Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Padání mléčných zubů


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: Padání mléčných zubů
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 15:58:09
Odpovědět s citátem

Měla bych prosbu , má někdo zkušenost s vypadáváním zubů mám 5-měsíčního sphynxího kocourka kterému začali vypadávat zuby je to tak 4.dny, ale nechce moc jíst na to že dříve byl dost velký jedlík (snědl v průměru 1.5 kg Puriny pro plan za 10.dní) Jinak je dál velmi mazlivej až bych řekla vlezlej a trochu víc umňoukaný, teplotu nemá tak by mě jen zajímalo jestli je to normální průběh. Díky Vendula
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2007 17:56:03
Odpovědět s citátem

Ve věku 4-6 měsíců je přezubování z mléčného na permanentní chrup zcela normálním jevem. Dočasné nechutenství je způsobeno citlivějšími dásněmi a mělo by se upravit jakmile se kocourek zbaví obtíží. Zkuste mu dávat raději měkčí stravu (konzervy), pokud mu chroupání granulí nedělá dobře. Kontrolujte, případně poproste veterináře o radu, zda se trvalý chrup dobře vyvýjí. U Sphynxů ale nebývají problémy, jako například u Perských koček.

Jinak pro zajímavost schéma růstu zubů je u koček následující:

Ve věku 2-3 týdny rostou první a druhé mléčné řezáky, ve věku 3-4 týdnů třetí mléčné řezáky a mléčné špičáky, ve 4-5 týdnu třetí a čtvrté spodní mléčné premoláry. Druhé, třetí a čtvrté horní mlčné premoláry se pak objeví ve dvou měsících.

Trvalý chrup pak nahrazuje mléčný v tomto pořadí:
První a druhé řezáky ve věku 3 1/2-4 měsíce, třetí ve věku 4 1/2-4 1/2 měsíce. V 5 měsících špičáky a druhé horní premoláry, Ve věku 5-6 měsíců třetí a čtvrté horní premoláry a třetí a čtvrté dolní premoláry.
Mléčné moláry kočky nemají, trvalé se pak objevují mezi 4 a 5 měsícem.

Mléčných zubů mají kočky 26, trvalých 30.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 8. 2007 18:15:31
Odpovědět s citátem

Děkuji Karolíně za rychlou odpověd , dříve jsem dávala Luďovi konzervu každý den ,ale měl často průjem tak mi veterinář doporučil dávat pouze granule, často jsem mu vařila kuře,ale naposledy už ani to nejedl,dnes jsem mu dala kapsičku tak jen doufám , že nás průjem mine. Taky občas kýchá má hleny jako kdyby měl rýmu ,ale není to v nějakých častých intervalech. Vet ale na něm nic neshledal, tak nevím je to normální ? Rolling Eyes Vendula
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 8. 2007 15:52:09
Odpovědět s citátem

Je pravdou, že Sphynxové jsou k průjmům náchylnější. Většinou dojde dietetickou chybou nebo jiným, zejména chronickým, neléčeným problémem k částečnému nebo úplnému poškození střevní výstelky, které může být nenapravitelné. Pak každá, i menší změna může střeva znovu „rozhodit“. Pokud současně kotě kýchá a má rýmu, může se jednat o nedoléčenou virózu nebo imunitní problém, případně to může mít spojitost i s těmi průjmy. Poraďte se s vetem, zda nenasadit kůru Baypamunu případně nějaká homeopatika na posílení imunity. Nic také nezkazíte kůrou Probicanu/ Bio Lapisu, obzvláště byl-li průjem.
Nevím, kolik v poměru ke své váze má kočka, ale dospělý člověk má ve střevech 1-1,5kg „dobrých“ bakterií, ty pomáhají trávit potravu, odpuzují choroboplodné zárodky a jsou zodpovědné za vstřebávání vitamínů a minerálů. Díky nim také optimálně funguje imunitní systém. Střevní flóra velmi citlivě reaguje na nejrůznější vlivy, jako jsou stres, špatná strava, infekce či léky. Probiotické kultury pomáhají poškozenou střevní flóru obnovit.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vendula



Založen: 10.06.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Příbram

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2007 15:32:31
Odpovědět s citátem

Ve středu jsem byla s Luďou u veterináře , dostal antibiotika dnes už je stejný rošták jako byl, teď je stále u misky asi dohání co zmeškal v pátek jdeme ještě na doléčení tak snad bude OK. Veterinář byl překvapenej jak má silnou kůži. Ještě jsem se chtěla zeptat dávám Luďovi Probican preventivně 2x až 3x týdně , doufám že ho tím nějak zbytečně nezatěžuju. Taky uvažujem pořídit mu sphynxího kamaráda nebo kamarádku vzhledem k tomu,že syn na něj reagoval bez záchvatu,ale jelikož nemám moc zkušeností tak nevím jestli kočičku nebo kocourka, a nebo raději kotě nebo dospělou kočku.
Zatím děkuji za vše. Vendula
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: sphynxí soužití
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 9:01:37
Odpovědět s citátem

Vendula napsal:
. Taky uvažujem pořídit mu sphynxího kamaráda nebo kamarádku vzhledem k tomu,že syn na něj reagoval bez záchvatu,ale jelikož nemám moc zkušeností tak nevím jestli kočičku nebo kocourka, a nebo raději kotě nebo dospělou kočku.
Zatím děkuji za vše. Vendula


Urcite Ludovi kamarada poridte,sphynxove jsou velmi spolecensti a samotnemu je urcite hodne smutno.Myslim,ze je jedno,zda kocoura nebo kocicku. Ja mam kocoura chlupace(sphynx F1) a nahatou kocicku a osobne mi jsou asi milejsi kocici slecny,ale to uz je na kazdem.U kocourku je zas jednodussi kastrace... Kazdopadne sphynxove se snasi dobre s jakymikoli zviraty. Obecne jsou asi kotata adaptabilnejsi,ale myslim,ze i "starsi" sphynx si zvykne rychle a zadne velke boje snad nebudou. My jsme si kocicku poridili "nedavno", kdyz jsme si ji privezli,byl ji uz rok a kocourovi jsou 2 roky a seznamovani probehlo absolutne v klidu - jen se ocmuchavali, kocour dokonce trosku utikal a nahatka se o nej porad chtela otirat a lisala se.
Jinou zkusenost ma zase "Rozaarka",ta ma kocourka a privezli si domu starsi kocici damu (oba sphynxove)a u nich bylo trosku fackovani a syceni,ale szili se rychle a ted se maji taky moc radi. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: Re: sphynxí soužití
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 9:50:19
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
Jinou zkusenost ma zase "Rozaarka",ta ma kocourka a privezli si domu starsi kocici damu (oba sphynxove)a u nich bylo trosku fackovani a syceni,ale szili se rychle a ted se maji taky moc radi. Smile


No, Payushka ma pravdu, u nas bylo malinko fackovani a syceni, nicmene to bylo proto, ze nas Kulisek byl uplne silene rozmazlenej jedinacek. Tezce tedy nesl, ze uz neni stredem pozornosti. Ale to trvalo asi jen dva dny. Ted je to s nima stejny jako u deti, nekdy se bezmezne milujou a neudelaji bez sebe ani krok, nekdy po sobe zase pisti a vymysleji na sebe naschvaly. To pak nevim, kde nam hlava stoji Rolling Eyes v kazdem pripade kamarada doporucuju!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 14:21:27
Odpovědět s citátem

Vendula napsal:
Ve středu jsem byla s Luďou u veterináře , dostal antibiotika dnes už je stejný rošták jako byl, teď je stále u misky asi dohání co zmeškal v pátek jdeme ještě na doléčení tak snad bude OK. Veterinář byl překvapenej jak má silnou kůži. Ještě jsem se chtěla zeptat dávám Luďovi Probican preventivně 2x až 3x týdně , doufám že ho tím nějak zbytečně nezatěžuju. Taky uvažujem pořídit mu sphynxího kamaráda nebo kamarádku vzhledem k tomu,že syn na něj reagoval bez záchvatu,ale jelikož nemám moc zkušeností tak nevím jestli kočičku nebo kocourka, a nebo raději kotě nebo dospělou kočku.
Zatím děkuji za vše. Vendula


Tvrdou kůží si Sphynxové kompenzují to, že nemají ochrannou vrstvu chlupů. Leckterého veterináře to překvapí. Když jsem píchala antibiotika, u některých s obzvláště hroší kůží jsem se docela zapotila, než se je podařilo "propíchnout".
Jinak obojí, jak Probican, tak pořízení kamaráda schvaluji.
Pokud je Luďa nekastrovaný, je potřeba rozmyslet zda kočičku nebo kocourka, aby se předešlo případným problémům. Řešení samozřejmě jsou, je jen potřeba s tím počítat a přizpůsobit se. Pokud pořídíte kočičku, která bude také nekastrovaná, může dojít k nechtěnému krytí. Pokud nekastrovaného kocourka, mohou v pubertě začít bojovat o to, kdo bude dominantní, případně jeden (či oba), začít značkovat.
Mám také zkušenost jedné majitelky, brala si kotě od jiného chovatele v 8 týdnech. Byl dost neduživý a zůstal hodně malý. Později si ode mne vzala druheho kocourka. Ten začal "malého" nakrývat a to dost vehementně. Vše vyřešila kastrace většího.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Padání mléčných zubů
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 16:23:53
Odpovědět s citátem

Měl bych prosím také dotaz k padání mléčných zubů. Felisek bude mít za 10 dní šest měsíců, spodní mléčné špičáky mu už vypadly a nové jsou OK, ale horní mléčné stále pevně sedí na svém místě a nové rostou za nimi. Jak dlouho čekat jestli vypadnou samy, máte s tím někdo zkušenosti?
Díky, Olda Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Padání mléčných zubů
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 10. 2007 5:34:37
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Měl bych prosím také dotaz k padání mléčných zubů. Felisek bude mít za 10 dní šest měsíců, spodní mléčné špičáky mu už vypadly a nové jsou OK, ale horní mléčné stále pevně sedí na svém místě a nové rostou za nimi. Jak dlouho čekat jestli vypadnou samy, máte s tím někdo zkušenosti?
Díky, Olda Smile


Kočka je lovec a masožravec. Zuby potřebuje, aby přežila (a to i když je už domestikovaná a granulky nebo konzervu si "uloví" leda mňoukáním). Proto je to v přírodě zařízeno tak, že nové zuby, při přezubování z mléčného na trvalý chrup, rostou před nebo vedle původních zubů a až teprve když jsou nové zuby vyrostlé, původní vypadnou. Je to proto, aby nedošlo k období bezzubosti, kdy by se kočičák nebyl schopen uživit ani ubránit.
Felískovi zoubky občas zkontrolujte, zda už má nové dost velké a staré vypadaly. Pokud ne, byla by na místě návštěva veterináře a pravděpodobně by musel mléčným zubům pomoct ven. Ale přiznám se, s tím jsem se nikdy nesetkala.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Re: Padání mléčných zubů
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2007 9:10:23
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Měl bych prosím také dotaz k padání mléčných zubů. Felisek bude mít za 10 dní šest měsíců, spodní mléčné špičáky mu už vypadly a nové jsou OK, ale horní mléčné stále pevně sedí na svém místě a nové rostou za nimi. Jak dlouho čekat jestli vypadnou samy, máte s tím někdo zkušenosti?
Díky, Olda Smile


Ahoj Oldo,
také jsme jeden čas měli doma jak jí manžel nazíval žraloka,a situace byla stejna spodní špičáky vypadli ale horní rostli a mléčný držely kontrolovaly jsme to každý den a ani se nehly až najednou jeden den neměla už jeden ten mléčný a druhý den ani ten druhý.Takže moje rada je stejně jako Karoliny kontrolovat a myslím že za pár dní by to měl být dobrý že vypadnou samy. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2007 19:10:39
Odpovědět s citátem

Díky za rady, tato otázka mě napadla v souvislosti s naším čínským naháčem, kterému nakonec musel ty mléčné zuby trhat vet. Ještě jednou díky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 19:13:04
Odpovědět s citátem

Tak je to v pořádku - vypadly Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Padání mléčných zubů
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2007 22:42:40
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Měl bych prosím také dotaz k padání mléčných zubů. Felisek bude mít za 10 dní šest měsíců, spodní mléčné špičáky mu už vypadly a nové jsou OK, ale horní mléčné stále pevně sedí na svém místě a nové rostou za nimi. Jak dlouho čekat jestli vypadnou samy, máte s tím někdo zkušenosti?
Díky, Olda Smile


tak teď jsme na tom taky tak-žraločí dvojí horní zuby. Byla jsem z toho celá nesvá, až jsem si vzpomněla, že jsem tady něco o přezubování četla, tak jsem si to našla, a hned je mi veseleji Laughing - tak budeme jen kontrolovat. Taky Adam míň baští, tak to bude k těm zubům, protože jinak je čilý až až.

A udělal se mu pupínek za krkem, tak jsem trochu napnutá, co se z toho vyvrbí Rolling Eyes
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2007 10:29:59
Odpovědět s citátem

Feliš taky míň žral když se přezuboval, ale jinak řádil jak tajfun. Byl jsem z toho nejprve taky vyvalenej, když jsem viděl dvoje zuby vedle sebe a i ty staré se ani nehly, jak byly pevné (vzpomněl jsem si hned na našeho naháče a následné trhání pod narkózou), no a nalednou byl fuč jeden zub, pak druhej a za chvíli bylo vše OK Smile
Není se čeho bát Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2007 18:40:34
Odpovědět s citátem

Oldo, jak dlouho běhal Felda se žraločími zuby? Zdá se mi to už dost dlouho a ty druhé má Adam už dost velké, a mlíčňáky se s nima pořád přetahujou o místo v tlamičce.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2007 13:20:52
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiano,

myslím, že takové tři týdny to bylo určitě, možná i déle, taky jsem měl obavu co se bude dít, a poněvadž jsem byl tou dobou s Feliskem u veta na kontrole, tak jsem se na to ptal a doktorka mě také uklidňovala že u koček je to normální a že se s trháním zubu u kočky ještě nesetkala. Neboj, ono to vypadá divoce když tam člověk vidí ty dvoje tesáky, ale opravdu vypadnou. Taky jsem tomu nevěřil a snažil jsem se s nima občas zakvedlat, jestli drží - držely jak přibitý, no a pak byly najednou fuč.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 6:53:31
Odpovědět s citátem

Já myslím, že se zbytečně kvůli těm zubům nervujete. Karolína už tu někde psala, že je to normální a v přírodě musí mít kočka zuby stále funkčí jinak by nemohla lovit a jíst, takže dokud ty nové nejsou v plné kondici, tak ty staré zoubky musí držet jak přibité a v pravou chvíli vypadnou, takže Tatiano i vy ostatní buďte v klidu a uvidíte, že bude vše OK.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2007 11:34:46
Odpovědět s citátem

Mlíčňáky máme venku-vytrhla jsem mu je sama. Jeden den jeden, následující den druhý. Ani se nebránil. Lehce jsem zapáčila a bylo to, ani nevymňoukl. Teď už vypadá jako správný chlapák. A máme už 2850g-včera mu bylo půl roku. Je ta váha vzhledem k věku v pořádku Question
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2007 11:41:55
Odpovědět s citátem

Řekl bych že váha je OK, samozřejmě některý kocouř může vážit více, některý méně. Náš Feliš měl v půl roce 2,8 kg a řekl bych že už ta váha nahoru moc nejde.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 12. 2007 22:09:55
Odpovědět s citátem

Myslím, že ta váha je asi tak v normálu, ale rozhodně by měli kluci kocouří ještě růst. Kolem 3 kg mají menší holky, naše kastrovaná Týna váží ve svých 3 letech přes 4 kg a kocouři by měli mít 4-5 kg, ale samozřejmě, že mohou mít i víc. Ono se normálně myslí, že kočka je dospělá v roce svého života, protože se už může v klidu rozmnožovat, ale z mé zkušenosti všechny plemena koček se kterýma jsem se setkala blíže (a myslím, že to platí i u těch ostatních) dorůstají své konečné velikosti až tak kolem 3 roku života, takže máte spoustu času na to, aby vám kocourci ještě povyrostli. Ještě budete rádi vzpomínat, jaké to bylo prima, když vám na klíně sedělo jen 3 kg kotě Laughing
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2007 19:51:46
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Myslím, že ta váha je asi tak v normálu, ale rozhodně by měli kluci kocouří ještě růst. Kolem 3 kg mají menší holky, naše kastrovaná Týna váží ve svých 3 letech přes 4 kg a kocouři by měli mít 4-5 kg, ale samozřejmě, že mohou mít i víc. Ono se normálně myslí, že kočka je dospělá v roce svého života, protože se už může v klidu rozmnožovat, ale z mé zkušenosti všechny plemena koček se kterýma jsem se setkala blíže (a myslím, že to platí i u těch ostatních) dorůstají své konečné velikosti až tak kolem 3 roku života, takže máte spoustu času na to, aby vám kocourci ještě povyrostli. Ještě budete rádi vzpomínat, jaké to bylo prima, když vám na klíně sedělo jen 3 kg kotě Laughing


Samozřejmě i výživa hraje roli, ale váha, a potažmo velikost, je do velké míry dána geneticky. Jsou linie, kde jsou kocouři spíše štíhlejší a delší a váží méně, není neobvyklé, když dospělý kocour váží 3-4kg. Což je tak váha mých holek. Já osobně preferuji statnější typ Sphynxe. Muty má k 6kg a ostatní kluci přes 5kg.
Radka má pravdu v tom, že okolo roku není vždy kočka ještě "hotová". Kocouři často zmohutní až po tom, co začnou krýt a kočky po koťatech. Také nejsou vždy přesně v roce připraveni se rozmnožovat, některým to trvá déle. Tak jako u lidí, vše je individuální a záleží na konkrétním jedinci a linii.
Snad jen při dlouhodobější příbuzenské plemenitbě se může stát, že jsou potomci menšího vzrůstu díky tzv. inbrídingové depresi.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Cora666



Založen: 30.04.2008
Příspěvky: 6
Bydliště: Uničov

Předmět: Re: Padání mléčných zubů
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 5. 2008 23:57:37
Odpovědět s citátem

Vendula napsal:
Měla bych prosbu , má někdo zkušenost s vypadáváním zubů mám 5-měsíčního sphynxího kocourka kterému začali vypadávat zuby je to tak 4.dny, ale nechce moc jíst na to že dříve byl dost velký jedlík (snědl v průměru 1.5 kg Puriny pro plan za 10.dní) Jinak je dál velmi mazlivej až bych řekla vlezlej a trochu víc umňoukaný, teplotu nemá tak by mě jen zajímalo jestli je to normální průběh. Díky Vendula


Bohužel jsem tyto stránky objevila s dvou měsíčním zpožděním, Austin začal být před časem umňoukaný-já když ho to chytlo zase šílela že je nemocný-za 2-3 dny odpoledne se mi při kočkování zakousl do rukávu a zůstali mu tam dva špičáky, mě to pěkně vyděsilo a musím uznat že Ausťu asi taky podle toho obličeje co nahodil Very Happy ostatní zoubky byla pohoda
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (18x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (18x)
4
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (17x)
5
HCM u koček - program PawPeds (16x)
6
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (15x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Plemena koček podle FIFe (15x)
9
Americká krátkosrstá kočka (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top