Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mrouská-nemrouská?:-)


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: Mrouská-nemrouská?:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2007 20:59:55
Odpovědět s citátem

Naší kočičce je teď 9 měsíců, objednali jsme ji na kastraci na příští týden.

Problém je, že nepoznám, jestli náhodou už nezačala mrouskat. Od chvíle, kdy jsme si ji přinesli (v jejích šesti měsících), se chová, jako kdyby mrouskala- člověk ji pohladí a už klečí a nastavuje prdelku, když jdu kolem svalí se na bok a vystrčí na mě břicho,drbání nad ocasem je největší slast, mňaučí u toho jak pominutá, i jinak hodně mňouká a vyvádí. Nejdřív jsem si myslela, že fakt mrouská a čekala, až to přejde, ale už tři měsíce se chová úplně stejně.
Jsem z té kastrace nervózní, tak ji pořád sleduju, protože samozřejmě kdyby mrouskala, tak musíme ještě počkat. Kromě toho, že méně jí a možná trochu víc mňaučí je stejná. Setkali jste se s něčím takovým?

Bohužel je to tak nešťastné kvůli času, máme ještě kocourka- tomu je teď sedm měsíců a pokud ji nedáme kastrovat teď, půjde to pak nejdřív v září a to už by asi mohl být problém, že by ji kocourek mohl už nakrýt.

Ještě jeden dotaz- jaká jsou omezení před kastrací co se týká jídla a pití? A jsou jěště nějaká jiná? Veterináři se teď přes víkend nedovolám, zapomněla jsem se zeptat když jsem ji objednávala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2007 21:24:50
Odpovědět s citátem

Podle toho co popisujete bych řekla že vaše kočka asi nemrouská. Drbání nad ocasem se líbí většině koček a to že přitom vystrkuje prdelku je normální. Je to prostě kočka mazlivka. Říje nikdy netrvá tři měsíce v kuse a příznaky říje by byly asi výraznější a zřejmě i kocourek už by v tomto věku poznal že se něco děje a začal by se okolo ní víc motat. A i kdyby tak bych v tom neviděla až takový problém. Během říje se sice kastrace nedoporučuje ale pro zkušeného veterináře by to neměl být až takový problém. Navíc říje trvá cca 5 dní, takže jestli by teď někdy začala tak do příštího týdne bude po všem.
Co se týká nežádoucího nakrytí tak i kdyby se náhodou stalo že byste kočku a kocoura neuhlídali a došlo by k nakrytí tak je možné kočku vykastrovat i po nakrytí v první třetině případné březosti.
Před kastrací by kočka neměla 24 hodin jíst a posledních pár hodin ani pít.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2007 7:30:33
Odpovědět s citátem

Aleno diky moc za odpoved.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: Mrouská-nemrouská?:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 14:49:05
Odpovědět s citátem

terez4 napsal:

máme ještě kocourka- tomu je teď sedm měsíců a pokud ji nedáme kastrovat teď, půjde to pak nejdřív v září a to už by asi mohl být problém, že by ji kocourek mohl už nakrýt.



Zdravím, mám spíše takový hypotetický dotaz, mám kočičku a kocourka, ještě jsou to koťata, kočička je tak o 2 měsíce mladší, mourek a černá, "obyč" kočky, báječné, úžasné, nejlepší, nejkrásnější Laughing ...a chvílemi mě napadá, jestli je nemám nechat mít jednou miminka, na jaře třeba, ale: asi je to nesmysl, protože "obyč" koček jsou plné útulky? Navíc by ji nakryl hned napoprvé a to by byla ještě moc mladá? Co si o tom myslíte? Asi bych měla být "rozumná" a nechat je oba vykastrovat hned, až to půjde, co? Achjo Smile
Díky předem za názory a zdravím!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouská-nemrouská?:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2007 15:01:27
Odpovědět s citátem

Já myslím, že jste si sama už odpověděla ... obyčejných kočiček jsou opravdu plné útulky, takže je zbytečné dělat další. Navíc - když už si je vypipláte od koťat, přecejen je nebudete chtít dát jen tak někomu, takže byste museli hledat nové majitele a to dá taky práci.
Určitě by nebylo dobře po zdravotní stránce, aby ještě takřka nedospělá, byť mrouskající kočička, což může být klidně i 6ti měsících, měla koťátka, je to na její organismus poměrně velká zátěž.
Myslím, že kastrace je dobré řešení, jen to chce vychytat správný věk, abyste neměla nečekanou kotěcí nadílku, protože kočička může mrouskat již v půl roce a kocourek v 8mi měsících již může být "akční" Twisted Evil

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: Mrouská-nemrouská?:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 7:37:28
Odpovědět s citátem

Smile Dík Smile Mám to s veterinářem domluvené, že Vilča dostane cca v 5-6ti měsících jednu antikoncepční injekci, ta by měla oddálit mrouskání o 3 měsíce a to už bude možné ji vykastrovat. Jiný doktor mi zase říkal, že ty injekce jsou dryák, ale myslím, že když ji dostane jednou, tak by to měla přežít? S Jarmilem se prý mám pokusit s kastrací počkat co nejdéle to půjde, aby se mu stihly udělat kocouří rysy a taky aby neměl později problémy s močením. Když budou dospívat na podzim, prý se to možná všechno spustí až na jaře, protože na podzim by měly mít se zkracujícícmi se dny nižší aktivitu, tak uvidím, zatím jsou jim cca 4 a 5,5 měsíců a ještě žádné erotické jiskření mezi nimi nevidím, i když je mi jasné:) Tak díky a fajn pátek, Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 7:49:31
Odpovědět s citátem

Přimouvala bych se vynechat antikoncepční injekci a dát raději kočičku v těch 6 měsících vykastrovat. Naše Elsa byla taky kastrovaná v půl roce na radu veterináře (chodí ven) a vše v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mrouská-nemrouská?:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 7:51:53
Odpovědět s citátem

Ta injekce je sice driják, ale pro jednou by to nemělo mít žádné následky, obzvlášť když stejně kočička půjde následně na kastraci.
U Jarmila - spíš se řiďte tím, jak se chová ... protože pokud bude značkovat, nebo voláním shánět nevěsty, může to být dost náročné, jsou kocourci, kteří jsou pohlavně vyspělí už v půl roce a označkují byt, a jsou takoví, kterým je rok a nic se neděje ... problémy s močením a kastrací podle výzkumů nesouvisí.
Naše čičiny šly na kastraci v 7,5 měsících ... protože jsou oba stejně staří, tak jsme nechtěli riskovat koťata ... když se Maxíš podezřele začal plazit po Rubce, tak jsme to fikli.

Mějte se!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: Mrouská-nemrouská?:-)
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2007 10:09:49
Odpovědět s citátem

Dík, jdu teď v pondělí s oběma na očkování (díky za rady v sekci o sarkomu), půjdu na jinou veterinu, na takovou lepší, je dál a je dražší, takže neberte to Very Happy Ale pro kočičáky to bude lepší, tak se zeptám na tu kastraci tam, protože bych je stejně ráda vzala potom tam, mají tam lepší vybavení (kapačky a kyslík a tak, kdyby něco).
S těma koťátkama to byl jenom takovej nápad, nakonec bych si je musela třeba nechat všechny já a co kdyby jich bylo nějak víc... Shocked
Tak díky a fajn den!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 16:36:34
Odpovědět s citátem

tak naše kočička je již nějakou dobu po kastraci a zotavila se přímo zázračně, dopoledne byla na kastraci a odpoledne už běhala.

Jen poznámka k té antikoncepční injekci- když jsme si kočičku brali, sdělil nám chovatel, že jí dal antikoncepci. Doktor, který prováděl kastraci, se nás (aniž to věděl), ptal, jestli jsme jí něco takového dávali, protože prý měla dělohu jak kdyby už několikrát rodila, hodně zbytnělou. Dával to do slouvislousti právě s tou antikoncepcí. Při kastraci tedy dělohu raději také odebrali, aby v budoucnu nebyly problémy se záněty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
v2e2rka



Založen: 22.08.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Kostice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 17:47:53
Odpovědět s citátem

ahojík, my jsem začali mrouskat v 6-ti měsících a bohužel jsme nestihli kastraci(holt příroda byla mocnější) tak jsme si po domluvě s doktorem dali měsíční přestávku po porodu a že pak půjdem kastrovat. A samozřejmě, den před uplynutím měsíce jsem naši číču načapala "v akci". tak máme druhé koťátko(krásného černého kocourka) a mamka nemá ani rok:-(i doktor nad tím kroutí hlavou co že to máme za "couru" Shocked
_________________
Katka a Miďule
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 18:04:33
Odpovědět s citátem

v2e2rka napsal:
ahojík, my jsem začali mrouskat v 6-ti měsících a bohužel jsme nestihli kastraci(holt příroda byla mocnější) tak jsme si po domluvě s doktorem dali měsíční přestávku po porodu a že pak půjdem kastrovat. A samozřejmě, den před uplynutím měsíce jsem naši číču načapala "v akci". tak máme druhé koťátko(krásného černého kocourka) a mamka nemá ani rok:-(i doktor nad tím kroutí hlavou co že to máme za "couru" Shocked

Když kočku přistihnete v akci s kocourem tak ji klidně můžete během 2-3 týdnů nechat vykastrovat, připadá mi docela drsné nechat kočku 2x porodit před dovršením roku, kastrace by ji vyčerpala určitě méně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
v2e2rka



Založen: 22.08.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Kostice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 16:20:30
Odpovědět s citátem

no jo to první jsme neodhadli, nečekali jsme že tak brzo se jí může podařit i spářit a o tom druhém jsem se radila s veterinářem a prý se může pářit i když už je týden "v tom" a kastraci nedoporučil, ale teď už ji 100% nechám vykastrovat, je to typická venkovská kočka takže koťata máme v jednom kuse(kočky máme dvě) zatím je bylo komu dát ale všichni známí už kočky mají. a navíc ta starší měla loni koťata 3x!
_________________
Katka a Miďule
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 20:01:12
Odpovědět s citátem

Já se u nás na sídlišti starám o kastrace bezprizorních kočiček. Na Silvestra se tu jedna objevila, ale jak byla letos divná ne/zima, tak už v únoru byla zabřezlá, tak jsem se domluvila s veterinářem a on ji vykastroval i zabřezlou. Milosrdenství musí mít někdy drastičtější podobu a my jsme s veterinářem zvolili to menší zlo. Nijak jí to neublížilo a 3 dny po kastraci, kdy byla na hlídání u veterináře, jsme ji už vypustili do jejího teritoria.
Takže já bych na Vašem místě volila co nejrychlejší kastraci obou kočiček.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 20:43:14
Odpovědět s citátem

v2e2rka napsal:
kastraci nedoporučil, ale teď už ji 100% nechám vykastrovat, je to typická venkovská kočka takže koťata máme v jednom kuse(kočky máme dvě) zatím je bylo komu dát ale všichni známí už kočky mají. a navíc ta starší měla loni koťata 3x!

... pan doktor byl asi taky přes venkovská zvířátka, že? Jinak by měl vědět, že do 3 týdnů březosti se v pohodě kastruje, prostě děloha se vezme i s plody. A jak řekla Alena V., tak je to fakt drsné mít do roku 2x koťata - kočka se dá kastrovat klidně i jako 5 měsíční, u kočky o nic nejde, pouze kocour by nevyvinul dostatečné pohlavní znaky - a přežitkem je i to, že se nemá kastrovat do roku z důvodu problémů s močovými cestami. Nové veterinární studie to vyvrátily a stejné problémy mají v nezmenšené míře i plodní kocouři. A i když máte koťata kam dát (vím, na vesnici je "velká spotřeba" - auta, psi, jedy atd.,) - nechat mít kočku 3x ročně koťata už hraničí s týráním zvířat. Dobré by tedy bylo nechat hned vykstrovat obě, ať březí či náhodou "nebřezí", zkuste se zeptat jiného veterináře. Evil or Very Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 21:01:23
Odpovědět s citátem

A zapomněla jsem do svého příspěvku napsat, že ta kočička byla stará cca 6 měsíců. Takže ji Váš veterinář mohl opravdu vykastrovat už když tehdy poprvé zabřezla ...
A jak je uvedeno ve všech ostatních příspěvcích, přimlouvám se za kastraci obou Vašich kočiček, tohle časté plození koťat je velmi vyčerpává a je vlastně úplně zbytečné.
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top