Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kvalita kočičích konzerv


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2007 7:28:23
Odpovědět s citátem

My krmíme hillsem, Rc, ANF, holky to baštěj celkem dobře, ale jakmile jim někdo nabídne whiskas, friskies, mohly by se utlouct. Jednou jsem slyšela moc hezký srovnání těchto granulí s hamburgry, taky nám chutnají víc než vařené kuřecí a zelenina a přitom víme, že je pro nás lepší ta zelenina Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2007 8:11:40
Odpovědět s citátem

To je pravda - mě návštěva(neznalá kočičí problematiky) přinesla pro kočky Kitekat. Koko se do toho dostal a s blaženým výrazem je začal pojídat Laughing , vypadal jakože trpí hlady. Laughing
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2007 9:10:16
Odpovědět s citátem

No nevím, jestli je to pravda, ale slyšela jsem, že se do těchto levných granulí přidává odpad z potravinářského průmyslu, takže třeba přepálený olej z výroby chipsů... A pak jsou dosolované, proto těm našim potvůrkám tak chutnají Smile
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 9. 2007 20:12:02
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
No nevím, jestli je to pravda, ale slyšela jsem, že se do těchto levných granulí přidává odpad z potravinářského průmyslu, takže třeba přepálený olej z výroby chipsů... A pak jsou dosolované, proto těm našim potvůrkám tak chutnají Smile



Cool jo to je pravda...ale co to s mým udělalo....jen průjem..takže rychle pryč..pravda,že z nouze měl víkend ADULT...ale s těma JUNIOR granulema snad ten průjem už nebude!!!ale na začátek raději rozhodně PRO PLAN KITTEN,na srovnání střev i žaludku... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: krmiva...
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 10:55:27
Odpovědět s citátem

Myslím, že se zbytečně moc bojíš...ten průjem nemusí mít z granulí, a i kdyby ano, je to velké zvíře, které jeden průjem nezabije...Myslím, že tahle diskuze je spíš o kvalitě krmiva, o tom, co našim kočičkám dáme, aby byly co nejzdravější ale neznamená to zas nutně, že dostanou-li občas Friskies nebo Whiskas, tak umřou. taky myslím, že když tvůj kocour dostane nouzově granule Adult, že ho to nezabije...jsou kolikrát lepší, než nějaké nekvalitní kotěcí (třeba ten Whiskas) a u některých výrobců se Adult a Junior liší pouze velikostí granulek. Já ted tedy o té stravě taky přemýšlím, a určitě chci, aby můj kocour jedl kvalitně, ale zas - je to "obyčejná" nečistokrevná kočka, srst má krásně lesklou, dlabe všechno, průjem jen pro mlíku, a to ještě nějaký proplan ani neviděl...tak nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 11:06:07
Odpovědět s citátem

díky Helino...

je to kotě,je to pro mně nové..starala jsem se o ročního kocoura,ale tohle je něco jako "mimimko"...vychovávám a chci pro něj to nej... Confused takže nevím...ale ok,už se zde nebudu vyjadřovat Exclamation takže to shrnu,už jen drahé krmivo!pro plan
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 11:16:42
Odpovědět s citátem

Drahé, drahé ... ono je to těžké, dá se krmit rozumně i takovými značkami jako je Acana, Orijen, Brit ... ty nepatří mezi ty nejdražší granule, ale přecejen už jsou o dost kvalitnější než supermarketová krmiva. A i taková Purina (ProPlan) má supermarketovou značku - Purina One, a nemyslím, že to je úplný odpad.
Každý by měl krmit podle toho, co mu dovolí kapsa.
Je jasný, že každý chceme pro toho svého kočičáka to nejlepší a převážně se všichni shodnou, že určité značky nedělají některým kočinám dobře, což nevylučuje, že i na těchhle značkách se dá vyrůst - stále i ty nejobyčejnější granule jsou lepší než rohlík s mlíkem.
Průjem není nic až tak neobvyklého - pokud není akutní a zcela evidentně čičinu nevysiluje, není nutné panikařit - někdy jim něco nesedne ve stravě, olíznou co nemají, ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 11:32:01
Odpovědět s citátem

Confused Confused já nevím..mám ho 3týdny,vše v poho..a najednou průjmy,včera jsem už nakoupila konzervy a krmivo junior a i pro plan..ale stejně zas měl teď průjem..14.9. jdeme na očkování ještě,odčervení už měl 4!mléko mu nedávám,aby neměl průjem,jen vodu,takže prostě už nevím... co jsem krmila velkého domácí bylo vše v pohodě,tenhle měl z nouze adult a bylo to ok,najednou od víkendu má průjmy...když ho nechám hladovět,tak zase pláče,když bude jíst,teče to z něj..

Naposledy upravil Pietra dne 4. 9. 2007 12:03:12, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 11:39:14
Odpovědět s citátem

On může být problém v té rychlé změně granulí. Některé kočky změny špatně snáší. Vždy je při přechodu na jiné granule dobré postupně nové granule do starých přimíchávat a průběžně jejich podíl zvyšovat.

Zkusila bych nasadit dietu, vařená kuřecí prsa s hodně rozvařenou rýží, takové rizoto, ale více masa než rýže. Dietku dát tak na dva dny a nic jiného nepřidávat. Pokud by se průjem neupravil, chtělo by to zajít k veterináři. Každopádně rozvařená rýže průjem staví.
Pokud by se to zklidnilo, nasadila bych nové granulky, ale žádné konzervy. Přidávat jen vařené kuřecí nebo přemražené hovězí. Pokud bude vše ok, postupně přidávat další druhy potravy.
Hlavně žádné rychlé změny.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 11:45:52
Odpovědět s citátem

Já bych hlavně doporučila už víc neodčervovat, dohledala jsem si, že je to 15ti týdenní briťáček, pokud pochází z domácího odchovu, je pravděpodobnost silného začervení relativně malá, protože odčervovat ho 4x je podle mě blbost a i to může být příčinou průjmu.
Zodpovědný veterinář by Vám průjmující kotě neměl vůbec naočkovat!
Pokud ten průjem není vyčerpávající a kotě není dehydrované, může se jednat jen o dietetickou chybu. Dobré by možná bylo buď zůstat teď u jednoho typu stravy (vyloučit i kapsičky zn. Whiskas, Friskies, příp. se přesměrovat ve vlhké složce stravy na kvalitnější značky), nebo rovnou zajít na veterinu pro dietní krmivo - Hills vyrábí dietu I/D, právě na obtíže s trávicím ústrojím. Je dražší a přiznávám, že my s ní zrovna štěstí neměli při léčbě průjmu, ale je to složením šetrné krmení, které by mělo zažívacímu ústrojí odlehčit.
To, že jeden kočičák problém neměl, a druhý má, není nic výjimečného, kočky jsou jedinečné jak v povaze, tak i v tom, které krmení zrovna té které vyhovuje.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Re: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 12:26:48
Odpovědět s citátem

Pietra napsal:
díky Helino...

je to kotě,je to pro mně nové..starala jsem se o ročního kocoura,ale tohle je něco jako "mimimko"...vychovávám a chci pro něj to nej... Confused takže nevím...ale ok,už se zde nebudu vyjadřovat Exclamation takže to shrnu,už jen drahé krmivo!pro plan


Rozumím ti. Klidně se vyjadřuj dál, je to přeci diskuze Smile. Jen jsem tě chtěla trochu uklidnit. Jinak já taky nejsem ještě zrovna nějak zkušený kočkař.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 12:48:22
Odpovědět s citátem

děkuji Adélko...

k veterináři máme jít 14.9. na očkování....
dala jsem mu zatím zpátky whiskas polštářky co jsem mu zatim dávala jen mimo adult již junior....a po malých porcích...tak nevím...každopádně radost z toho nemám..
koupím drahej pro plan a nakonec , když to má tak podrážděné z víkenda z frieskiesu,jde vlastně vše ven...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 12:50:19
Odpovědět s citátem

[quote="helina"]
Pietra napsal:
díky Helino...


Rozumím ti. Klidně se vyjadřuj dál, je to přeci diskuze Smile. Jen jsem tě chtěla trochu uklidnit. Jinak já taky nejsem ještě zrovna nějak zkušený kočkař.


kdo je zkušeným kočkařem...snad jen chovatel a veterinář...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 12:58:26
Odpovědět s citátem

[quote="April"]Já bych hlavně doporučila už víc neodčervovat, dohledala jsem si, že je to 15ti týdenní briťáček, pokud pochází z domácího odchovu, je pravděpodobnost silného začervení relativně malá, protože odčervovat ho 4x je podle mě blbost a i to může být příčinou průjmu.
Zodpovědný veterinář by Vám průjmující kotě neměl vůbec naočkovat!
Dobré by možná bylo buď zůstat teď u jednoho typu stravy (vyloučit i kapsičky zn. Whiskas, Friskies, příp. se přesměrovat ve vlhké složce stravy na kvalitnější značky),

Arrow děkuji... od původní majitelky,ano kotě z domova,měl tři pasty Vitaminthe a Caniquantel...
24.8.dostal očkování rozšířené a místo pasty jsem vzal ajen tabletu,tu snědl v masíčku....průjem nastal 31.8.do dnes 4.9. a v té době dostal z nouze krmení frieskies,protože tady v zapadákově neseženete nic!
ano u veterináře se prodává krmivo pro plan,mám toto krmivo pro kitten,co jsem mu včera dala,ale stejně průjem má..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 13:16:41
Odpovědět s citátem

Průjem nezpůsobuje to, jestli jí Adult nebo Kitten krmení, ani se nedá spoléhat na to, že krmením Kitten průjem ustane. Došlo prostě k nerovnováze ve střevech a důsledkem je průjem ... příčinou můžou být klidně i ty Friskies, nebo i to na můj vkus časté odčervení ... nebo to, že mu v poměrně krátkých intervalech měníte krmení a režim.
Hlavně to chce nepanikařit, průjem se nezlepší během jednoho dne a někdy ani týdne, je to dlouhá cesta, klidně i měsíc ... proto se musí ve stravě nastolit pravidla ... buď se rozhodnete zůstat u standardního krmení, nebo můžete zvolit výše zmiňovanou dietu - kuřecí s rýží, nebo zajít k vetovi pro komerční dietu ... ale rozhodně nekombinovat všechno dohromady a nezmatkovat. Průjem je nepříjemný, ale pokud kotě nejeví jiné známky onemocnění (únava, apatie, dehydratace, ...) neumře na něj.
Takže zvolte si nějakou cestu a tou pak jděte ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 13:40:28
Odpovědět s citátem

To, co popisujete, je "odčervovací šílenství" Smile Chudák kotě. Bohatě by stačilo odčervení u chovatele a pak odčervit tak za půl roku.
Souhlasím s tím, co uvedla April. Nezmatkovat, neměnit pořád značky!!!!! Zůstaňte u jednoho druhu kvalitních granulí, není nutné je pořád střídat.
Jestli je u Vás problém s dostupností granulí a konzerv, nakupte je na internetu, možností je spousta.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 14:08:53
Odpovědět s citátem

Náš Kuba je na tom, co se průjmu týče, podobně a můžu Vás ujistit, že kvalitou stravy to být nemůže, dostává jen to nejlepší. Jeden den udělá nádhernýho bobika, dav dny na to skoro voda Sad , už ani veterinář neví, vše negativní a bylo mi řečeno, že pokud to nepřetrvává tak, že to kotě dehydruje, tak že to zase tak velký problém není. Chce to hlídat, aby hodně pil, já většinou vařím kuřecí maso a nechávám ho pít i den vývar, on to moc rád:-). Tak to zkuste taky, nemluvím přímo o dietě, granulky má pořád k dispozici, ale to vařené kuřecí s mrkvičkou dělá zázraky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 14:58:50
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
To, co popisujete, je "odčervovací šílenství" Smile Bohatě by stačilo odčervení u chovatele a pak odčervit tak za půl roku.
Zůstaňte u jednoho druhu kvalitních granulí, nakupte je na internetu, možností je spousta.

¨
Confused děkuju Vám všem Exclamation Exclamation
takže odčervovat chtěl veterinář,byla sem u něj s kotětem prvně,dovezla jsme ho k nám z jiného kraje,takže tam chodil s paní k jinému doktorovi...navrhoval pastu,ale mně paní sama říkala,že už by neměl mít odčervení...tak nakonec dostal jen tabletu..díky té nedostupnosti dostal z nouze frieskies vypůjčený na ten víkend... právě,že jsem nakoupila z www.krmeni.cz tam mají nabídku docela slušnou od obyč. po superpremiové kvalitních značek..takže mu budu dávat po malých dávkách pro plan kitten co mi včera přišel balíkem i s konzervami a taštičkami masovými..
pro mně je to jako moje "dítko" Embarassed takže odbývám sebe a dávám jemu... a co se týče krmiva...konzerv,do toho vplouvám...jak tu od Vás čtu,už vím,že kitekat,frieskies,whiskas...se nepovažují za super stravu!no oybčejnej kocour byl za něj rád! měl i mnohem horší... alespoň tak to tu u nás chodí na vesnici,co lidi tady kočkám domácím,co běhaj po venku,dávaj..a to jsou i mnohem horší,jak víte např. výrobky jako jsou tesco ..to jsem nedala ani tomu obyčejnému..to i ten Kitekat ve srovnání se zdál jako luxus... farmářské menu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 15:56:43
Odpovědět s citátem

Určitě se to dá časem do kupy, nebojte. Jen napište aspoň krátkou zprávu chovateli, pokud je solidní, tak ho bude osud koťátka zajímat a třeba i poradí, protože zná nejlépe stravovací návyky koťátka.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 16:04:43
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Určitě se to dá časem do kupy, nebojte. Jen napište aspoň krátkou zprávu chovateli, pokud je solidní, tak ho bude osud koťátka zajímat a třeba i poradí, protože zná nejlépe stravovací návyky koťátka.


tak nemám ho přímo z chovatelské stanice,to si ne každý může dovolit,ale i tak ten brit bez PP,potomek rodičů s PP,něco stojí...
tak instrukce jsem dostala o všem.... krmen byl pro planem se svou matkou a sourozenci,a whiskas polštářkama občas...plus maso... takže proto jsem mu dávala také polštářky a teď začínám pro plan kitten...všimla jsem si,že hodně chodí pít vodičku Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 16:09:00
Odpovědět s citátem

Že pije, je jen dobře, alespoň nebude dehydrovaný.
Ale fakt se nebojte, jen to chce opravdu chvíli vydržet to nepohodlí ... nám dokonce Maxíšek ocáskem natřel zeď v předsíni, když si ho vymáchal v průjmu Wink

A pokud si dáte vlevo v menu položku "Hledat" a vyhledáte slovo "průjem", zjistíte, že s tím neválčíte sama.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: Re: jak a čím krmit
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 16:15:13
Odpovědět s citátem

A pokud si dáte vlevo v menu položku "Hledat" a vyhledáte slovo "průjem", zjistíte, že s tím neválčíte sama.

April[/quote]

Smile děkuji..ano to téma jsem shlédla jako první..tam také válčí..pak jsem zavítala sem... děkuji Vám všem! no jednou byl celej nešťastnej z toho,že se netrefil,resp.vlezl si zadečkem moc na kraj bedýnky a hovínko přepadlo! řval jako na lesy!! Very Happy zatím,díky bohu Exclamation ,s průjmem naštěstí včas do bedýnky došel!! Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: nepřekrmovat!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 20:04:25
Odpovědět s citátem

granule ne granule,maso ne maso,na druhu nezáleží,když je množství dvojté než by mělo být...jen co má množství dostatečně omezené,průjem ustupuje a zase se začínají tvořit tvrdá hovínka! Smile
neznalý člověk je pro kotě spíše pohromou než přínosem... zdá se,že,můj juniorek po 4dnech vyhrál nad průjmem....a já se prohlašuji hlupákem týdne! Dva týdny ho překrmuji,nepozastavuji se nad prdíky,než na víkend se dostavil průjem..Crying or Very sad i tak vám všem tu děkuji za rady!!!podle tabulek má mít tak 30g granulí a trochu mas.konzervy..já mu dopřávala víc granulí...on sežral polovinu misky a já pak přidala další....nebylo to pro jeho dobro,naopak...takže horší i kvalitní krmivo..to je fuk,když je toho moc!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
IMI



Založen: 15.07.2007
Příspěvky: 26

Předmět: Re: nepřekrmovat!!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 20:31:51
Odpovědět s citátem

No nevim, my máme cca stejně staré kotě, taky britku, má trvalý přístup ke granulím (mám smíchané balení acana kitten a některé to prémiové od P) a sežere pouze tolik, kolik má hlad, vážila jsem to pro zajímavost a dá si skoro 60g granulí denně. Když nemá hlad, tak prostě nežere (dokonce ani když jí dám kapsičku později a už je najedená granulí, tak to masíčko hned nesní a vrátí se k němu později) Nedovedu si představit, jak se to dělá, překrmit kočičku. Leda že by hltala, ale to pak spíš kočky zvrací...

Průjem měla taky, hned na začátku, jak jsme ji přivezli a na 99 % to bylo tak, jak tu říkaly zkušenější holky - změna prostředí, denního režimu, rychlé změny stravovacích návyků a značek krmení a méně kvalitní mokré krmení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pietra



Založen: 18.05.2007
Příspěvky: 32

Předmět: dieta..
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 9. 2007 21:14:11
Odpovědět s citátem

tak či onak,to už je asi jedno..má už pro plan,ale potřebuje dietu,to mi tu také radily ty zkušené holky jak říkáš...no prostě asi ty obyč.navoněné zhltal a podráždilo mu to dost střívka..průjem není příjemný a tak když vidím,když se nají míň a těch kvalitních,přitom nehladoví..,a přestává mu průjem,tak to je snad lepší než mu nasypat hromadu,kterou sežere a pak průjmuje a řve na celej barák,a pořád prdí a je mu to samotnému nepříjemné..myslím,že každý tady může snad vyjádřit svůj názor a svou zkušenost a nikdo učenej z nebe nespadl!a především jde o spokojenost a zdraví zvířátka!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2007 22:44:12
Odpovědět s citátem

Už jsem to tady někde psala, míchám kapsičku s dvěma lžičkama activie, kocour ji miluje. Když pomáhá lidem, tak by mohla pomoci i kočkám... pokud ji teda snesou.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2007 9:00:48
Odpovědět s citátem

Jednou za deset až čtrnáct dní dávám kočičákům activii jen tak -chutná jim a zatím nezpůsobuje žádné problémy.
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
renata72



Založen: 25.02.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Bohumín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2007 16:35:28
Odpovědět s citátem

My taky začínali na Whiskasech, od granulí po kapsičky, protože nic jiného jsem neznala a v obchodě nic jiného nebylo (oni ani nic jiného u nás ve zverimexu nemají, protože jim to prý pak leží a nikdo to nekupuje???). Taky z reklamy jsem značku znala, no reklamy nádherné, kočičky spokojené, tak nekupto! Pak jsme po poradě koupili Acanu a Kuba dostal průjem, zřejmně z rychlého přechodu, ale to se pak upravilo. Teď máme kocourky 2 a to rok a 8 měsíců a devítiměsíčního Matýska. Kupujeme granuleProplan kiten a konzervy Proplan delicate, granule Hills kiten a teď jsem na zkoušku koupila tu novou značku superprémiových granulí PerfectFit a to kiten, active a junior. Dost jim to šmakuje. Very Happy Z Whiskasu bereme jen polštářky se sýrem, jako mňamku, polštářky na bezoáry a na zoubky. Matýska, když jsme dostali, tak mu po pár dnech u nás začalo neuvěřitelně smrdět z papulky. Někde jsem se dočetla, že to mohlo být i změnou granulí (nevím čím ho krmili), ale to se pak upravilo. Zkoušeli jste už někdo ten PerfektFit? Zajímal by mně váš názor na tyhle granule. pro zajímavost Active : min.21% kuřecího masa, mouka z kukuřičných bílkovin, proteiny z vepřového masa(dehydrované), kukuřičná mouka, živočišný tuk, celá kukuřice, sojová moučka, rýže(min.3%), sušená dřeň z řepy, sůl, droždí, chlorid draselný, aksamitníková mouka, bílkoviny 41%,tuky a oleje 14,5%, popel 9%, vláknina 2%, vápník 1,8%, fosfor 1,6% a plno vitamínů , S antioxidanty a konzervačními prostředky (EC aditiva). Obsahuje vybrané složky jako přírodní zdroj luteinu. Uffff, tak co vy na to,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2007 6:05:03
Odpovědět s citátem

Vezmu to spíš z pohledu, co jsem kde zaregistrovala reakce na právě granule Perfect Fit (např. zde www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2129 ) - cena je prý neúměrná složení, tj. větší než by měla s tímto obsahem být. Určitě je chvályhodné, že mají 21% podíl "masa" narozdíl od 4% Whiskasu, otázkou je, nenajdou-li se za tu cenu kvalitnější granule.

Nicméně nejdůležitější je, jak po nich kočka dlouhodobě prospívá.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jiřina Válečková



Založen: 11.09.2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Prostějov

Předmět: Kvalita kočičích konzerv
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2007 12:22:48
Odpovědět s citátem

Chtěla bych podotknout k probíhající diskuzi, že opravdu je rozhodující, co chutná kočce.
Náš kocour mění chutě co chvíli a to, co zbožňoval před půl rokem, dnes doslova "nevezme do huby".Je to prostě mlsoun.Nevím, co bych si počala se 4 kg balením nějakých drahých granulí, kdyby je pojídal týden a pak už po nich ani nevzdechl. Evil or Very Mad
PROTO PŘEDVÍDAVĚ OBČAS KOUPÍM NĚCO DRAŽŠÍHO, Twisted Evil JINDY LACINOU KAPSIČKU.A spokojenost je na všech stranách.A granule kupuji a kocourovi dávám hlavně kvůli čištění zubů.I když mám pro něho kartáček na zuby, moc se mi ho používat nedaří. Sad
Jinak je radost pozorovat kocoura, jak vylíže svou misku a spokojeně zalehne k misce s vodou. Very Happy
_________________
ina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (35x)
2
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (15x)
3
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top