Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jak vykrmit koťata?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: jak vykrmit koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 9:39:05
Odpovědět s citátem

Dobrý den,přicházím s dotazem.Mám dvě koťátka britské kočky,je jim 15 týdnů.Připadají mi,že jsou hubený.Kocourek váží 1800g,týdně přibírá kolem 170g,kočička váži1500g,přibírá týdně od 80-110g.K jídlu jim dávám granulky,které míchám s kapsičkami,o samotné granulky moc nestojí.Krmím je 3-4x denně,mezi krmením dostanou ještě,tvaroh,jogurt bílý nebo kysanou smetanu,podle toho co je doma.Přesto mi připadají,že jsou hubený,když jsem si je přivezla domů,byly takový kulaťoučký teď jsou to hotová bidla.Granulky mají k dispozici,ale jdou na ně pouze v noci,ráno vidím,že je malinko ujezeno.Krmím granule Nutrience junior,vyzkoušela jsem jich několik,přišlo mi,že tyto jim chutnají.Porce,které spapají jsou minimální.Krmím tak,jak mi radí paní chovatelka,ale mám pocit,že jsou hubený.Třeba máte někdo jiný návod na to jak je trochu zakulatit,aby vypadali jako britky a ne jako vyčouhlý bidla :cry:Děkuji za rady Bětka.Jo,jinak se chovají jako zdraví,čilí,jsou to dva rošťaci,hrajou si lítají,jsou veselí a velmi živí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak vykrmit koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 10:22:57
Odpovědět s citátem

U koťat britské kočky je úplně normální že se v tomto věku vytahují a zdají se hubenější. Je to podobné jako u dětí kolem 10-12 let, kdy hodně rychle narostou dlouhé kosti ale dost dlouho trvá než se obalí masem. Navíc má kotě hodně pohybu a taky poměrně malý žaludek, takže nemůže najednou sbaštit velkou porci, proto se koťata krmí 4-6x denně. Váha i přírůstky u vašich koťat mi připadají celkem v pořádku Krmte je dál tak jak krmíte, možná byste mohla přidat i maso, nejlépe syrové přemražené hovězí, na jednu porci stačí tak polévková lžíce. Granulky baští jen v noci protože přes den asi mají dost jiných pochutin, které jim asi chutnají víc. Nemusíte mít obavy koťata se zase zakulatí až skončí období překotného růstu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: jak vykrmit koťata?
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 14:04:16
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
U koťat britské kočky je úplně normální že se v tomto věku vytahují a zdají se hubenější. Je to podobné jako u dětí kolem 10-12 let, kdy hodně rychle narostou dlouhé kosti ale dost dlouho trvá než se obalí masem. Navíc má kotě hodně pohybu a taky poměrně malý žaludek, takže nemůže najednou sbaštit velkou porci, proto se koťata krmí 4-6x denně. Váha i přírůstky u vašich koťat mi připadají celkem v pořádku Krmte je dál tak jak krmíte, možná byste mohla přidat i maso, nejlépe syrové přemražené hovězí, na jednu porci stačí tak polévková lžíce. Granulky baští jen v noci protože přes den asi mají dost jiných pochutin, které jim asi chutnají víc. Nemusíte mít obavy koťata se zase zakulatí až skončí období překotného růstu.
Děkuji za rady a chci dodat syrové přemražené hovězí maso jim dávám jednou týdně,také jednou týdně dávám vaječný žloutek,od domácích slepic.Mám to hovězí dávat častěji?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 14:14:10
Odpovědět s citátem

Maso můžete klidně dávat každý den pokud koťatům chutná, ale nemyslím si že by to mělo až tak velký vliv.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 15:03:54
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Maso můžete klidně dávat každý den pokud koťatům chutná, ale nemyslím si že by to mělo až tak velký vliv.
Jo to jim chutná úplně ze všeho nejvíc,ale mám obavy,že pak nebudou chtít nic jiného.Myslím si,že hovězí zrovna na tloušťku nejde a tak jim ho dávám jako mňamku.Má nějakou výživnou hodnotu mimo bílkovin?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 15:06:54
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
Alena V. napsal:
Maso můžete klidně dávat každý den pokud koťatům chutná, ale nemyslím si že by to mělo až tak velký vliv.
Jo to jim chutná úplně ze všeho nejvíc,ale mám obavy,že pak nebudou chtít nic jiného.Myslím si,že hovězí zrovna na tloušťku nejde a tak jim ho dávám jako mňamku.Má nějakou výživnou hodnotu mimo bílkovin?
Pokud by jste se chtěla podívat mají svá alba.Jsou to Barunka Peli*CZ a Frankie Peli*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 17:11:39
Odpovědět s citátem

Podle mých zkušeností přibírají koťata po mase nejvíc. V tomto věku potřebují hlavně bílkoviny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 7. 2007 21:19:32
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Podle mých zkušeností přibírají koťata po mase nejvíc. V tomto věku potřebují hlavně bílkoviny.
Tak jo,přidám jim maso,díky za rady,dobrou noc Bětka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top