Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kvalita kočičích konzerv


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Indyka



Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Vyškov

Předmět: Kvalita kočičích konzerv
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 13:30:08
Odpovědět s citátem

Když jsme si pořídili kotě,koupila jsem jí kapsičky Friskies,a granule Darling.Ale známá mi řekla,že jsou dražší proto,že jsou známější z reklam a podobně,a že levnější krmivo není o nic horší.
Když kapsičky došly,koupila jsem je opět-tentokrát Kitekat-o něco levnější než Friskes.Kamrádka mi na ně řekla,že je to prý jedno z nejhorších krmiv,at se neřídím reklamama.
Jistě-neřídit se reklamama.Ale jak poznám,jestli i ty levné konzervy jsou stejně dobré?

Čím krmíte vaše čičiny vy,a kolik to zhruba stojí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kvalita kočičích konzerv
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 16:33:03
Odpovědět s citátem

Indyka napsal:
Když jsme si pořídili kotě,koupila jsem jí kapsičky Friskies,a granule Darling.Ale známá mi řekla,že jsou dražší proto,že jsou známější z reklam a podobně,a že levnější krmivo není o nic horší.
Když kapsičky došly,koupila jsem je opět-tentokrát Kitekat-o něco levnější než Friskes.Kamrádka mi na ně řekla,že je to prý jedno z nejhorších krmiv,at se neřídím reklamama.
Jistě-neřídit se reklamama.Ale jak poznám,jestli i ty levné konzervy jsou stejně dobré?

Čím krmíte vaše čičiny vy,a kolik to zhruba stojí?
na balení každého krmiva,je napsáno složení.Kvalitní krmivo poznáte podle procentuelního obsahu masa,to se potom samozřejmně projeví i na ceně.Já mám také dvě koťata,bude jim 5 měsíců.Krmím granulkama Royal Canin-pro koťata + kapsičky Whiskas,jednou týdně dostávají přemražené syrové,hovězí maso,jednou denně dostanou trochu bílého jogurtu,nebo kysané smetany,to je jako mlsek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 17:02:06
Odpovědět s citátem

Kamarádka měla pravdu...neřiďte se raklamou. Další pravdou ovšem je, že v supermarketu nenajdete opravdu zdravé konzervy nebo kapsičky. Každý dobrý veterinář vám poradí pořídit raději krmivo jiných značek. Dá se koupit přímo od něj, nebo na internetu, není to problém. Cenově se ani moc neliší od Whiskasu a jemu podobným, kvalitou ovšem propastně, počínaje procentem masa, přes konzervační látky a barvivy konče. My např. kupujeme konzervy Animonca Carny, nebo vom Feinsten, ty vyjdou cenově přijatelně, nebo potom Gimpet- Shiny cat, Hills, Finnern, Bozita...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marko



Založen: 31.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 18:06:05
Odpovědět s citátem

Beat.1 Kvalitní krmivo poznáte podle procentuelního obsahu masa. Potom dobre nechapem, ze krmis RC to ma akoze kolko toho masa. Ze by 20%.
A kolko chemie?
Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 18:57:07
Odpovědět s citátem

Nechápu, Royal Canin patří k nejkvalitnějším granulím na trhu. CO lepšího chcete kočce dát?
Samozřejmě, že je v suchém krmivu chemie, jak by asi jinak mohlo být trvanlivé, držet tvar a pod.? Ale taky jsou v něm veškeré vitamíny a minerály, které kočka potřebuje a to ve vyvážené formě. Takže pokud kočka dostává opravdu kvalitní granule, kterými RC beze sporu jsou, tak nechápu, kde je problém.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marko



Založen: 31.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 19:08:11
Odpovědět s citátem

Royal Canin patří k nejkvalitnějším granulím na trhu. Hmm a to mas z ktorej reklamnej agentury.

Zlozenie pre maciatka: drůbeží moucka, drůbeží tuk, sójový bílkovinový izolát, rýže, kukuřičná mouka, drůbeží játra, rostlinná vláknina, kvasnice, řepná dužina, minerální soli, rostlinný olej, BHA...

Jedno lepsie ako druhe... Macka je masozravec.

Samozřejmě, že je v suchém krmivu chemie, jak by asi jinak mohlo být trvanlivé, držet tvar a pod.? Hmm a to kde si sa docitala. U svojho veterinara.

Takže pokud kočka dostává opravdu kvalitní granule, kterými RC beze sporu jsou, tak nechápu, kde je problém...

Problem v tom neni, len si sa asi este nedostala k informaciam, ze toto polske krmivo so slovom kvalita by muselo mat trochu ine zlozenie.

Mna len zaujima ci tych 20% masa v granulach je postacujuce pre macku.

Granule su len doplnkom ku strave maciek. Pokial to ma byt hlavny druh potravy tak ten podiel masa musi byt ovela vacsi.


Naposledy upravil Marko dne 25. 8. 2007 19:29:53, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 19:28:43
Odpovědět s citátem

Marko napsal:
Royal Canin patří k nejkvalitnějším granulím na trhu. Hmm a to mas z ktorej reklamnej agentury.

Samozřejmě, že je v suchém krmivu chemie, jak by asi jinak mohlo být trvanlivé, držet tvar a pod.? Hmm a to kde si sa docitala. U svojho veterinara.

Takže pokud kočka dostává opravdu kvalitní granule, kterými RC beze sporu jsou, tak nechápu, kde je problém...

Problem v tom neni, len si sa asi este nedostala k informaciam, ze toto polske krmivo so slovom kvalita by muselo mat trochu ine zlozenie.

Mna len zaujima ci tych 20% masa v granulach je postacujuce pre macku.
jestli má RC pouze 20%masa,musíš k tomu také připočíst živočišné tuky a bílkoviny a já nevím co ještě,tzn.vše co se živočišného týká,suché krmivo dnes už není jako doplňkové,ale plnohodnotné,doplňkové bylo v začátcích asi tak před 20ti létysamozřejmě je lepší kočičce přidávat,maso,rybu aj.krmit jenom suchou potravou se mi zdá tak trochu nefér vůči kočkám,trochu možná lidská pohodlnost.Je to ovšem věc každého z nás,ale jestliže si pořídím kočku,tak samozřejmostí pro mne je aby se u mne měla co nelépe,to je můj názor,přeji všem hezké dny s kočičkami Smile
Granule su len doplnkom ku strave maciek. Pokial to ma byt hlavny druh potravy tak ten podiel masa musi byt ovela vacsi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: Re: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 19:37:00
Odpovědět s citátem

[quote="Marko"]Royal Canin patří k nejkvalitnějším granulím na trhu. Hmm a to mas z ktorej reklamnej agentury.

Samozřejmě, že je v suchém krmivu chemie, jak by asi jinak mohlo být trvanlivé, držet tvar a pod.? Hmm a to kde si sa docitala. U svojho veterinara.

Takže pokud kočka dostává opravdu kvalitní granule, kterými RC beze sporu jsou, tak nechápu, kde je problém...

Problem v tom neni, len si sa asi este nedostala k informaciam, ze toto polske krmivo so slovom kvalita by muselo mat trochu ine zlozenie.

Takže začnu tím, že pokud se chcete někde s někým hádat, můžete se klidně odebrat na nějaké diskusní fórum/chat, kde vám na to bude možná někdo zvědavý. Tady se schází lidé , chovatelé koček, kteří si vyměňují své zkušenosti a ne nějké ubohé narážky a urážky.
Za druhé...to tykání si taky nechte od cesty.
A pokud jde o můj příspěvek, tak vám tedy můžu s klidným srdcem říct, že reklamu pro Canic rozhodně nedělám, krmím Hillskama a Trainerem, ale pokud se jedná o tuto FRANCOUZSKOU značku, tak opakuji, že problém nevidím.
Nedovedu si totiž vysvětlit množství krásných zdravých a letitých koček svých přátel, které na RC vyrostly, pokud by tyto granule byly tak strašné!
A ještě k té konzervaci...nemusím se nic dočítávat u svého veterináře, stačí zdravý rozum. Nevím, zda- li má smysl něco vysvětlovat, ale tak třeba na příklad...zkuste si ukuchtit nějaký masný výrobek a nechte třeba měsíc v pokojové teploty, to vše bez konzervačních látek. A pak tedy přeji dobrou chuť.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 19:40:49
Odpovědět s citátem

Mimochodem, když jste tedy doplnil složení RC kitten, tak tady je složení Hills feline kitten
Játra, kuře (min. 16%), sojová mouka, sušená celá vejce, rybí moučka, mletá rýže, kukuřičná glutenová moučka, živočišný tuk, oxid železitý, kukuřičný škrob, sojoproteinový izolát, DL-methionin, taurin, sušené kvasnice, jodidovaná sůl, síran vápenatý, chlorid draselný, vitaminy a stopové prvky.

Rozdíl nepatrný. Asi tedy půjdu po večerech Kuboci chytat myši
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marko



Založen: 31.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 19:41:52
Odpovědět s citátem

Beta.1 ale co mama dalej pripocitat ked hydinova mucka nie je maso ale len cast z nej je skutocne maso, hydinovy tuk predsa nemozem pripocitavat a hydinovu pecen co je pre macku velmi nezdrava surovina je v malom pomere. Tak kde je to maso v ganulach? Napisat na granulu plnohodnotné krmivo je velka odvaha zvlast ked nevieme co tym vyrobca mysli. Vyzivari s tym urcite nebudu suhlasit. Opakujem macka je masozravec a krmivo RC masa ako takeho ma tak malo, ze macka sa stava bylinozravcom. Vsetky macky skacu do kukuricneho pola a laduju do seba kukuricu. A to nepisem o soji, ktoru zas strasne maju maciatka radi.

Dakujem ja radsej varim ako davat mackam tuto zmesku doplnenu o super vitamin BHA.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 19:46:08
Odpovědět s citátem

Indyka, nehladajte krmivo pre svojho milacika v supermarkete. Skuste sa poobzerat ci mate v meste zverimex alebo podobne chovatelske potreby. Riadte sa pri konzervach % masa, ktore obsahuju. Vyssie odporucane znacky su vyborne. K cenam granul a konzerv este jednu vec: hoci vam 100g kapsicka whiskasu (a pod.) pri mozno lacnejsia ako 100g kapsicka kvalitnejsej znacky, z kvalitnych konzerv a granul macicka ziska viac zivin a zje ich menej. Ostane z nich aj menej balastu, takze usetrite aj na stelive.
My osobne krmime masom, konzervami a kapsickami Shiny cat, Leonardo, Bozita, Animonda Carny a Schmusy. Z granul sme na Hill'skach.

Marko, je vela zastancov a vela odporcov RC. Ci uz kvoli konzervantom alebo kvoli percentu masa v granuliach. Nikto sa inac (okrem vas) nebavil o tom, ze by tie granule mali byt hlavnou zlozkou potravy. Myslim si, ze svoj nazor lepsie vyjadrite odporucanim, co je podla vas kvalitnejsie krmivo pripadne poviete, cim krmite vy. Lebo ironia a vysmech nie su najlepsou cestou ako niekomu poradit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marko



Založen: 31.05.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 19:51:30
Odpovědět s citátem

Hanuled krmivo sa nehodnoti na zaklade inych maciek co na nom vyrastli.
To mozes krmit Whiskasom, Kittekatom ci Cicou atd.
Tolko zdravotnych problemov u maciek nikdy neboli. Hlavnym dovodom je sucha strava a zly pitny rezim maciek.

Kvalita krmiva sa hodnoti na zaklade zlozenia a to je u mnohych granul otrasne.

Zvlast masove mucky su rajom pre spracovanie odpadov. Poultry meal sa snad dava len do hypermarketovych krmiv.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 20:06:04
Odpovědět s citátem

No, tak to máme asi každý jinak. To, jak prospívají kočky mých známých, a to mluvím o zdravotním stavu třeba patnáctiletých čičin, je pro mě rozhodně kriterium, které beru v potaz. Složení je samozřejmě důležité, ale absolutní nesmysl je srovnávat RC s Whiskasem a jemu podobnými supermarketovými krmivy.
Toť můj názor, vy si samozřejmě krmte, čím chcete, ale já zůstávám u svého zavedeného způsobu- to jest dvakrát denně kvalitní mokrá strava, která je mimochodem tématem tohoto fóra, takže by bylo ideální založit jiné, třeba "O škodlivosti RC", a jinak po celý den volně přístupné superpremiové granule.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 20:12:40
Odpovědět s citátem

To Indyka:
Abych to shrnula...
Pokud chcete svou koču krmit mokrou stravou, podívejte se, jak už bylo řečeno na nějaký e-shop... www.kociciobchudek.cz má také slušný sortiment. A tam najdete spousty konzerv, namátkou Animonda, Gimpet, Finnern, Hills(ten ale spousta kočiček nejí) atd. Také Bozita není špatná, ta je objednatelní přímo od dodavatele na www.bozita.cz a cenyjsou samozřejmě taky různé, záleží na velikosti a kvalitě konzervy/vaničky/kapsičky.
Můžete ale samozřejmě stejně tak dobře krmit masem, dokonce je to pro čičiny prospěšné. Kuřecí prsa, srdce, žaludky, hovězí, povařit se zeleninkou a máte večeři deluxe. Syrové maso je ovšem nutné přemrazit a podávat za pokojové teploty, jen tak se ničí zárodky parazitů. Sem tam třeba nějaký zakysaný mléčný výrobek, sýr, kočičí mlíčko, nějaký ten pamlsek- výborné jsou od Gimpetu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Indyka



Založen: 25.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Vyškov

Předmět: Děkuji
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 8. 2007 21:36:18
Odpovědět s citátem

Všem moc děkuji za rady,které jste mi napsali,po krmivech,co jste mi doporučili,se poohlédnu,a příště se budou více koukat na složení,kolik mají konzervy masa.
Ano,ve městě vím asi o dvou zverimexech,půjdu se tam podívat.

Co se týče lehce hádavé debaty o granulíchje sice pravda,že toto forum je spíše o masité potravě,ale nijak bránit v debatě vám nemůžu.

Ale Marko-když už sem píšete,zajímalo by mě,co by jste mi poradil(a) vy.

Ještě jednou všem děkuji.
Indyka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Děkuji
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2007 19:13:38
Odpovědět s citátem

Myslím, že tu padlo dost relevantních informací o krmivu a bohužel, i takové, které moc poznání nepřinesou.

Vždy je podstatné, co vyhovuje té Vaší konkrétní kočce ... tak jak jsou kočky, které plně prospívají po granulích Whiskas (ano, opravdu jsou takové a i hodněleté), tak jsou takové, kterým chutná syrové maso, a jsou i takové, které po masité stravě zvrací (mám takového kocoura doma, syrové maso prostě nepřetráví).

Určitě nikdo neprohloupí, když zvolí granule dražší (povětšinou kvalitnější, je dobré řídit se procentním podílem masa - je to maso sušené a není to až takový odpad, jak by se mohlo zdát, a zkušenosti ostatních jsou tím nejlepším vodítkem), polemika o procentuálním podílu masa nikam nevede, granule jsou komplexní výrobek, který obsahuje složky důležité pro zdravý vývoj, krmení výhradně 100% masitou stravou nepřinese kočce potřebné živiny - dá se říct, že chytat myši je ideální řešení - myš jako býložravec v sobě má právě ty živiny, které kočka jako masožravec povětšinou nejí ... takže dle některých rad - hurá na myši. Otázkou je, nakolik jsou naše kočkus gaučus schopné přetrávit myš.

Konzervy nikdy nebudou obsahovat takový podíl masa, který by odpovídal kvalitě a ceně hovězího fláku, podle mých zkušeností je ideální, když konzevy jsou doplněk stravy, ne její hlavní složka.

Myslím, že právě zkušenosti ostatních vypoví víc než nic neříkající hanění a pomlouvání.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 7:24:13
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že superprémiovými granulemy se nedá nic zkazit a jakou zvolíte značku záleží spíš na vašich kočičkách, která jim bude chutnat.
Pokud se tady budeme bavit o cenách konzerv, tak podle mě jsou i ty nejlevnější drahé, stojí kolem 20 Kč a kolem masa to snad ani neprošlo, jedno kuřecí stehno stojí kolem 15 kč a kuřecích krků, žaludků a srdíček bude za tu cenu hromada. Já proto krmím masem, hovězím syrovým přemraženým a kuřecím vařeným. Konzervy kupuju jako laskominku, někdy je dávám, když ráno opravdu spěchám Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 8. 2007 20:28:35
Odpovědět s citátem

Já osobně jsem byla překvapená množstvím konzerv, které se dají na našem trhu sehnat. Z pro mě z úplně neznámého krmiva, mě zaujala bozita. Čím budete krmit, záleží jen na vás. Já se rozhoduji podle ceny a pak v té cenové relaci, kterou si mohu dovolit hledám tu nejlepší konzervu. Mokrou stravu však dávám jako doplněk stavy a kočky jí dostávají 1x denně a jen tak trochu do misky. Whiskas, friskies nebo darling bych úlně nezavrhovala, pozor bych si však dala, při jejich podávání kastrátům, je to kapku víc slané. V rodině máme 13ti letého veterána a ten na této stravě ve zdraví vyrostl a zestárnul. Teď, jako důchodci, mu vybíráme stavu s více vitamíny a určenou pro seniory, ale to až v posledním roce, kdy ho trochu zlobí zuby Confused .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 9:26:40
Odpovědět s citátem

Taky konzervy zrovna moc neřeším. Krmím superprémiovými granulemi, přidávám maso - přemražené hovězí syrové, kuřecí vařené. Konzervy jsem původně nechtěla vůbec dávat, ale teď je mají vyloženě pro chuť - hlavně na olízání šťávičky - ostatní často dojíždí psice.
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 10:32:04
Odpovědět s citátem

Zdravím,

já jsem taky napřed dávala hlavně maso (hovězí a kuřecí, obojí syrový, protože vařený nikdo nejedl),
ale teď ho přestali jíst, začali oba jíst hodně granule (Hill´s, Purina Pro Plan)
a konzervy kupuju tak drahý, že už nemám ani na kadeřníka (Hill´s, Iams, Animonda), ale jim chutnaj:-)

Taky bych jim radši dávala maso, ale když ho pak zase vyhazuju netknutý...a srdce a tak jsem ani nezkoušela, to bych nedokázala krájet, maso ještě snesu (i když sama ho nejím), ale vnitřnosti ne;-0

No ale např. u rodičů zůstal (mají dům a on je zvyklej chodit ven, ani nepotřebuje mít doma záchod) můj kocour, kterýmu je 12, celej život jí Kitekat a občas Whiskas a je v pohodě, ale chodí ven a loví, myši, ještěrky a tak...Smile
Teď jsem mu ale taky začala kupovat dobrý drahý a vozim mu to a už Kitekat odmítá:-))))

Nemáte nějakej nápad, co dělat, aby to maso jedli? Zkoušela jsem už i telecí a nic...tak ještě třeba králíka???

Mějte se krásně, zdravím,
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 10:39:05
Odpovědět s citátem

Nenuťte jim maso, když ho nechtějí ... naši mají syrové maso jen jako mňamku, když vařím pro nás, navíc po syrovém hovězím Maxíš šíleně zvrací, takže má jako mňamku jen kuřecí nebo lososa ... takže maso dostávají jen občas a nevypadají, že by trpěli.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 8. 2007 13:05:06
Odpovědět s citátem

Tak i já sem dám svou trošku do mlýna. Jsou kočky, které nic mimo granulí nesní, a jsou kočky které sní úplně všecko, i ovoce. Můj kocour zprvu nechtěl o kapsičkách/konzervách ani slyšet, ale od té doby co mě napadlo je smíchat s dvěma lžičkami activie a trochou vody, je schopný řvát o další příděl. Jiné kočky třeba activii nestráví. Dávám ty lepší (animonda, rafiné, felix, sheba..), ale někdy i whiskas. Z granulí máme teď zrovna RC kitten + Pro Plan Kitten + Acana Kitten. Střídám nebo smíchám dohromady. Co se masa týče, tak mi sní jen syrové maso a nesmí to být vnitřnosti. Včera jsem zkoušela králíka - super, jen se po něm zaprášilo. Problémy jsem zpozorovala jen u vnitřností, ty mi vyzvrací.
April - podle mého myš není býložravec ale všežravec Smile
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 8. 2007 16:57:46
Odpovědět s citátem

Bohužel jsou i kočky, co maso odmítají, je pro ně "jedovaté"... Jeden takový exemplář mám taky doma. Smile
Maso kočce nemá smysl nutit. Když ho nechce, tak je to holt smůla. Můžete zkusit na drobno nasekané maso zkusit přimíchávat do konzervy. Nejdříve maličko a pak poměr zvyšovat. Na některé kočky to funguje, na naší "vegetariánku" ne Smile Ta se všemu, co je cítit syrovým masem vyhne velkým obloukem.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kvalita kočičích konzerv
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 8:23:19
Odpovědět s citátem

Čím krmíte vaše čičiny vy,a kolik to zhruba stojí?[/quote]

Já svého kocoura krmím kapsičkami od Whiskas (junior), granulemi Friskies pro domácí kočky (může se po nich utlouct) a nově konzervami Shiny cat )je tam opravdicke maso, zadna pastika). Vypadá v pohodě Smile.
Jen by mě zajímalo, co všichni máte proti whiskasu a proč jsou granule RC o tolik lepší, než nějaké jiné...já si nemyslím, že zrovna cena musí být vždy signálem kvality...když vidím v obchodě, že cca za 300g chtějí přes sto korun, což můj kocour zblajzne cca za 5dní, pak vidím takové krmivo jako Purina, 200g za tolik, co stojí ,,obyčejné" 400g balení a kocour se potom na to šklebí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Kvalita kočičích konzerv
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 9:30:01
Odpovědět s citátem

Myslím, že naprostá většina kočkařů zde na MK taky začínala u Whiskasu, Friskies a Kitekatu. Já jsem na tom nebyla jinak. Našla jsem kočičku a myslela jsem si, že jí dávám to nejlepší, když ji dopřeju Whiskas. Pak k nám přibyl ještě kocourek a pak to začlo... Kocour po Whiskasu, Friskies a podobných hrozně zvracel, tak jsem začala zjišťovat, v čem je problém.

Uvedená krmiva patří k tzv. "marketovým." Když se podíváte na složení, zjistíte, že obsahují jen 4% masa, kočka je přitom masožravec a maso by mělo tvořít hlavní složku jejího jídelníčku. Dále jsou tyto granule dobarvované a dosolované - proto kočkám chutnají víc než ty kvalitnější.

Základní kvalitativní dělení krmiv je následující:
"marketovky" - Kitekat, Whiskas, Darling, Friskies, Míca atd... - v naprosté většině případů dobarvované, s malým obsahem masa, vyrobeno z odpadu z jatek

prémiové - lepší kvalita, nedobarvované, vyšší obsah masa, snížený obsah Mg pro ochranu močových cest, např. Chicopee, Acana, Anka, Brit, Purina Cat Chow...

superpremiové - nejlepší kvalita, ještě více masa - Hill's, Royal Canin, Nutrience, BioMill, Mastery, Purina Pro Plan, Nutro Choice...

Malá balení kvalitních granulí bývají skutečně drahá. Určitě se vyplatí kupovat větší balení a cena pak vyjde příznivěji.
Pamatuji si, jak jsem kdysi byla po přechodu na kvalitní granule překvapená, jak se kočičkám neskutečně zlepšila kvalita srsti a kocourek přestal zvracet.
Můžete zkusit přejít na prémiovky, tam je rozdíl v ceně oproti levným granulím minimální. Třeba Acana je dost slušné krmivo, přitom za dobrou cenu.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 9:41:25
Odpovědět s citátem

Naví je teď Acana ve většině specializovaných prodejen nebo v e-shopech v akci, já jsem ji kupovala na www.kociciobchudek.cz za pár korun...mícháme ji s Hill´s
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: Kvalita kočičích konzerv
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 9:47:56
Odpovědět s citátem

Děkuju za odpověď! Je to tak. Právě jsem se dívala na složení ,,mých" krmiv, a je tam vážně jen 4% masa Sad. To je pro mě trochu zklamání. Myslím, že některé z dražších krmiv asi vyzkouším...přeci jen, za zkoušku nic nedám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Kvalita kočičích konzerv
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 11:14:58
Odpovědět s citátem

helina napsal:
Děkuju za odpověď! Je to tak. Právě jsem se dívala na složení ,,mých" krmiv, a je tam vážně jen 4% masa Sad. To je pro mě trochu zklamání. Myslím, že některé z dražších krmiv asi vyzkouším...přeci jen, za zkoušku nic nedám.
a opravdu se vyplatí koupit větší balení,např,royal caninn,malé balení 400g,stojí u nás 119kč,zatím co za balení 2kg,jsem zaplatila 400kč,ale je dobré koupit na poprvé menší balení,vyzkoušet jestli to čička bude jíst,míchat s původním a takto jí naučit na nové
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 15:33:37
Odpovědět s citátem

pročetla jsem celou diskuzi a jsme zas o něco chytřejší....viz můj text krmení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: krmiva...
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2007 15:35:02
Odpovědět s citátem

no to co tady pročítám,jsme také řešila.. Tady u nás na venkově-konec severu naší rep.,j např. neuvěřitelný problém,sehnat něco pro JUNIORY!!! Ano jedině přes web.. jinka co se týče kitekatu,whiskas,frieskis..krmila jsme tak domácí kočku, o kterou jsme se půl roku starala a pro ní to byl celkem luxus proto tomu,co mu dávaj zase jeho majitelé....kteří ho nejdřív pořídí,daj 7tisíc z aoperaci nohy a na konec pak vykopnou za dveře,když přestal chodit na wc kočičí...po půl roce ho mají zas zpátky u sebe...zhubnul značně...obyč.granule odmítá,masoo nemá a zase jim zechcal celou předsín,i kdyý má bedínku s novým pískem...mně to ani 1x neudělal!! Po tom trápení a hádek..jsme si pořídila kotě btita modrého..ano a řeším teď to krmení...je mnoho výrobcí..a vybírám mezi granulemi Eukanumba,ims,HILLs a nebo purina pro plan - ta se prodává u veterináře...a je hodně chválená.. al ejinak koupit tady masové konzervy a taštičky pro juniory!!!je prostě nemožné!supermarkety jsou zahaleny whiskas a frieskis,ale vše pro dospělou kočku...malej byl odmala zvyklej u chovatelky na pro plan a granule whiskas s těmi plněnými křupavými taštičkami a ty jsme mu donedávna dávala také,protože dostal drahé očkování s odčervením,tak už mi u veterináře nezbylo na ten pytel 3-15kg pro plan kitten,tak jsem to objednala přes web i s masovýma konzervama junior...ale bohužel to chvíli trvá,tak ještě po minulém dospělém domácím koocurovi,o kterém jsme se zmínila,mi zbyl pytel purina frieskis...a malej má už druhý den průjem...tak jestli je to tím po těch granulích adult ty plněné taštičky měl stolici výbornou!a to také nebyly pro kotě..masové taštičky jsem dávala tak sotva jen dvě lžičky za den,abych mu neublížila a jak má jen ty granule frieskis,tak najendou průjem!! a to jsem chtěla vyzkoušet i specíálně frieskies pro juniory....tak verinář určitě doporučí pouze pro plan kitten,ten budu mít v týdnu ale pouze 1,5kg..protože nás 14.9.čeká další očkování za 700kč a i koupě kotěte na několik tisíc vylezla,tak jsem ve finanční tísni.. je však moje všechno,po tom zklamání,co jsem prožila,a tak se bojím,aby to nebylo něco vážnějšího...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (20x)
3
Zlomek vteřiny (20x)
4
HCM u koček - program PawPeds (20x)
5
Debakl (19x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (18x)
7
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
8
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (16x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top