Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Diagnostický kočkolit

Fórum: Toaleta

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Diagnostický kočkolit
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 11:44:17
Odpovědět s citátem

Nezkusil jste jiz nekdo? Uvazovala jsem, ze kockolit koupim na obcasne kontrolni pouziti, nedavat jej do zachudku kvuli cene cely, ale jen horni vsrtvu. Kockolit je docela drahy, moji sestru - laboratorniho chemika napadlo, ze mozna kockolit meri ph moci, tak jestli by podobny ucinek nemely lakmusove papirky Smile , ktere by se zbarvily podle ph moci a urcila by se tak minimalne moc zdrava, s tim, ze by predtim zkusila, jak se zbarvi papirek na vlhkem kockolitu pri pouziti vody, aby zjistila, jaky ma samotny kockolit vliv na ph. Predpokladame, ze pokud by byl kocour nemocny, bylo by ph moci jine nez kdyby byl zdravy.

http://www.allpet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=12093
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Diagnostický kočkolit
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 11:53:29
Odpovědět s citátem

Tak tuto podestýlku jsem taktéž koupila, protože starší kocourek má taky problémy se struvity a tudíž občas kontrolujeme pH. Toto stelivo mi však i při nesprávném pH na papírku (TriPhan) ukázalo, že pH je dobré a po pár dnech, kde v malém záchodku bylo pouze toto stelivo to smrdělo jak na veřejných záchodech (je nehrudkující) a tudíž letělo pryč.

Toto je moje zkušenost, ale třeba někdo bude mít i lepší.

Dle mého názoru kvalita vs. cena je nedostačující.
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Diagnostický kočkolit
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 12:03:00
Odpovědět s citátem

No jde o to, že kočkolit samotný má určité pH (zjišťovala jsem, že betonitová steliva mají pH zásaditá, což výsledek výrazně zkreslí), takže tím pádem by byl výsledek nevypovídající či dokonce hrůzný, protože zásadité pH moči u kočky značí problém se vznikem struvitů; i při odběrech moči na testování (doma či na odnos na veterinu) je nutné, aby se do odběru nepřimíchal kočkolit. Proto ani měření na vlhkém kočkolitu by nepřineslo správnou hodnotu.

Testovací proužky výše zmíněného typu (HeptaPhan, AbuPhan, TriPhan ...) jsou pro měření pH ideální, jen je nutné mít čistý vzorek, a dá se dle stupnice na obale snadno odečíst správná hodnota pH, btw. stejné proužky používají na veterinách.

Těch steliv pro zjišťování pH je na trhu už více, co jsem tak koukala, ale pravdou je, že raději si dám práci s odchycením moči a změřím to proužky, to stelivo asi potřebuje ideální "podmínky"; ono najít i běžné vyhovující stelivo je někdy náročné a s tímhle to bude obdobné.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: odchycení moči
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 12:45:45
Odpovědět s citátem

Možná se zeptám hloupě, ale jak odchytáváte moč? Smile
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Diagnostický kočkolit
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 12:50:57
Odpovědět s citátem

April napsal:
No jde o to, že kočkolit samotný má určité pH (zjišťovala jsem, že betonitová steliva mají pH zásaditá, což výsledek výrazně zkreslí), takže tím pádem by byl výsledek nevypovídající či dokonce hrůzný, protože zásadité pH moči u kočky značí problém se vznikem struvitů; i při odběrech moči na testování (doma či na odnos na veterinu) je nutné, aby se do odběru nepřimíchal kočkolit. Proto ani měření na vlhkém kočkolitu by nepřineslo správnou hodnotu.

April


S tim segra pocitala hned jak ji ty papirky napadly, premerila by to vsechno zvlast, a pak to zkusila prozkoumat, jak kockolit ovlivnuje ph moci. Aby dostala nejake smerodatne udaje. Takovy hrani, az by mela v praci dlouhou chvili Smile Ale vazne jsme se tim jeste nezabyvaly, jen tak jsme toto tema nadhodily cestou busem, protoze ji to prislo jako blaznivina, takovy drahy kockolit - kdyz jsou papirky. Ale zkusit odchytit jednou za cas jen moc je asi jednodussi Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: odchycení moči
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 13:02:34
Odpovědět s citátem

My na to používáme takovou tu teflonovou kuchyňskou velkou lžíci ( http://www.hrnec.cz/detail/638005.jpg ) ... jen to chce trochu grif, když čičina přisedne, tak jí to nacpat mezi tlapky. Pak přes injekční stříkačku dát do zkumavky a v tom pak vymáchat proužek.


Co se týká pH, myslím, že to je tak citlivá záležitost, že by asi byla fuška najít tu správnou hranici, jak kočkolit ovlivňuje pH (navíc, tyhle hrátky s pH u koček - asi bych nespoléhala na pokusný odečet, jistější mi přijde měření čisté moči); navíc existuje hodně druhů a typů kočkolitů, takže platné by to bylo vždycky jen pro ten jeden konkrétní, navíc podle mě, ani ty jednotlivé šarže kočkolitů nejsou stejné (jednou hrudkuje líp, další balík hůř, s tím se asi všichni už setkali) ... tohle asi kdyby chtěla sestra zkoumat, musela by mít asi víc času, než jen nemít chvíli do čeho dloubnout. To si tedy myslím já.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: odchycení moči
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 13:10:27
Odpovědět s citátem

MichaelaK napsal:
Možná se zeptám hloupě, ale jak odchytáváte moč? Smile


Já jsem ted odchytávala moč, že jsem na noc dala druhý záchod bez steliva a se stelivem schovala. Uhlídat to u dvou koček šlo v pohodě. Hned když jsem měla vzorek který jsem potřebovala tak jsem vrátila záchod se stelivem. Wink
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: odchycení moči
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 14:02:52
Odpovědět s citátem

April napsal:

tohle asi kdyby chtěla sestra zkoumat, musela by mít asi víc času, než jen nemít chvíli do čeho dloubnout. To si tedy myslím já.

April


No ona prave chudinka nema ani tu chvilku... proto ten smajlik, takova moje nadsazka - by mi dala, kdyby to cetla. Ale jak jsem psala, jen to tak nadhodila, kdyz jsem ji vypravela o tom novem kockolitu, vazne jsme se nedomlouvaly, ze by a kdy by to delala. Ted by na to cas nemela delat mi neco soukr, ma dost zakazek, mozna az o dovolenych v lete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: odchycení moči
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2008 17:25:53
Odpovědět s citátem

no my pouzivame jen kockolit, jine jsem ani nezkouseli ... jsme spokojeni vubec to nesmrdi, jen musim kazdy den zametat, radi ho vyhazuji Smile Libi se mi ze se ho nemusi pouzit moc, na dve kotata mame jeden zachod a dam, tam vzdycky trochu a menim 2x tydne ... vzdycky naznaci, ze uz chteji ciste stelivo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
4
Britská krátkosrstá kočka (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (21x)
8
Mrouskání kočky (říje) (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top