Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kýchání-pčíkání

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2007 6:46:36
Odpovědět s citátem

Připojuji se k April. Já bych do té druhé číči taky šla Smile
My máme dvě venkovní, hezky se spolu zabavěj, doma spinkaj spolu na židli (viz. foto) a nejsou z nich závisláci. Když jsme přivezli Čičika k Else, tak byl hrozný závislák a terorista, jelikož na chatě vyrostl jako jeináček silně fixovaný na dědu.
Naši mají teď dvě koťata-původně chtěli je kocourka, ale pak se rozhodli, že tam jeho ségru nemůžou jen tak nechat (koťata z chaty od sousedovic kočky, která nám je donesla na zahradu poté, co už jí jedno sousedka našla a utopila Sad ) Zrovna včera jsem mluvila s mámou, že je ráda, že jsou dva a loví se nevzájem a nezaměřují se na ni a na tátu Smile
Nic samozřejmě není 100%, ale pokud bude mít váš kocourek doma kamaráda, tak ho to tam venku už ani třeba nebude tolik lákat a odpadne to vřískání u dveří Smile My to měli opačně, Čičik se bál chodit dovnitř, ale když viděl Elsu, tak nechtěl zůstat na zahradě sám a teď si dokonce vždy zamňouká, ať ho koukáme pustit dovnitř. Twisted Evil
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 9. 2007 8:07:14
Odpovědět s citátem

No, my jsme taky došli k závěru, že kocourkovi pořídíme kamaráda. O prázdniny to šlo, děti byly doma a pořád tu byl někdo, kdo se mu věnoval. Je to hroznej mazel. Jak začala škola a školka, tak se tu dopoledne jen tak potlouká a hledá kluky a nějak neví, co dělat a když už se zabaví, je to jen na chvíli, nebo lítá sem tam po nábytku, aby se vyběhal a pak sebou zas plácne a spí. Jakmile přijdou kluci domů, nehne se od nich Wink .

Takže už máme zamluveného "brášku" a čekáme, až povyroste a asi za měsíc už bychom ho mohli mít doma Smile . Doufám , že sbližování dvou koťat by mohlo probíhat dobře.

A v útulku momentálně koťata nejsou? Já sháněla kotě v půli srpna a bylo jich prý plno Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2007 14:09:31
Odpovědět s citátem

[quote="
A v útulku momentálně koťata nejsou? Já sháněla kotě v půli srpna a bylo jich prý plno Rolling Eyes[/quote]

S p. Čermákovu jsem mluvila asi 3x a ta říkala že tak za 10-14 dnů. Momentálně nechce koťata dávat,nemá 100% jistotu o jejich zdraví. O jiným než nalezencovi jsem ani neuvažovala, přeci mu nepořídím šlechtice aby se na něj vytahoval, na chudáka venkovskýho Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2007 7:50:13
Odpovědět s citátem

S p. Čermákovu jsem mluvila asi 3x a ta říkala že tak za 10-14 dnů. Momentálně nechce koťata dávat,nemá 100% jistotu o jejich zdraví. O jiným než nalezencovi jsem ani neuvažovala, přeci mu nepořídím šlechtice aby se na něj vytahoval, na chudáka venkovskýho Twisted Evil[/quote]


Tak to jo, ono je lepší 14 dní počkat, než aby koťata něco od sebe chytla - to byste pak běhali k vetovi se dvěma.

My druhého kocourka taky nebudeme mít žádného šlechtice. Objevila jsem jeho bratrance na internetu, když jsem sháněla nové zrzavé kotě. Byl už bohužel zadaný,ale paní říkala, že má i malá nedávno narozená koťátka, že budou k odběru později. My potřebovali náhradníka hned, tak jsme našli jiné zrzavé kotě, ale tenhle mi pořád nešel z hlavy. Je po mamince poloviční briťák. Jenže to nějak neodchytli a jejich 3 papírové britky nakryl obyčejný domácí kocourek. Nikdo to nečekal, protože mu bylo jen něco přes půl roku a chodili s tím do sousedovic liduprázdné zahrady Laughing .
Koťata jsou to ale nádherná.
Ostatně i ten náš malý zrzek má trošku šlechtické krve - jeho bába je zas pro změnu siamka Very Happy

Takže budeme mít dva zrzky - jsme na ně prostě zatížení Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 13:10:12
Odpovědět s citátem

Tak jsem dnes - teprve ale konečně - nechali kočičáka očkovat. Už "nechrchle", thymomel a otrivin už nedáváme. Pčíká už jen tak párkrát denně, jenže u nás to nemá lehký. Za tu dobu co ho máme jsme malovali, bourali zeď na kamna, dělali sádrokarton... zkrátka prachu plno. Holt měl přijít tak za rok, to už snad s ničím prášit nebudeme. Confused Ještě poznámka k veterině. Dnes pro změnu tam byla pouze paní co tam stříhá psy, takže ho očkovala ona. Doktor+doktorka+sestra v terénu za slepicema...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 13:13:09
Odpovědět s citátem

Vy jste rekonstruovali, a bourali a prášili? V tom případě byla pak léčba thymomelem a otrivinem asi i zbytečná, protože příčinou byly nejspíš právě ty stavební úpravy a když vezmeme v potaz, že kočka se všude připlete, o všechno otře, tak musel mít dráždivého prachu plnej kožíšek ... Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 15:33:31
Odpovědět s citátem

Adéla o. napsal:
Tak jsem dnes - teprve ale konečně - nechali kočičáka očkovat. Už "nechrchle", thymomel a otrivin už nedáváme. Pčíká už jen tak párkrát denně, jenže u nás to nemá lehký. Za tu dobu co ho máme jsme malovali, bourali zeď na kamna, dělali sádrokarton... zkrátka prachu plno. Holt měl přijít tak za rok, to už snad s ničím prášit nebudeme. Confused Ještě poznámka k veterině. Dnes pro změnu tam byla pouze paní co tam stříhá psy, takže ho očkovala ona. Doktor+doktorka+sestra v terénu za slepicema...



Laughing Laughing tak to se mi ještě nestalo:roll: , asi bych přišla jindy, mám to kousek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 22:09:04
Odpovědět s citátem

April napsal:
Vy jste rekonstruovali, a bourali a prášili? V tom případě byla pak léčba thymomelem a otrivinem asi i zbytečná, protože příčinou byly nejspíš právě ty stavební úpravy a když vezmeme v potaz, že kočka se všude připlete, o všechno otře, tak musel mít dráždivého prachu plnej kožíšek ... Wink

April


My budeme prášit a bourat asi do smrti Very Happy . Pčíkání nebylo tak hrozný, hrozný bylo to chrchlání (něco jako zaskočenej hlen v krku) a to přestalo. Myslím, že jemu to i tak neuškodilo, protože když k nám přišel tak byl celej takovej nastydlej, takže jsme mu aspoň "protáhli dutiny" a vypudily bacily. Spíš mě děsí to, že večer prsknul a úplně si tlapkou mnul čumák. Asi víc prachu? A navíc se mi pořád zdá, že na tak malý kotě dost nahlas čmuchá, když očuchává něco nového, u jídla nebo když čuchá k mojí ruce tak ne. No ale mě se zdá, že na tak malý kotě i dost smrdí, když háže bobek Smile Smile Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 22:12:59
Odpovědět s citátem

[

Laughing Laughing tak to se mi ještě nestalo:roll: , asi bych přišla jindy, mám to kousek[/quote]

My to sice máme 10-20 min. autem, jenže kocour vyvádí,jak kdyby byl v přepravce už 3 den, takže jet na veterinu, že :"dobrý den,my přijedem zítra", na to fakt nemám.To ať mu to radši píchne uklízečka. Razz (Mluvila samozřejmě s doktorem po tel. a vyslechla jestli nekašle, nezvrací, nemá průjem...) On se nám mazánek posledně v tý přepravce vzteky pokadil... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 6:15:37
Odpovědět s citátem

Všechny kočky při házení bobku smrdí tak, že si člověk dává otázku, kde se tolik smradu vezme v tak malém roztomilém tvorečkovi Shocked

Maxíš občas taky funí a zachrápe si ze spaní, Rubka prozměnu pčíká, když "trochu" zanedbáme luxování ... Rolling Eyes
Ale myslím, že nové pachy či cizí pachy je nutné pořádně profunět ... neotvírá náhodou u toho i tlamičku?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 7:27:54
Odpovědět s citátem

My to sice máme 10-20 min. autem, jenže kocour vyvádí,jak kdyby byl v přepravce už 3 den, takže jet na veterinu, že :"dobrý den,my přijedem zítra", na to fakt nemám.To ať mu to radši píchne uklízečka. Razz (Mluvila samozřejmě s doktorem po tel. a vyslechla jestli nekašle, nezvrací, nemá průjem...) On se nám mazánek posledně v tý přepravce vzteky pokadil... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil[/quote]


My to máme autem cca 2-3 min (bydlíme od veta směrem z centra), takže i když za jízdy kocour taky řve, není problém přijet jindy. Už jsme to několikrát i udělali, když jsem viděla v čekárně cca 6-7 pacientů a neměla jsem čas tam tak dlouho tvrdnout.

Ohledně toho čmuchání - Garfield taky všechny nové pachy soustředěně očuchává - a občas i s otevřenou tlamičkou, ale ještě mě nenapadlo poslouchat, jestli při tom čmuchá nějak víc nahlas. Máme 2 malé děti, které jsou samy o sobě natolik hlučné, že nějaké čmuchání v tom úplně zanikne Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2007 19:46:48
Odpovědět s citátem

Já ho asi moc pozoruju no... Měl tu smůlu, že když k nám zabloudil, byla jsem pár měsíců nemocná=celý dny doma, takže bez mýho dozoru ani nemrknul. Byla jsem z něj hrozně vyvalená-první kočka v mým životě v celým širým okolí. U nás v rodině nikdo nikdy kočku v bytě neměl. Taky k nám přišel v sobotu ráno(28.7)a v pondělí odpoledne už chodil normálně sám na záchod. Prostě neměl chudák šanci se "přihrbit" někde mimo... Nevím jestli je to normální, že se kočka naučí takhle rychle ale mě si tím naprosto získal.Považuju ho za mimořádně inteligentního, tak mi to prosím moc nevyvracejte.... Razz Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2007 20:55:58
Odpovědět s citátem

Adéla o. napsal:
Já ho asi moc pozoruju no... Měl tu smůlu, že když k nám zabloudil, byla jsem pár měsíců nemocná=celý dny doma, takže bez mýho dozoru ani nemrknul. Byla jsem z něj hrozně vyvalená-první kočka v mým životě v celým širým okolí. U nás v rodině nikdo nikdy kočku v bytě neměl. Taky k nám přišel v sobotu ráno(28.7)a v pondělí odpoledne už chodil normálně sám na záchod. Prostě neměl chudák šanci se "přihrbit" někde mimo... Nevím jestli je to normální, že se kočka naučí takhle rychle ale mě si tím naprosto získal.Považuju ho za mimořádně inteligentního, tak mi to prosím moc nevyvracejte.... Razz Razz Razz
Adélo,určitě je tvůj kocourek nejinteligentnější na světě,to je dobře,že si to o něm myslíš,pro mne jsou moje čičinky také nej na světě,krásné chytré,prostě nej Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2007 21:04:44
Odpovědět s citátem

Adéla o. napsal:
Já ho asi moc pozoruju no... Měl tu smůlu, že když k nám zabloudil, byla jsem pár měsíců nemocná=celý dny doma, takže bez mýho dozoru ani nemrknul. Byla jsem z něj hrozně vyvalená-první kočka v mým životě v celým širým okolí. U nás v rodině nikdo nikdy kočku v bytě neměl. Taky k nám přišel v sobotu ráno(28.7)a v pondělí odpoledne už chodil normálně sám na záchod. Prostě neměl chudák šanci se "přihrbit" někde mimo... Nevím jestli je to normální, že se kočka naučí takhle rychle ale mě si tím naprosto získal.Považuju ho za mimořádně inteligentního, tak mi to prosím moc nevyvracejte.... Razz Razz Razz



Jo jo, taky jsem první dítě ve spánku pozorovala a nemohla se nabažit (a u druhého jsem byla ráda, že spí a snažila se rychle spát taky Laughing )..

Ale ohledně našeno kocoura si nejsem tak úplně jistá, jestli je chytrej nebo vychytralej Laughing Rolling Eyes - mám nějak pocit, že nás má nějak moc rychle a pořádně omotaný kolem prstu - to myslím ten první tak moc neměl Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2007 23:10:20
Odpovědět s citátem

Náš je prostě svůj. Někdy zlatánek, někdy bych ho dala do mikrovlnky a hodila za ním kostku másla. Je to hroznej asistent. O nic nesmí přijít, u všeho musí být. Lidi mu nevaděj, jenom jediná sousedka, který bych svěřila klíče v případě, že bych potřebovala aby na něj někdo dohlídnul mu moc nesedla.Jakmile přijde, kocour se dekuje do podkroví a čeká až je čistej vzduch. No co, kdyby na to došlo, tu misku mu kdyžtak může naplnit i kdyby trucoval nahoře. Tak jsem se dneska dala do razantnějšího úklidu aby zmetek teda nepčíkal a výsledek? Mazánek leze nejvíc přesně tam kde se uklízí nejhůř, za sporák a za lednici. Budu mu to tam muset nějak zatarasit...tam opravdu nemůžu vytřít 2x týdně.Ale jinak myslím, že to fakt bylo asi tím prachem,protože se to hodně zlepšilo.Teď už tolik nekejchá ale zas mu začli slzet oči. Není to nijak drastický ale asi to má z toho jak čučí z okna-když je pěkně tak z otevřenýho. Jen nevím jestli to je kvůli průvanu, nebo jestli pláče, že chce ven Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 14:55:06
Odpovědět s citátem

Jestli sedí u pootevřenýho okna, to tečení z očí může být klidně z průvanu, Maxíšovi taky takhle teklo, tak jsem mu zavřela okno, nebo ho od něj vyhnala, a hned se to zklidnilo.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucíšek



Založen: 19.08.2007
Příspěvky: 5

Předmět: Kýchání-pčíkání
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2007 9:36:16
Odpovědět s citátem

Tak už se zjistilo co kocourkovi je...Měl škrkavku,jenže když se to zjistilo a mělo se jet k veterináři,tak den před tím než jsme k veterináři jeli,tak kocourka zajelo auto Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: Kýchání-pčíkání
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 1:15:05
Odpovědět s citátem

Lucíšek napsal:
Tak už se zjistilo co kocourkovi je...Měl škrkavku,jenže když se to zjistilo a mělo se jet k veterináři,tak den před tím než jsme k veterináři jeli,tak kocourka zajelo auto Crying or Very sad



Psala jste, že byl odčervený Rolling Eyes , kde vzal škrkavku?? A kde ji měl, že pčikal krev? Question
Asi budu muset o škrkavkách něco naštudovat, myslela jsem, že když máme koťata pravidelně odčervovaná, že nic nehrozí.. Nedávno totiž nějaká paní vet. strašila v rádiu, jak je škrkavka strašně nebezpečná hlavně pro malé děti (že se prý můžou dostat až do mozku Rolling Eyes ). Dospělí prý už nejsou tak ohroženi Confused .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: Kýchání-pčíkání
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 1:21:37
Odpovědět s citátem

Ajeje, tak mě ta škrkavka vykolejila, že jsem to nedočetla pozorně do konce Rolling Eyes . To je mi líto, co se mu stalo Sad .
Už jsem tu někde psala, že nám taky minulý kocourek vletěl pod auto, ale měl naštěstí jen utrženou kůži na bradě a pan doktor to moc hezky sdrátoval, takže to pak už vůbec nebylo vidět. Jenže za rok nám přišel domů nejspíš s otravou a nic nepomohlo Sad .
Já z toho tehdy byla tak nešťastná, že jsem sedla k internetu a skoro celou noc hledala kotě, které by mu bylo podobné. Asi v půl čtvrtý jsem ho našla a mohla jít v klidu spát (a za pár dní jsme si pro něj jeli)...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 15:01:00
Odpovědět s citátem

Kýchání už jsme tak nějak přestali řešit a ono přešlo samo. Navíc k nám přišel další kočičák (jak jsem očekávala - jen nějak dřív Very Happy ) a u něj taky nastalo kýchání. Ale vzhledem k péči předchozího veterináře to byl ten nejmenší problém. Když kočičák totiž po antibiotikách a 5 denním pobytu na veterině už 6 den doma pouze spal u kamen, naložili jsme ho a našli jinou veterinu. Tam se ukázalo, že má teplotu jak kráva. Chudák jí pravděpodobně měl i celý pobyt na veterině. Dostal injekci působící 14 dní (žádné denní dojíždění kvůli injekci) a na rýmu dostal týden nato další injekci (předchozí veterinář nám doporučil u prvního kocoura kapat Otrivin...) Nový vet řekl, že kočky absolutně nesnáší cokoliv do nosu tudíž na něco takovýho ani nepomýšlí. Asi jsem úplně tupá ale zřejmě nedokážu poznat dobrého veterináře. Můžu se uklidnit jen tím,že kočku nikdy nikdo v okolí neměl a tak na trochu blbosti mám nárok. Moje ponaučení je, že k vetovi, který na blechy doporučí BIOKILL, právě nalezené kotě, totál zubožené ani nezváží natož aby mu změřil teplotu už nikdy nepůjdu. Nový veterinář má lepší přístup a VŽDY návštěva končí vypsáním účtu, kde je napsáno, co kočičák dostal a co mu dělali. Vždy zopakuje, kdy máme přijít znovu a součástí prohlídky je i to že jen tak kouká jak kotě reaguje, jak chodí atd. + nikdy se nezapomene zeptat na stolici. Zkušenej chovatel asi ví co má vše u veta hlásit ale já jsem vždycky tak vynervovaná z promňoukané cesty, že jsem ráda, že vím jak se jmenuju já a jak koucour. Teď trošku happyend-novej kočičák (Zakoušek) už se od pondělka nemotá a už i chodí za druhým kocourem na hraní. Dřív jen ležel a prskal na obranu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: Kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2007 18:38:51
Odpovědět s citátem

Adélo, to jsou dobré i špatné zprávy...

Koťátko je z útulku od Čermáků? A jak je staré?
A nový vet je z Loun nebo jste jeli jinam? Mrzí mě, že jste u toho prvního veta zůstávali vlastně kvůli mojemu "doporučení". My jsme s ním opravdu spokojeni - co do péče o kočky. Je pravda, že teplotu pokaždé neměří, ale když jsme přišli s průjmem, bylo to první, co udělal. Na stolici se taky vyptával, ale musím přiznat, že u minulého kocoura jsme o tom moc neměli přehled - měl volný výběh ven.
Ohledně účtenek - je pravda, že účtenku jsem nikdy nedostala, ale ani nevyžadovala.
No, hlavně, že jste teď spokojeni Smile.

My máme druhé kotě od půlky října. První dny byly trošku napínavé, ale dneska jsem strašně ráda, že je máme oba. Vycházejí spolu moc dobře, občas spolu spí v jednom pelíšku, ale víc každý ve svém. Ale hlavně si spolu hodně hrají a Garfield (ten starší) na nás přestal být tak závislý a smutný, když jsou děti ve škole.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: Kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2007 19:48:10
Odpovědět s citátem

Novej kočičák přišel sám - stejně jako ten první. Nezůstávali jsme tam na tvoje doporučení- ona ho chválila i p. Čermáková. Jenže je fakt,že jste ho obě chválily za chirurgické zákroky, takže já nechci tvrdit, že ten doktor je špatnej. Jen prostě udělal pár věcí, který evidentně špatně jsou. Našli jsme jinýho veta v Cukrovarský zahradě, což je vlastně od tohodle kousek a je to ten o kterým jsi dřív psala, že je někde u konírny-on se přestěhoval. Já na původního veta nechci nadávat ale mám z něj pocit, že kočky moc nemusí. Tenhle druhej zase vypadá, že je má vyloženě rád - anebo je to dobrej herec Very Happy ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: Kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 12. 2007 9:34:24
Odpovědět s citátem

O tom vetovi v cukrovarské zahradě jsem taky slyšela, ale nevěděla jsem, že je to ten přestěhovanej od konírny Smile . Kamarádky maminka má vícero koček (i chovné) a ta chodí právě jednině k němu.
No hlavně, že už je kotě v pořádku. Pro mě je to taky užitečná informace, kdyby se mi něco nezdálo, vím teď kam zajít. Já mám v Lounech právě zkušenost už jen s veterinou - nechávala jsem tam kdysi kastrovat kočičku a tam mi ten přístup přišel ještě horší, ale je to 6 let zpátky - možná se za tu dobu něco změnilo. Když nastaly komplikace po operaci, tenhle vet nás v sobotu přijal a pomohl nám, aniž bychom se u něj museli nějak přehlašovat apod.. . Taky k němu chodí moji rodiče se psem - tak už jsme tam zůstali.

Taky mám pocit, že vet je spíš "pejskař", ale jeho manželka a hlavně sestřička nikdy nezapomenou kocoury pochválit, jaký jsou fešácií a jak vyrostli atp.. Wink .

Přeju kočičákům, aby pomoc veta pokud možno už nepotřebovali a dělali vám jen radost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Kýchání
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 5. 2008 19:30:01
Odpovědět s citátem

jen malou poznámku, kočičáci jsou oba zdraví už nekýchají ani jeden, už absolvovali i očkování a pomalu odpočítávám dny kdy budou moct na kastraci Very Happy Chtěla jsem jen napsat, že ten veterinář v Cukrovarský zahradě už není. Slyšela jsem že zemřel, chodíme tam dál, funguje tam sestřička (jeho manželka - proto se nevyptávám kde je pan doktor) vždy s nějakým doktorem na "záskoku" a péče na stále stejné úrovni takže zůstáváme. Koneckonců u Štrupla nás taky očkovala paní co tam stříhá psy a taky jsme to všichni přežili Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivelinka



Založen: 08.06.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 8

Předmět: Pšíká, chrčí
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2008 13:28:30
Odpovědět s citátem

Ahojky,
před 2 týdny jsme si domu přivezli koťátko - britského modrého kocourka, nyní mu je 9 týdnů.
Před 12 dny byl odčerven a před 9 dny měl první očkování.
Teď už několik dnů pšíká, to jsme si mysleli, že je to z přechodu do nového prostředí. Jenže včera jsem si všimla, že když přede, tak hrozně chrčí, jako by měl plný nos. Ale z nosu ani z očí mu nic nevytéká, živý je až moc a chuť k jídlu mu také nechybí.
A teď moje otáka - co kocourkovi je a co mám dělat já. Je tomoje první kotě, takže jsem úplný začátečník.
Všem děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2008 17:00:52
Odpovědět s citátem

Navstivit veterinarniho lekare, ktery kote prohledne a posoudi nutnost nasazeni antibiotik Wink
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 6. 2008 18:46:59
Odpovědět s citátem

Vím že někteří se mnou nebudou souhlasit, ale já vidím problém v tom, že vám chovatel předal kotě již v sedmi týdnech což je opravdu velmi brzy. U koťat s PP určuje chovatelský řád vhodný věk pro předání koťat do nových rodin ve třinácti týdnech u koťat bez PP by se měl chovatel řídit zákonem č. 149/2004 Sb. na ochranu zvířat proti týrání a Vyhláškou č. 192/2004 Sb. o ochraně zvířat při chovu, podle kterého je minimalní věk pro odběr koťat od matky 70 dní, tedy 10 týdnů. Ten kdo se tím neřídí dopouští se přestupku a v jistém smyslu je jeho jednání možné považovat za týrání zvířat. Kdyby kotě bylo u matky dostatečně dlouhou dobu, a pokud by první očkování probíhalo v době kdy je kotě ještě u matky mělo by pravděpodobně lepší imunitní systém a možná by hned nemělo zdravotní problémy. Vám to samozřejmě už moc nepomůže, takže vám nezbývá nic jiného než vyhledat veterináře a konzultovat s ním léčení vašeho koťátka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivelinka



Založen: 08.06.2008
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 9:29:05
Odpovědět s citátem

No já s Vámi souhlasím, že na předání kotěte bylo brzy, jenže to jsem v té době nevěděla a nepřišlo mi to ani divné, protože jsme si odebírali poslední kotě z toho vrhu. Až pak jsem se dočetla, že se koťata s pp běžně předávají ve věku i 13 týdnů. Jenže laikovi, který prohlíží inzeráty a většina koťat je stará kolem 8 týdnů, takhle brzé předání prostě divné nepřijde.

To už je teď ale jedno, já bych spíš potřebovala vědět, jestli je návštěva veterináře nezbytná, že se jedná o závažné onemocnění nebo o nemoc, která v závažnou může přejít, nebo je to jen běžná reakce například na očkování/transport/cokoliv jiného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 10:01:58
Odpovědět s citátem

Prave proto, ze nejste zkusena co se chovu kocek tyka, tak by jste s kotatkem mela navstivit veterinarniho lekare nebo mu alespon zatelefonovat. Podle mych zkusenosti pokud ma kocka rymu jako reakci na cokoliv Smile , tak prejde behem 1-2 dnu. Dele trvajici rymu je lepsi, aby posoudil veterinar - vetsinou se kocici ryma leci nasazenim ATB, ale taky nemusi - jenomze to Vam nikdo pres net neposoudi Wink
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2008 10:38:05
Odpovědět s citátem

Ivelinka napsal:

To už je teď ale jedno, já bych spíš potřebovala vědět, jestli je návštěva veterináře nezbytná, že se jedná o závažné onemocnění nebo o nemoc, která v závažnou může přejít, nebo je to jen běžná reakce například na očkování/transport/cokoliv jiného.


Pokud nemáte žádné zkušenosti s kočkami, je rozhodně návštěva veterináře na místě. Může se jednat o reakci na očkování, a stejně tak to může být nachlazení z transportu, a stejně tak se může jednat o kočičí rýmu, která může závažná opravdu být. Na dálku Vám diagnozu nikdo napsat opravdu nemůže.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top