Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak krmit - jeden žrout druhý nejí


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: Jak krmit - jeden žrout druhý nejí
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 11:14:09
Odpovědět s citátem

Mám dva kocourky - Dominika a Fuga. Dominikovi jsou dva roky, Fugovi rok. Dominik je hrozný žrout, hlavně na granule. Jak je nasypaná miska, tak tam chodí každých pět minut a pořád se cpe. Hrozně se nám kulatí, zatímco Fugin k misce nejde co je den dlouhý, takže ten je zas jak vyžle.
Nevím jak je krmit, už jsem z toho zoufalá. Na rady tady z fóra jsem to zkoušela tak, že ráno jsem dala oboum porci masa a když dojedli, dostali každý porci granulek odpoledne to samé. Jenže problém je ten, že Dominik ihned po dojezení masa vybagruje i granule a Fugin si už granulí nevšimne, takže mu je sní Dominik. Odpoledne dám opět porci masa a po ní porci granulek a situace je stejná. Fuga potřebuji krmit granulemi, měl problémy se zánětem dásní - zřejmě díky tomu, že jí jen mokrou stravu a dostatečně tak neobrušuje zuby. Mám granule oral care a potřebuji aby je jedl, ale on prostě granule nebude a nebude. Nevím jak to udělat. Když mu nedám maso, nejí třeba dva dny vůbec nic, prostě si ty granule nevezme. No a když nechám misku přes den k dispozici, jí jen Dominik, což nemůžu připustit kvůli jeho tloustnutí.
Nevím jak to udělat, abych do Fuga ty granule dostala. Zase už mu začíná trošku smrdět z pusiny a dásně jsou zase trochu červenější, takže obden mažu gingisan a čistím vatovým tamponem zuby. Je to ale boj. Nemáte někdo nějaký tip jak to udělat??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Klára R



Založen: 06.06.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 11:55:13
Odpovědět s citátem

Mě napadá, co změnit značku granulí, nebo je Fugovi zamíchat do masa? K čištění zubů prý pomáhá i hovězí kližka, jak jí kocour bude žužlat, bude si u toho čistit zuby, jinak mě nic nenapadá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Jak krmit - jeden žrout druhý nejí
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 12:57:29
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Mám dva kocourky - Dominika a Fuga. Dominikovi jsou dva roky, Fugovi rok. Dominik je hrozný žrout, hlavně na granule. Jak je nasypaná miska, tak tam chodí každých pět minut a pořád se cpe. Hrozně se nám kulatí, zatímco Fugin k misce nejde co je den dlouhý, takže ten je zas jak vyžle.
Nevím jak je krmit, už jsem z toho zoufalá. Na rady tady z fóra jsem to zkoušela tak, že ráno jsem dala oboum porci masa a když dojedli, dostali každý porci granulek odpoledne to samé. Jenže problém je ten, že Dominik ihned po dojezení masa vybagruje i granule a Fugin si už granulí nevšimne, takže mu je sní Dominik. Odpoledne dám opět porci masa a po ní porci granulek a situace je stejná. Fuga potřebuji krmit granulemi, měl problémy se zánětem dásní - zřejmě díky tomu, že jí jen mokrou stravu a dostatečně tak neobrušuje zuby. Mám granule oral care a potřebuji aby je jedl, ale on prostě granule nebude a nebude. Nevím jak to udělat. Když mu nedám maso, nejí třeba dva dny vůbec nic, prostě si ty granule nevezme. No a když nechám misku přes den k dispozici, jí jen Dominik, což nemůžu připustit kvůli jeho tloustnutí.
Nevím jak to udělat, abych do Fuga ty granule dostala. Zase už mu začíná trošku smrdět z pusiny a dásně jsou zase trochu červenější, takže obden mažu gingisan a čistím vatovým tamponem zuby. Je to ale boj. Nemáte někdo nějaký tip jak to udělat??
také jsem měla ten problém,když jsem si je přinesla domů,nechtěli granulky.Dávám jim do dneška kapsičky,do kterých přileji trochu vody,do mističky nasypu malinko granulek ,část masíčka z kapsička a poliji trochou vzniklé šťávy z kapsičky.Tímto způsobem jsem je naučila jíst granulky a mají zároveň i dostatek vody za šťávičky,kterou vždy vypijí.Druhý problém s množstvím papání.které spapají jsem řešit nemusela,ale řešila bych to asi tak,že bych je krmila odděleně,ale to už záleží na vás,způsob si musíte najít sama.Přeji,ať se vám daří.Bětka,Barunka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 13:26:16
Odpovědět s citátem

Děkuji.

Já vím, že si způsob musím najít sama, ale třeba má někdo fígl, který by mne nenapadl. Přimíchávání granulek do masa, do konzervy, pomazávání šťávou z konzervy, smíchání s masem, rozmočení ve vodě, umístění granulí na jiné místo, různé druhy (RC, Eucanuba, Iams, Pro Plan, Mastery, Orijen, Acana, Nutram,Hills, Purina cat chow, chicopee, K9...). Nic nepomáhá. Jak mu do ničeho přimíchám granule, tak to buď vůbec nejí, nebo vyzbírá maso a granule nechá. Další věc je, že malé granule nekouše, jen je polyká. Stejně tak syrové maso. Zajímavé je, že konzervy a kapsičky kouše, ale syrové maso ne.
Takže zbývají jen oral care, které sem tam alespoň chroupne, ale i tak jich většinu spíše polyká.
Veterinář mi řekl, že u plné misky ještě žádná kočka hlady neumřela, tak ať ho prostě nechám a hlavně ať mu nepodbízím místo granulí něco jiného - že pak na ně rezignuje úplně, protože bude vědět, že dostane něco jiného.
Nejhorší je, že prostě nevím, když tam misku nechám plnou celý den, jestli on jí taky nebo jestli to sní jen Domiš. Když je víkend a jsme doma, tak ke granulím nejde celý den. Takže dle toho soudím, že je to tak i v týdnu. A také vzhledem ke stále tloustnoucímu Dominikovi to tak opravdu bude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2007 16:18:18
Odpovědět s citátem

Ahoj Verunko,
zkus případně "opatlat" granule trovchou maltsofpasty, tvarohem, nebo něčím podobné konzistence, co má Fugo rád. U nás to byla poslední instance, jak do Elsy dostat alespoň trochu granulí, když stávkovala.
Taky bych se snažila trvat na tom, že prostě nic jiného nebude, i když vím, že je těžké odolat. Confused
Co se tloustnutí Dominika týče, nezbude ti asi nic jiného, než je krmit 2x denně a dohlédnout, aby si nelezli do mističek. Je to trochu opruz, stát tam nad nima jak policajt, ale nic jiného nezbývá. My jsem to u nás taky takhle praktikovali, dokud se Čičik nenaučil chodit do pokoje. Venku by mu to totiž bez dozoru sousedovic nenažrankyně všechno vypucovaly, takže mi nezbylo nic jiného, než tam ve sněhu nad nima ráno v sedm stát a bránit nejen mističku, ale i Čičika. Rolling Eyes
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 7:27:08
Odpovědět s citátem

Jj., také nad nimi stojím jako policajt, než si každý sní své. A je fakt, že kdybych tam nebyla, tak si do misek lezou. Hlavně Fugo do Dominikovi. On prostě dostane své jídlo a pořád ho zajímá co má v misce Dominik. A i když zjistí, že to samé, cpe se stejně do jeho misky. Musím nad nimi stát a nutit je aby jedli každý ze své. V oddělených pokojích krmit nejde, protože to pak nejí ani jeden a zajímá je co se děje vedle.
No a když mají granule, tak je mají každý ve své misce a kolikrát třeba Dominik už je má snědené, zbývají tam třeba čtyři kousky, Fugin má svou misku plnou a stejně jde do té Dominikovi, sní mu ty jeho poslední čtyři kousky a své misky se ani netkne. Nechápu co se tím snaží dokázat? Stejné je to když třeba dostanou maso - Fugo své nejí a snaží se ho sežrat Dominikovi tak dlouho, až ho od misky vystrká, sežere mu jeho a pak si ještě dojí své. Takže od té doby co jsem si toho všimla nad nimi stojí. Když je však krmí přítel, tak je nechá... Prostě to neřeší, takže se nedivím, že to dělají vesele dál i když se je snažím od sebe odstrkovat.

A v tom všem začal ten problém s přežíráním Dominika - Fugin mu vždy vyžral porci, snědl i svou a pak byl celý den najedený jen konzervou. No a Dominik se ládoval granulemi. No a teď mi prostě přijde, že se kolikrát cpe přes moc i když nemá hlad, jen aby mu to prostě nevzal Fugin. Já už jsem z nich na mrtvici Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2007 18:53:33
Odpovědět s citátem

Asi to bude znít blbě ale dalo by se to vyřešit krmením buďto ve dvou klíckách nebo tak odděleně aby na sebe viděli ale každý měl k dispozici jen svou baštu a neměli možnost si to vzájemně užírat . Na zuby zkusit ty kostičky nebo botičky z bůvolí kůže , granulky zkusit nadrtit a smíchat třeba s tvarohem na kašičku aby je neolizoval , výživnou hodnotu nestratí , když to zblajzne tak mu pomalu nechávat větší kousky granulí . Rolling Eyes Svýho předchozího kocoura jsem tak naučila na granule . Very Happy
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2007 7:03:20
Odpovědět s citátem

Markét: ty buvolí kostičky či botičky jak píšeš to je to samé co se dává psům?? Pro kočky jsem to ještě nikde neviděla, tak nevím o co se jedná. Já jsem měla na čištění zubů kočičí bonbony, takové veliké hřebínky. No a on je polykal Confused. Teď mi trochu baští Purinu Cat chow na zuby, tak alespoň něco. Není sice nic moc, ale jsem ráda, že jí alespoň nějaké granule.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2007 20:54:25
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Markét: ty buvolí kostičky či botičky jak píšeš to je to samé co se dává psům?? Pro kočky jsem to ještě nikde neviděla, tak nevím o co se jedná. Já jsem měla na čištění zubů kočičí bonbony, takové veliké hřebínky. No a on je polykal Confused. Teď mi trochu baští Purinu Cat chow na zuby, tak alespoň něco. Není sice nic moc, ale jsem ráda, že jí alespoň nějaké granule.

Přiznám, že jsem ještě neviděla kočku konzumovat buvolí kostičky... Jen jedna z mých koček s oblibou krade psovi takové ty děsné smrady - sušená střívka, dršťky nebo plíce... Maso (kližku) mu zkuste nakrájet na tenčí, ale dlouhé pásky, aby musel maso žvýkat a nemohl ho polknout. Je docela možné, že oral care mu prostě nechutná, ono to zas tak slavné, že by to nutně musela být oral care, není, takže zkuste koupit vždy po malém balení (nebo někde ve zverimexu výjimečně rozvážené, na zkoušku, jinak rozvažované nedoporučuji), případně můžete zkusit velké granule RC pro main coony.. Ty teda bude muset kousat, pokud je bude žrát..
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2007 16:30:55
Odpovědět s citátem

No jsou to ty psí hračičky . Mam to odzkoušeno na kocourovi domácím a dvou venkovních . Jak si s tim hráli a okusovali to měli zoubky jak perličky a ani s trávením problémi nebyli . Kamarádka má taky kočičáka kterému se zoubky bůvolí kůží lépe čistily a ani mu pek netáhlo z tlamičky , to je moje zkušenost . možná je to taky tim že máme kočky hamounky a v případě že viděj že je něco novýho musej to mít . Původně jsem totiž botičku koupila křečkovi a když ji rozkousal koupila jsem další kterou mi ten zvědavec kočičí sebral z tašky i s papírovým pytlíkem a začal si s ní hrát . Teď mám sphynxe s problémy se zoubky . Trošku lepší to je po krmivu Nutram ale botičku mu koupím taky a uvidíme jestli se zlepší víc .
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2007 7:13:02
Odpovědět s citátem

já jsem na radu koupila buvolí kostičku, kočičák mi ji chvilku honil po podlaze, ale teď už leží bez povšimnutí.
Royal Canin pro mainy jsem měla, ty trochu baštil, ale stejně je polykal. Ač jsou to pořádně veliké koule, normálně je polkl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Laalaa



Založen: 02.01.2006
Příspěvky: 55
Bydliště: Jinočany

Předmět: velké granule
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2007 8:44:04
Odpovědět s citátem

Verunko zkoušela jsi koupit granule biomill? Jednou jsem měla červené balení pro dospělé kočky a to mělo hodně velké granule až jsem se bála, že je nebudou chtít vůbec jíst. Nakonec celé několika kilové balení zbaštili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2007 13:23:48
Odpovědět s citátem

biomill jsem nezkoušela, u nás ho vůbec nemají a internetové obchody chtějí hrozné poštovné když to není po Praze, takže se to nevyplatí. Jinak téměř vše ostatní mi objednají do zverimexu a za cenu stejnou jak je v eshopech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (47x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (27x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (21x)
4
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (18x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (18x)
7
Somálská kočka (18x)
8
Zajímavá škrabadla a pelíšky (17x)
9
Úterník. Spam útočí a téma na týden (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top