Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočky a kousání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: Kočky a kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2007 13:47:34
Odpovědět s citátem

Ahoj, pokousala vás už někdy vaše kočka? Můj kocourek (ještě kotě) mě sem tam "okusuje" (zvláště ruku), když mě to hodně štve, tak se mu vysmeknu. jinak to beru, jakože si hraje, a že mě (snad!) opravdicky pokousat nechce. Včera mě ale trcohu vyděsil veterinář, když mi řekl (kocour totiž u prvního očkování řval jak tur, jakoby ho vraždili:-), a u druhého taky nic moc), že jestli bude takovej vzteklejší, jak se zatím projevuje (i když nevím, jak z toho může vysoudit vzteklost, když mu dělal něco pro něj tak evidentně nepříjemného a nezná ho např. v klidu), že se s tím nebude dát nic dělat, a že nás možná pokouše, někdy prý kočka prokousne i koub, a že jediné, co se s tím dá dělat, je nebát se (!). Tak se chci zeptat - Pokousala vas nekdy vlastni kocka? Muze me kocour pokousat, i kdyz k tomu nebude mit zadny zvlastni duvod (napr. provokace, vztek, apod.)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivanka (Toby)



Založen: 22.12.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2007 14:37:55
Odpovědět s citátem

No, my jsme si pořídili dvouměsíčního kocourka a postupně se z něj vyklubal taky takový drsoň. Občas mu hráblo a skákal na nás, ječel u toho a kousal a kousal Surprised) Pomohlo jen předhodit mu většiho plyšáka, na kterém se vyřádil. U doktora taky vždycky ječí a syčí. Ale jinak je to zlatíčko. Takhle reaguje jen, když se mu něco nelíbí (třeba když ho chováme když nechce apod.).
Ale od té doby, co jsme mu pořídili kamaráda, tak je celkem klid. Honí se spolu a my jsme už mnohem méně pokousaní Surprised)
A nikdy nás nekousnul tolik, že by to opravdu bolelo. Ten veterinář je nějaký pesimista Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
helina



Založen: 25.07.2007
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2007 14:53:11
Odpovědět s citátem

Díky za odpověď! Taky mám 2 plyšáky, které mu v krizi předhodím a je klid Smile. Jen mám pocit, že ho to okusování prostě baví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2007 15:39:17
Odpovědět s citátem

Kočce by se neměla dávat na hraní k dispozici ruka, právě proto, aby si nezvykla, že je možné do ní kousat a škrábat.

Jinak si myslím, že kotě si hraje s tím, co se namane, vč. ruky či nohy. Navíc koťata mají hodně ostré zoubky, tak to dost bolí, ale určitě to chce vždycky dát jasně najevo hranici, kam v kousnutí už zajít nesmí. Neuvědomuje si, že jeho a jeho sourozence při drsném hraní chrání srst, a že naše ruka je holá.

Veterinář má poměrně divné mínění o kočkách ... náš Maxíš na veterinářku naposledy strašně vrčel a syčel při očkování ... a opravdu bych neřekla, že je agresívní ...
Možná jen korigujte to hraní, aby do Vás moc nekousal, ale asi bych na Vašem místě obavy z agresívní kočky neměla.

Jinak pokud by Vás kočka opravdu napadla a způsobila Vám nějaké zranění, příp. by se objevila neopodstatněná agrese, tak tam už by bylo na místě to nějakým způsobem řešit. Ale běžné lovení, chytání, a občasné škrábnutí do krve není nic neobvyklého.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 9. 2007 23:16:14
Odpovědět s citátem

Amís je taky ukousaný, bere to jako hru. Neútočí (teda s výjimkou prstů u nohy koukající zpod peřiny nebo na cokoli hejbajícího se pod peřinou), ale i tak se jej snažím mírnit. Není agresivní, jen u svých hrátek rád používá zoubky.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Myscha



Založen: 24.04.2007
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 19:26:39
Odpovědět s citátem

Nema to nic spolecneho se vzteklosti, proste si tak hraje a cim vic s nim budes zapasit tim bude surovejsi, alespon ten nas. Idelani je je nenechat kousat a kocoura okriknout pripadne placnout ci striknout na nej vodu. Nebo druha kocka a vyradi se spolu, ale to kazdy nechce....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Kousání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 9. 2007 19:53:35
Odpovědět s citátem

Mě kočičák zatím likviduje jen v rámci hry. Pomáhá buď AU, přejde volně na olizování, když to nepomůže syčím na něj stejně, jako když ho ženu z kuchyňské linky Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tiplice



Založen: 30.06.2007
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 9. 2007 15:04:52
Odpovědět s citátem

Ahoj,
my máme krom domácích mazlíků dva venkovní rok a půl staré kocourky a jeden z nich nás taky "okusuje". Jakmile ho vezmem do náruče, začně příst a kousat do prstu. U něj je to ale jednoznačně projev spokojenosti, protože se přitom lísá, tulí a vrní jak vrtačka. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra Urbanová



Založen: 04.09.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha 4

Předmět: Pokousání
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 13:47:45
Odpovědět s citátem

Mě se to stalo zrovna včera! Kartáčovala jsem kocoura, velice se mu líbilo , ale najednou vyskočil, zatnul mi drápy do paže a třikrát velice
brutálně zubama zaútočil těsně pod ramenem. Nešel ale ani po kartáči ani prstech. Nikdy předtím to neudělal. Vždycky jen tak výstražně a jemně kousnul nebo škrábnul, pokud se mu něco nelíbilo, např. sahání na břicho. Musím říct, že mě neskutečně naštval, vůbec se ke mně nesmí přiblížit, hned ho odeženu, žádné hraní , žádné mazlení, žádný kontakt. Bojím se ho.S partnerem jsme se shodli, že pokud to udělá ještě jednou, tak dostane "výprask "(to jsem bohužel měla udělat, ale v tom šoku a leknutí jsem zapomněla. Přiznám se, že jsem měla opravdu strach), aby prostě věděl,že tohle ne, ale pokud to udělá ještě jednou, tak půjde zpátky do útulku ( máme ho půl roku z dolnoměcholuského útulku, je mu 12 let) nebo mu najdu jiný domov. Mám i dva venkovní kocourky a ti jsou zlatíčka, nikdy nekousli ani neškrábli. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 14:23:47
Odpovědět s citátem

Píšete, že máte kocoura z útulku, třeba se mu zdál jenom ošklivý sen z jeho minulosti, určitě to kousnutí nemyslel vážně Smile Myslím, že jestli zažil něco ošklivého v minulosti bude asi ostražitější Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (26x)
3
Britská krátkosrstá kočka (24x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (22x)
5
Mňoukání a štěkání (22x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top