Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Odčervování (tabletka) stříkačkou rovnou do tlamičky???


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: Odčervování (tabletka) stříkačkou rovnou do tlamičky???
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 14:06:53
Odpovědět s citátem

Zdravím. Chtěl bych vás poprosit o radu, neboli lépe řečeno o informaci. Nedávno jsem na doporučení vetky aplikoval antibiotika tak, že jsem tabletku rozdrtil a naplnil s ní spolu s malinkým množstvím vody stříkačku a tak stříkl roztok rovnou do tlamičky. No a teď bych se chtěl zeptat, jestli se podobným způsobem dá aplikovat i odčervovadlo ve formě tablet. Nesníží se tím účinek? Musí se to podávat rozdrcené pouze spolu s jídlem? Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Profender
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 14:27:34
Odpovědět s citátem

Pokud má Vaše kočka problémy s podáváním tablet nebo pasty, co takhle zkusit Profender? Je to spot-on ( http://www.bayer-cz.cz/showdoc.do?docid=251).
Působí na škrkavky, tasemnice a měchovce.

Jinak pokud kočce pořádně otevřete tlamičku a strčíte prášek, třeba i po částech na kořen jazyka, polkne ho. I pastu si můžete dát na prst a ten jí otřít o patro, ona si s tím poradí. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 15:52:19
Odpovědět s citátem

Díky. Takže je hodně způsobů, mám tomu rozumět tak?Very Happy A ještě bych se chtěl zeptat, zda můžu podat rovnou i tabletku v celku? Je to taková malinkatá tabletka, zhruba pár milimetrů. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 15:56:10
Odpovědět s citátem

Pokud jí vaše kočička sní tak proč ne. Některé kočky nemají s prášky problém, do některých ho nedostanete ani rozdrcený s jídlem. Přeji hodně úspěchů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 16:08:46
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Díky. Takže je hodně způsobů, mám tomu rozumět tak?Very Happy A ještě bych se chtěl zeptat, zda můžu podat rovnou i tabletku v celku? Je to taková malinkatá tabletka, zhruba pár milimetrů. Díky


No jasně, odčervení lze provést buď tabletkou, pastou nebo pomocí Spot-on. No pokud ta tabletka odpovídá předepsané dávce dle hmotnosti, tak můžete podat i v celku. Záleží na její velikosti a stáří kočky. Já jsem te´d bez problémů podávala 4 měsíční kočce tbl o velikosti 3 mm x 3 mm.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 16:30:18
Odpovědět s citátem

Omlouvám se, že jsem se poněkud zle vyjádřil, ale spíš jsem myslel, že jestli je ta aplikace v podstatě na mě? A tou tabletkou v celku jsem myslel to, že jí ji mám normálně v celku narvat do krku? Very Happy Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 16:43:11
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Omlouvám se, že jsem se poněkud zle vyjádřil, ale spíš jsem myslel, že jestli je ta aplikace v podstatě na mě? A tou tabletkou v celku jsem myslel to, že jí ji mám normálně v celku narvat do krku? Very Happy Díky


Tak pokud má tbl. pár mm, tak ji můžete dát do krku vcelku. Aplikace je buď na Vás, nebo pokud si na to netroufnete, může odčervení provést Váš vet. Ale jsou to podle mě vyhozené peníze, dát kočce do krku tabletku určitě zvládnete. Wink


Jen si musíte přečíst návod,aby jste dodržel správné dávkování Smile

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockolit



Založen: 10.06.2008
Příspěvky: 98

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 18:47:12
Odpovědět s citátem

Díky a ještě bych se chtěl zeptat, jestli je lepší odčervit dopoledne nebo odpoledne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 12. 2008 18:53:08
Odpovědět s citátem

kockolit napsal:
Díky a ještě bych se chtěl zeptat, jestli je lepší odčervit dopoledne nebo odpoledne?


a co večer? Smile
To fakt nevím, pokud to nemáte v příbalovém letáku, tak to bude asi jedno Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
modrý macík



Založen: 02.03.2007
Příspěvky: 11

Předmět: odčervování
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 21:50:57
Odpovědět s citátem

Nedávno jsem byla na vet. a tam mi vet. poradila,abych kocourka zbytečně necpala odčervovacími tabletkami.Pokud chodí ven jen málo a pod dohledem,není prý nutné dávat tabletky.Dá se z bobků udělat vyšetření na vše možné a kocourka nemusím krmit tím co mu nechutná.Bobky se donesou sezbýrané za 3 dny ve skleničce a stálo mě to 160kč.Stačí to provést po roce i dvou.Vyšetření mu dopadlo dobře,tak jsem klidná. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
lajlii



Založen: 17.01.2009
Příspěvky: 28

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2009 11:37:32
Odpovědět s citátem

To je dobře,že vám to dopadlo dobře.My odcervujeme Drontalem jednou za ctvrt roku,mozna ze ne uplne pravidelne,ale urcite alespon dvakrat do roka.A to myslim neni takova zatez na kocicku.Vysetreni trusu je urcite dobre,kdyz neodcervujete,ale tim pak neresite prevenci,ale potencialni dusledky... A existuji taky jine preparaty na odcerveni nez tablety,treba spot ony, myslim, ze v teto debate uz nekdo psal o Profenderu, nebo pasty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
NellyL



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 15:32:33
Odpovědět s citátem

S tabletkami máme taky problém. Letos jsme neodčervovali, protože jsme dostali nějaký nový prášek bez potahu a čičina ho nemohla spolknout. Zkoušeli jsme tabletku rozpustit a dávkovat kapátkem, ale akorát jsme ji trápili a všechno z tlamky vytékalo. Až pojedeme očkovat, poprosím o jiné tablety nebo jinou možnost odčervení. Naše kočka si jen tak něco líbit nenechá..a už vůbec jí neoblafneme léky ve stravě Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 11. 2009 17:01:58
Odpovědět s citátem

Hezky den, mrknete sem na tipy, jak dostat tabletku do kocky:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=452&postdays=0&postorder=asc&start=0

a jeste sem:
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=902
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top