Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočička čurající do postele

Fórum: Toaleta

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: odpověď na problém
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2007 11:20:23
Odpovědět s citátem

Lenkach napsal:
Naše kočička čuráním mimo wc dávala najevo, že se jí nelíbí koupání nebo stříhání drápků. Koupání už pro ni problém není, je vodomilka, a těm troška mokra v kožíšku nevadí. No a na stříhání drápků si postupně taky zvyká.
Těžko říct, proč "to" přestává dělat, jestli opravdu zareagovala na to vymáchání čumáčku, které bylo provedeno jednou. Jisté je, že od té doby to už neprovedla, ani po koupání ani po stříhání drápků. Ale třeba jen vyrostla z puberty nebo ji potom dokážeme lépe zabavit, takže na neoblíbenou činnost zapomene...
Ať tak či tak, jsem ráda, že už se zase chová jako čistotná kočička, a děkuji všem za dobré rady. Všichni 4 (lidi i zvířátka) se spolu učíme žít a je to fajn. Kočenda je mé zlatíčko a jsem moc ráda, že ji mám.


Zdravím vás
a jestli můžu, přidám svou zkušenost : měla jsem stejný problém se 2 kocourky, kteří s čuráním pouze do postele Crying or Very sad začali asi tak v době dospívání. Netrestala jsem je, to nikdy, i když jsem zahulákala - kdo to byl Mad ? Ale zamezila jsem jim přístup do ložnice. Samozřejmě ale, že se jim to ještě párkrát podařilo právě kvůli opomenutí dveře zavřít. Ale co 100% pomohlo, tak pak jejich pozdější kastrace, která byla tak jako tak v plánu. A bylo po problému! Už nikdy to neudělali a ložnice je už trvale otevřená Smile .
Jitka se smečkou (11)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adinah



Založen: 05.12.2008
Příspěvky: 42

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2008 18:12:43
Odpovědět s citátem

I když je to starší diskuze, přesto mi to nedá. Zarázilo mě totiž, kolik "kočkomilů" odsuzuje zakladatelku diskuze za její názor, že pokud se alergie její a jejího manžela nezlepší, tak uvažují o tom, že dají kočku pryč. Copak pro ní není lepší řešení jít do nového domova, kde nebude věčně stresována koupelemi, které evidentně špatně snáší!? Proč trápit sebe, manžela, narozené dítě (které s velkou pravděpodobností bude také alergik, vzhledem ke genetickým předpokladům) a v neposlední řadě i kočičáka?
Být ve stejné situaci, tak bych se vyhnula i mučení kočky častými koupelemi (vím jak ta moje "miluje" občasný povinný postřik proti blechám a klíšťákům) a nový domov s milujícím páníčkem (bez alergie) ji hledám mnohem rychleji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2008 19:18:27
Odpovědět s citátem

Myslím, že jste nečetla všechno.

Autorka sama přiznává, že si kotě přinesli navzdory tomu, že o své alergii věděli, takže pokud už tedy se rozhodnu pořídit si zvíře, i s tímto vědomím, přepokládá se, že nebudu hned vykřikovat, že kotě budu muset dát kvůli alergii pryč.

Navíc autorka sama píše, že se kočky vzdát nechtěla, a ještě mám dojem, že to "odsouzení" padlo pouze jednou, takže výraz tolik kočkomilců není na místě. Chce to prolézt celou diskuzi. Většinou autorce pak lidé vyjadřovali podporu a snažili se radit.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Debakl (21x)
4
HCM u koček - program PawPeds (21x)
5
Zlomek vteřiny (21x)
6
Byl jsem hubenej a mrňavej (20x)
7
Kočky a vepřové maso - jak je to ... (18x)
8
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (17x)
9
Na domácí frontě klid? (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top