Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Pozitivní FiP


Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Pozitivní FiP
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 7. 2007 22:15:04
Odpovědět s citátem

Dobrý večer všem,
nechala jsem u Mumika udělat krevní testy na FeLV, FIV a FiP.
K testování jsem se rozhodla, když nám pár dní po průjmech vyskakovat vyrážka. Upřesním spše fleky které do druhého dne většinou zmizely.
Dnes jsem se dozvěděla výsledky a na FiP je pozitivní. Můj osobní názor velká příbuzenská plemenitba - oslabená imunita, kastrace ve třech měsících – stres, chybějící kousek ouška – stres. A to nevíme co nás ještě potká.
Myslím, že to je jednoznačné a o opaku mně nikdo nepřesvědčí. Crying or Very sad
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Pozitivní FiP
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2007 7:55:49
Odpovědět s citátem

sanny napsal:
Dobrý večer všem,
nechala jsem u Mumika udělat krevní testy na FeLV, FIV a FiP.
K testování jsem se rozhodla, když nám pár dní po průjmech vyskakovat vyrážka. Upřesním spše fleky které do druhého dne většinou zmizely.
Dnes jsem se dozvěděla výsledky a na FiP je pozitivní. Můj osobní názor velká příbuzenská plemenitba - oslabená imunita, kastrace ve třech měsících – stres, chybějící kousek ouška – stres. A to nevíme co nás ještě potká.
Myslím, že to je jednoznačné a o opaku mně nikdo nepřesvědčí. Crying or Very sad


Dobrý den Sandro a všichni,
o FIP toho bylo tady i jinde napsáno mnoho, možná je zbytečné opět k tomu něco psát, ale stále je dost těch, včetně některých veterinářů, kteří ve věci nemají jasno a FIP je pro ně obrovským strašákem.
Chtěla bych jen upřesnit, že označení "pozitivní na FIP" je nepřesné, neboť FIP se testovat nedá. Felinní Infekční Peritonitida má nejen dvě formy (suchou a mokrou), ale i průběh onemocnění a příznaky se těžko určují. S jistotou může být diagnoza FIP stanovena až po smrti. Co se ale může testovat jsou protilátky které má kočka proti koronavirům, tedy virům způsobujícím FIP. S těmito viry se setkala většina koček většinou již v mládí/ jako koťata a tím si protilátky vytvořila a tudíž jsou při testu prokazatelné. Většina takových koček je schopna čelit potencionální mutaci koronaviru ve FIP a nemoc jako taková u nich nikdy nepropukne. Předpokládám, že Mumi je pozitivní právě na tyto protilátky. Jen asi u 2-5% koček koronaviry v organizmu zmutují a způsobí FIP. Pak-li že se tak stane a onemocnění propukne, trvá to jen krátkou dobu a kočka nemá žádnou naději. U suché formy je průběh pomalejší a méně nápadný. Ve velké většině se tak stane ještě před dovršením jednoho roku věku. FIP poskytuje zejména koťata a mladé kočky. Co způsobuje, že u něktého kotěte zmutuje koronavirová infekce ve FIP zatímco jeho sourozenec žije dlouhý, zdravý a šťastný život, nebylo doposud zjištěno. Předpokládá se, že projevení onemocnění ovlivňuje více faktorů, mezi nimi genetická predispozice, snížená imunita (což může být i projev příbuzenské plemenitby), stres, domácnost s vyšší koncentrací koček, zhoršené zoohygienické podmínky apod. Chovatel může riziko minimalizovat tím, že se vyvaruje ve svém chovu výše jmenovaných faktorů a tím omezí zmutování koronavirů na co nejmenší množství, i když je na rozdíl od např. FELV nebo FIV ne zcela možné, aby vznik FIP chovatel ovlivnil.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Zajímavé odkazy o FIP (bohužel Anglicky)
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2007 8:14:20
Odpovědět s citátem

Dr. Susan Little z Winn Foundation jednoduše vysvětluje o FIP
http://www.winnfelinehealth.org/Pages/FIP_Web.pdf

Zpráva Cornellovy univerzity a FIP webová stránka
http://www.vet.cornell.edu/fhc/news/FIP.htm

Stránka o FIP od Dr. Dianne Addie
http://www.dr-addie.com/
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Pozitivní FiP
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2007 10:36:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den Karolíno,
děkuji moc za objasnění současné situace u Mumika, jak to s FiP opravdu je. A kde jsme mohly k protilátkám (antigenům) asi dostat.
Děkujeme.
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Pozitivní FiP
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 7. 2007 12:25:12
Odpovědět s citátem

sanny napsal:
Dobrý den Karolíno,
děkuji moc za objasnění současné situace u Mumika, jak to s FiP opravdu je. A kde jsme mohly k protilátkám (antigenům) asi dostat.
Děkujeme.


Dobrý den Sandro,
začla jsem prekládat ten článek od doktorky Little, ale má to 6 stran, tak mi to chvíli potrvá. Pak to sem napisu.

Protilátky, tzn. že se kočka s virem FECV setkala, má odhadem asi 80-90% koček. Infikovat se mohou koťata nebo kočky v podstatě kdekoliv. FECV může přežívat ve výkalech 3-7týdnů. Obvykle se kočka nakazí už jako kotě, ve chvíli kdy přestane být chráněno matčinými protilátkami, (zhruba v 10 týdnech věku) a vlastní imunitní systém nezačal ještě zcela úplně pracovat.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luciana



Založen: 27.02.2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2008 12:17:30
Odpovědět s citátem

Dobry den,
s Karolinou se neda nesouhlasit. O Fip toho vime hodne a vlastne nic. Znam veterinare, kteri ji jakou nemoc vubec neberou, ockovani zatracuji,a znam veterinare, kteri se s touto nemoci umi poprat,ockovani prosazuji...
Sama s ni mam bohuzel zkusenost dost cerstvou. Mela jsem mainku (velmi dobreho puvodu,ale to evidentne nehraje zadnou roli, myslim to, jestli je to kocka z utulku nebo od chovatele), ktera na na vlhkou formu fip zemrela v jedenacti mesicich. Bylo to me prvni seznameni s fip, tak nevim, jestli nas prubeh byl standardni, kazdopadne byl zdlouhavy, nejasny, testy vykazovaly stridave pozitivitu a negativitu, az podle titru protilatek se lekar ustalil na fipce.
Dale musim potvrdit, ze byt jsem mela doma fip pozitivni zviratko, ma druha kocka, ktere bylo te dobe 9 let je sice pozitivni na koronaviry, ale zatim je v poradku. Doufam, ze to tak i zustane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2009 17:26:32
Odpovědět s citátem

Koukám že tu jsou příspěvky cca dva roky staré, tak nějaký nový článek Wink

http://www.volny.cz/destepaws/fip_genetic.htm
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: FIP - článek!
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2009 17:53:46
Odpovědět s citátem

A já ještě doplním odkazem na zajímavý článek o FIP, doporučuji prostudovat:

http://dl.getdropbox.com/u/421207/Nemoci_FIP.pdf

------------------------------

Zdroj:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?p=27308#27308
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2011 20:29:32
Odpovědět s citátem

Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenosti s pozitivními testy na koronavirý? Naší kočičce byl "rychlo" test pozitivní na koronaviry. Ráda bych se zeptala jaké jsou možnosti nákazy. Četla jsem toho hodně ale naše kočička nechodí ven a nepřišla do stiku ani se žádnou kočičkou. Kočičce bude teď v březnu rok, je s PP a rodiče mají poslední testy na FIP z roku 2009 negativní. Je možné že kočička byla nakažena viry už z chovné stanice??
Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 0:48:33
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenosti s pozitivními testy na koronavirý? Naší kočičce byl "rychlo" test pozitivní na koronaviry. Ráda bych se zeptala jaké jsou možnosti nákazy. Četla jsem toho hodně ale naše kočička nechodí ven a nepřišla do stiku ani se žádnou kočičkou. Kočičce bude teď v březnu rok, je s PP a rodiče mají poslední testy na FIP z roku 2009 negativní. Je možné že kočička byla nakažena viry už z chovné stanice??


Odpovědi najdete přímo v tomto vláknu-stačí si ho pročíst včetně odkazů.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 8:22:59
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Zdenča78 napsal:
Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenosti s pozitivními testy na koronavirý? Naší kočičce byl "rychlo" test pozitivní na koronaviry. Ráda bych se zeptala jaké jsou možnosti nákazy. Četla jsem toho hodně ale naše kočička nechodí ven a nepřišla do stiku ani se žádnou kočičkou. Kočičce bude teď v březnu rok, je s PP a rodiče mají poslední testy na FIP z roku 2009 negativní. Je možné že kočička byla nakažena viry už z chovné stanice??


Odpovědi najdete přímo v tomto vláknu-stačí si ho pročíst včetně odkazů.


Děkuji. JJ já už jsem vše četla, spoustu článků a diskuzí. Vím jak se může, nemůže nakazit. Zajímal mě názor zkušených chovatelů.
Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 14:04:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den, podle mě testy nejsou uplně spolehlivě, a ikdyž jsou pozitivní tak to není až taková tragédie, také se stane že jednou vyjdou pozitivní a podruhé ne pokud je kočka v dobré kondici a neodchováváte kotata tak se zvelké pravděpodobnosti ani FIP nerozjede pozitivních koček je snad až na 90 procent a jen velmi malé procento se nakazí takže je velmi duležitá strava a imunita a také stres který muže bít spouštěčem této nemoci takže není na místě se nervovat neprospívá to ani nám ale ani našim miláčkum kteří napětí vycítí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 15:13:43
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
Dobrý den, podle mě testy nejsou uplně spolehlivě, a ikdyž jsou pozitivní tak to není až taková tragédie, také se stane že jednou vyjdou pozitivní a podruhé ne pokud je kočka v dobré kondici a neodchováváte kotata tak se zvelké pravděpodobnosti ani FIP nerozjede pozitivních koček je snad až na 90 procent a jen velmi malé procento se nakazí takže je velmi duležitá strava a imunita a také stres který muže bít spouštěčem této nemoci takže není na místě se nervovat neprospívá to ani nám ale ani našim miláčkum kteří napětí vycítí

Vidím celou situaci naprosto stejně. Nejdůležitější je kvalitní strava případně doplněná něčím vhodným v této konkrétní situaci na podporu imunity. A pak tou největší pomocí stejně bude hlavně psychická pohoda zvířete. A k tomu je nutný i klidný majitel Smile
Rozhodně se pokuste i v této nepříjemné situaci si především užívat všeho toho krásného s Vašimi kočičkami, nemyslete na nejhorší! Jedna věc je nebrat to na lehkou váhu a udělat vše co se dá, tedy i nezbytné testy, ale na druhou stranu je třeba i udržet na uzdě nervy dokud, jak vidno vyjma positivích testů kočenka nemá žádné jiné známky této strašné nemoci. Jistě nakonec vše dobře dopadne. A jedině klidem a láskou miláškovi pomůžete ať už vše dopadne jakkoliv.
Zkuste konzultaci celého problému s pí. Kelnerovou v Sevaronu. My touto cestou řešíme naše problémy s nemocí našeho kocourka. (Doporučeno zdějšími chovateli.) A je to skvělé. Máme možnost konzultací co testovat a jak, čím léčit i jaké podpůrné přípravky podávat.
Držíme Vám palečky a budu se těšit, že nám zde také popíšete jak vše řešíte a s jakým výsledkem. Zkušeností nikdy není dost!!!
Razz
_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2011 19:42:30
Odpovědět s citátem

Děkuji. Za ten necelý týden jsem prostudovala vše co se dalo, tak něco málo už o koronavirech vím. Jen mi pořád nejde dohlavy kde se mohla kočička nakazit. No sehnali jsme paní co si koupila kočičky maminku a slíbila nám že jí nechá otestovat a uvidíme. Ve středu jdeme s naší kočičkou na krev. Kočičku jsme chtěli chovnou, podle výsledků se zařídíme a to momentálně ani neřešíme zda bude, nebo nebude mít koťata. Děkuji za tip, paní Kellnerové se ozvu a určitě požádám o radu ohledně testu. Kočička je v dobré kondici, veselá, hravá a já spokojená:-).


EDRIMEA napsal:
LINCI napsal:
Dobrý den, podle mě testy nejsou uplně spolehlivě, a ikdyž jsou pozitivní tak to není až taková tragédie, také se stane že jednou vyjdou pozitivní a podruhé ne pokud je kočka v dobré kondici a neodchováváte kotata tak se zvelké pravděpodobnosti ani FIP nerozjede pozitivních koček je snad až na 90 procent a jen velmi malé procento se nakazí takže je velmi duležitá strava a imunita a také stres který muže bít spouštěčem této nemoci takže není na místě se nervovat neprospívá to ani nám ale ani našim miláčkum kteří napětí vycítí

Vidím celou situaci naprosto stejně. Nejdůležitější je kvalitní strava případně doplněná něčím vhodným v této konkrétní situaci na podporu imunity. A pak tou největší pomocí stejně bude hlavně psychická pohoda zvířete. A k tomu je nutný i klidný majitel Smile
Rozhodně se pokuste i v této nepříjemné situaci si především užívat všeho toho krásného s Vašimi kočičkami, nemyslete na nejhorší! Jedna věc je nebrat to na lehkou váhu a udělat vše co se dá, tedy i nezbytné testy, ale na druhou stranu je třeba i udržet na uzdě nervy dokud, jak vidno vyjma positivích testů kočenka nemá žádné jiné známky této strašné nemoci. Jistě nakonec vše dobře dopadne. A jedině klidem a láskou miláškovi pomůžete ať už vše dopadne jakkoliv.
Zkuste konzultaci celého problému s pí. Kelnerovou v Sevaronu. My touto cestou řešíme naše problémy s nemocí našeho kocourka. (Doporučeno zdějšími chovateli.) A je to skvělé. Máme možnost konzultací co testovat a jak, čím léčit i jaké podpůrné přípravky podávat.
Držíme Vám palečky a budu se těšit, že nám zde také popíšete jak vše řešíte a s jakým výsledkem. Zkušeností nikdy není dost!!!
Razz
Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 16:16:41
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenosti s pozitivními testy na koronavirý? Naší kočičce byl "rychlo" test pozitivní na koronaviry. Ráda bych se zeptala jaké jsou možnosti nákazy. Četla jsem toho hodně ale naše kočička nechodí ven a nepřišla do stiku ani se žádnou kočičkou. Kočičce bude teď v březnu rok, je s PP a rodiče mají poslední testy na FIP z roku 2009 negativní. Je možné že kočička byla nakažena viry už z chovné stanice??


Tak naše Debbie Angel, dle všech krevních testů má FIP, a na 99% touto nemocí onemocní, dle vetky má cca 2roky života.


Naposledy upravil Zdenča78 dne 30. 3. 2011 14:22:20, celkově upraveno 1 krát
Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 17:15:14
Odpovědět s citátem

já bych si zašla pro jistotu ještěk jiné vet. , jak píšete že na 99 procent onemocní a má dva roky života mi příde dost divné jak muže říc že onemocní stim muže v dobrých podmínkách hodně let vždyt to nemusí ani propuknouta že umře jak to muže říct, FIP se prukazně potvrdí až při pitvě
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 18:52:34
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Tak naše Debbie Angel, dle všech krevních testů má FIP, a na 99% touto nemocí onemocní, dle vetky má cca 2roky života.


Shocked Koukám že veterinářka co se týká FIP bude zřejmě kandidátka na Nobelovu cenu. Souhlas s Linci, koukl bych se po jiném vetovi.
Pokud u onoho rychlotestu máte na mysli séropozitivitu, jde o pozitivitu na ANTIKORONAVIROVÉ PROTILÁTKY, nikoliv FIP, a to může mít 60-80% koček. Pokud nenastal v poslední době nějaký průlom, tak jedinou potvrzující diagnózou FIP je histopatologie.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 19:19:38
Odpovědět s citátem

Prosím my jsme nedělali rychlo test, ale už krevní rozbory, boichemie, ELFO séra, hematologie, dopadlo to špatně. Dle veterináře je Debbie pozitivní a na 99% má začinajíci FIP bez klinických příznaků. Určitě to budeme konzultovat i jinde.

fofo177 napsal:
Zdenča78 napsal:
Tak naše Debbie Angel, dle všech krevních testů má FIP, a na 99% touto nemocí onemocní, dle vetky má cca 2roky života.


Shocked Koukám že veterinářka co se týká FIP bude zřejmě kandidátka na Nobelovu cenu. Souhlas s Linci, koukl bych se po jiném vetovi.
Pokud u onoho rychlotestu máte na mysli séropozitivitu, jde o pozitivitu na ANTIKORONAVIROVÉ PROTILÁTKY, nikoliv FIP, a to může mít 60-80% koček. Pokud nenastal v poslední době nějaký průlom, tak jedinou potvrzující diagnózou FIP je histopatologie.
Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 19:54:59
Odpovědět s citátem

[quote="Zdenča78"]Prosím my jsme nedělali rychlo test, ale už krevní rozbory, boichemie, ELFO séra, hematologie, dopadlo to špatně. Dle veterináře je Debbie pozitivní a na 99% má začinajíci FIP bez klinických příznaků. Určitě to budeme konzultovat i jinde.

[quote="fofo177"]
Zdenča78 napsal:
Tak naše Debbie Angel, dle všech krevních testů má FIP, a na 99% touto nemocí onemocní, dle vetky má cca 2roky života.


dobrý večer,
vy jste ty testy dělali, protože kočička onemocněla nějakým onemocněním ?? A čím, jestli se můžu zeptat.
díky
Hanka Blažková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 20:10:17
Odpovědět s citátem

[quote="Blažková Hana"][quote="Zdenča78"]Prosím my jsme nedělali rychlo test, ale už krevní rozbory, boichemie, ELFO séra, hematologie, dopadlo to špatně. Dle veterináře je Debbie pozitivní a na 99% má začinajíci FIP bez klinických příznaků. Určitě to budeme konzultovat i jinde.

fofo177 napsal:
Zdenča78 napsal:
Tak naše Debbie Angel, dle všech krevních testů má FIP, a na 99% touto nemocí onemocní, dle vetky má cca 2roky života.


dobrý večer,
vy jste ty testy dělali, protože kočička onemocněla nějakým onemocněním ?? A čím, jestli se můžu zeptat.
díky
Hanka Blažková


Kočička je zdravá, test se dělal kvůli uchovnění a na krytí. Nejprve rychlotest- pozitivní, pak jsme posílali bobek do sevaronu a vyšli pozitivní koronaviry a naše vet. nám doporučila krevní testy.
Debbie je jinak v pořádku, hraje si, žere.. nejeví žádné příznaky onemocnění. Máme sphynxí slečny dvě a ta druhá byla ihned po koupi testovaná a negativní.


Naposledy upravil Zdenča78 dne 30. 3. 2011 14:23:30, celkově upraveno 1 krát
Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 20:19:10
Odpovědět s citátem

Furt jsem z toho jelen. 5.3. byl cca před týdnem dělán rychlotest na koronaviry, 6.3. je kočička veselá, hravá a v dobré kondici a za 14 dní se zjistí že do dvou let umře na FIP a přitom je stále veselá a hravá a hlavně zdravá? To má vet křišťálovou kouli? To by snad na FIPku umřela půlka koček, ne?
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 20:24:34
Odpovědět s citátem

[quote="Zdenča78"][quote="Blažková Hana"]
Zdenča78 napsal:
Prosím my jsme nedělali rychlo test, ale už krevní rozbory, boichemie, ELFO séra, hematologie, dopadlo to špatně. Dle veterináře je Debbie pozitivní a na 99% má začinajíci FIP bez klinických příznaků. Určitě to budeme konzultovat i jinde.

fofo177 napsal:
Zdenča78 napsal:
Tak naše Debbie Angel, dle všech krevních testů má FIP, a na 99% touto nemocí onemocní, dle vetky má cca 2roky života.


dobrý večer,
vy jste ty testy dělali, protože kočička onemocněla nějakým onemocněním ?? A čím, jestli se můžu zeptat.
díky
Hanka Blažková

to je mi moc líto ale na takhle pozitivních zvířatech se chovat nedá. Myslím si, že budou-li kočky v pohodě, nebudou mít žádný stress, neoslabí se jim imunita, tak nikdy neonemocní. Tato nemoc podle mého názoru propuká pouze při oslabení organismu. Uvidíte sami. Jinak o FIP si můžete dost vygooglovat, ale potom si to musíte přeložit.
hezký večer
Blažková Hana

Kočička je zdravá, test se dělal kvůli uchovnění a na krytí. Nejprve rychlotest- pozitivní, pak jsme posílali bobek do sevaronu a vyšli pozitivní koronaviry a naše vet. nám doporučila krevní testy.
Debbie je jinak v pořádku, hraje si, žere.. nejeví žádné příznaky onemocnění. Máme sphynxí slečny dvě a ta druhá byla ihned po koupi testovaná a negativní, teď bohužel je také pozitivní:-(... Debbie máme z vyhlášené chov.stanice a při koupi jsme nic neřešli a hlavně jsme začínali a nějaká FIP, FIV a FeLV nám nic neříkali. Spoléhali jsme na dobré jméno chovné stanice. Debbie nejezdila na výstavy, a nikdy nepřišla do stiku se žádnou kočkou a to jen s Leou a ta byla negativní. Dle vet. nákaza je z největší pravděpodobnosti z placenty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 20:33:14
Odpovědět s citátem

[quote="Blažková Hana"][quote="Zdenča78"]
Blažková Hana napsal:
Zdenča78 napsal:
Prosím my jsme nedělali rychlo test, ale už krevní rozbory, boichemie, ELFO séra, hematologie, dopadlo to špatně. Dle veterináře je Debbie pozitivní a na 99% má začinajíci FIP bez klinických příznaků. Určitě to budeme konzultovat i jinde.

fofo177 napsal:
Zdenča78 napsal:
Tak naše Debbie Angel, dle všech krevních testů má FIP, a na 99% touto nemocí onemocní, dle vetky má cca 2roky života.


dobrý večer,
vy jste ty testy dělali, protože kočička onemocněla nějakým onemocněním ?? A čím, jestli se můžu zeptat.
díky
Hanka Blažková

to je mi moc líto ale na takhle pozitivních zvířatech se chovat nedá. Myslím si, že budou-li kočky v pohodě, nebudou mít žádný stress, neoslabí se jim imunita, tak nikdy neonemocní. Tato nemoc podle mého názoru propuká pouze při oslabení organismu. Uvidíte sami. Jinak o FIP si můžete dost vygooglovat, ale potom si to musíte přeložit.
hezký večer
Blažková Hana

Kočička je zdravá, test se dělal kvůli uchovnění a na krytí. Nejprve rychlotest- pozitivní, pak jsme posílali bobek do sevaronu a vyšli pozitivní koronaviry a naše vet. nám doporučila krevní testy.
Debbie je jinak v pořádku, hraje si, žere.. nejeví žádné příznaky onemocnění. Máme sphynxí slečny dvě a ta druhá byla ihned po koupi testovaná a negativní, teď bohužel je také pozitivní:-(... Debbie máme z vyhlášené chov.stanice a při koupi jsme nic neřešli a hlavně jsme začínali a nějaká FIP, FIV a FeLV nám nic neříkali. Spoléhali jsme na dobré jméno chovné stanice. Debbie nejezdila na výstavy, a nikdy nepřišla do stiku se žádnou kočkou a to jen s Leou a ta byla negativní. Dle vet. nákaza je z největší pravděpodobnosti z placenty.


jj my chovat nebudeme, ani nebudeme kastrovat. O FIP jsem si hodně přečetla a měla i půjčené lákařské knihy. Kontaktovali jsme i chovatelku od které máme druhou kočičku, jen mě mrzí přístup chovné stanice odkud máme Debbie. Jsme v kontaktu s paní Mgr. Kellnerovou která bude naší situaci konzultovat s panem doktorem Hřibem.
Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 20:33:41
Odpovědět s citátem

posílám Vám nějaké odkazy a pokuste si to přes překladač přeložit ( jestli neumíte AJ)
http://www.dr-addie.com/whatsnew.htm

http://www.fabcats.org/owners/fip/info.html

hezký večer
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 20:36:23
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
posílám Vám nějaké odkazy a pokuste si to přes překladač přeložit ( jestli neumíte AJ)
http://www.dr-addie.com/whatsnew.htm

http://www.fabcats.org/owners/fip/info.html

hezký večer
HB


Děkuji
Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 20:41:17
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenosti s pozitivními testy na koronavirý? Naší kočičce byl "rychlo" test pozitivní na koronaviry. Ráda bych se zeptala jaké jsou možnosti nákazy. Četla jsem toho hodně ale naše kočička nechodí ven a nepřišla do stiku ani se žádnou kočičkou. Kočičce bude teď v březnu rok, je s PP a rodiče mají poslední testy na FIP z roku 2009 negativní. Je možné že kočička byla nakažena viry už z chovné stanice??

omlouvám se, že jsem Vaše vlákno nečetla od začátku. Jestliže je Vaše kočička narozená březen 2010, tak testy v chovatelské stanici byly dělány asi před krytím. Ono by to tak i vycházelo. Je také možné, že kočena onemocněla u Vás doma. Myslím si, že corona vir si můžete přinést domů z venku. Je to všudepřítomný vir.

Asi jsem Vás moc nepotěšila.
HB
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: Re: pozitivní na koronaviry
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 20:55:06
Odpovědět s citátem

Blažková Hana napsal:
Zdenča78 napsal:
Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenosti s pozitivními testy na koronavirý? Naší kočičce byl "rychlo" test pozitivní na koronaviry. Ráda bych se zeptala jaké jsou možnosti nákazy. Četla jsem toho hodně ale naše kočička nechodí ven a nepřišla do stiku ani se žádnou kočičkou. Kočičce bude teď v březnu rok, je s PP a rodiče mají poslední testy na FIP z roku 2009 negativní. Je možné že kočička byla nakažena viry už z chovné stanice??

omlouvám se, že jsem Vaše vlákno nečetla od začátku. Jestliže je Vaše kočička narozená březen 2010, tak testy v chovatelské stanici byly dělány asi před krytím. Ono by to tak i vycházelo. Je také možné, že kočena onemocněla u Vás doma. Myslím si, že corona vir si můžete přinést domů z venku. Je to všudepřítomný vir.

Asi jsem Vás moc nepotěšila.


jj já vše vím, testy byli 4měsíce před krytím, 9/2009, Debbie se narodila 3/2010. Kontaktovala jsm p.Drimlovou což je nová majitelka maminky naší Debbie a požádala jsem jí o testy a čekám na výsledek. Dle naší vet. teoreticky je možná nákaza z bot atd. ale vysoce nepravděpodobné, spíše se přikládá k nákaze z placenty.
HB
Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 21:45:12
Odpovědět s citátem

Jen tak na úvod - dámy, prosím Vás, pracujte s citacemi jenom když je to fakt potřeba a máte v tom jistou ruku - ve čtení vlákna jsem se strašně ztrácela, obzvlášť na konci.
Jinak k FIP - Zdenko, nechci nic zlehčovat, ale strašně plašíte. Doporučuji i fórum kocky-online, tam je o FIPu víc než tady a hlavně spoustu praktických reálných zkušeností. Paní Kellnerovou a doktora Hriba považuju za dostatečně fundované v oboru, ale vaši veterinářku s tímto závěrem, který jste zde replikovala, rozhodně ne.
Pro upřesnění - máte tedy kočičku testovanou jako pozitivní na koronaviry? Jak zde bylo řečeno, tenhle virus má v sobě 60-80% všech koček a rozhodně všech nepropukne ani neumřou. Navíc závěr o FIP zatím zní, že je to strašně těžko určitelná nemoc (navíc když je kočička zdravá, hravá a vůbec OK !) a když, tak jenom pitvou.
Latentní FIP může teoreticky spustit cokoli - kastrace, stres, nový zážitek.. je to těžké, ale dokud je kočička OK, nestresujte se (přenáší se to na kočičku), konzultujte s odborníky, ale zase v případě FIP bych tomu nepřikládala nějaký super extra význam - protože tak jako tak s tím nenaděláte nic. O chovu samozřejmě nemůže být řeč.
Jinak s kritikou na chovatele opatrně, obvykle se později ukáže že by člověk nejradši vzal svoje slova zpátky, ale víc se k tomu vyjadřovat nebudu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EDRIMEA



Založen: 06.01.2011
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha 5

Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 22:04:45
Odpovědět s citátem

Zdenča78 napsal:
Děkuji. Za ten necelý týden jsem prostudovala vše co se dalo, tak něco málo už o koronavirech vím. Jen mi pořád nejde dohlavy kde se mohla kočička nakazit. No sehnali jsme paní co si koupila kočičky maminku a slíbila nám že jí nechá otestovat a uvidíme.


Dobrý večer paní Levová, omlouvám se, že vše upřesňuji až nyní. Nějakou dobu jsem sem nenahlédla, jsem v jednom kole s řešením všeho kolem našich svěřenců. Vše mne to opravdu zaskočilo, ale nyní sem nebudu tahat vlastní příběh. Až dnes jsem jukla a došlo mi kdo je kdo.
Takže pro upřesnění zde pro Vás i pro všechny okolo - jsem zmiňovaná nová majitelka kočičky Cleopatry Desiree Scarface, matky Vaší Debbie. To mne jste kontaktovala s žádostí o testy na FIP.
Desiree jsme koupili pro našeho kocourka Arta před 3 týdny. Řešili jsme s původní majitelkou naše plány na odchov na této kočence, dostali jsme ujištění, že je na vše negativní a protože zatím jsme řešili zdravotní potíže Artíčkovi, řešili jsme i s původní majitelkou, že nesmíme ohrozit Desiree jeho nemocí. Předpokládám, že když byla původní majitelka seznámena podrobně s Artovými potížemi, bylo jí i jasné, že ani Artík nesmí být ohrožen žádnou nemocí. Proto jsme si vybírali kočičku ze stanice s jistou tradicí, abychom nedopadli jako s Artíčkem.
Opravdu byl pro mne šok Vaše zpráva o možnosti přenosu nemoci na Vaši Debbie od Desinky. No nic, testy jsme pochopitelně ihned v Sevaronu nechali udělat z trusu, výsledek včera večer oznámili původní majitelce Desinky. Byla jsem ujištěna, že zbytek s Vámi již sama vyřídí. Kontaktujte prosím pí. Veselou s Angel´s Sphynx. Mně nepřísluší toto řešit za ní. Jistě vše s Vámi probere a vyřidí.
Razz
_________________
Sphynxíček Artíček & EDRIMEA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zdenča78
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2011 22:17:39
Odpovědět s citátem

Aélinnel napsal:
Jen tak na úvod - dámy, prosím Vás, pracujte s citacemi jenom když je to fakt potřeba a máte v tom jistou ruku - ve čtení vlákna jsem se strašně ztrácela, obzvlášť na konci.
Jinak k FIP - Zdenko, nechci nic zlehčovat, ale strašně plašíte. Doporučuji i fórum kocky-online, tam je o FIPu víc než tady a hlavně spoustu praktických reálných zkušeností. Paní Kellnerovou a doktora Hriba považuju za dostatečně fundované v oboru, ale vaši veterinářku s tímto závěrem, který jste zde replikovala, rozhodně ne.
Pro upřesnění - máte tedy kočičku testovanou jako pozitivní na koronaviry? Jak zde bylo řečeno, tenhle virus má v sobě 60-80% všech koček a rozhodně všech nepropukne ani neumřou. Navíc závěr o FIP zatím zní, že je to strašně těžko určitelná nemoc (navíc když je kočička zdravá, hravá a vůbec OK !) a když, tak jenom pitvou.
Latentní FIP může teoreticky spustit cokoli - kastrace, stres, nový zážitek.. je to těžké, ale dokud je kočička OK, nestresujte se (přenáší se to na kočičku), konzultujte s odborníky, ale zase v případě FIP bych tomu nepřikládala nějaký super extra význam - protože tak jako tak s tím nenaděláte nic. O chovu samozřejmě nemůže být řeč.
Jinak s kritikou na chovatele opatrně, obvykle se později ukáže že by člověk nejradši vzal svoje slova zpátky, ale víc se k tomu vyjadřovat nebudu.


O koronavirech, FIP, jsem si přečetla hodně, vím jaké jsou možnosti nákazy. Myslím že za ty 3 týdny jsem nastudovala spoustu vecí . Já vím že vyrus má 80% koček, o koronavirech a FIP vím poměrně hodně, četla jsem i lékařskou knihu od vet. Chovatelé nekritizuji, jen píšu pravdu a to že se s námi o tom odmítá bavit. Vím že se FIP prokáže pitvou, vím o stresujicích faktorech, Debbie nebude uchovněná a ani kastrovaná. Kočička je pozitivní na koronaviry, což má 90% koček, dle krevních rozborů má šptné výsledky z ELFO séra, které bývají špatné u kočiček s FIP a podle vet. má FIP ..
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (21x)
7
Mrouskání kočky (říje) (18x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)
9
Kočičí jména (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top