Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočka, nové kotě, očkování, nemoci

Fórum: Očkování

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lenka2



Založen: 21.06.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

Předmět: kočka, nové kotě, očkování, nemoci
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2007 12:11:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám domácí kočičku, kterou jsem dostala jako půlroční v loňském roce. Kočička se narodila v rodinném domku a do té doby, než jsem ji dostala se pohybovala venku. Od té doby co je u nás ( bydlíme v paneláku ) byla jen doma. První týden v červenci jsme jeli na chatu, tak jsem ji pro jistotu nechala očkovat a to proti: panleukopemii, virové rinitracheitidě, kaliciviroze, leukoza chlamydioze a vzteklině. Jelikož chata je na samotě, nesetkala se tam naše kočička s žádným jiným zvířetem, ale bohužel chytla myš, kterou k našemu překvapení pozřela. Vzhledem k tomu, že si mám koncem září dovézt nové kotě a to britskou kočičku, mám obavy, jestli se moje kočička i když byla očkovaná nemohla nakazit nějakou chorobou, kterou by pak mohla přenést nové kotě. Prosím o radu, případně doporučení, kam se s mým dotazem obrátit.
Předem děkuji za Vaše odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočka, nové kotě, očkování, nemoci
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2007 12:18:31
Odpovědět s citátem

Pozřením myši se určitě žádnou nakažlivou chorobou nakazit nemohla. Jediné, co bych doporučila je odčervit kočičku před příchodem nového kotěte, aby příp. nemohla být nositelem škrkavky či tasemnice.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka2



Založen: 21.06.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2007 14:49:46
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď. Kočičku jsme odčervovali koncem června. Kotě přivezu koncem září. Prosím poraďte kdy tedy mám odčervit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2007 11:04:01
Odpovědět s citátem

Odčervěte, jakmile kočička přestane běhat volně povenku na chatě ... příp. před přivezením nové kočičky ... tj. někdy v průběhu září, to by mohlo být akorát. Použijte odčervovadlo i proti tasemnicím (např. pasta Vitaminthe).

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 8:34:53
Odpovědět s citátem

Ahoj, obracím se na Vás s prosbou. Merlin (3 měsíce) by měl zítra podstoupit dalšímu očkování. Odčervovací prášek již dostal začátkem týdne. Jelikož ale jedeme v pátek na týdnenní dovolenou a Merlin zůstává doma, chtěla jsem ho mít raději po okování na očích, kdyby měl náhodou nějaké potíže. Chtěla jsem se zeptat, jestli očkování můžeme posunout o 14 dní, nebo jestli musíme dnešní termín dodržet. Doktorka nám nabídla tento termín i přesto, že odjíždíme na dovolenou. Díky za Vaše rady
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 8:43:33
Odpovědět s citátem

Já osobně jsem se s negativní zkušeností po očkování setkala takřka hned po očkování, kdy byl Maxíš pár hodin "nesvůj", rozhodně k ní nedošlo až během několika dnů po, takže bych se nebála, příp. naběhněte s Merlinem na očkování už dnes, a budete ho mít celý zítřek pod kontrolou.
Vzhledem k jeho věku přepokládám, že jde o druhou přeočkovací dávku - tj. první absolvoval nejspíše v 8mi týdne, druhou ve 12ti týdnech (3 měsících), zde bych to přeočkování o 14 dní neodkládala.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 9:06:14
Odpovědět s citátem

April napsal:
Já osobně jsem se s negativní zkušeností po očkování setkala takřka hned po očkování, kdy byl Maxíš pár hodin "nesvůj", rozhodně k ní nedošlo až během několika dnů po, takže bych se nebála, příp. naběhněte s Merlinem na očkování už dnes, a budete ho mít celý zítřek pod kontrolou.
Vzhledem k jeho věku přepokládám, že jde o druhou přeočkovací dávku - tj. první absolvoval nejspíše v 8mi týdne, druhou ve 12ti týdnech (3 měsících), zde bych to přeočkování o 14 dní neodkládala.

April

Mnohokrát děkuji za radu. Podstoupíme s Merlinem očkování tedy ještě dnes. Mohu se zeptat, kolik takové očkování ve 12.týdnu stojí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 9:24:28
Odpovědět s citátem

V očkovacím průkaze od majitelky (tj. první očkování v těch 8mi týdnech) byste měli mít typ vakcíny ... existují vakcíny kombinované a cena u trojkombinace se pohybuje od cca 200Kč až po vícekombinované za 500Kč ... přeočkovat by se mělo stejnou vakcínou, jako proběhlo první naočkování.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: stejný tip vakcíny?
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 16:18:03
Odpovědět s citátem

A co když zrovna vet stejnou očkovací vakcínou nedisponuje? Naši si chystají přivézt 2 cvrčky z chaty a plánují je nechat naočkovat poprvé ještě tam (malomestský veterinář). Přeočkování by pak vyšlo už na veta v Praze. Co když nebude míst stejnou vakcínu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 18:59:35
Odpovědět s citátem

na tuto otazku vam asi najlepsie odpovie veterinar. pripadne hladajte veterinara, ktory disponuje ockovanim od rovnakeho vyrobcu (ak doktor povie, ze by v tom mohol byt problem). Vo vseobecnosti, ak napriklad naockujete macicku prvykrat 4-kombinaciou (+chlamydie) a druhykrat preockujete 3-kombinaciou, je to akoby ste ju nechali naockovat len 3-kombinaciou. Proti chlamydiam sa skratka nevytvoria dostatocne protilatky, takze macicka nebude proti nim chranena.
nas kocur bol napriklad minuly rok ako maciatko ockovany latkou od jedneho vyrobcu (aj s preockovanim). Tento rok ale nasa veterinarka zmenila typ ockovacej latky a rocne preockovanie absolvoval inou vakcinou - a problem to podla jej vyjadrenia nie je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verenis



Založen: 26.03.2009
Příspěvky: 5

Předmět: Očkování kotětě
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2009 8:59:27
Odpovědět s citátem

Ahojky, potřebovala bych poradit, minulý týden jsme si přivezli kotě, teď začíná 10 týden. Paní chovatelka, od které jsem kotě dostala, ho prvně očkovala 27. 4. 09 tedy v 8 týdnu věku, chci se zeptat, za jak dlouho by měl být očkovaný? Protože ona mi povídala od 10 - 14 dnů od prvního očkování, ale nezdá se mi to. Dnes jsem volala na veterinu a tam mi řekli, že nejpozději do měsíce od prvního věku. Díky za rady
_________________
Verenis a Jimmy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Očkování kotětě
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2009 9:15:48
Odpovědět s citátem

Cca měsíc od prvního očkování - tudíž 8.-9. týden věku kotěte první vakcinace, přeočkování ve věku 12.-13. týdnů.
Takže přibližně do měsíce od první vakcinace je přeočkování, a pak další přeočkování je až po roce.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 5. 2009 16:24:22
Odpovědět s citátem

citace:
Ahojky, potřebovala bych poradit, minulý týden jsme si přivezli kotě, teď začíná 10 týden. Paní chovatelka, od které jsem kotě dostala, ho prvně očkovala 27. 4. 09 tedy v 8 týdnu věku, chci se zeptat, za jak dlouho by měl být očkovaný? Protože ona mi povídala od 10 - 14 dnů od prvního očkování, ale nezdá se mi to. Dnes jsem volala na veterinu a tam mi řekli, že nejpozději do měsíce od prvního věku. Díky za rady

Záleží na tom, jako značku očkov. kotě dostalo. Jednotklové výrobce uvádí trochu různé termíny přeočkování. Myslím že když ho naočkujete 21. den po první vakcinaci, tak tím nic nezkazíte.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Podmínky pro očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 7:24:21
Odpovědět s citátem

Včera jsem se setkala s případem, že vetka byla velmi nepříjemná na mou kamarádku, když si přišla nechat oočkovat koťata. Koťata jsou 9 týdnů stará a váží kolem 1 kg a jsou v dobré zdravotní kondici. Vetka je odmítla oočkovat, že jim musí být 10 týdnů a musí vážit aspoň 1,5 kg. Byla velmi nepříjemná a hlasitá. Vyřešilo se to změnou veta, ale otázka zní:
Setkal jste se už někdo s takovýmhle názorem u veta?
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Podmínky pro očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2009 12:10:08
Odpovědět s citátem

No tak to je mazec! "Fajnova" pani veterinarka!

Nevim, jestli se kotatka muzou ockovat az kdyz maji 1,5kg. Nas maly ma 5 mesicu a vazi 2,20kg. Nemyslim si, ze v 10ti tydnech vazil 1,5kg. A i presto byl ockovany.

Myslela jsem, ze se ockuje podle veku (alespon u kotatek) a ne podle vahy...
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Podmínky pro očkování
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2009 9:14:16
Odpovědět s citátem

Samozřejmě, pokud přinesu k vetovi kotě a budou mu vidět žebra a evidentně bude vyhublé, tak pochopím že mi ho nechce vet oočkovat, ale když přijdu s kotětem co má bříško plné a je veselé a spokojené a váží 1050g, tak nevidím důvod, proč by se paní doktorka měla dost tvrdě dožadovat váhy 1500g.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2009 22:27:38
Odpovědět s citátem

Moje koťata byla očkovaná, i když váhu 1,5 kg neměla-snad záleží i na plemeni-jestliže dospělý devon váží cca 2,3-4 kg, nemůže mít dvouměsíční kotě 1,5 kg. To je přece nesmysl, očkovat podle váhy. Očkuje se podle věku a zdravotního stavu. Změna veterináře byla na místě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top