Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Čipy, čipování a registry


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Čipy, čipování a registry
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2007 13:41:58
Odpovědět s citátem

Protože Paskal musel kvůli výstavě dostat čip a na internetu jsme našla jen kusé informace ohledně výběru čipu a registru, posílám pro ostatní zpávičku, co se mi podařilo dát dohromady.
Na trhu je několik čipů od různých výrobců. Existuje několik registrů, které se "tváří" podle názvu jako oficiální registr pro ČR, ale jsou to registry výrobců. Všude se radí vybírat čip a potažmo registr podle nabízených služeb registru, ale nejsem si jista, zda opravdu některý nabízí více než jiný. Zejména v dohledání zvířete, kde je nutná součinnost s vetem, útulkem, policií, zda mají přístup do registrů a čtečky. Spíše jde tedy o finance.
1/ čip Trovan - jejich registr: Centrální evidence zvířat a věcí - www.identifikace.cz - do budoucna propojení s mezinárodním registrem - cena za vložení do databáze je 238,- kč i když máte jejich čip. Služba: můžete vložit info o svém zvířeti (věci)
2/ čip Datamars - jejich registr: Národní registr majitelů zvířat - evidence zdarma s jejich čipem, jiné čipy 170,- Služby: Změny údajů v databázi
Aktivní asistence při vyhledávání ztraceného zvířete
Zveřejnění údajů o ztraceném zvířeti
Příprave posteru ztraceného zvířete "Hledá se!"
Pojištění u Generali Pojišťovna, a. s.
Informační servis Národního registru
Klub Národního registru (slevy, akce, výhody)
Zveřejnění chovatelského inzerátu nebo odkazu na www stránky

další registry, které nejsou přímo pod výrobci:

3/registr Veterinární komory: http://www.vetkom.cz/ zaevidovat do registru může pouze veterinář, on-line je to zdarma.
4/ Evropský registr čipovaných zvířat: http://www.europetnet.com/. Propojené databáze evropských zemí. Odkaz na ČR: https://czpetnet.cz/
Registrační poplatek 160,- na webu stojí, že registruje vet, ale není pravda, zaregistrují i žádost přímo od majitele. Stačí si zamejlovat, pošlou Vám formulář. Výhodou je propojenost s evropskými zeměmi.

Na některé formuláře pro přihlášení do registru potřebuje ještě razítko veta. Všechny uvedené registry registrují do svých databází nehledě na výrobce čipu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 8. 2007 20:26:27
Odpovědět s citátem

U nas na Slovensku je v tom tiez bordel, pretoze jednotny register neexistuje. Prvy register - Centralna evidencia pasov spolocenskych zvierat, je prevadzkovany sukromnou firmou Integrity Solutions (http://www.cepsz.sk/) a druhy register prevadzkuje Komora veterinarnych lekarov - Centralny register spolocenskych zvierat, (https://www.crsz.sk/) na zaklade noveho zakona o veterinarnej starostlivosti c. 39/2007.
Firma Integrity Solutions nechce odovzdat svoju databazu vydanych europasov spolocenskych zvierat novovzniknutemu registru a ohana sa paragrafmi a sudmi. Takze, kym sa to nejako nevyriesi (ak sa to vobec vyriesi) mame dva registre a dva subjekty s poverenim evidencie, ktore si hadzu polena pod nohy, miesto toho aby sa dohodli a spolupracovali. Ale u nas to nie je nic neobvykle, uz sme zvyknuti. Ved my sme mali na Slovensku aj niekolko rokov paralelne dve sutaze krasy Miss Slovensko, tak preco by sme nemohli mat dva centralne registre.
No jednym slovom...hokej..ako sa patri. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 7:33:20
Odpovědět s citátem

Žádná kočka nemusí mít čip kvůli výstavě, na výstavy klidně můžete jezdit bez čipu. Čipování je nutné pouze když se s kočkou chystáte do zahraničí a také v tom případě že má působit jako chovná kočka nebo kocour a má mít potomky s PP. Co se týká registru tak mě připadá zbytečné kočku která žije pouze v bytě někde registrovat. Kočky mám v bytě, nemají snahu někam utíkat. Chovné kočky mám čipované, starší kastráty kteří působili v chovu než bylo čipování zavedeno čipovaní nejsou a nebudou. Čip beru jako jednoznačnou identifikaci kočky. Což znamená že kontrola na hranicích nebo u veterináře může s pomocí čtečky jednoznačně prokázat že předložený PP nebo pas patří právě té konkrétní kočce, protože číslo jejího čipu odpovídá číslu nalepenému v průkazu. Registrace má smysl pouze v případě že se kočka ztratí a i kdyby k tomu náhodou došlo tak záleží na tom jestli se nálezce na registr obrátí. Pokud opravdu bude mít zájem najít původního majitele, může ho číslo čipu zavést i na plemennou knihu kde jsou čísla čipů u koček které ho už alespoň jednou uvedly např. v krycím listu také zanesena. Pokud si kočku bude chtít nechat tak stejně v žádných registrech pátrat nebude. Jedině snad kdyby sám majitel svou kočku objevil tak může s pomocí čipu prokázat že jde skutečně o jeho kočku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 8:38:57
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Žádná kočka nemusí mít čip kvůli výstavě, na výstavy klidně můžete jezdit bez čipu. Čipování je nutné pouze když se s kočkou chystáte do zahraničí a také v tom případě že má působit jako chovná kočka nebo kocour a má mít potomky s PP. Co se týká registru tak mě připadá zbytečné kočku která žije pouze v bytě někde registrovat. Kočky mám v bytě, nemají snahu někam utíkat. Chovné kočky mám čipované, starší kastráty kteří působili v chovu než bylo čipování zavedeno čipovaní nejsou a nebudou. Čip beru jako jednoznačnou identifikaci kočky. Což znamená že kontrola na hranicích nebo u veterináře může s pomocí čtečky jednoznačně prokázat že předložený PP nebo pas patří právě té konkrétní kočce, protože číslo jejího čipu odpovídá číslu nalepenému v průkazu. Registrace má smysl pouze v případě že se kočka ztratí a i kdyby k tomu náhodou došlo tak záleží na tom jestli se nálezce na registr obrátí. Pokud opravdu bude mít zájem najít původního majitele, může ho číslo čipu zavést i na plemennou knihu kde jsou čísla čipů u koček které ho už alespoň jednou uvedly např. v krycím listu také zanesena. Pokud si kočku bude chtít nechat tak stejně v žádných registrech pátrat nebude. Jedině snad kdyby sám majitel svou kočku objevil tak může s pomocí čipu prokázat že jde skutečně o jeho kočku.


1/ Paskal jede na výstavu do zahraničí. Já se o to moc nestraám, že potřebuje na výstavu čip vím od chovatelky, která ho odchovala a chce ho vzít na výstavu do Bratislavy kvůli uznání barvy, takže jsem to brala jako že musí mít čip obecně na výstavy. Moje nepřesnost.
2/ Paskal má bohužel snahu utíkat na chodbu v paneláku. Navíc jsme i klidnější, když bude občas cestovat. 16 let je dlouhá doba a člověk je pak klidnější, i když samozřejmě nepočítám s tím, že ho ztratím a že se zaběhne, ani s tím, že je registr všemocný pro dohledání - viz úvodní příspěvěk, nikde nepíšu, že Vám zvíře určitě najdou, naopak zmiňuji, že si nejsem jista, nakolik je dnes propojena součinnost, hlavně technologicky, útulků, policie, veterináře. Samozřejmě se předpokládá, že nálezce (občan, u útulku je to snad pravidlem) vezme kočku na veterinu a tam bude přejeta čtečkou a pak bude nálezce i vet čestný a vrátí zvíře. Upřímně mně to čipování a registry přijdou jako jedno velké lobby a byznys. Navíc mně to přijde divný, a Paskal i docela při aplikaci trpěl. Nicméně jsem slíbila, že Paskal pojede na tu výstavu, nezdá se, že by mu kromě zákroku čip vadil, a pár zvířátek již díky čipům našli a nějakých 600,- na celý život zvířete nikoho nezabije, a že já ty korunky taky počítám, než je v něco vydám... Příspěvěk jsme nezamýšlela o tom, jestli má čipování cenu, měl sloužit pouze jako přehled v tom "bordelu informací" aby trošku ujasnil výběr značky čipu těm, kteří jsou pro čipování 100% rozhodnutí a také jako informace o tom, že mít zvíře v jednom registru možná nestačí... Jinak kromě těch 2 uvedených čipů mají existovat ještě další a snad i další registry, snad jich má být 5, nic víc jsme ale nenašla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana k



Založen: 14.08.2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Bustehrad

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 13:51:19
Odpovědět s citátem

Naprosty souhlas, ja mam venkovniho kocoura a diskutovala jsem s vetem jeho mozne cipovani. Dospeli jsme naprosto ke stejnym zaverum, nekolik registru je na nic, protoze Vam nikdo nezaruci, ze utulek nebo vet, kde by potencialni nalezce kocoura dal, bude mit ctecku a vubec ctecku na vas cip. Vet rikal, ze utulky vetsinou ctecky nemaji kvuli financim a veterinari sice ctecky maji, ale nikde neni dano z jakeho registru.
Moje kamaradka pro jistotu vezla psa z USA zpet domu a nechala ho cipovat cipem, ktery mel byt shodny s cipy v EU a na Ryzyni nasledne zjistili, ze vubec nejsou schopni ten cip precist, nepecetl ho ani vet, u ktereho pak byla. Mam sice strach o kocoura, ale pobavam se, ze jedinne, co trochu pomuze je obojecek s kapslickou na krk. Bohuzel jsme ale uz o jeden prisli, jelikoz mu nekdo kapsli sebral z krku, asi se nekomu libila.
Takze setrim penizky a cipovani se nekona.
Ahojky Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2007 22:53:12
Odpovědět s citátem

Jana k napsal:
Naprosty souhlas, ja mam venkovniho kocoura a diskutovala jsem s vetem jeho mozne cipovani. Dospeli jsme naprosto ke stejnym zaverum, nekolik registru je na nic, protoze Vam nikdo nezaruci, ze utulek nebo vet, kde by potencialni nalezce kocoura dal, bude mit ctecku a vubec ctecku na vas cip. Vet rikal, ze utulky vetsinou ctecky nemaji kvuli financim a veterinari sice ctecky maji, ale nikde neni dano z jakeho registru.
Moje kamaradka pro jistotu vezla psa z USA zpet domu a nechala ho cipovat cipem, ktery mel byt shodny s cipy v EU a na Ryzyni nasledne zjistili, ze vubec nejsou schopni ten cip precist, nepecetl ho ani vet, u ktereho pak byla. Mam sice strach o kocoura, ale pobavam se, ze jedinne, co trochu pomuze je obojecek s kapslickou na krk. Bohuzel jsme ale uz o jeden prisli, jelikoz mu nekdo kapsli sebral z krku, asi se nekomu libila.
Takze setrim penizky a cipovani se nekona.


Paskymu upadla patronka z obojku hned v přepravce... takže nacesty má podepsaný obojek.
Ahojky Jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (67x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (43x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (28x)
4
Kočičí jména (27x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (23x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (21x)
8
Somálská kočka (20x)
9
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top