Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bytoví kocouři na chalupě

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Alenka02



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha

Předmět: Bytoví kocouři na chalupě
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 7. 2007 12:15:52
Odpovědět s citátem

Hezký den, mám dva maiňáky, zatím nekastrované kocoury ve věku něco přes rok a necelý rok. Žijí s námi v bytě. Nyní jsme koupili chalupu a rádi bychom je brali s sebou, aby nezůstávali doma o víkendech sami.

Máte někdo zkušenosti, jak naučit městská trdýlka, aby se neztratila, nenechala rozmašírovat místníma kocourama, přejet, utopit, upadnout z žebříku, vydat se na výlet a nevědět, jak zpátky? A co kastrace? Má být preventivní před prvním odjezdem na venkov, nebo můžeme stejně jako teď (byť s rizikem možného toulání a bitek) čekat, až přijde značkování? Doporučujete nějaké další očkování kromě vztekliny?

Díky za každou zkušenot.
_________________
Alena a Lucky
http://kocourlucky.webgarden.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jamiena



Založen: 26.03.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: **
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2007 9:18:53
Odpovědět s citátem

Zdravím,mám ročního kocoura (briťák) a měla jsem úplně stejné dilema - Frank se bytovej, není zvyklý na jiná zvířata a pod.První návštěvy naší chalupy - mohlo mu být cca 6 měsíců jsem ho hlídala na každém kroku, aby neutek za plot, na silnici a tak. Ale pak mi jednou zdrhnul, to mu byl už rok a po chvilce a zatřesení "ňamkama" přiběh celej štastnej. Od té doby se na chatě vždycky toulá jak chce, párkrát za den se objeví - chce nažrat a už jsme byli i svědky, jak ho prohnal pes Laughing Ale je tam v přírodě úplně nejšťastnější. I nápadnici už měl, ale má smůlu, už je bez Smile Moc rad jsem nedala ale alespoň ta zkušenost Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2007 18:16:41
Odpovědět s citátem

My máme 2 kocicky 3 letou sibiřku a 10 mesicni britku.. Sibirka se narodila venku na chate a pak jsme si ji odnesli domu na chatu stale jezdime.. Kocicku nepoustime ven samotnou dame ji ksandicky a jdeme ven na voditku 30 min prochazka a zase domu.. Kocicka je takhle velmi spokojena, co se týče britky tak ta je narozena v byte proto byl vetsi problem s chodit ven nejdrive zvykani na ksandy a voditko a pak na okolni svet.. Musite na kocicku opatrbe nezna to tam a mohla by se neceho leknout a pak nevedet jak zpatky.. Doporucuji aby jste nejdrive kocourky vzala do naruci a procla s nimi prostor okolo baraku.. Postupne je brat dal a pak nakonec pustit, ale pokud si nejste jista co udelaji budte jim zatim nablizku..

Preju hezke chvile s kocourky na chate..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 15:31:36
Odpovědět s citátem

My s našima kočičíma holkama jezdíme pravidelně k babičce, kde jsou strašně šťastné, když můžou běhat po zahradě, lovit a baštit hmyzáky, válet se v trávě a pít vodu z konve.
K této idylce mi to však trvalo 3 roky. Měla jsem o ně strašný strach. I když obě už byly dávno kastrované, bála jsem se, aby ty městské poplety někam nevlezly.... A bojím se pořád - a mám proč (viz poslední deníček naší Suzi). Už je ale necháváme běhat volně, i když je každou chvíli kontroluju, abych věděla, kde se pohybují.
První rok jsme ale s nimi chodili ven jen na vodítku. Hlavně Suzi to trvalo, než se přestala bát a brousit břichem o zem. Je hodně bojácná, ale na druhou stranu extrémně zvědavá a dost často zvítězí zvědavost nad strachem.
Teprve druhý rok jsem odložila vodítko, ale nespustila jsem je z očí. Bylo to časově strašně náročné - pořád musel někdo pozorovat dvě kočky. Říkali jsme tomu, že jdeme pást kočky Laughing
Až loni na podzim jsem přestala být tolik ostražitá a občas jsem je pustila z dohledu. Okamžitě to, mršky, vycítily a bleskurychle hupsly do hromady dřeva, kam jsme jim to nikdy nedovolili. Leto jsme tam strávily úžasné dva týdny super dámské jízdy (babička, my svě s dcerou, naše dvě kočky a ségry jorkširka). Kromě občasného lovení koček u sousedů na zahradě (o víkendu spravíme plot a mají utrum!!) a Suzi výletu do spáry mezi domy to bylo úžasné pozorovat je, jak se mění z líných a ustrašených koček v zahradní lovkyně. Dokonce okoukaly od místní kočičky, jak se na zahradě řeší to, když se potřebují na záchod a nechce se jim domů... Very Happy

Kdybych byla ve vaší situaci a měla ještě nekastrovaného kocourka, určitě bych ho před seznámením s okolím chalupy nechala vykastrovat, postupně ho seznámila s nejbližším okolím, aby věděl, kde jsou hranice jeho teritoria a pak mu postupně uvolňovat "režim".
Asi to nemusí trvat 3 roky (já jsem v tomto směru asi přemrštěně opatrná), ale nějaký čas by seznamování trvat mělo.
Určitě se to vyplatí a pak už si budete jen užívat.....
Přeju moc a moc krásných chvil s kocouřema v trávě!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rychla.zelva



Založen: 10.03.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Želivec

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 8. 2007 22:24:10
Odpovědět s citátem

Dagmar, jestli to u Vás trvalo 3 roky tak to chci videt nas jestli k teto fazi nekdy dojdeme, ale máme pro to sve duvody je tomu uz 3 roky co mamku čertíska zakousli sousedovy psy.. proto se snazime zabranit opakovani te hrozne zkusenosti..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2007 23:20:10
Odpovědět s citátem

Alenko, zdravím,jsem ráda,že se potkáme i tady.

Naši kočičáci jsou na chalupě štastní, jenže tam je rizik minimálně,žádná auta,psi mírumilovní. Toulání díky kastraci nehrozí.
Určitě bychkocoury nechala vykastrovat, v bytě nemají tolik podnětů,takže zatím jim říje nezačala,ale na venkově bude určitě hodně zajímavých vzkazů od koček. Very Happy
Ze začátku bych je vůbec nenechávala bez dohledu, nech je pomalu prozkoumávat dvůr, zahradu.
Auta a cizí psi jsou velký problém, těžko řešitelný. Kocouři nejsou zvyklí venku,tak snad budou ze začátku ostražití.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (45x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Mňoukání a štěkání (18x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top