Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

NOVÉ KOŤÁTKO


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Šárka
Anonymní





Předmět: NOVÉ KOŤÁTKO
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2005 13:38:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
zdravím všechny chovatele kočičích mazlíčků.Moc prosím o radu,rozhodla jsem se pro pořízení nového kočičího společníka.Jelikož žiji sama,domů chodívám každý den až kolem 17hodiny,chtěla jsem poradit,zda si pořídit obyčejné koťátko nebo raději britské (slyšela jsem,že lépe snáší samotu).... Jelikož se koncem května stěhuji do nového a většího bytu s terasou,myslím,že by bylo lepší mazla vzít až do nového,aby si nemusel zvykat 2x na nové prostředí.Taky nevím jak se rozhodnout při pohlaví koťátka.Moc děkuji za názory a rady.Všem krásný den Smile [/b]
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: NOVÉ KOŤÁTKO
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2005 15:02:02
Odpovědět s citátem

Šárka napsal:
Dobrý den,
zdravím všechny chovatele kočičích mazlíčků.Moc prosím o radu,rozhodla jsem se pro pořízení nového kočičího společníka.Jelikož žiji sama,domů chodívám každý den až kolem 17hodiny,chtěla jsem poradit,zda si pořídit obyčejné koťátko nebo raději britské (slyšela jsem,že lépe snáší samotu).... Jelikož se koncem května stěhuji do nového a většího bytu s terasou,myslím,že by bylo lepší mazla vzít až do nového,aby si nemusel zvykat 2x na nové prostředí.Taky nevím jak se rozhodnout při pohlaví koťátka.Moc děkuji za názory a rady.Všem krásný den Smile [/b]

Asi se budu opakovat a zrovna tohle slyšet nechcete, ale proč si tedy nepořídit rovnou dvě koťátka najednou? Pak si myslím, že na plemeni nebude záležet. Já vím, člověk se toho lekne, hned dvě naráz, ale já mám zkušenost a z toho, co tu v příspěvcích čtu, tak i jiní, že často si k první kočičce pořizujeme ještě jednu, a pak tu řešíme problémy s jejich seznamováním s sžíváním... Kdybych mohla volit znovu, byla bych si dvě "sestřičky" vzala hned.

Jestli kocoura nebo kočičku - každý vám určitě poví něco jiného, ono má obojí své výhody a nevýhody, a hlavně je každá kočka jiná. Třeba někteří kocouři značkují, jiní ne, některé kočičky mají problematické mrouskání a náročnější kastraci... To se tak obecně nedá doporučit.
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Šárka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2005 15:43:58
Odpovědět s citátem

Dvě koťátka rozhodně nechci,byt tak velký nemám,místo na dva záchůdky v něm není a za 5let bych chtěla miminko.....
Odpovědět 
Eva I
Anonymní





Předmět: Kocka
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2005 18:21:14
Odpovědět s citátem

Tak jsem pred nedavnem byla v podobne situaci jako vy, bydlime s pritelem v byte 1+1 pritel chodi do prace ja do skoly, takze se schazime doma vetsinou pozde odpoledne. Rozhodli jsme si poridit kocku tak se u nas usadila nalezena cerna kocicka Ema. PO urcite dobe, asi dva mesice jsme zacali uvazovat o druhe kocice, prece jen je doma cely den sama a je uplne jedno jestli je to britacek nebo obycejna kocicka. Nakonec jsem se rozhodli a verte nebo ne dva zachudky se vesli. Nase druha kocka je taky nalezenec cernobily Alfred(Alf).KOcky na sebe s pocatku sycely ale skvele se skamaradili a neudelaji bez sebe ani krok. Ale stejne si vycitam ze jsem si nevzala dve kocky hned, bylo by to mnohem jednodusi. Pokud vam jde o misto v byte verte ze dve kocky nepotrebuji dvojnasobne misto, uplne si vystaci s tim co je.
Pisete ze se budete stehovat do vetsiho bytu, tak byt vami pockam a vezmu si kocky rovnou dve do noveho bytecku, ono vam to casem stejne neda:))))
S tim miminkem jsem to asi nejak nepochopila, taky mam stejny zamer jako vy, do nekolika let chci dite, ale jaky je rozdil mezi tim mit jednu kocku a dite, nebo dve kocky a dite???
S dvema kockami rozhodne vic prace neni, jidlo jim davate stejne, zachudky vycistite taky zaroven a delaji dvojnasobnou radost.
Kdyz byste mela kocku jednu a prijdete s prace bude od Vas kocka vyzadovat aktivitu, budete si s ni muset hrat a bavit ji. Takhle se obe dve kocky vyblbnou za cely den a vecer se za vami prijdou pekne pomazlit:))
Snad to me dlouhe psani neni prilis zmatene, rozhodnuti je na Vas. Jen jsem Vam chtela popsat sve zkusenosti.
Hodne stesti pri vyberu kocicky, nebo kocicek Smile))
Eva (Ema a Alf)
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Miminko
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2005 21:53:49
Odpovědět s citátem

Šárka napsal:
Dvě koťátka rozhodně nechci,byt tak velký nemám,místo na dva záchůdky v něm není a za 5let bych chtěla miminko.....

Tak já ještě přidám k tomu miminku: my právě na druhou kočku začali pomýšlet právě proto, že přišlo miminko a na naši původní kočku nebyl najednou čas a cítila se osamělá. Druhé kotě jsme pořizovali, když mimču byly tři měsíce, a stálo nás to právě tu starost s jejich seznamováním. Teď každým dnem přijde druhé miminko a vůbec nemám strach, že by tím kočky nějak strádaly...

Ale jestli opravdu nechcete, nebudu vás přemlouvat Wink Jen budu doufat, že se vám ozve někdo, kdo vám poradí to, co chcete slyšet...
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
jadviga



Založen: 20.10.2004
Příspěvky: 24

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2005 10:24:31
Odpovědět s citátem

Zdravím, taky jsme se s přítelem stěhovali do nového bytu a tam jsme si pořídili britského kocourka. Jsme z něj i po půl roce co ho máme uplně nadšení, okouzlení a pořád se ho nemůžeme nabažit.
Máme štěstí, že není zlobivý - nic nerozkousal ani nezničil, akorát není moc na mazlení. Mazlí se jen v noci tak kolem 3 ráno přijde za námi do postele a vrní a vrní dokud neusne, ale mě to nevadí. Já ho prostě miluju .

Jen mám strach aby nezačal značkovat má 8 měsíců a ještě čekáme s kastrací.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
neprihlasena_Kocka
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 2. 2005 10:43:50
Odpovědět s citátem

Poridili jsme si dve kotata, prestoze na nas spousta lidi koukala jako na pitomce. Byt mame taky spis maly a miminko, doufam, budeme mit driv nez za pet let.
Uz driv jsme meli kocky, po jedne. A kdyz to porovnam - se dvema je vpodstate mene starani. Sice vic jidla a vic bobku, ale hraji si nejradsi spolu, neumim si predstavit, ze by byl jeden sam. Takze taky nemam permanentne spatne svedomi, ze jsem k sobe pripoutala zviratko a dost se mu nevenuju.
Jasne - tohle asi slyset nechcete, ale je to zkusenost. Na zacatku jsem samozrejme taky uvazovala jenom o jednom koteti a okoli me v tom vehementne utvrzovalo.
Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: Re: NOVÉ KOŤÁTKO
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2005 14:14:56
Odpovědět s citátem

Já se také musím přidat. Loni jsme také začali uvažovat, že si pořídíme kočičku (venčit pejska není čas). V chytrých knížkách jsme se dočetli radu, že pokud má být kočička celý den sama doma, je dobré pořídit micky dvě, aby si mohly spolu hrát. Dali jsme na radu a z útulku jsme si přivezli úžasnou Suzi a Elsu. Zpočátku jsme si užili svoje s plísní, ale teď už je všechno OK a i po víc než půl roce jsme všichni z našich micinek úplně "poťutaný".
Byt máme odpovídající naší 4členné rodině, ale také jsme váhali, jestli dvěma kočkám nebude malý. NENÍ!! A záchůdek? Mají jeden veliký a zatím si nestěžovaly. Myslím, že pokud si pořídíte koťátka, zvyknou si úplně na všechno. My s nimi nemáme problém ani se záchůdkem ani s jídlem (jedí úplně všechno, co se jim dá). Moc záleží na tom, jestli si je vychováte nebo rozmazlíte.
Protože mají naše kočičky každá úplně jinou povahu, je to moc zajímavé je pozorovat v akci a za žádnou cenu bych neměnila. Dvě kočičky je pro ně i pro nás rozhodně lepší než jedna. Z celého srdce doporučuji!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Maxík
Anonymní





Předmět: Re: NOVÉ KOŤÁTKO
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 2. 2005 19:03:14
Odpovědět s citátem

Já stále čtu o dvou kočičácích v bytě. Já jsem sám a jsem spokojený. Ale je pravda, že doma je někdo téměř neustále. Krom toho jsem si své dvounožce krásně ochočil. Po použití záchůdku (bobky) si pěkně mňouknu a kámoška běží uklidit. Nechávám se krmit z ruky....Ale už jsem přestal s hrou Na budíka, přijdu na zavolání téměř pokaždé, tak moc se mazlím, že snad kámoška jinou kočičku ani nechce. Říkají mi "Zlatíčko" nebo "Naše potěšení"...Jsou na mne moc hodní, prý si to zasloužím. Ale je pravda, že občas se chci honit a ne vždy to dvounožcům vyhovuje.
Odpovědět 
mo.dur



Založen: 03.08.2005
Příspěvky: 1

Předmět: Re: NOVÉ KOŤÁTKO
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2005 12:07:47
Odpovědět s citátem

Nebojte se, že by Vaše kočička po dobu vaši nepřítomnosti strádala. Pokud si na to zvykne od mala - nevidím v ničem problém. Máme doma teď už 1,5 ročního bengálského kocoura a musím říct, že s ním žádné problémy nemáme. Vřele doporučuji. Je hodně hravý, živý, chová se jinak než ostatní kočky (britky, perské, atd.). Cena kočičky za to opravdu stojí. Pokud budete chtít s něčím poradit - ozvěte se na mo.dur&seznam.cz[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (74x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
5
Kočičí jména (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top