Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mléko?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Indyka



Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Vyškov

Předmět: Mléko?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 11:57:07
Odpovědět s citátem

Někde se dočítám,že kočky mívají po mléku zažívací potíže,ale někde,že mléko nevadí.Jedna kamarádka říká,že její kočka má po mléku průjem,ale moje babička má 14iletou kočku,a ta nic jiného než mléko po ránu nechce,pije ho denně,a žádné problémy nemá.
Máme asi 5 měsíční kotě,které má mléko moc rádo,a nic mu to nedělá,ale stejně mám obavy,co když jí to najednou začne způsobovat problémy.

Jaké jsou vaše zkušenosti s kočkami a mlékem?

Děkuji moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 12:28:35
Odpovědět s citátem

Koťata většinou mléko tráví dobře, ale v pozdějším věku s ním mohou mít problémy. Pokud se to stane u vašeho kotěte tak se nic neděje, mléko mu prostě přestanete dávat, k životu ho vůbec nepotřebuje. Já krmím jen granulemi a masem, z mléčných výrobků občas dávám tvaroh, jogurt nebo nějaký sýr, ale opravdu jen občas, třeba jednou za dva týdny. Kočkám mléko nijak nechybí, vše potřebné dostanou v granulích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 12:33:31
Odpovědět s citátem

Kočiny si nevybudovali schopnost trávit mléčné cukry tak jako se to během desítek tisíc let podařilo člověku . Jde ale o kravské mléko . Nevadí kozí mléko , ředěná tatra a mléčné výrobky jako tvaroh , bílý jogurt a sýry . všechno neslané a nekořeněné . 100 procentní kravské mléko bych kočině nedávala aby to nenarušilo střevní mikrofluoru . Také existuje speciální mléko pro kočky když už jí chcete dopřát luxus bílé tekutiny . Razz
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: Není mléko jako mléko :)
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 22:37:01
Odpovědět s citátem

Ahoj všem! četla jsem, že kočkám nedělá dobře kravské mléko kvůli laktoze v něm obsažené a proto se vyrábí mléko přímo pro kočky, upravené, které právě tuto laktozu neobsahuje...je ale velmi snadné koupit mléko bez laktozy (pro lidi, kteří tuto laktozu také nemůžou), je tedy stejné (podobné) jako to, které se prodává pro kočky? je tedy vhodné pro kočku? Pokud by někdo věděl, děkuji moc za radu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: Re: Mléko?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 22:52:46
Odpovědět s citátem

Indyka napsal:
Někde se dočítám,že kočky mívají po mléku zažívací potíže,ale někde,že mléko nevadí.Jedna kamarádka říká,že její kočka má po mléku průjem,ale moje babička má 14iletou kočku,a ta nic jiného než mléko po ránu nechce,pije ho denně,a žádné problémy nemá.
Máme asi 5 měsíční kotě,které má mléko moc rádo,a nic mu to nedělá,ale stejně mám obavy,co když jí to najednou začne způsobovat problémy.

Jaké jsou vaše zkušenosti s kočkami a mlékem?

Děkuji moc


Arrow Tak já dávám kočenám do misky každý den pouze 10% smetanu, ne všichni ji pijí, ale večer je miska prázdná Exclamation . Takže se opět držím toho, že kdo ji chce, tak si ji dá ... kdo ne, nemusí ... Wink ...
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: Re: Není mléko jako mléko :)
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 10:03:18
Odpovědět s citátem

Tabby napsal:
Ahoj všem! četla jsem, že kočkám nedělá dobře kravské mléko kvůli laktoze v něm obsažené a proto se vyrábí mléko přímo pro kočky, upravené, které právě tuto laktozu neobsahuje...je ale velmi snadné koupit mléko bez laktozy (pro lidi, kteří tuto laktozu také nemůžou), je tedy stejné (podobné) jako to, které se prodává pro kočky? je tedy vhodné pro kočku? Pokud by někdo věděl, děkuji moc za radu Smile

Já osobně dávám kočičkám právě Nutrilon se sníženým obsahem laktozy. Je třeba připravit ho asi 2krát hustější než je v návodu, také je výborné přimíchat do něho trochu tvarohu. Vyjde levněji než kočičí mlíčka a i dospělé kočky ho snášení bez průjmu a moc jim chutná Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 10:53:28
Odpovědět s citátem

Našim kočkám vyhovuje, Tatra v plechovce - neředěná, nebo mléko Whiskas. Taky můžou pacholíky, tvaroh, šlehačku. Obyčejně mléko jsem raději nezkoušela. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: Mléko bez laktozy
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 10:55:48
Odpovědět s citátem

Dá se ale taky koupit čerstvé mléko bez laktozy (už připravené, prostě v lahvy jako to normální), můžu ho dát kočičímu miláčkovi? vyjde mnohem levněji než to pro kočky a dá se vybrat z mnoha druhů tučnosti (od 0,5% až po 5%) ale zase na druhou stranu jí nechci způsobit nějaké těžkosti při zažívání..proto se radši ptátm, jestli jí ho můžu dát?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mléko bez laktozy
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 11:15:36
Odpovědět s citátem

Tabby napsal:
Dá se ale taky koupit čerstvé mléko bez laktozy (už připravené, prostě v lahvy jako to normální), můžu ho dát kočičímu miláčkovi? vyjde mnohem levněji než to pro kočky a dá se vybrat z mnoha druhů tučnosti (od 0,5% až po 5%) ale zase na druhou stranu jí nechci způsobit nějaké těžkosti při zažívání..proto se radši ptátm, jestli jí ho můžu dát?

Zkusit to můžete a když bude mít kočka problémy tak ho koupíte jen jednou. Já osobně si ale myslím že kočky mléko ke svému životu vůbec nepotřebují a nedávám jim ho. Spíš jim občas koupím tvaroh nebo jogurt.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: Re: Mléko bez laktozy
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 12:37:24
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Tabby napsal:
Dá se ale taky koupit čerstvé mléko bez laktozy (už připravené, prostě v lahvy jako to normální), můžu ho dát kočičímu miláčkovi? vyjde mnohem levněji než to pro kočky a dá se vybrat z mnoha druhů tučnosti (od 0,5% až po 5%) ale zase na druhou stranu jí nechci způsobit nějaké těžkosti při zažívání..proto se radši ptátm, jestli jí ho můžu dát?

Zkusit to můžete a když bude mít kočka problémy tak ho koupíte jen jednou. Já osobně si ale myslím že kočky mléko ke svému životu vůbec nepotřebují a nedávám jim ho. Spíš jim občas koupím tvaroh nebo jogurt.


Já vím, jenže když jsme si ji před měsícem přivezli (bylo jí 8 měsíců a už vykastrovaná) tak měla ráda mlíčko a byla zvyklá (od předchozích chovatelů) na mističku denně, jenže měla potom takový nepevný bobek (né přímo průjem, ale přece jen trochu řidší)...tak jsem myslela, že to mléko bez laktozy by to mohlo nahradit a vyřešit...tak uvidíme! Wink
Jinak jsem jí zkoušela dát jogurt - ten nic moc (možná by chtělo zkusit víc druhů), a kysanou 12% smetanu - ta trochu chutnala...věřím tvarohu (můj předchozí kocourek taky nemusel mléko ani jogurty mu nechutnali ale tvaroh moc!), jenže tady se bohužel nedá sehnat, asi český vynález či co Very Happy
...takže zkouším co se dá Wink díky všem za rady a mějte hezký den! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: Mléko bez laktozy
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2008 11:02:47
Odpovědět s citátem

No nevim nasi kluci piji mleko denne (misku) a vubec zadne problemy nepozorujeme Smile proste zalezi na kocce ... je to jak u lidi nekdo mleko jo nekdo ne

znam hodne kocek co dostavaji mleko a zadne problemy nemaji Smile

PS: kocky z lidma ziji zhruba od objevu zemedelstvi a to jde ruku v ruce z chovem dobytka ... takze rikat, ze si za tisice let nezvykly mi prijde trosku ukvapene Smile ale to je jen muj nazor, nemam to nicim podlozne, zadnou studii jsem na to tema necetla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mléko bez laktozy
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2008 11:28:20
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:


PS: kocky z lidma ziji zhruba od objevu zemedelstvi a to jde ruku v ruce z chovem dobytka ... takze rikat, ze si za tisice let nezvykly mi prijde trosku ukvapene Smile ale to je jen muj nazor, nemam to nicim podlozne, zadnou studii jsem na to tema necetla

Já si myslím že je asi dost velký rozdíl mezi čerstvě nadojeným mlékem, které mohly kočky žijící na statku dostávat a průmyslovým produktem který se kupuje v krabicích. Navíc zemědělec měl kočky na to aby ve stodole chytaly myši a do domu je nepouštěl a tak se ani nemusel dozvědět že má kočka nějaký zažívací problém když svůj produkt zahrabala někde na mezi. U dnešních bytových koček je to trochu jiné když máme produkty jejich trávení přímo na očích a taky u nosu. Moje první kočka mléko nesnášela takovým způsobem že stačilo aby si dvakrát lízla a měla potom dva dny takový průjem při kterém občas ani nestíhala doběhnout na záchůdek. Takže jsem zvolila jednoduché řešení a mléko nedávám žádné z nich, myslím si že ho k životu nepotřebují.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: Mléko bez laktozy
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2008 11:42:37
Odpovědět s citátem

Ja nerikam ze ho potrebuji Smile jen pokud jim chutna a zadne problemy po nem nemaji tak nevidim dubod ho jim nedavat. A to cim se kocky krmili, a jak se k nim chovali nezjisitime muzeme si jen myslet ... ja bych chtela byt kockou v egypte ... v telenim bohyne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mléko bez laktozy
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2008 12:33:26
Odpovědět s citátem

Asi tak - pokud kočce mléko problémy nezpůsobuje, není důvod jí ho tedy nedávat. Pokud problémy způsobuje, je třeba ho z jídelníčku vyřadit.

Každopádně - kočka mléko vyloženě k životu nepotřebuje, takže kdo kočkám mléko či mléčné výrobky typu tvaroh, sýry, jogurty, smetanu atp. nedává, nemusí se tím trápit.
Maxíš třeba může tavený sýr, ale po mléku a strouhaném sýru echtově bleje. A Rubce mléko nevadí, ale neshledala jsem, že by jí chybělo. Navíc pokusy o zařazení tvarohu, jogurtů do jídelníčku skončily nevalně, ochutnají ledatak od nás dvě lžičky a pak odcházejí.

Jinak čerstvě nadojené mléko nemá s mlékem, které je v současnosti na prodejních pultech, vůbec nic společného, snad jen kromě toho označení.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: Mléko bez laktozy
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2008 13:16:09
Odpovědět s citátem

je to o zvyku pila jsem cerstve nadojene kravske i kozi Smile ale dojit by se mi to teda nechtelo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2008 15:07:16
Odpovědět s citátem

co se tyka mlika, tak jsem cetla, ze kocky do 6mesicu veku by mliko emly stravit v pohode.. V mlece jim dela problem hlavne tady jiz zminovana laktoza, kteru maji kocky problem stravit. Whiskas vyrabi mleko pro kocky, ktere by jim nemelo delat problem.
Jinak nase Briketka, kdyz byla kotatko, tak dostala misku mlicka a neutekla ani hodina a cela se pos.... Takze ono s tou bezproblemovosti do 6ti mesicu to taky nebude uplne ono.. Proste nejaka kocka to stravi a nektera zase ne.. Nas Bobinek sem tam dostane mliko co zbyde, celou misku vylize a jeste ceka pridavek a nic mu z toho neni.. zato jsem se bavila s jednim znamym tady z dediny a ten byl desne prekvapenej, kdyz zjitil tu informaci, ze kocka ma tuhou stolici a ne kravsky kolace Smile No celej zivot ji uspesne dopovali mlikem.. Ono jak ktera kocka.. Ja kdyz chci dat nasim mickam nejakej ten mlecnej vyrobek, tak jim dam tvaroh s medem a zloutkem nebo 30% smetanu. Zase to ale nezerou vsechny Smile Ale ona to minimalne nase popelnice Briketka sporada
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2008 17:02:15
Odpovědět s citátem

Ahoj, naše kočka mléko nedostává, protože jsem si přečetla, že by mohla mít průjem a tak jsem jí ho raději ani nedala. Ale má moc ráda Tatru, podmáslí nebo kefír. Jinak občas dostane tvaroh s vajíčkem, moc ráda má tvrdý sýr a bezmezně miluje Pribináček Smile . Dokonce si ode mne lízne i pudinku. Po ničem z toho jí nic není. Tak to můžete vyzkoušet a uvidíte. Když jí to nebude svěčit, tak jí to nedávejte. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top