Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím poraďte - kocúr nám v noci nedá spať!

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Brumbál



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Prosím poraďte - kocúr nám v noci nedá spať!
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 12:57:01
Odpovědět s citátem

Ahoj. Náš štvormesačný kocúr Brumbál nás v noci ničí. Máme ho asi 6 týždňov a odvtedy v noci nespíme Mad Pravidelne každú noc vstáva okolo tretej a budí nás. No dnes v noci to bolo najhoršie Crying or Very sad Vstal uz o jednej ráno a odvtedy nespal a my s ním. Robil bordel, škriabal na koberec, naháňal sa, skákal nám po hlavách... Sme z toho obaja s priateľom už na nervy, mám pocit, že je to čím ďalej tým horšie... Priateľ samozrejme hádže vinu na mňa, že je nevyspatý, lebo ja som ho chcela...!!! Confused Už si vážne neviem rady, čo mám robiť?
Inak je to ohromné zlatíčko, prítulný, mazlivý, krásny, moc ho milujem, ale JA CHCEM SPAŤ, v noci ho preklínam a modlím sa, že ho to čoskoro prejde a ukľudní sa Twisted Evil Každé ráno vstávam unavená, opuchnutá a nervózna.
Prosím popraďte, existuje nejaká možnosť ako ho ukľudniť alebo prinútiť (to asi nie), aby v noci s nami spal? Mám skúsenosť s mačkami, že v noci prespia, dokonca spia vacsinu času z dňa. Alebo mi neostáva nič iné, len čakať a dúfať, že sa ukľudní? Hladný nie je, žradlo má, to nezaberá. Po kastrácii sa skľudní, ale na to je ešte moc malý.
Ďakujem za každý názor.

Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: kočička v noci nechce spát
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 13:57:45
Odpovědět s citátem

Ahoj. I my jsme měli podobný problém, jako uvádíš níže. Merlinovi budou 3 měsíce a tak je to ještě hravé kotě, které rádo zlobí, převážně v noci, kdy my chceme spát. On má totiž ze dne naspáno. Postupně jsem ale přišla na to, že nejlepší je, těsně před tím, než půjdete spát ho utahat. U nás nejvíce zabírají hry se škádlítkem s pírky na konci. Různě s ním pohybuji a kmitám po škrabadle nahoru dolu a Merlin se ho pokaždé snaží chytit. Po 10 minutách to vzdává, jde se napít z fontánky a odpočívat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Prosím poraďte - kocúr nám v noci nedá spať!
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 14:08:16
Odpovědět s citátem

U nás jsem odmala učila kočky, že když dělají binec v noci v ložnici, tak je vyhodím a zavřu dveře. I ten nejmenší se naučil, že se má jako puťka přitulit a spinkat. A když zase zkouší zlobení, tak jde zase za dveře. Kočky miluju,ale spánek taky. Ale vím, že to vždy tak jednoduše nejde a někdy jsou kočky vytrvalejší, mně se to naštěstí podařilo. Držím palce, kočkám zdar,ale spánku taky! J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brumbál



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Re: kočička v noci nechce spát
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 14:12:29
Odpovědět s citátem

Ahoj,

presne robíme, čo radíš. Cez deň, keď sme v práci asi spí, ale potom sa s ním hráme, vystrájame, len aby sme ho zabavili, všade na zemi má porozhadzované hračky, no nepomáha to. Je asi moc hyperaktívny, nestačí mu to, tak sa hrá ešte aj v noci. Niekedy mám pocit, akoby to robil naschvál, ale asi to bude iba dojem. Keď som s ním bola cez víkend sama, skoro celú nedeľu sme prespali a spolu, bol hrozne zlatý, len raz ma v noci zobudil, že sa chce mazliť Smile ale to sa stalo iba raz, bohužiaľ...
Neviem, odkiaľ berie toľko energie Shocked

Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brumbál



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Prosím poraďte - kocúr nám v noci nedá spať!
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 14:18:33
Odpovědět s citátem

Tiež som si povedala, že ho budem zatvárať, keď bude hnevať a budiť nás. Tak som v noci vstala a... nedal sa mi ani chytiť, prefíkanec...! vedel, že robí zle, lebo hneď ako som vstala, utekal a schovával sa a keď som zaľahla, začalo to znova. A ani neviem, či by to malo nejaký zmysel, lebo sme v byte 1+1 a keby ho zavrieme do kuchyne, myslím, že by nám škriabal na dvere a mňaukal... tak by aj tak ticho nebolo. Iba ho zavrieť do kupeľne Razz
Skúšala som ho aj ignorovať, ale nezabralo.
Presne ako si písala, milujem ho, ale spánok tiež a HROZNE MOC!!! Smile

Ach jaj Shocked

Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Prosím poraďte - kocúr nám v noci nedá spať!
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 14:28:31
Odpovědět s citátem

Brumbál napsal:
Tiež som si povedala, že ho budem zatvárať, keď bude hnevať a budiť nás. Tak som v noci vstala a... nedal sa mi ani chytiť, prefíkanec...! vedel, že robí zle, lebo hneď ako som vstala, utekal a schovával sa a keď som zaľahla, začalo to znova. A ani neviem, či by to malo nejaký zmysel, lebo sme v byte 1+1 a keby ho zavrieme do kuchyne, myslím, že by nám škriabal na dvere a mňaukal... tak by aj tak ticho nebolo. Iba ho zavrieť do kupeľne Razz
Skúšala som ho aj ignorovať, ale nezabralo.
Presne ako si písala, milujem ho, ale spánok tiež a HROZNE MOC!!! Smile

Ach jaj Shocked

Silvia


Bodejť by nezačal, když to byla pro něj super zábava se s tebou v noci honit. Myslím, že jediná rada je ho prostě nemilosrdně chytnout ( třeba si počkat až zase přijde) a vyhodit, v kuchyni může klidně nocovat a dělat bugr. Hlavně nereagovat na mňoukání ev. i na možné škrábání dveří. Je tedy otázka nakolik si dveří ceníš- a jak moc by vadilo, kdyby byly poškrábané. J
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 18:25:08
Odpovědět s citátem

Nám pomohla druhá kočička. Koko mě několikrát za noc budil a chtěl se mazlit (a vynucoval si to opravdu hodně), skončilo to tu noc kdy jsme přinesli Amálku. Od té doby se zcela soustředil na ni. Nevím co v noci dělají, ale ať je to cokoliv, tak to dělají potichu. Laughing
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 7. 2007 19:30:29
Odpovědět s citátem

Tenhle problém chápu. Mám kocoura osmiměsíčního a bydlím v garsonce, takže ho opravdu nemám kde zavřít. Do koupelny - to nemám to srdce. Naštěstí vystrájí v noci jen málo, a přežít se to dá. Když řádil moc, dostal trošku kapsičky, mezitím jsem schovala hračky a za chvíli byl klid. Spíš mám problém, že mi někdy dělá potíž znovu usnout, když za mnou přijde k ránu se pomazlit, takže občas od pěti ráno už nespím.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brumbál



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 7:21:50
Odpovědět s citátem

Dobré ráno,
tak som si povedala, že toho našeho miláčika nenechám až do večera spať. Hneď ako sme sa vrátili z práce (cca od 16:00) sme ho zabávali až do pol desiatej večer. Nenechali sme ho ani na minutú zdriemnúť, aby nás nechal v noci aspoň trochu vyspať. Musím uznať, že asi poslednú hoďku sme mu už pekne liezli na nervy, snažil sa niekam zašiť, kde by sme ho nenašli, aby mohol ísť spať, lenže to v tom našom krcálku moc nešlo Very Happy a výsledok? Spinkal ako miminko, až o piatej ráno sa zobudil a mal chuť sa hrať, ale to sa mi podarilo ho chytiť, tak som ho zavrela do kuchyne Smile Je síce pravda, že trochu mňaukal, ale ani škriabanie na dvere sa moc nekonalo a potom..... to TICHO Laughing (až mi to bolo podozrivé) zaspal ešte v kuchyni a ja som spinkala až do pol siedmej Wink
Takže dnes sa cítim fajn, ale toto budem ešte dlho dospávať...
Uvidíme aká bude dnešná noc, u nás je totiž každá iná. No snáď som to nezakríkla Rolling Eyes

Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Brumbál



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 7:24:07
Odpovědět s citátem

Druhá kočička by mi už fakt neprešla. Rok mi trvalo, než som si vyprosíkala Brumbála, takže ďalšia nemá šancu (aspoň zatiaľ nie), aj keď ja by som nebola proti ani trochu Laughing

Silvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 8:52:47
Odpovědět s citátem

Brumbál: než jsem si vyprosila kočku u přítele mi trvalo rok. No a o druhé nechtěl ani slyšet a už máme dvě:-)).
Ale k problému - u nás se to nákupem druhé kočky tedy vůbec nevyřešilo, spíš je to mnohem horší. Dominik byl andílek, v noci jak jsme lehli do postele, přišel, lehl si za námi a celou noc spinkal. Když jsem šla v noci třea na wc, či se napít, vstal a šel se mnou. Ale jak jsem zalehla, tak lehl vedle mně a spal dál. Ráno když zvonil budík, tak vyskočil a začal se mazlit, dřív ne. Pusinka moje.
No a protože chodíme do práce a přišlo nám, že je mu přes den smutno a pořídili jsme mu kamaráda, Fuga. No a tím začalo období kdy už jsme nevěděli co dělat. V ložnici jsme je nachat nemohli, jelikož se honili a dělali šílený bugr. Já měla poškrábané čelo, přítel záda a ruce, protože při tom letu kdy jeden hnal druhého to samozřejmě brali přes nás. Takže jsme je ač s těžkým srdcem museli zavírat do kuchyně. Bylo mi Dominika moc moc líto, protože on nemohl pochopit, proč ho zavíráme, když vždy spal s námi v ložnici. No ale jinak to nešlo. Vyhodili jsme je vždy až když začali lítat a zlobit, mysleli jsme, že to pochopí a budou se bát, že je vyhodíme tak bude klid. Ale ani náhodou. Jakmile se zhasne a jde se spát, oni okamžitě jakoby dostali rozkaz začnou zlobit. Takže už je zavíráme do kuchyně automaticky a zkoušení zda bude klid či ne už nepraktikujeme protože to nemá cenu.
Dám si do uší špunty, takže neslyším jak se v kuchyni nahánějí a je klid. Ale ráno - od čtyř hodin Fugo sedí za dveřmi a ječí. Dominik ne, ten leží za oknem a dívá se ven. Ale Fugin nepřestane, neplatí na něj nic, vydrží ječet od čtyř téměř až do sedmi ráno. A to nemluvím o víkendu, kdy chceme spát alespoň do těch devíti. Stejně jsme od čtyř vzhůru a protože jsme oba totálně vytočení, tak už neusneme. Jsme neustále unavení, protivní - z nevyspání. ¨
Omlouvám se za ten sloh, ale píšu to proto, aby jste věděla, že nemusí druhá kočky 100%ně uklidnit situaci, ale může to být ještě horší. Třeba že Vám za dveřmi budou řvát oba (což u nás nastane, když se fakt udržíme a třeba do devíti nevylezeme ven, to už se pak k ječení Fuga přidá Dominik škrábáním na dveře).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 7. 2007 8:57:39
Odpovědět s citátem

A ještě k té kastraci, Fugo je po kastraci už přes měsíc a stále se to nelepší. Vím, že hormony se mohou vyplavovat až dva měsíce, ale myslím, že s tím nepřestane ani potom. Prostě chce do ložnice, aby se mohl s Domišem honit a tak bude ječet i kdyby se z toho měl zhroutit. Nechápu jak to může vydržet tři hodiny s pětiminutovými přestávkami řvát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Prosím poraďte - kocúr nám v noci nedá spať!
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 13:01:21
Odpovědět s citátem

Ahoj, já bych ti poradila toto: když kocour zlobí, skáče vám po hlavách a škrábe na všechny strany, tak nemilosrdně vyhodit (váš spánek by pro vás měl být svatý!) - i kdyby to mělo být do té koupelny. Já mýho kocoura vyhazuju fintou (kdybych ho naháněla, tak se taky chytit nedá), a to tak, že vemu nějakou fajnovou hračku, nejčastěji míček, a hodim jí do předsíně. Kocour vždy neomylně vyrazí a nechá se zavřít i s hračkou (chudáček Smile. Hračka ho na chvíli zabaví, pak zjistí, že má zavřeno, tak trochu škrábe na dveře a k'nučí, ale já jsem neoblomná a počkám, než ho to přejde a rezignovaně usne v křesle. Když je hodnej, nechám ho spát se mnou. zabírá na něj, když hned zhasnu, zaujmu nejlepší spací polohu a už se nehýbám! (uf, někdy to dá pěknou práci). Kdykoli se totiž pohnu, vystartuje po mě a je z toho zase 10minut lítání, než se znovu uklidní. Většinou usne pak v pohodě, někdy se vzbudí ve3, jindy ve4, v5 obvykle vyžaduje snídani, tak se zmátořim - dám jídlo a zavřu no a jinak vyhazuju kdykoli během noci, pokud zlobí dýl jak 15min.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2007 13:49:28
Odpovědět s citátem

Tak se mnou spí kocour v posteli a je naprosto vzorný. možná je to i tím že už je mu 8 let a na nějaké skotačení už ho neužije. Problém je ale v tom že někdy přede tak hlasitě že se přitom nedá spát. Nejhorší je když si v noci odskočím a vrátím se do postele, to vždycky zvýší intenzitu. Možná mě chce uspat a většinou i usnu, ale když jsem kvůli něčemu nervózní tak mě to ruší. V tom případě prostě kocoura z postele vyženu, ale nezavírám. On se po nějaké době vrátí, ale to už většinou spím jako dudek a nevadí mi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 7:43:29
Odpovědět s citátem

My jsme Dominika také nechávali spát s námi. Spinkal jak andílek vedle postele nebo v posteli, občas se došela napít nebo chroupnout granulky, ale nezlobil. No a Fugin ten prostě nedá pokoj. Když ho vyhodím, tak střídavě dělá brajg, nebo řve za dveřmi. Takže v sobotu si o spaní do devíti hodin můžem nechat jen zdát, vstáváme v půl osmé, s nervy nadranc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 15:46:07
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
My jsme Dominika také nechávali spát s námi. Spinkal jak andílek vedle postele nebo v posteli, občas se došela napít nebo chroupnout granulky, ale nezlobil. No a Fugin ten prostě nedá pokoj. Když ho vyhodím, tak střídavě dělá brajg, nebo řve za dveřmi. Takže v sobotu si o spaní do devíti hodin můžem nechat jen zdát, vstáváme v půl osmé, s nervy nadranc.


My máme taky čtyřměsíční kotě a v noci blbne když nejsme celý den doma a ono přes den jen spí a jí. když jsme doma všichni, hlavně děti, tak má tolik aktivit, že s i kolikrát kolem zpráv sama někam zaleze a chrupe celou noc. do ložnice má otevřeno, ale s náma v posteli nespí od té doby, co mne naštvala, že mi lovila nohy. Jsem se prudce posadila s peřinou v ruce a strašně vztekle jsem na ni zasyčela, šíleně se lekla, takže když se zhasne, leze do ložnice tajně a opatrně Smile vstáváme podle dětí tak v šest, v sedum, to už se na nás těší a jak vyleze první pochodujícúí člověk, byť polospící a jen odskakující na záchod, je to povel, že se smí skákat do postele a začít řádit Smile rada to neni, jen si to tu tak píšu, že mne těší, že ji máme:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 15:57:31
Odpovědět s citátem

Naši kočičáci naštěstí respektují spánek druhých - mám teď doma 5 koťat na umístění a je docela sranda rozhlédnout se okolo když se probudím - obvykle na mě zírá dost velký počet koček a všichni čekají až se probudím - a pak všichni za mnou vyrazí do koupelny Laughing
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
faczko76



Založen: 01.11.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Nové Město nad Metují

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2007 20:47:27
Odpovědět s citátem

Ahoj, no tak to jsem rád za to, co tady čtu. Už jsem myslel, že máme jako jediní v Evropě chlupatej budík s nekonečnou noční energií! Naše Bublinka (4měs.) je super krásná kočička ale jakmile se octne u nás na letišti, stává se z ní hodně vostrej netvor. Znáte to: zorničky jak pětikoruny, nahrbená chůze bokem s naježenou srstí, položené uši, funění, nakonec bleskový skok, útok, a pak už jen cítíte tu pichlavou bolest od několika drápků. A kousáním taky nešetří, dělá to všechno při jednom. Potvora. Vždycky si říkám, že jí to do 15 minut přestane bavit, ale hdepa! Nepřestane. Opravdu to chce popadnout a vyhodit na chodbu, nebo do jiné místnosti. Ale když má mazlivou! To je tak "k sežrání"!!! Je prostě náš miláček. Zanedlouho bude ve zlaté knize, tak se podívejte na toho andílka... Zdraví faczko76 (čti fáčko)
_________________
Whiskas kočička Bublinka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 7:35:19
Odpovědět s citátem

No u nás nespíme díky tomu, že kočky dělají hrozný rámus. Když jsou s námi v pokoji, tak se celou dobu honí a honí se i přes nás spící, takže poté co jsme skončili poškrábaní už je tam nepouštíme. Mrzí mě to, protože bych ráno ráda obejmula vrnící chlupatou kouli:-), ale bohužel. Jakmile se zhasne, je to pro ně povel začít dělat brajgl. No a když je vyhodíme z ložnice, pokračují v kuchyni, takže se stejně nevyspíme, protože to je rána za ránou. Pak zalehnout a v pět to začne znovu:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 7:47:58
Odpovědět s citátem

Tak to se musím pochlubit ať máte co závidět Wink . Mám v bytě malý chov, momentálně mám sedm dospělých britských koček a často k tomu přibydou i nějaká ta koťata, která navíc odmalička odchovávám v naší ložnici. Přesto se v noci vyspím a nikdo mě nebudí. Kočičky jsou vzorné, když se v ložnici zhasne tak ještě chvilku štrachají u misek (hlavní porci krmení dostávají těsně před spaním) dojdou si na záchůdky (někdy je to síla a tak ještě musím vstát a uklidit to) a potom už zalehnou na svá místečka a spí až do rána. Jediné co mě občas budí je náš starší kocour, který má své místečko v naší posteli mezi polštáři a který občas přede tak hlasitě že se vedle něj nedá spát. Je fakt že jsem vždycky byla skřivánek, takže ani o víkendu nemám potřebu dlouho spát. Budím se kolem sedmé a to je i hodina kdy moje kočky vstávají a začínají s toaletou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 9:04:13
Odpovědět s citátem

Před nějakou dobou jsem se chlubila, jak mám vzorné kočičky. Ale teď asi tři týdny mám Sněženku (byla to bezprizorní kočička v nějaké chatové osadě) a ta není zvyklá dlouho spát. Já jsem spíš sova než skřivánek Laughing a ona asi bude tím skřivánkem - vstává mezi 6 a 7 a chce se mazlit Smile Rolling Eyes
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 11:12:13
Odpovědět s citátem

Náš Kuba dělal taky vždycky v noci bordel, budil se pravidelně kolem třetí-čtvrtý a pak už nespal, až tak kolem deváté hodiny začal být strááášně unavenej Very Happy . To byl ale ještě maličký, teď už bude mít skoro sedm měsíců, letí to Smile
Myslím si, že nejúčinnější recept, jak se jen trošku vyspat, je kočenu ignorovat. Mně to taky ze začátku znělo jako pěkně blbá rada, přišlo mi, že on si opravdu vystačí sám, pak jsme to ale začali praktikovat a světe div se, funguje to.
Kocour v noci dělal bugr a ačkoli to ve mně vřelo, neřekla jsem mu ani slovo a dělala , jakože nevidím, neslyším, spím Smile . A Kubíka to zlobení časem přestalo bavit a teď chrní s náma až do rána, někdy se mu dokonce nechce ráno z pelechu Cool

P.S. Samozřejmě také odstranit všechny hračky z dosahu a hlavně doslechu Smile Večer probíhá pravidelně velké sbírání, to když jde Kubík třeba v noci na toaletu, aby ho něco zajímavého nezaujalo Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 7:52:10
Odpovědět s citátem

Tak tohle Vám tedy opravdu závidím. U nás bohužel ignorace nepomáhá. Kočičáci vstávají v pět a od té doby dělají binec - takže je z kuchyně rachot a stejně se nedá spát. No a v šest si vzpomenou na nás a to je konec. Dominik bloumá po kuchyni a povrkává zato Fugo stojí za dveřmi a řve jak siréna. Když si ho nevšímáme tak je to jedno, řve stejně a třeba půl hodiny v kuse. Nevím už jak ho to odnaučit. Je to opravdu nervy drásající, hlavně o víkendu když se chce člověk konečně vyspat alespoň do devíti hodin. Bohužel.

Chtěla jsem se Vás všech ještě zeptat, honí se Vaše kočky taky pravidelně? Několikrát v noci, ráno a večer. U nás padne půl desáté večer a pravidelně začne honička. Ale tak zběsilá, že kolikrát je musím chytit a oddělit zvlášť do místností, jinak by snad rozmlátili celý byt. Nekoukají vůbec kam letí, rány slyší sousedi o dvě patra níž. A to samé je třeba ve dvě ráno a pak opět v pět a sedm ráno. Nevím co s nimi, protože hubovat je za hru je blbost, takže nevím jak je v takové situaci usměrnit. Když je okřinku, na chvilku zastaví a pak pokračují dál v ještě horším tempu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 8:45:24
Odpovědět s citátem

Tak to naši jak se zhasne ustávají ve svých činnostech a rozhodně se v noci nehoní. Jenom mě v noci někdy vzbudí chroupáním granulek. A nebo mě budí Koko Rolling Eyes , protože už nechce být v ložnici, ale chce se přemístit do kuchyně a koupelny, kde má sice ty samé granule Smile , ale asi mu tam lépe chutnají Smile
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 10:59:03
Odpovědět s citátem

Náš Kubíček je jednáček, takže mu k jeho hrám musíme stačit my. Největší aktivitu vykazuje, když se večer zachumláváme do peřin a už tak hodinu přdem. To taky lítá zběsile po bytě, jenže honit ho musíme my Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 11:40:42
Odpovědět s citátem

To znám, dokud jsme měli jen Dominika, tak asi do 7 měsíců to také zkoušel, tak jsem na něj párkrát počíhala nebo mu tahala provázek a nebo jsem si ho prostě nevšímala. No a pak už ho to asi přestalo bavit, jak jsme zalehli do peřin, šupal za námi a spinkal až do rána než zazvonil budík.
Jenže jak jsou dva, tak prostě jeden provokuje tak dlouho, že druhý neodolá. No a pak má zas náladu druhý a tak je to dokola celou noc. Dělají u toho hrozný rámus, takže mám strach kvůli sousedům:-))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 11:44:28
Odpovědět s citátem

Naše koťata jsme přeprogramovali na denní šelmy, takže v noci s pí jak dudci. Večer jim dám trochu kapsičky, zhasnu, zavřu dveře do kuchyně a je klid. Ráno jakmile slyší někoho šustit po bytě, tak se ten starší z nich dožaduje otevření dveří mňoukáním. Dřív to dělal i v noci, když šel někdo na záchod,ale už to přestal dělat - zjistil, že to dělá zbytečně.
Jenže já jsem na MD se dvěma klukama a tak naše koťata nemají přes den moc příležitostí ke spaní. Dopoledne vytuhávají kolem půl jedenácté a pak spí ještě jednou odpoledne - když jdeme s dětmi ven. Jakmile děti jdou v osm do postýlek, koťata obvykle zaujmou pozici na křesle a tam pospávají, než je někdo později zavře do kuchyně.
Přes den spí hlavně, když jdeme s dětmi ven. Když ven nejdeme, musí si zalízt někam do koutku, kde nejsou dětem na očích - ale v tom rámusu se asi taky moc dobře nespí - děti každou chvíli piští Rolling Eyes . Takže myslím, že kocouři jsou rádi, že mají v noci klid Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 11. 2007 13:26:49
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak tohle Vám tedy opravdu závidím. U nás bohužel ignorace nepomáhá. Kočičáci vstávají v pět a od té doby dělají binec - takže je z kuchyně rachot a stejně se nedá spát. No a v šest si vzpomenou na nás a to je konec. Dominik bloumá po kuchyni a povrkává zato Fugo stojí za dveřmi a řve jak siréna. Když si ho nevšímáme tak je to jedno, řve stejně a třeba půl hodiny v kuse. Nevím už jak ho to odnaučit. Je to opravdu nervy drásající, hlavně o víkendu když se chce člověk konečně vyspat alespoň do devíti hodin. Bohužel.

Chtěla jsem se Vás všech ještě zeptat, honí se Vaše kočky taky pravidelně? Několikrát v noci, ráno a večer. U nás padne půl desáté večer a pravidelně začne honička. Ale tak zběsilá, že kolikrát je musím chytit a oddělit zvlášť do místností, jinak by snad rozmlátili celý byt. Nekoukají vůbec kam letí, rány slyší sousedi o dvě patra níž. A to samé je třeba ve dvě ráno a pak opět v pět a sedm ráno. Nevím co s nimi, protože hubovat je za hru je blbost, takže nevím jak je v takové situaci usměrnit. Když je okřinku, na chvilku zastaví a pak pokračují dál v ještě horším tempu.
mám dvě sedmi měsíční "koťata",pravidelně každý večer kolem desáté začíná u nás, já říkám "večerní honění",které trvá tak dlouho,dokud je nezklidním tím,že je vykážu na chodbu,a nebo dostanou něco dobrého na zub,tím se zklidní a spinkají až do rána Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Kočičí jména (23x)
4
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (23x)
5
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
6
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (21x)
7
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (21x)
8
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)
9
Kočičí věk (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top