Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Poraďte prosím s koťátkem


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Barbora Mílová



Založen: 10.09.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Poraďte prosím s koťátkem
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 13:04:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Před týdnem jsem si pořídila koťátko - kočičku. Narodila se 30.6. První 3 dny byla velice hodná, hravá....Nyní ale 4 dny už pořád jenom křičí - a to je teda řev. V noci je klid, to je v pelíšku, nebo si hraje, ale jakmile se u ní objevíme, pořád jen křičí a vyžaduje naši pozornost. Myslím si, že ji nic nebolí, je velmi hravá, hezky papká....ale my se s ní samozřejmě nemůžeme mazlit 24 hodin denně a ona v přítomnosti kohokoliv křičí - neustále. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Přejde to? Co máme udělat? Prosím o rady, jen nepište, že si máme pořídit ještě jednu, protože to nemůžeme. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MaxKatka



Založen: 07.11.2005
Příspěvky: 120
Bydliště: Hodonice okr. Znojmo

Předmět: Re: Poraďte prosím s koťátkem
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 13:54:58
Odpovědět s citátem

Barbora Mílová napsal:
Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Před týdnem jsem si pořídila koťátko - kočičku. Narodila se 30.6. První 3 dny byla velice hodná, hravá....Nyní ale 4 dny už pořád jenom křičí - a to je teda řev. V noci je klid, to je v pelíšku, nebo si hraje, ale jakmile se u ní objevíme, pořád jen křičí a vyžaduje naši pozornost. Myslím si, že ji nic nebolí, je velmi hravá, hezky papká....ale my se s ní samozřejmě nemůžeme mazlit 24 hodin denně a ona v přítomnosti kohokoliv křičí - neustále. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Přejde to? Co máme udělat? Prosím o rady, jen nepište, že si máme pořídit ještě jednu, protože to nemůžeme. Díky


Dobrý, chcete poradit, ale už předem odmítáte v podstatě jedninou účinou metodu, která by pomohla, aby se koťátko necítilo osamoceně. Osobně mám dvě kočky teprve krátce, protože přítel nechtěl o druhé ani slyšet, ale už 3 měsíce máme koťátko a až na to, že je hyperaktivní, tak je to úplně skvělé ty dva kočičáky pozorovat, jak si vystačí.

Že ji nic nebolí??? O tom by se dalo polemizovat... Koťátko bolí duše... dokud bylo u mámy tak mělo společnost své mámy a sourozenců...

Udělejte jak myslíte, ale za koťátko jste vzali jednou zodpovědnost, tak ať se má u vás co nejlépe i za cenu nějakých ústupků z vaší strany.
_________________
Katka, Damča (2) a Pišta (2)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Poraďte prosím s koťátkem
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 14:05:57
Odpovědět s citátem

Barbora Mílová napsal:
Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Před týdnem jsem si pořídila koťátko - kočičku. Narodila se 30.6. První 3 dny byla velice hodná, hravá....Nyní ale 4 dny už pořád jenom křičí - a to je teda řev. V noci je klid, to je v pelíšku, nebo si hraje, ale jakmile se u ní objevíme, pořád jen křičí a vyžaduje naši pozornost. Myslím si, že ji nic nebolí, je velmi hravá, hezky papká....ale my se s ní samozřejmě nemůžeme mazlit 24 hodin denně a ona v přítomnosti kohokoliv křičí - neustále. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Přejde to? Co máme udělat? Prosím o rady, jen nepište, že si máme pořídit ještě jednu, protože to nemůžeme. Díky


Když jsem si přinesla domů Paskala (někde to popisuji v diskuzi, kdyžtak můžete vyhledat), také pořád hrozně mňoukal. Hrozně jsem se bála, že mi ho sousedi vyhodí... Bylo 5 měsíců, takže byl na sourozence a další kočky zvyklý velmi dlouho. Časem se to uklidnilo, občas si zamňaukne, když se nudí, ale takový ten neustálý hlasitý řev, to už je v pořádku. Často ještě mňouká kolem 6, 7, když už nechce spát a myslí si, že bych už opravdu mohla vstát a jít se s ním pomazlit. Stačí, když vstanu, pomazlím se, hodím mu hračku, případně doplním krmivo, on pak jde zas spát a až vstanu i já, pokud je víkend, hrajeme si pak.
Druhou kočku by jistě také uvítal, je na měn často vidět, jak by něco chtěl dělat, ale my nebo hračky nebo zařízení bytu ho nudí. Ale když to nejde, zvykne si, pokud se mu budete hodně věnovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Poraďte prosím s koťátkem
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 17:51:38
Odpovědět s citátem

No když to tak počítám, tak máte doma vlastně dvouměsíční miminko. Podle určitých pravidel by kotě mělo být v domácnosti s maminkou do 13ti týdnů. V případě, že si bereme kotě mladší, je nutné se mu věnovat vlastně neustále, protože bylo vzato od maminky a sourozenců relativně brzy; ne vždy je to na škodu a většinou to koťata snáší dobře, nicméně pokud po týdnu Vás dá se říct "obtěžuje" její potřeba kontaktu s Vámi, je jasné, že měla ještě pár dní zůstat s kočičí rodinkou.

Víte, odmítáte vlastně tu nejjednodušší pomoc - my si Maxíška vzali taky ve dvou měsících, ale přiznali jsme si hodně rychle, že potřebuje kamaráda, a během 14ti dnů jsme si jeli pro druhou kočičku.
Pokud tedy neberete v potaz to nejsnazší řešení, musíte se tedy kotěti věnovat 100%, mazlit ho, hrát si s ním, dělat mu společnost. Kočky jsou samostatné a časem člověka berou jako krmiče a čističe záchůdků, ale ne tak kočičí miminka, která se potřebují socializovat, zvyknout si na novou domácnost a nové lidi, na chod v domácnosti .. a to sebou holt přináší neustále vyžadování pozornosti.

Každé kotě se časem uklidní a kočka začne dospívat a bude víc "samostatná", ale je to právě časem, takže teď se musíte kotěti maximálně věnovat a to mňoukání a křičení nějak překonat.
Navíc - týden je strašně málo na jakékoliv utvoření názorů, vztahů, vazeb ... nejde podle týdne soudit či hodnotit ... teď se teprve vaše vzájemné vztahy vyvíjí a podle toho se musíte zařídit a brát to tak.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barbora Mílová



Založen: 10.09.2007
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Poraďte prosím s koťátkem
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2007 18:25:09
Odpovědět s citátem

Dobrý den, moc děkuji za všechny odpovědi!!
Já samozřejmě vím a jsem na to připravená, že se kočičce musím věnovat. Přála jsem si ji už velmi dlouho. Prosím neberte můj dotaz tak, že by mě Roza nějak otravovala....jsem šťastná, že ji mám....ale myslím si, že vždycky pomůže přečíst si zkušenosti od jiných a zkušenějších, proto jsem sem také psala. Díky:o)
April napsal:
No když to tak počítám, tak máte doma vlastně dvouměsíční miminko. Podle určitých pravidel by kotě mělo být v domácnosti s maminkou do 13ti týdnů. V případě, že si bereme kotě mladší, je nutné se mu věnovat vlastně neustále, protože bylo vzato od maminky a sourozenců relativně brzy; ne vždy je to na škodu a většinou to koťata snáší dobře, nicméně pokud po týdnu Vás dá se říct "obtěžuje" její potřeba kontaktu s Vámi, je jasné, že měla ještě pár dní zůstat s kočičí rodinkou.

Víte, odmítáte vlastně tu nejjednodušší pomoc - my si Maxíška vzali taky ve dvou měsících, ale přiznali jsme si hodně rychle, že potřebuje kamaráda, a během 14ti dnů jsme si jeli pro druhou kočičku.
Pokud tedy neberete v potaz to nejsnazší řešení, musíte se tedy kotěti věnovat 100%, mazlit ho, hrát si s ním, dělat mu společnost. Kočky jsou samostatné a časem člověka berou jako krmiče a čističe záchůdků, ale ne tak kočičí miminka, která se potřebují socializovat, zvyknout si na novou domácnost a nové lidi, na chod v domácnosti .. a to sebou holt přináší neustále vyžadování pozornosti.

Každé kotě se časem uklidní a kočka začne dospívat a bude víc "samostatná", ale je to právě časem, takže teď se musíte kotěti maximálně věnovat a to mňoukání a křičení nějak překonat.
Navíc - týden je strašně málo na jakékoliv utvoření názorů, vztahů, vazeb ... nejde podle týdne soudit či hodnotit ... teď se teprve vaše vzájemné vztahy vyvíjí a podle toho se musíte zařídit a brát to tak.

April
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: Poraďte prosím s koťátkem
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2007 15:54:32
Odpovědět s citátem

Zdravím,
ale uvažujte o tom druhým...není to víc práce, protože misky čistíte stejně, záchody taky, akorát radosti je miliónkrát víc Smile
Hezké odpoledne,
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (23x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top