fórum, aby mohl vyjádřit svůj názor a nebylo mu vyhrožováno smazáním příspěvkům a nebyly zpochybňovány jeho zkušenosti? Prostě s Hornoměcholuspkým útulkem mám osobně ty nejlepší zkušenosti a s paní Burdovou hodně špatné. Je pro vás tak těžké tohle přijmout? Pak to ale není můj, ale váš problém...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 11:17:38
Odpovědět s citátem

Nadjo, díky za odkaz. Článek jsem si přečetla a co se tam píše se mi nelíbí. Rohodně to ale nehodlám zpochybňovat jen proto, že já mám zkušenost proste jinou... Myslím si a už jsem to tu i napsala, že je to hodně o lidech a nedá se paušalizovat, že soukromé je špatné, nebo naopak dobré a státní taktéž. Prostě to záleží na jednotlivých lidech... Dnes jedeme s mrňousem na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli dostaneme pochvalu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 11:27:58
Odpovědět s citátem

Víte co, já pak nebudu těm, kteří by se Vaším příspěvkem mohli cítit dotčeni (soukromé útulky a depozita), vysvětlovat, proč jsem připustila jako moderátorka debatu, kde byla tato poškozena.
Viz:
citace:
a taky mají v městském útulku daleko větší možnosti se o kočičky postarat, mají možnost karantény a celodenní péče, naproti tomu člověk, který dělá dvě práce asi těžko může kočičkám, zvláště těm nemocným z ulice poskytnout péči adekvátní jejich stavu.


... z čehož lze odvodit, že soukromá zařízení nejsou schopná poskytnout tolik péče, jako městská. Tedy nic Vám do úst nevkládám, jen komentuji to, co jste napsala Vy, a na tom celém stavím své názory. Znehodnocujete tímto desítky záchran životů a operací, které byly hrazeny z dobročinnosti lidí a organizovány právě těmi soukromými organizacemi, nejen paní Burdovou, byť primárně byla "cílem" ona.

Alena V. Vám jasně napsala, že pí Burdovou zná, takže si také dovolila zpochybnit Váš názor; to je myslím oprávněné zpochybnění.

A především, nikdy jsem nevyhrožovala smazáním, pouze uzamčením diskuze a v tom je velmi podstatný rozdíl! Takže prozměnu nevkládejte do úst Vy mně něco, co jsem nenapsala!

Nehodlám ani slovíčkařit ani nesmyslně polemizovat. Pokud se cítíte poškozena jednáním paní Burdové, měla byste to především napsat jí a ne jí hanět na veřejném foru.
Doporučuji Vám kočky-online.cz z jednoduchého důvodu - je to server, který se primárně zabírá útukovou a depozitní činností, takže jsou tam více informovaní, jak to celé funguje, znají se navzájem a můžete tam načerpat další relevantní informace, a tam můžete také sdělit svou negativní zkušenost.

Nikdo nepopírá Vaše dobré zkušenosti s městským útulkem a já jsem velmi ráda, že mé daně jdou alespoň zde na dobrou věc.

Jediným mým problémem je, že se snažím toto forum vést objektivně a zodpovědně.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Isabella



Založen: 27.11.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 11:35:14
Odpovědět s citátem

April, tak se mi zdá, že je to stále dokola. Prostě jsem jen napsala svoje zkušenosti a pocity, tečka. Alena V sice paní Burdovou zná, ale prostě já s ní mám takovéto zkušenosti, co jako s tím mám dělat? Jako že paní Alena když něco napíše, má to větší váhu, než co napíšu já? Proč? Nechápu. To co napsala paní Alena je názor paní Aleny a co jsem napsala já je můj názor. Já jen psala, že se mi nelíbí, jak tu obhajujete pí Burdovou, aniž by jste jí znala a na druhou stranu moje zkušenosti zpochybňujete, aniž by jste znala mě. To jako proč? Nechápu. Prostě to jsou moje názory a zkušenosti a když má někdo jiné, tak má jiné, já se to taky nesnažím nikomu vymlouvat, tak to laskavě nedělejte vy. To by pak opravdu bylo jen rádoby objektivní, že?!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 11. 2007 11:37:59
Odpovědět s citátem

Původně jsem nechtěla do této debaty vstupovat, ale teď mi to nedá ...

Isabelle, byla byste tak hodná a vložila byste sem odkaz z koček online, kde píšete svoji špatnou zkušenost s paní Burdovou. A pokud možno i reakci paní Burdové na situaci, která tehdy vznikla? Je přecejen více pravděpodobné, že se "útulkářky" objevují více v tamních diskusích, než zde.

Protože pokud reakci paní Burdové nemáte, resp. paní Burdová neví, že o ní někam píšete a haníte její práci, tak je to jen a jen pomluva a nic jiného, i kdyby to, co říkáte, byla stokrát pravda.

No a kromě toho, že pomlouvat někoho za jeho zády bez možnosti obrany je hnus nejvyššího kalibru, tak je to taky trestný čin. No a protože spousta lidí včetně vás je tu anonymních, tak tu máme moderátorky, které to prostě budou hlídat, ať se vám to líbí nebo ne.

A nepřemýšlela jste o tom, že na Vašich názorech nebude asi úplně všechno v pořádku, když jste tu nenarazila na nikoho, kdo by vás v nich podpořil? Trošku divné ne?!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (54x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Kočičí jména (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top