Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pozitivní FiP


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 22:40:55
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Zdenča78 napsal:
Děkuji. Za ten necelý týden jsem prostudovala vše co se dalo, tak něco málo už o koronavirech vím. Jen mi pořád nejde dohlavy kde se mohla kočička nakazit. No sehnali jsme paní co si koupila kočičky maminku a slíbila nám že jí nechá otestovat a uvidíme.


Dobrý večer paní Levová, omlouvám se, že vše upřesňuji až nyní. Nějakou dobu jsem sem nenahlédla, jsem v jednom kole s řešením všeho kolem našich svěřenců. Vše mne to opravdu zaskočilo, ale nyní sem nebudu tahat vlastní příběh. Až dnes jsem jukla a došlo mi kdo je kdo.
Takže pro upřesnění zde pro Vás i pro všechny okolo - jsem zmiňovaná nová majitelka kočičky Cleopatry Desiree Scarface, matky Vaší Debbie. To mne jste kontaktovala s žádostí o testy na FIP.
Desiree jsme koupili pro našeho kocourka Arta před 3 týdny. Řešili jsme s původní majitelkou naše plány na odchov na této kočence, dostali jsme ujištění, že je na vše negativní a protože zatím jsme řešili zdravotní potíže Artíčkovi, řešili jsme i s původní majitelkou, že nesmíme ohrozit Desiree jeho nemocí. Předpokládám, že když byla původní majitelka seznámena podrobně s Artovými potížemi, bylo jí i jasné, že ani Artík nesmí být ohrožen žádnou nemocí. Proto jsme si vybírali kočičku ze stanice s jistou tradicí, abychom nedopadli jako s Artíčkem.
Opravdu byl pro mne šok Vaše zpráva o možnosti přenosu nemoci na Vaši Debbie od Desinky. No nic, testy jsme pochopitelně ihned v Sevaronu nechali udělat z trusu, výsledek včera večer oznámili původní majitelce Desinky. Byla jsem ujištěna, že zbytek s Vámi již sama vyřídí. Kontaktujte prosím pí. Veselou s Angel´s Sphynx. Mně nepřísluší toto řešit za ní. Jistě vše s Vámi probere a vyřidí.
Razz


Dobrý večer p. Drimlová,

dnes jsem kontaktovala chovatelku ohledně PP, a žádná informace ohledně testu jsem nedostala. Požádala jsem jí i o kopii posledního testu co dělala Desince a není mi povina ho vydat a tím semnou zkončila. Takže nevím jak test dopadl.
Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 22:47:36
Odpovědět s citátem

citace:
Dobrý večer p. Drimlová,
dnes jsem kontaktovala chovatelku ohledně PP, a žádná informace ohledně testu jsem nedostala. Požádala jsem jí i o kopii posledního testu co dělala Desince a není mi povina ho vydat a tím semnou zkončila. Takže nevím jak test dopadl.


Jsem z Vaší odpovědi ještě více zmatená stejně jako z celé situace kolem mých zlatíček. Rozhodně jsem byla ujištěna, že pí. Veselá to s Vámi vyřídí, neb tato záležitost se vztahuje ještě na období, kdy byl vrh odchován u ní.

Mimochodem, my jsme byli pí. Veselou ujištěni, že pozitivní FIP v chovu nijak nebrání. Po tom co vše nyní čtu tady, už nějak nevím komu vlastně věřit. Mají to údajně kočenky běžně, jeden příspěvek tedy zřejmě další chov nevyvrací, v dalším se jasně píše, že chov je vyloučen. Za poslední dny hltám vše o této chorobě a popravdě nevím co si vybrat. Vše to musím ještě strávit. Desinka je ve svých 4 letech fit a nevykazuje známky žádné viditelné nemoci i přes 4 vrhy, které jsou po ní.
Uvítala bych jestli tu je někdo, kdo mi může vyjasnit jak je to s chovem na kočenkách které mají testy positivní????????

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 22:54:31
Odpovědět s citátem

Jsem z Vaší odpovědi ještě více zmatená stejně jako z celé situace kolem mých zlatíček. Rozhodně jsem byla ujištěna, že pí. Veselá to s Vámi vyřídí, neb tato záležitost se vztahuje ještě na období, kdy byl vrh odchován u ní.

Mimochodem, my jsme byli pí. Veselou ujištěni, že pozitivní FIP v chovu nijak nebrání. Po tom co vše nyní čtu tady, už nějak nevím komu vlastně věřit. Mají to údajně kočenky běžně, jeden příspěvek tedy zřejmě další chov nevyvrací, v dalším se jasně píše, že chov je vyloučen. Za poslední dny hltám vše o této chorobě a popravdě nevím co si vybrat. Vše to musím ještě strávit. Desinka je ve svých 4 letech fit a nevykazuje známky žádné viditelné nemoci i přes 4 vrhy, které jsou po ní.
Uvítala bych jestli tu je někdo, kdo mi může vyjasnit jak je to s chovem na kočenkách které mají testy positivní????????
[/quote]

dobrý večer,

chovám kočky hodně dlouho a upřímně Vám mohu říct, že chovat na pozitivní kočce s nálezem jaký je u dcery vaší nové kočičky je podle mého názoru naprosto nevhodné !
Kotě samozřejmě může coronavirem onemocnět a zemřít na FIP. Nejčastěji je to právě u koťat do l roku věku. Ale chovat vědomě na pozitivní kočce na coronaviry ? No, nevím nevím !!!

HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 23:04:30
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
citace:
Dobrý večer p. Drimlová,
dnes jsem kontaktovala chovatelku ohledně PP, a žádná informace ohledně testu jsem nedostala. Požádala jsem jí i o kopii posledního testu co dělala Desince a není mi povina ho vydat a tím semnou zkončila. Takže nevím jak test dopadl.


Jsem z Vaší odpovědi ještě více zmatená stejně jako z celé situace kolem mých zlatíček. Rozhodně jsem byla ujištěna, že pí. Veselá to s Vámi vyřídí, neb tato záležitost se vztahuje ještě na období, kdy byl vrh odchován u ní.

Mimochodem, my jsme byli pí. Veselou ujištěni, že pozitivní FIP v chovu nijak nebrání. Po tom co vše nyní čtu tady, už nějak nevím komu vlastně věřit. Mají to údajně kočenky běžně, jeden příspěvek tedy zřejmě další chov nevyvrací, v dalším se jasně píše, že chov je vyloučen. Za poslední dny hltám vše o této chorobě a popravdě nevím co si vybrat. Vše to musím ještě strávit. Desinka je ve svých 4 letech fit a nevykazuje známky žádné viditelné nemoci i přes 4 vrhy, které jsou po ní.
Uvítala bych jestli tu je někdo, kdo mi může vyjasnit jak je to s chovem na kočenkách které mají testy positivní????????


Paní Drimlová, nám bylo uchovnění od p. Veselé zakázáno. A ani my by jsme vžádném případě našeho andílka nevystavovali ryzikovým faktorům - porod, kastrace, výstavy atd. A už vůbec by jsme nechtěli patřit mezi chovatelé co prodávají nemocná koťata. My s přítelem jsme se smířili že náš andílek nebude maminkou a že nebudeme mít malé ufounky. My se zajímáme pouze o zdraví kočičky a chceme proní jen to nejlepší a ani se neohlížíme na peníze vše pro naše "miminka" to nejlepší. Proto čtu vše o se dá, různé diskuze, články, začala jsem hledat předky zda nekterý neonemocněl FIP. Mutace virů je geneticky daná z 50%. Což jsem se také dočetla. A jednáni paní chovatelky mě také mrzí, nikdo netvrdí že jsme si kočičku koupili nakženou ale dle jejího chováni jsou věci co mě zaráží. Vyděsilo mě i to že je pozitivní už i Leontýnka, a to mě mrzí nejvíc, s paní Hedviku od které máme Leu jsme v kontaktu a o všem jí informujeme. Je to moc milá a ochotná paní.


Naposledy upravil Zdenča78 dne 25. 3. 2011 6:30:13, celkově upraveno 1 krát
Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 23:05:03
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
dobrý večer,

chovám kočky hodně dlouho a upřímně Vám mohu říct, že chovat na pozitivní kočce s nálezem jaký je u dcery vaší nové kočičky je podle mého názoru naprosto nevhodné !
Kotě samozřejmě může coronavirem onemocnět a zemřít na FIP. Nejčastěji je to právě u koťat do l roku věku. Ale chovat vědomě na pozitivní kočce na coronaviry ? No, nevím nevím !!!HB


Viděla bych to s chovatelského hlediska stejně jako Vy....ale....
Pokud ta positivita nic nedokazuje a kočka se dožije více jak 2 let(což se zde uvádí jako kritický věk), pak tedy co dál? Ten kdo testy nedělá klidně odchová i na těch 80% positivních zvířat a je to v takovém případě Oki. Naopak kdo testy má a navíc positivní ač jinak je zvíře zdravé - jen proto už nesmí chovat? Je v tom vůbec nějaká logika?
Paní Blažková nechápejte špatně tuto reakci, nezastávám v tento moment ani to ani ono, potřebuji čas a vědět víc pochopit jaký názor si na to vše udělat. To co jsem napsala beru pouze teoreticky a selským rozumem.........

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 8:02:31
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Blažková Hana napsal:
dobrý večer,

chovám kočky hodně dlouho a upřímně Vám mohu říct, že chovat na pozitivní kočce s nálezem jaký je u dcery vaší nové kočičky je podle mého názoru naprosto nevhodné !
Kotě samozřejmě může coronavirem onemocnět a zemřít na FIP. Nejčastěji je to právě u koťat do l roku věku. Ale chovat vědomě na pozitivní kočce na coronaviry ? No, nevím nevím !!!HB


Viděla bych to s chovatelského hlediska stejně jako Vy....ale....
Pokud ta positivita nic nedokazuje a kočka se dožije více jak 2 let(což se zde uvádí jako kritický věk), pak tedy co dál? Ten kdo testy nedělá klidně odchová i na těch 80% positivních zvířat a je to v takovém případě Oki. Naopak kdo testy má a navíc positivní ač jinak je zvíře zdravé - jen proto už nesmí chovat? Je v tom vůbec nějaká logika?
Paní Blažková nechápejte špatně tuto reakci, nezastávám v tento moment ani to ani ono, potřebuji čas a vědět víc pochopit jaký názor si na to vše udělat. To co jsem napsala beru pouze teoreticky a selským rozumem.........


dobré ráno,
já tuto Vaši reakci chápu velmi dobře. Upřímně, kdybych si měla vybrat mezi dvěma zly, tak si vyberu mycoplasmu fellis která jde vyléčit.

hezký den
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 20:00:01
Odpovědět s citátem

Nejprve omluva paní Blažkové. Krytí či nekrytí na naší Desiree mne teď asi trápí nejmíň, takže toto téma posunu na později.

Víc mne trápí jiné věci: Dnes jsem horečně zde na MK hledala cokoliv co by souviselo tématicky s tímto nově otevřeným vláknem o FIP. A našla jsem ledacos, prosím dovolte mi souhrn.
1) Proč se kdysi v roce 2007 změnila diskuze o prodeji koťat s FIP na potupnou hádku mezi 2 tuším tehdy předními stanicemi??? Věřte mi, lidem s postiženými zvířaty je fuk co si jaksi které stanice vyčítají. Ocenila jsem snahu pí. Leitnerové tehdy ujasnit info o této nemoci(i dnes stále příspěvek obecně přínosný)
2.) Velmi mne mrzí, že později obě strany zabředli v osobní půtku a další se v tom ještě a teď promiňte ten výraz "hnípali". Patřilo to minimálně pod nové jiné téma. Já bych tam byla ráda četla odpověď a obhajobu Stanice Scarface, která tam byla nazvána viníkem. Chtěla bych znát PRAVDU. Nikdo z těch co tam tehdy byli neřešil jak to vše tedy bylo, každý jen řešil osobní záležitosti 2 stanic. Kdo tehdejší dobu nezažil je lhostejný k žabomyším válkám stanic. Mne například zajímá jediné: JAK TEHDY VŠE DOPADLO S KOŤATY S FIP - CO SE ZJISTILO A S JAKÝMI DŮKAZY?

3) Uteklo pár let, téma je zpátky, jen teď je to kočka s PP, kupodivu ještě žije a někdo má bolavé srtdce, že opět třeba o miláčka přijde! Ale proč?

4) Dnes jsem zde nechávala dotaz, jak je možné, že někdo chová a netestuje a aniž by se vědělo, že jde o negativní zvíře a jiný otestuje, vet ho vyděsí na smrt, že kočka umře a všichni ho jen odkáží na chytré články a jinak řeší aby nechoval ač kočka je taky stále ok.
S tím chovem to je další polemika, já se jen strašně hněvám, že tady nepadlo nic o tom jak takováto situace může nastat. Žádná stanice nevystoupila a nenapsala, zda by chovalůa či ne a zda ona testuje či ne aby mohla do očí všem říct nám by se tohle nemělo stát?

NIKOHO VÁS NEZAJÍMÁ BOLEST MAJITELŮ a třeba je to planý poplach. Nikdo nenapsal slovo z praxe, že mnoho z Vás netestuje a neřeší tyhle "nesmyly". Mám svůj názor k dnešnímu dni a moc mne mrzí jak mnoho z Vás prostě jen mlčí, včetně těch kteří podobné chvíle prožili kdysi. Co se tu děje? Prosím vysvětlí mi někdo co je podstatou MK?


A proč se do tohoto pletu? Je mi na zvracení, sorry, Naše Desiréé je pozitivní na 4 křížky z trusu. To jsme fakt netušili. Mad

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 21:39:34
Odpovědět s citátem

Nikdo nenapsal slovo z praxe, že mnoho z Vás netestuje a neřeší tyhle "nesmyly".

Pročetla jsem si tuto diskuzi. Je to přesně o tom, že každý se snaží ušetřit a koupí zvíře za 6 i méně tisíc. Testy? na co? Kotě po testovaných rodičích je pak holt o něco dražší. Já osobně testuju TeLV, FIV, FIP, HCM i Strep G a to samé vyžaduji po kocourovi. Pak ale moje koťata neprodám za babku.
A můj názor je, že po zvířeti, které není 100% zdravé by být potomci neměli. Vás nyní trápí FIP a máte negativní HCM?
Vyčetla jsem, že FIP může propuknout stresem, či oslabením imunity. Toto všechno březost i porod je.
Osobní zkušenost s touto nemocí nemám, ale napsala jsem jen svůj názor.
Chvo koček jsou radosti, ale i starosti.
Andrea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP - For fundog
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 22:14:28
Odpovědět s citátem

Upřímně si vážím Vašeho příspěvku a moc za něj děkuji. Takhle si MK představuji. Nejde o to jaké má kdo zásady, ale o odvahu stát si za nimi a nebát se je napsat. A já Vám fandím. Mně je Váš názor velmi blízký.

A nyní pro Vás pár odpovědí. Jednu kočku mám z protekce a neznámé ChS a dodnes mám potíže, kočka měla Mycoplasmu, dodnes nemám papíry a chovatelka se ještě rozčiluje, že jsem nedoplatila domluvenou cenu. Asi zapomněla, že ve smlouvě je, že kocour nebyl zdravý při koupi, jen se nestarala či zamlčela původ jeho nemoci a tak nás uvedla v omyl vadnými léky. Zbytek tohoto případu popisuji v jiném vláknu. Náklady za dobu co mám Arta již přesáhly cenu co ještě dlužím. Navíc ve smlouvě je, že kocour je i k chovu, papíry měly být dodány neprodleně po vystavení. Artík zakoupen v 6 měs, pak se to vyvíjelo, že PP nedostane neb chovatelka nedala včas o ně žádost na PK. Bojovala jsem za jejich vystavení na výjimku. Prý toto vyšlo, stále je ale nemám, musím to dořešit až bude Art zdráv a po testech. Ano plánuji vše co je třeba ač nikdo neví zda vůbec bude ještě vhodný na chovného kocoura.

Desiree je chovná kočka s PP, věk 4 roky a 4 vrhy. Poslední testy údajně v roce 2009 negativní. Koupena s upozorněním, že se musí přeočkovat, tedy znovu testovat. A koupena jako negativní a zdravá vhodná k dalšímu chovu, původní majitelka seznámena s potížemi u Arta. Koupena ve stanici, které jsem důvěřovala podle kvality odchovů od této kočky, vrhy "A" + "B". Chtěla jsem jeden vrh na pokračování genů těchto 2 zvířat a nechat si kotínko. Kočku mám 3 týdny.
A ještě upozorním, obě kočky vybrány a koupeny s důvěrou, že stanice se dostaly do potíží a ruší nečekaně chov. Hlavní motto bylo dosáhnout mého snu a mít nahatku, druhou pak aby Art nebyl sám a měl vlastní kočenku a já s partnerem také každý svého Sphynxíčka. Doufala jsem v solidnost za nabídku kvalitního domova pro tyto kočenky. Dělala bych nutné testy včetně HCM ihned jak bych měla jistotu, že Art je zdravý a vhodný krýt. Kvůli očkování Desiree již byla odeslána k testování na FeV a FLV. Dala jsem jí jen pár týdnů nejprve na aklimatizaci.
A popravdě, nenapadlo by mne dělat jen tak testy na koronaviry, vím, že z nich se nic moc nedovím. Vše jsem předem konzultovala s odborníky co musejí mít mé kočenky testováno před krytím. FIP požadován nebyl. A pak přišel mail od paní co má naší dceru, pozitivní a požadovala testy matky. Neodmítla bych jí a tak se obratem dělaly. Výledek jsem již uvedla.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 22:25:07
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Nikdo nenapsal slovo z praxe, že mnoho z Vás netestuje a neřeší tyhle "nesmyly".

Pročetla jsem si tuto diskuzi. Je to přesně o tom, že každý se snaží ušetřit a koupí zvíře za 6 i méně tisíc. Testy? na co? Kotě po testovaných rodičích je pak holt o něco dražší. Já osobně testuju TeLV, FIV, FIP, HCM i Strep G a to samé vyžaduji po kocourovi. Pak ale moje koťata neprodám za babku.
A můj názor je, že po zvířeti, které není 100% zdravé by být potomci neměli. Vás nyní trápí FIP a máte negativní HCM?
Vyčetla jsem, že FIP může propuknout stresem, či oslabením imunity. Toto všechno březost i porod je.
Osobní zkušenost s touto nemocí nemám, ale napsala jsem jen svůj názor.
Chvo koček jsou radosti, ale i starosti.
Andrea

dobrý večer všem,
paní netrápí jenom FIP. Bohužel paní trápí i mycoplasma. Sad
To je blbá kombinace ! Kocourek mycoplasma, kočka positivní na coronaviry na 4 křížky,
to paní Edrimea moc neušetřila.
hezký víkend všem
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 22:45:57
Odpovědět s citátem

Bingo paní Blažková.
Jen škoda, že zde se raději chovatelé hádají, kdo je lepší než aby se řešilo a likvidovalo takovéhle zneužívání potencionálních zájemců o Sphynxe. A jak má člověk poznat, že právě ten či onen chovatel je spolehlivý či je v tom bouda paní Blažková, když zde se člověk leda dočte jak se chovatelé osočují, ale nikde žádný důkaz ani zmínka zda byl někdy s někým prokázaný problém a jaký. Znáte nějakou databázi seriozních chovatelů aby každý, kdo chce kotě se mohl hned podívat a vybrat? Nebo má špatný chovatel na čele napsáno, že je gauner? V obouch stanicích odkud mám své kočky jsem našla milé chovatelky u kterých zdánlivě nebyl důvod k nedůvěře. Obě stanice byli garantovány předními lidmi z vedení našich uznaných klubů a veterináři obou stanic. Tak paní Blažková jak se vyvarovat omylů jako jsem udělala já?

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2011 23:31:20
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Bingo paní Blažková.
. Tak paní Blažková jak se vyvarovat omylů jako jsem udělala já?

dobrý večer,
na mnoha inzertních servrech najdete inzeráty, prodám kotě sphynx cena blabla od 4000 - 6000 ,- . Najdete tam i inzerát, koupím kočku sphynx do 3000,- lidi neblbněte a bla bla že se sphynxové chovají jenom pro peníze a lidi nevědí co za ně chtít.
Chov sphynxe je opravdu odlišný a o trochu více složitější právě s ohledem na imunitu zvířat. Sphynxové jsou náchylnější právě z důvodu velké příbuznosti koček, zejména České republice. Tím že jsou náchylnější, je zde daleko větší nutnost testování zvířat, a to nejenom FIP, Leukoza a.t.d. ale i HCM. Toto genetické onemocnění se dědí a pokud chovatel toto podceňuje a svá zvířata netestuje, tak boom tohoto onemocnění v naší zemi nás teprve čeká.
Já jsem za vyšetření HCM u MVDr. Nováka dala za každé své zvíře 2 800,-
Dále je u koček velká nutnost socializace. Koťatům sphynxe se musíte věnovat daleko více, než jakému koliv jinému plemeni. I v tom jsou sphynxové odlišní. Nekoupíte-li dobře socializovaného sphynxe, tak máte zaděláno také na pěkný průšvih. A jak všichni víte, čas jsou peníze.
Z tohoto mála jistě pochopíte, že prodávat sphynxe za 3000 - 6000,- je nějaké divné. Je to neúměrně málo k tomu, co do chovu tohoto plemene investujete.
Každého by měla zarazit zejména cena. Mělo by ho zarazit, proč někdo prodává své odchovy za 30 000 a více a někdo za 6000.
Já jsem například moji kočku Taweret koupila za 2000 EURO. A ještě jsem si osobně pro kočku letěla. A kočky Jezebell a Coffee každou za 1200 EURO a to jenom z přátelství a spolupráce. Je to běžná cena sphynxe z kvalitního chovu v zahraničí. To, že v naší Zemi se prodávají sphynxové hluboko pod cenou je právě proto, že je odchovávají lidé kteří nikdy neměli potřebu o kvalitě chovu přemýšlet.
proč nikoho nenapadlo, chtít po chovateli vidět originál vyšetření HCM ?
Protože si nechá každý nakukat, že to vlastně je zbytečné, když neexistuje genetický test ? Každý zodpovědný chovatel nechá toto vyšetření udělat hlavně pro svůj klid, aby neprodával koťata po nemocných zvířatech. Alespoň pro ten daný rok.
Já mám na svém webu napsaný článek o ceně kotěte. Věřte mi prosím všichni, že na něm není ani špetka lži.
Kdo z Vás bude mít zájem, tak si ho přečtěte a názor na kvalitní odchovy si udělejte každý sám.

hezký víkend všem
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 0:02:22
Odpovědět s citátem

[ Obě stanice byli garantovány předními lidmi z vedení našich uznaných klubů a veterináři obou stanic.

Já bych měla otázku, kde jste se informovala na tyto chovatelky? A kde hledala co a jak?
Je už zbytečné řešit, co jste měla, ale teda pro příští zájemce. Myslím, že naháčci jsou již známější a je jich více, než před pořízením naší první kočky. Je tedy možné toho hodně přečíst a hlavně je možné zajet na výstavu a podívat se. My jezdíme hodně po výstavách a ani jednu VAŠÍ chovatelku jsem nikdy nikde neviděla.
Za to jsem viděla dost Sphynxů, kteří neměli ani správě určenou barvu. Já jsem si nechávala u svých koťat dělat i DNA testy v Californii na barvy.
A jak píše Hanka. Spočítáteli si všechny testy a procedůry, které by bylo dobré dělat, aby chov naháčků v ČR byl na úrovni a ne jen množení, nemůžete prodávat koťata za ceny, které občas v inzerci jsou vidět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 0:14:36
Odpovědět s citátem

Ve všem s Vámi souhlasím paní Blažková.
Jenže odpověď na můj dotaz v tom bohužel nevidím.
Pro upřesnění: Desiree byla za příznivou cenu pokud bychom jí měli na mazlíka. Ale byla testována v předchozích letech, tedy nebyl důvod k obavám. Nebýt pí. Levové nikde ani zmínka o potomcích, kteří mají nějaký problém po této kočce. Proto byla takto pořízena a s přihlédnutím ke stavu Artíka u kterého možnost dalšího chovu dosud není známá.
S chovatelkou byla na můj návrh uzavřena dohoda, že pokud na Desiree odchovám, doplatím plnou cenu za chovnou kočku, neboť s touto možností jsem chtěla mít otevřená vrátka. Jinými slovy ve smlouvě je sepsáno, že v případě odchovu má původní majitelka právo na cenu jednoho koťátka jako doplatek k nynější ceně.
Takže, nekoupila jsem kočku za babku, ani kočku u které jsem neviděla očkovací průkaz a záznam všeho co tam má. Také jsem nekoupila kočku od bůhví koho. Na stanici Angel Sphynx nikde není žádná stížnost. Nebo se mýlím?
A Art? Nejlepší záruka mi připadala u veterinářky, která měla jeho matku a je známou osobou v ČSCH. Podle očkovacího průkazu o vrh se starala ona jako veterinářka chovatelky. Ona diagnostikovala nachlazení kocourka a měla jej dále léčit. To jsem odmítla ihned po zjištění, že jsou tam jiné skryté podvody kolem krytí a PP vrhu. To vše jsem bohužel zjistila až když Art skončil na pohotovosti do týdne co byl u nás. Tehdy jsem pochopila, že něco nehraje. Ale než jsem dopátrala všechno svinstvo, které se v tomto skrývá a pochopila, že nemám jen nachlazeného kocourka uběhl čas. Ono se velmi těžko po něčem v této zemi pátrá. Kdo ví mlčí! Bohužel taková je má zkušenost a proto jsem takto dopadla.
A vem mne čert paní Blažková. Já mám své vysněné Sphynxe, nepotřebovala jsem koťata, myslela jsem, že když už si dopřeji takový luxus mít naháčka mohu to spojit s dobrým skutkem. Proto jsem nestála frontu v předních stanicích na kotínka, nechci chovat jako ostatní. Jen jsem se namlsala a když to příležitost nabídla, tajně jsem doufala, že si ještě odchovám vlastní vrh ufoňat abych i tuto krásu poznala. Obě kočky nemají špatné předky a i vhodnost spojení jsem před koupí konzultovala.
A jestli nebudu chovat a jestli co jsem na ceně ušetřila teď prodělám léčbou, to je už jiná otázka paní Blažková. Netrápí mne to pokud budou kočky živé a já jim budu schopná dát co potřebují. Nesmím si stěžovat jak jsem dopadla já - mám svůj sen a i když nemocný sen nic jim to nebere na kráse a lásce kterou k nim cítím!
Já si zde jen stěžuji na způsob jak se zde umožňuje takto zneužívat poctivé nové majitele - mlčením o něčem o čem jistě někdo ví. Jde především o princip. Mám právo vědět jaké zvíře kupuji a mám mít právo se rozhodnout, za jakou cenu chci zvíře i s jistými riziky. Ale ta rizika mají svá jména a mají být pojmenována.

Schvaluji Váš přístup k chovu jak to zde popisujete. Ale nesouhlasím, že kdo levně koupí sám si může za své problémy. Pokud koupím zvíře s PP měl by být někdo odpovědný za kvalitu v jistých mezích. K čemu máte kluby, když si každý dělá co chce a ostatní chovatelé či oběti mlčí. Jak můžou představitelé klubů klamat a podporovat darebáky? A opět pokud to jiné stanice tuší, stejně mlčí.
A jsem zpět u problému z roku 2009 v jiném vlákně. Našla jsem tam kde co, jen nikde slova postižených s přímými důkazy na jednu či druhou stanici.
Tak kdo mi zaručí, že Vaše odchovy jsou lepší? Testy? Včera platily, zítra mohou být i Vaše kočky nakaženy!
Paní Blažková, nejsem Vaším kritikem ani nepřítelem. Jen hledám pravdu pro svůj případ a nenacházím Crying or Very sad
Fundog to správně popsal, chovatelství je radost i starost - těžko se označují viníci. Ale pokud jsou známi proč se mlčí? Proč není kde čerpat kdo je dobrý a kdo zlatokop.
Cena kotěte nic negarantuje. Paní Levová má chovnou kočku za plnou cenu jako od Vás a zbyly jí oči pro pláč a diagnoza smrti do 2 let! Je to výsměch chovu Sphynxů v ČR?
Sphynxů tu nejsou nespočetné vrhy a stanice, jde o pár lidí a vrhů ročně. Jde o plemeno kde se těžko něco utají a přeci se tu shovavají podivné praktiky. Kde nebo v čem je vlastně problém? V jednom darebákovi nebo ostatních co ví a mlčí o všem?

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP - For fundog
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 0:26:26
Odpovědět s citátem

Věřte mi jednoho dne zde zvěřejním jména na která jsem se spolehla. A pokud nelze věřit ošetřujícím veterinářům a lidem z vedení klubů, pak těžko na výstavě hledat pravé chovatele. Jistě i Vy si dovedete představit, co vše se dá i tam nakamuflovat. To by již bylo zas na další téma. Výstava Vám především zajistí potomka šampiona a i o tom se dozvíte, že je zrůda, která má titul jen z protekce. A pokud se nemohu spolehnout na to co udává očkovací průkaz a veterinář ve stanici, jak mám věřit, že na výstavu se nedostane zvíře se stejným podvodem? Nehledala jsem na výstavách protože jsem nepotřebovala potomka šampiona. Původ mých zvířat byl náhoda - ta rozhodla chtít odchovat. Kdyby byli vyřazeni z chovu ale s PP stejně bych si je vzala. Chtěla jsem především svůj nahatý sen. Ale taky jsem chtěla čestné jednání - znát pravdu o tom co kupuji. Mít právo sama si určit, že beru zvíře za jistou cenu a mohu se spolehnout co si nesu domů.
Mimochodem vrhy po Desiréé dosahují mimořádně dobrých chovatelských a výstavních úspěchů - tedy ty co se narodili ještě po negativní Desiree
Crying or Very sad

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 0:30:22
Odpovědět s citátem

Naprosto souhlasím s tím, že člověk, který testuje na kde-co, věnuje svým odchovům spoustu času, nebude zřejmě koťata prodávat za hubičku. Také se mi nelíbí, že se někdy inzerují sphynxové za 5-6000 ba i s PP. Dneska když už o tom něco vím a sháněla bych kotě sphynxe, při shlédnutí takovéto ceny by mé srdce nejásalo, jak levně pořídím, ale v hlavě by mi začal blikat červený majáček.

No jo, jenže to už nějaký ten pátek chová, byla jsem na pár výstavách, znám pár chovatelů, něco jsem si přečetla. I když sphynxe sama nechovám, má jen lásku Adamíška mazlíška Smile .

Když si ale vzpomenu na dobu před cca 3 lety, když jsem se zvencla a začala po nahatce toužit, nic jsem o chovu koček nevěděla, (i když jsem už pár koček doma měla a to i s PP, ale jen jako mazlíky)-tak asi bych na takový inzerát nabízející lacino reagovala.... Rolling Eyes - nevím, ale asi ano. A naprostá většina lidí se dle mého názoru na cenu kouká a je pro ně důležitá. Když toho o kočkách a jejich nemocech moc neví, tak to pro ně není ani důležité-prostě je to kočka, jen je bez srsti, nic dál neřeší.

A tak se vesele prodávají koťata za hubičku, která jsou posléze problémová (asi ne všechna), no a chovatel, který dělá poctivě svoji práci
-svého koníčka-testuje-a chce si to pochopitelně nechat zaplatit, aby měl na testy, očkování a kvalitní krmení pro další své vrhy, tak ten může dopadnout tak, že mu nakonec doma nějaké to kotě zůstane, protože se nenajde za jeho cenu nový majitel.... když se nechá sehnat kotě s PP za třetinu nebo polovinu jeho ceny. A pak nový majitel laciné koupě píše na různá fóra a hledá rady, co s nemocným kotětem.....

Někde je něco špatně ......

Evil or Very Mad
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 1:03:46
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
[color=green]Ve všem s Vámi souhlasím paní Blažková.
Jenže odpověď na můj dotaz v tom bohužel nevidím.
P


abych řekla pravdu, tak Vám nějak přestávám rozumět. Hledáte chybu. Hledáte vysvětlení.
Tak to shrneme. Koupila jste si kocourka a zjistila, že má onemocnění mycoplasmou felis. Až do této chvíle chápu.
K němu jste si koupila 4 letou kočku. Kamarádku ! Ptám se proč 4 letou, když je kolem spousta koťat. A ptám se proč zrovna kočku? Nechcete chovat, jenom jednou nechat kočce koťata. A udělat dobrý skutek. A nechat si doma z tohoto spojení kočičku. A s tou potom budete dělat co? Necháte ji nakrýt kým ? Otcem, kterého máte doma to asi nepůjde!
proč jste ke kocourkovi nekoupila zase kocourka ? Měla by jste dva vysněné naháčky na mazlení. Když nechcete chovat, jak sama říkáte. Pod pojmem chovat, si představuji opravdu tvrdou chovatelskou práci na mnoho let.
A proč se tady nezveřejňují jménovitě problémy s chovatelskými stanicemi? To se budete muset ptát asi někde jinde. Na to nejsem schopna Vám odpovědět. Vždyť ani vy jste zde nenapsala: kotě jsem koupila tam a tam, veterinářka se jmenuje tak a tak, obrátila jsem se na klub ten a ten. Všechno pouze v mlhách. Já mám opravdu jiné starosti, než sbírat drby.
Vkládáte mi do úst něco, co jsem nikdy neřekla. A to :
Ale nesouhlasím, že kdo levně koupí sám si může za své problémy.
Já jsem napsala na svém webu, že jen ten, kdo levně produkuje může levně prodávat. Sama jste říkala, že jste můj web četla.
Hledala jste odpověď na otázku jak rozeznáte dobrý a špatný chov. Dala jsem Vám na to odpověď. Pravdou ale je, že i vysoká cena Vám nezaručí zdravé kotě.
Mimochodem, když jsme u chovu koček. Kocourovi je 10 měsíců, kočce 4 roky a v jakém klubu jste založila svou chovatelskou stanici vy Edrimeo ?
V BOEC, FIFe, nebo kam chcete vstoupit ? Než Vám bude vydána registrace stanice tak to také trvá. Kočka bude mít říje, vy ji nebudete moci krýt a kocour bude muset být oddělen. Taky blbá představa.
No nic, jdu spát
přeji klidný víkend
Blažková Hana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: FIP - For fundog
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 1:19:10
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:

Mimochodem vrhy po Desiréé dosahují mimořádně dobrých chovatelských a výstavních úspěchů - tedy ty co se narodili ještě po negativní Desiree
Crying or Very sad

tak ještě k tomuto Vašemu zjištění. Já jezdím na výstavy opravdu hodně, dovezená kočenka Tawi má titul Junior Winner a stala se 3. nejlepším
kotětem ČR pro rok 2010. Nikdy jsem se však na výstavě nesetkala s kočkami po Dessiré a nikdy jsem neslyšela o mimořádně dobrých chovatelských a výstavních úspěších této chovatelské stanice - Angel sphynx.
Ale je možné, že mi někde na výstavě nějaký mimořádně dobrý výstavní úspěch potomků po této kočce utekl. Smile))
dobrou noc
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 7:18:12
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Ve všem s Vámi souhlasím paní Blažková.
Jenže odpověď na můj dotaz v tom bohužel nevidím.
Pro upřesnění: Desiree byla za příznivou cenu pokud bychom jí měli na mazlíka. Ale byla testována v předchozích letech, tedy nebyl důvod k obavám. Nebýt pí. Levové nikde ani zmínka o potomcích, kteří mají nějaký problém po této kočce. Proto byla takto pořízena a s přihlédnutím ke stavu Artíka u kterého možnost dalšího chovu dosud není známá.
S chovatelkou byla na můj návrh uzavřena dohoda, že pokud na Desiree odchovám, doplatím plnou cenu za chovnou kočku, neboť s touto možností jsem chtěla mít otevřená vrátka. Jinými slovy ve smlouvě je sepsáno, že v případě odchovu má původní majitelka právo na cenu jednoho koťátka jako doplatek k nynější ceně.
Takže, nekoupila jsem kočku za babku, ani kočku u které jsem neviděla očkovací průkaz a záznam všeho co tam má. Také jsem nekoupila kočku od bůhví koho. Na stanici Angel Sphynx nikde není žádná stížnost. Nebo se mýlím?
A Art? Nejlepší záruka mi připadala u veterinářky, která měla jeho matku a je známou osobou v ČSCH. Podle očkovacího průkazu o vrh se starala ona jako veterinářka chovatelky. Ona diagnostikovala nachlazení kocourka a měla jej dále léčit. To jsem odmítla ihned po zjištění, že jsou tam jiné skryté podvody kolem krytí a PP vrhu. To vše jsem bohužel zjistila až když Art skončil na pohotovosti do týdne co byl u nás. Tehdy jsem pochopila, že něco nehraje. Ale než jsem dopátrala všechno svinstvo, které se v tomto skrývá a pochopila, že nemám jen nachlazeného kocourka uběhl čas. Ono se velmi těžko po něčem v této zemi pátrá. Kdo ví mlčí! Bohužel taková je má zkušenost a proto jsem takto dopadla.
A vem mne čert paní Blažková. Já mám své vysněné Sphynxe, nepotřebovala jsem koťata, myslela jsem, že když už si dopřeji takový luxus mít naháčka mohu to spojit s dobrým skutkem. Proto jsem nestála frontu v předních stanicích na kotínka, nechci chovat jako ostatní. Jen jsem se namlsala a když to příležitost nabídla, tajně jsem doufala, že si ještě odchovám vlastní vrh ufoňat abych i tuto krásu poznala. Obě kočky nemají špatné předky a i vhodnost spojení jsem před koupí konzultovala.
A jestli nebudu chovat a jestli co jsem na ceně ušetřila teď prodělám léčbou, to je už jiná otázka paní Blažková. Netrápí mne to pokud budou kočky živé a já jim budu schopná dát co potřebují. Nesmím si stěžovat jak jsem dopadla já - mám svůj sen a i když nemocný sen nic jim to nebere na kráse a lásce kterou k nim cítím!
Já si zde jen stěžuji na způsob jak se zde umožňuje takto zneužívat poctivé nové majitele - mlčením o něčem o čem jistě někdo ví. Jde především o princip. Mám právo vědět jaké zvíře kupuji a mám mít právo se rozhodnout, za jakou cenu chci zvíře i s jistými riziky. Ale ta rizika mají svá jména a mají být pojmenována.

Schvaluji Váš přístup k chovu jak to zde popisujete. Ale nesouhlasím, že kdo levně koupí sám si může za své problémy. Pokud koupím zvíře s PP měl by být někdo odpovědný za kvalitu v jistých mezích. K čemu máte kluby, když si každý dělá co chce a ostatní chovatelé či oběti mlčí. Jak můžou představitelé klubů klamat a podporovat darebáky? A opět pokud to jiné stanice tuší, stejně mlčí.
A jsem zpět u problému z roku 2009 v jiném vlákně. Našla jsem tam kde co, jen nikde slova postižených s přímými důkazy na jednu či druhou stanici.
Tak kdo mi zaručí, že Vaše odchovy jsou lepší? Testy? Včera platily, zítra mohou být i Vaše kočky nakaženy!
Paní Blažková, nejsem Vaším kritikem ani nepřítelem. Jen hledám pravdu pro svůj případ a nenacházím Crying or Very sad
Fundog to správně popsal, chovatelství je radost i starost - těžko se označují viníci. Ale pokud jsou známi proč se mlčí? Proč není kde čerpat kdo je dobrý a kdo zlatokop.
Cena kotěte nic negarantuje. Paní Levová má chovnou kočku za plnou cenu jako od Vás a zbyly jí oči pro pláč a diagnoza smrti do 2 let! Je to výsměch chovu Sphynxů v ČR?
Sphynxů tu nejsou nespočetné vrhy a stanice, jde o pár lidí a vrhů ročně. Jde o plemeno kde se těžko něco utají a přeci se tu shovavají podivné praktiky. Kde nebo v čem je vlastně problém? V jednom darebákovi nebo ostatních co ví a mlčí o všem?


Dobré ráno p. Drimlová,

co jsem se zde dočetla tak Desinka je pozitivní na čtyři plusy. Jsem docela v šoku. Debbie má test z PCR na tři, krevní rozbory které se dále dělali dopadli dle vet. špatně, což jsem tu už psala. Dle mého svědomí jsem o tom informovala nejen chovatelku ale i Debbie sourozence s kterýma jsem byla v kontaktu. Kteří také v této době dali kočičky testovat. My jsme z toho oba špatní. Kočička nás stála 13tis a teď jsme měli doplácet 12tis za chovnou, čert vem peníze, nám jde ted o to aby nedošlo ke slovám vet. a náš miláček nám do dvou let neumřel. Jsem v kontaktu s p. Kellnerovou a budeme se objednávat na konzultaci k p. doktorovi Hribovi. My chovat nechceme a nebudeme. Budeme se snažit aby naše kočinda vše zvládla a abychom jí život prodloužili co nejdéle. Jak jste na tom s dásněmi? Debbí začínají dásně červenat a podle vet. je to i díky koronavirům.
Jsem ze všeho smutná, Debbie jsme pořídili společnici, kterou jsme dali testovat- výsledek byl negativní a proto jsme s klidným svědomím spřátelili obě kočičky. Bohužel i dnes je tato kočička pozitivní. V součastné době nás hřiže svědomí že jsme tak užasné zvířátko "zabili".
Obě kočičky se stali plnohodnotnými členy naší rodiny a bude nás velmi mrzet pokud odejdou dříve a neprožijí si svůj bezstarostný kočičí život. Kočičkám se snažíme dávat vše to nejlepší ohledně stravy Hills.
Dle rad p. Kellnerové eliminujeme výskyt virů, jak u kočiček tak v celém bytě. A to užíváním kolostra s aloe, probikan pasta, dostali i zilexis, byt desinfikujeme uv lampou a desprejem. Pokud někdo ví co ještě pro ně můžeme udělat prosím poradte nám. Debbie nebude ani kastrována, momentálně to její zdravotní stav nedovoluje, dostala antikoncepci pŕotože má silné říje a i ty jsou stresující pro ní.
S pozdravem Levová
Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 7:25:07
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
EDRIMEA napsal:
Ve všem s Vámi souhlasím paní Blažková.
Jenže odpověď na můj dotaz v tom bohužel nevidím.
Pro upřesnění: Desiree byla za příznivou cenu pokud bychom jí měli na mazlíka. Ale byla testována v předchozích letech, tedy nebyl důvod k obavám. Nebýt pí. Levové nikde ani zmínka o potomcích, kteří mají nějaký problém po této kočce. Proto byla takto pořízena a s přihlédnutím ke stavu Artíka u kterého možnost dalšího chovu dosud není známá.
S chovatelkou byla na můj návrh uzavřena dohoda, že pokud na Desiree odchovám, doplatím plnou cenu za chovnou kočku, neboť s touto možností jsem chtěla mít otevřená vrátka. Jinými slovy ve smlouvě je sepsáno, že v případě odchovu má původní majitelka právo na cenu jednoho koťátka jako doplatek k nynější ceně.
Takže, nekoupila jsem kočku za babku, ani kočku u které jsem neviděla očkovací průkaz a záznam všeho co tam má. Také jsem nekoupila kočku od bůhví koho. Na stanici Angel Sphynx nikde není žádná stížnost. Nebo se mýlím?
A Art? Nejlepší záruka mi připadala u veterinářky, která měla jeho matku a je známou osobou v ČSCH. Podle očkovacího průkazu o vrh se starala ona jako veterinářka chovatelky. Ona diagnostikovala nachlazení kocourka a měla jej dále léčit. To jsem odmítla ihned po zjištění, že jsou tam jiné skryté podvody kolem krytí a PP vrhu. To vše jsem bohužel zjistila až když Art skončil na pohotovosti do týdne co byl u nás. Tehdy jsem pochopila, že něco nehraje. Ale než jsem dopátrala všechno svinstvo, které se v tomto skrývá a pochopila, že nemám jen nachlazeného kocourka uběhl čas. Ono se velmi těžko po něčem v této zemi pátrá. Kdo ví mlčí! Bohužel taková je má zkušenost a proto jsem takto dopadla.
A vem mne čert paní Blažková. Já mám své vysněné Sphynxe, nepotřebovala jsem koťata, myslela jsem, že když už si dopřeji takový luxus mít naháčka mohu to spojit s dobrým skutkem. Proto jsem nestála frontu v předních stanicích na kotínka, nechci chovat jako ostatní. Jen jsem se namlsala a když to příležitost nabídla, tajně jsem doufala, že si ještě odchovám vlastní vrh ufoňat abych i tuto krásu poznala. Obě kočky nemají špatné předky a i vhodnost spojení jsem před koupí konzultovala.
A jestli nebudu chovat a jestli co jsem na ceně ušetřila teď prodělám léčbou, to je už jiná otázka paní Blažková. Netrápí mne to pokud budou kočky živé a já jim budu schopná dát co potřebují. Nesmím si stěžovat jak jsem dopadla já - mám svůj sen a i když nemocný sen nic jim to nebere na kráse a lásce kterou k nim cítím!
Já si zde jen stěžuji na způsob jak se zde umožňuje takto zneužívat poctivé nové majitele - mlčením o něčem o čem jistě někdo ví. Jde především o princip. Mám právo vědět jaké zvíře kupuji a mám mít právo se rozhodnout, za jakou cenu chci zvíře i s jistými riziky. Ale ta rizika mají svá jména a mají být pojmenována.

Schvaluji Váš přístup k chovu jak to zde popisujete. Ale nesouhlasím, že kdo levně koupí sám si může za své problémy. Pokud koupím zvíře s PP měl by být někdo odpovědný za kvalitu v jistých mezích. K čemu máte kluby, když si každý dělá co chce a ostatní chovatelé či oběti mlčí. Jak můžou představitelé klubů klamat a podporovat darebáky? A opět pokud to jiné stanice tuší, stejně mlčí.
A jsem zpět u problému z roku 2009 v jiném vlákně. Našla jsem tam kde co, jen nikde slova postižených s přímými důkazy na jednu či druhou stanici.
Tak kdo mi zaručí, že Vaše odchovy jsou lepší? Testy? Včera platily, zítra mohou být i Vaše kočky nakaženy!
Paní Blažková, nejsem Vaším kritikem ani nepřítelem. Jen hledám pravdu pro svůj případ a nenacházím Crying or Very sad
Fundog to správně popsal, chovatelství je radost i starost - těžko se označují viníci. Ale pokud jsou známi proč se mlčí? Proč není kde čerpat kdo je dobrý a kdo zlatokop.
Cena kotěte nic negarantuje. Paní Levová má chovnou kočku za plnou cenu jako od Vás a zbyly jí oči pro pláč a diagnoza smrti do 2 let! Je to výsměch chovu Sphynxů v ČR?
Sphynxů tu nejsou nespočetné vrhy a stanice, jde o pár lidí a vrhů ročně. Jde o plemeno kde se těžko něco utají a přeci se tu shovavají podivné praktiky. Kde nebo v čem je vlastně problém? V jednom darebákovi nebo ostatních co ví a mlčí o všem?


Dobré ráno p. Drimlová,

co jsem se zde dočetla tak Desinka je pozitivní na čtyři plusy. Jsem docela v šoku. Debbie má test z PCR na tři, krevní rozbory které se dále dělali dopadli dle vet. špatně, což jsem tu už psala. Dle mého svědomí jsem o tom informovala nejen chovatelku ale i Debbie sourozence s kterýma jsem byla v kontaktu. Kteří také v této době dali kočičky testovat. My jsme z toho oba špatní. Kočička nás stála 13tis a teď jsme měli doplácet 12tis za chovnou, čert vem peníze, nám jde ted o to aby nedošlo ke slovám vet. a náš miláček nám do dvou let neumřel. Jsem v kontaktu s p. Kellnerovou a budeme se objednávat na konzultaci k p. doktorovi Hribovi. My chovat nechceme a nebudeme. Budeme se snažit aby naše kočinda vše zvládla a abychom jí život prodloužili co nejdéle. Jak jste na tom s dásněmi? Debbí začínají dásně červenat a podle vet. je to i díky koronavirům.
Jsem ze všeho smutná, Debbie jsme pořídili společnici, kterou jsme dali testovat- výsledek byl negativní a proto jsme s klidným svědomím spřátelili obě kočičky. Bohužel i dnes je tato kočička pozitivní. V součastné době nás hřiže svědomí že jsme tak užasné zvířátko "zabili".
Obě kočičky se stali plnohodnotnými členy naší rodiny a bude nás velmi mrzet pokud odejdou dříve a neprožijí si svůj bezstarostný kočičí život. Kočičkám se snažíme dávat vše to nejlepší ohledně stravy Hills.
Dle rad p. Kellnerové eliminujeme výskyt virů, jak u kočiček tak v celém bytě. A to užíváním kolostra s aloe, probikan pasta, dostali i zilexis, byt desinfikujeme uv lampou a desprejem. Pokud někdo ví co ještě pro ně můžeme udělat prosím poradte nám. Debbie nebude ani kastrována, momentálně to její zdravotní stav nedovoluje, dostala antikoncepci pŕotože má silné říje a i ty jsou stresující pro ní.
S pozdravem Levová


PS: byla bych ráda kdyby se nám ozvali i ostatní sourozenci Debbie a i kočičky z posledního vrhu po Desiré, dle našeho čistého svědomí a pozjištění reálných faktů je docela možné že jsou v ohrožení.
Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 7:39:26
Odpovědět s citátem

fundog napsal:
Nikdo nenapsal slovo z praxe, že mnoho z Vás netestuje a neřeší tyhle "nesmyly".

Pročetla jsem si tuto diskuzi. Je to přesně o tom, že každý se snaží ušetřit a koupí zvíře za 6 i méně tisíc. Testy? na co? Kotě po testovaných rodičích je pak holt o něco dražší. Já osobně testuju TeLV, FIV, FIP, HCM i Strep G a to samé vyžaduji po kocourovi. Pak ale moje koťata neprodám za babku.
A můj názor je, že po zvířeti, které není 100% zdravé by být potomci neměli. Vás nyní trápí FIP a máte negativní HCM?
Vyčetla jsem, že FIP může propuknout stresem, či oslabením imunity. Toto všechno březost i porod je.
Osobní zkušenost s touto nemocí nemám, ale napsala jsem jen svůj názor.
Chvo koček jsou radosti, ale i starosti.
Andrea


Cena naší Debbie kdyby byla chovná je 25tis, my zaplatili zatím jen 13tis, za tuto cenu jsme si představovali zdravé testované zvíře. Netvrdím že jsme Debbie koupili pozitivní, naše hloupost že jsme jí nedali ihned otestovat, ale chovná stanice ze které jsme jí koupili byla deklarovaná jako jedna z nejlepších v ČR. Dle testu Desiré (její matky) mám pocit že jsme si kočičku pořídili již infikovanou, nemohu nic tvrdit přesně neboť když jsme jí přivezli věřili jsme chovatelce že by za cenu kterou jsme zaplatili a měli ješte v jejím roce doplatit si přivezli infikované kotě, ale jsou to pouze naše spekulace. V případě pořízení dalšího domácího mazlíčka budeme určitě volit nějaké opuštěné zvíře z útulku, kterému dáme hezký domov a lásku.
Zdenka
Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP - Zdenča78
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 7:48:18
Odpovědět s citátem

Paní Levová, právě Vás a jiných případně postižených potomků po Desiree je mi upřímně líto. Sama jsem ze všeho také ještě trochu v šoku. Především mne mrzí reakce stanice odkud Debbie pochází. Prosím nemějte mi za zlé, že jsem se snažila být loajální k původní majitelce Desinky a doufala, že ona Vám vše o našich testech oznámí jak mi slíbila. Přeci jen šlo o vrhy s kterými mi nemáme vlastně nic společného, mně nepříslušelo nic víc než Vám vyhovět ve Vaší žádosti Desinku obratem testovat. Ale výsledky Vám měla sdělit paní Veselá.
Teprve Vaše příspěvky zde jsem vyhodnotila tak, že pokud Vás obratem neinformovala pí. Veselá, pak považuji já za svou povinnost oznámit výsledky našich testů - i proto, že Vaše obavy považuji za opodstatněné - Pošlu Vám kopii výsledků ze Sevaronu. I my jsme v úzkém kontaktu s pí. Kelnerovou a také budeme přecházet pod péči specialisty MVDr. Hriba.
Co se týče chrupu Desinky - nejsem vet, ale mám 16 let starou kočku a její zuby proti Desince jsou jak zoubky kotěte. Již jsem toto konzultovala a na radu jsem nechala Desi chrub vyčistit u MVDr.Chrpy. Potvrdil co jsem předtím jinde slyšela z mnoha stran, její chrup je ve špatném stavu a nese stopy poškození virovým onemocněním(včetně počátečního náběhu na zánět dásní) či masivní léčbou ATB, byla jsem utvrzena, že chrup této kočky na věk 4 let není v odpovídajícím stavu.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 7:51:05
Odpovědět s citátem

Zkusím odpovědět po etapách.

Potomci po Desiréé v chovu a na výstavách:
Bambi Angel Sphynx, CZ
Gr. Int. Champion
SPH f 09 - korytnačinová s bielou
nar.: 09.06.2009
otec: IC. Al Onyx Van Coconika *NL
matka: Cleopatra Desiree Scarface *CZ
FeLV, FIV - NEGATÍVNY
HCM - NEGATÍVNE

http://www.bammarsphynx.sk/

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 9:08:21
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Pod pojmem chovat, si představuji opravdu tvrdou chovatelskou práci na mnoho let.

Přesně o tomto jsem mluvila. Právě toho jsem si vědoma. A k tomu jsem se ještě nerozhodla. Ještě než jsem zjistila indispozice kocourka, jen mne lákala možnost nechat po něm alespoň jednoho chovného potomka. Proto jsem chtěla kočku a ne kocourka jako kamaráda. Pořídit si chovné zvíře ještě k chovu nezavazuje. Vykastrovat jde vždy. Naopak to bohužel nejde. Kocour je ještě mladý na chov, byl čas. Včetně registrací pod nějakým klubem.
A ani Desiree k nám nešla s plánem nakrýt hned "mezi dveřmi". Proto i smlouva byla upravena abych se mohla svobodně rozhodnout zda vůbec odchovám. Artova nemoc posléze vše jen dokreslila. Desiree měla poslední vrh loni, jak jsem psala koťata měla dle předpisu ve všech možných obdobích. Rozhodně bych takovouto kočku nekryla dříve než po roce(tedy letos na podzim). Byl čas registrovat, testovat, aklimatizovat i očkovat. Posléze i prostor zvážit jak bude vypadat zdr. stav Arta. Navíc jsem chtěla nejprve obě kočky nechat projít výstavami a zjistit zda vůbec jsou vhodné k chovu i fenotypem a ne jen dobrým rodokmenem. Bylo toho mnoho co jsem nejprve chtěla zvažovat. Včetně zmapování předků obou koček až do poslední generace kterou lze dohledat. Kvalitu odchovů z příbuzenstva, zdravotní zatížení v liniích, atp. Rodokmen uvádí jen posledních pár předků, mne zajímá celá historie než se rozhodnu zda vůbec je důvod odchovat chovného potomka.
A proto mi stačila stará kočka. Nechci chovat na množství. Nepotřebuji kotě pro Arta. Ono nakonec z čeho kde vybírat .. .sama píšete, že zde je velmi úzká chovná základna. Je to pravda. Naše kočky mají společné předky s miláčky mnoha z Vás. V ČR není moc z čeho vybírat. Chci chovat pokud je důvod dobré geny předat dál a stačí minimum potomstva v chovatelských řadách.

Proč si nechat chovné kotě když nevím co chci? Právě proto - z takového potomka si vychovat vlastního mazlíka není problém, ale mohu se jakkoliv dlouho rozhodovat zda budu či nebudu na něm chovat. Jistě s otcem nééééé. Ale o tom to je .... pokud by byl přínos geny nést dál a byl dobrý partner asi bych se v budoucnu do chovu zařadila.

Ano kočka bude říjit nazmar a už i říjila. Zvládla jsem to a líp než jsem doufala. Mám čas se jim věnovat a případně nahradit pár hodin izolace kdy oba jsou v přítomnosti dalších koček, které mám doma. A zvládli to i oni. Rychle jsme si našli způsob, jak vše zvládnout bez stresu a negativních projevů co k takovému období patří ze strany kočky i kocoura. Neřvali, neznačkovali a byli miláčky jako mimo období říje. Vše se dá, když dáte srdce a empatii i kočičím potřebám. Ano může být příště vše jinak, pokud by bylo nutné pro zdraví Desiree, muže mít anikoncepci ona či kocour nebo lze Desinku vykastrovat. Jak jsem psala výše, mou prioritou zatím není chov, vše ukáže čas. Když budou ideální podmínky mohu o chovu uvažovat když ne svět se nezhroutí.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 9:30:20
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Vždyť ani vy jste zde nenapsala: kotě jsem koupila tam a tam, veterinářka se jmenuje tak a tak, obrátila jsem se na klub ten a ten. Všechno pouze v mlhách.

Až budu moct vše podložit důkazy pak bude čas vše zveřejnit. Nejprve musím prokázat co jsem zjistila. Na rozdíl od jiných pak uvedu jména na které bude prokazatelný důkaz jak pochybili.
Ale nemlžím. Obě kočky mají svá jména a minimálním úsilím lze vypátrat vše co by koho mohlo zajímat. Jejich PP mám veřejně, jen na webu kde zveřejnění bylo možné. Nemlžím, jen zatím nejmenuji dokud to nemohu veřejně prokázat. Ale ti, koho by se to mohlo týkat viz paní Levová zde mají možnost mne soukromě kontaktovat a jim nebudu tajit nic co vím. Právě proto, že vše zveřejňuji mne mohla kontaktovat i pí. Levová. Našla si Desiréé, když o to stála a kontaktovala mne.
Ale nikdo si nezaslouží křivá obvinění. A vypátrat pravdu natož jí dokázat je velmi složité. Vše má svůj čas.

_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP - Zdenča78
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 11:24:31
Odpovědět s citátem

EDRIMEA napsal:
Paní Levová, právě Vás a jiných případně postižených potomků po Desiree je mi upřímně líto. Sama jsem ze všeho také ještě trochu v šoku. Především mne mrzí reakce stanice odkud Debbie pochází. Prosím nemějte mi za zlé, že jsem se snažila být loajální k původní majitelce Desinky a doufala, že ona Vám vše o našich testech oznámí jak mi slíbila. Přeci jen šlo o vrhy s kterými mi nemáme vlastně nic společného, mně nepříslušelo nic víc než Vám vyhovět ve Vaší žádosti Desinku obratem testovat. Ale výsledky Vám měla sdělit paní Veselá.
Teprve Vaše příspěvky zde jsem vyhodnotila tak, že pokud Vás obratem neinformovala pí. Veselá, pak považuji já za svou povinnost oznámit výsledky našich testů - i proto, že Vaše obavy považuji za opodstatněné - Pošlu Vám kopii výsledků ze Sevaronu. I my jsme v úzkém kontaktu s pí. Kelnerovou a také budeme přecházet pod péči specialisty MVDr. Hriba.
Co se týče chrupu Desinky - nejsem vet, ale mám 16 let starou kočku a její zuby proti Desince jsou jak zoubky kotěte. Již jsem toto konzultovala a na radu jsem nechala Desi chrub vyčistit u MVDr.Chrpy. Potvrdil co jsem předtím jinde slyšela z mnoha stran, její chrup je ve špatném stavu a nese stopy poškození virovým onemocněním(včetně počátečního náběhu na zánět dásní) či masivní léčbou ATB, byla jsem utvrzena, že chrup této kočky na věk 4 let není v odpovídajícím stavu.


Já Vám děkuji že jste je zveřejnila, do dneška jsem se od chovatelky nic nedozvěděla. . My máme na zoubky teď pastu a dle Debbie zdravotního stavu uvidíme co dál se zoubky. Nějak to nemůžu vše rozdýchat..
Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 11:31:55
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Dle rad p. Kellnerové eliminujeme výskyt virů, jak u kočiček tak v celém bytě. A to užíváním kolostra s aloe, probikan pasta, dostali i zilexis, byt desinfikujeme uv lampou a desprejem. Pokud někdo ví co ještě pro ně můžeme udělat prosím poradte nám. Levová


Co se virů týká, doporučil bych červené řasy Gigartina a červené řasy Dumontacea. Tyto vzácné řasy jsou podle vědců nejúčinnější v boji proti virovým onemocněním. Látky v těchto červených řasách spustí specifickou buněčnou sekvenci, která přerušuje rozmnožování virů a posílí schopnost organismu tlumit fúzi nakažených buněk a hlavně, začnou působit poté, co se jedinec nakazí virovou infekcí, ale předtím, než tato infekce propukne naplno. Jsou mnohonásobně účinnější než L-lysin a antivirotika!

Jediná chybička těchto řas je ta, že jsou dost drahé. Výhoda, žádné negativní a vedlejší účinky. Na mých stránkách o tom mám nějaké to povídání.

Držíme tlapky, Olda
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP - Blažková Hana
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 11:35:16
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Zdenča78 napsal:
Dle rad p. Kellnerové eliminujeme výskyt virů, jak u kočiček tak v celém bytě. A to užíváním kolostra s aloe, probikan pasta, dostali i zilexis, byt desinfikujeme uv lampou a desprejem. Pokud někdo ví co ještě pro ně můžeme udělat prosím poradte nám. Levová


Co se virů týká, doporučil bych červené řasy Gigartina a červené řasy Dumontacea. Tyto vzácné řasy jsou podle vědců nejúčinnější v boji proti virovým onemocněním. Látky v těchto červených řasách spustí specifickou buněčnou sekvenci, která přerušuje rozmnožování virů a posílí schopnost organismu tlumit fúzi nakažených buněk a hlavně, začnou působit poté, co se jedinec nakazí virovou infekcí, ale předtím, než tato infekce propukne naplno. Jsou mnohonásobně účinnější než L-lysin a antivirotika!

Jediná chybička těchto řas je ta, že jsou dost drahé. Výhoda, žádné negativní a vedlejší účinky. Na mých stránkách o tom mám nějaké to povídání.

Držíme tlapky, Olda


Děkuji za radu, určitě se na vaše stránky kouknu. O peníze mi nejde, jde mi o moje holky a ráda udělám pro ně vše co bude v našich silách.

Ještě jednou díky.. Zdenka
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 12:06:48
Odpovědět s citátem

Ještě něco málo k dásním.

Někde na netu-už nevím kde-jsem se dočetla, že pomáhá napíchat do dásní interferony-tož nechala jsem to udělat, anžto moje kočka
Šántí měla tyto problémy dost velkého rázu-těžce zanedbaný zánět (chudinka malá šla z ruky do ruky bez vědomí původní majitelky, takže to nikdo neřešil). Provedeno, při té příležitosti jí vet odstranil zubní kámen. Po pár měsících bylo vidět zlepšení, nicméně vylečeno to zcela nebylo.

Teď jsem se dočetla v knize Jak krmit kočky od pí Sehnerové, že na dásně pomáhá B komplex. Dávám jí ho tak obden a doopravdy se to lepší. Vyzkoušejte to.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2011 13:05:52
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Teď jsem se dočetla v knize Jak krmit kočky od pí Sehnerové, že na dásně pomáhá B komplex. Dávám jí ho tak obden a doopravdy se to lepší. Vyzkoušejte to.


A jakou dávku? Na B-komplex bacha, je to vitamín rozpustný v tucích, takže se s ním dá snadno přiotrávit.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)
4
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top