Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočičí dvířka

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: kočičí dvířka
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 19:26:44
Odpovědět s citátem

Prosím o radu všechny, kteří naučili své kočky procházet klapkou v kočičích dvířkách. Už je máme přes týden a kočky prochází výhradně jen tehdy, když je otevřeno dokořán - stále nepochopily, že musí do klapky strčit, aby se otevřela. Neprojdou ani když je lákám na pochoutku největší - syrové maso. Klapka drží na magnet (neplácá tedy volně ve větru).
Jak dlouho to trvalo u vás?
Přišli jste na nějaký trik?
Děkuji za každý nápad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočičí dvířka
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 10. 2007 14:00:50
Odpovědět s citátem

Karin napsal:
Prosím o radu všechny, kteří naučili své kočky procházet klapkou v kočičích dvířkách. Už je máme přes týden a kočky prochází výhradně jen tehdy, když je otevřeno dokořán ...

Nevím, jak to funguje, ale naše Lilly se tím jednoduše nikdy nenaučila prolézt. Ven z místnosti se dostala, když jsme ji tam zavřeli a lákali, ale nikdy nešla dovnitř (k záchůdku). Nepomohlo nic... opravdu nic Smile Mám pocit, že je to v kočce... že se jí to prostě nelíbilo... (ehm, snad to není moc pesimistický příspěvek Smile)
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačaba



Založen: 28.01.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2007 13:54:34
Odpovědět s citátem

Ahoj, radu bohužel nemám, zato čerstvou zkušenost. Včera jsme namontovali nová kočičí dvířka mezi kuchyní a chodbou, aby nám urousaní pejsci nekontrolovaně nelítali sem a tam. Začalo lákání kočiček na bonbónky. Náš habešský kocour Fanfán během několika vteřin prostrčil dvířky pacičku, pak hlavičku a už si pochutnával. Briťule Ája a mourovatá Carmina koukaly skrz průhledná dvířka, ale nepřišly jak na to. Fanfán demonstrativně prolézal sem a tam, ale opičení se nekonalo. Habešské kočky jsou obecně zvídavé, společenské, nic nenechají na pokoji, dokud se jim to nepovede a žádný kočičí sportovní výkon jim není cizí. Tak to bude asi taky tím. Nicméně pak jsem zvolila další taktiku, přivázala jsem lítací poklop provázkem, takže ve dveřích je jen díra a zvykám kočičky na prolézání. To jim problémy nedělá. Až si zvyknou, udělám další pokus a dám vědět, jestli je nějaký pokrok.
Přeji mnoho úspěchů
Kačaba Laughing
_________________
Kačaba
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Monika



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Kočičí dvířka
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2007 18:38:45
Odpovědět s citátem

My jsme měli několik týdnů (možná i měsíců Very Happy ) dvířka zajištěná provázkem v otevřené poloze. Na "drsný" nátlak manželův jsem dvířka musela zavřít, nicméně magnet jsem vylomila, aby odpor nebyl tak veliký a nechala jsem kočule svému osudu. Všechny tři prochází v pohodě, nejdřív to pochopilo kotě, ze kterého jsem měla největší obavy...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 10. 2007 7:48:58
Odpovědět s citátem

Tak u nás je malinký pokrok v tom, že i když nechám dvířka otevřená jen "napůl" (zajištěná izolepou), už to taky projdou. Ovšem chce to neustálé číhání a přelepování z jedné strany na druhou, protože ze strany, kam trčí dvířka, se nedostanou. Snad na to jednou přijdou. Magnet vylomit nemůžu, v zimě by mi táhlo do bytu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MajaT



Založen: 07.10.2007
Příspěvky: 1

Předmět: kočičí dvířka
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 10. 2007 11:16:44
Odpovědět s citátem

ahojte,
náš kocour byl přítomen při montování dvířek a uměl jimi proskočit, ještě, když nebylo dílo hotovo. asi tedy záleží na povaze číči.
máme dvířka od jara a prakticky se netrhnou. je to sem a tam Laughing
mohu doporučit nechat je, aby si sami zjistili, jak to funguje, nechat prolézat dírou ještě než se dvířka nasadí...oni jsou všeobecně rádi přítomni, že? Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačaba



Založen: 28.01.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Beroun

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 10. 2007 15:15:58
Odpovědět s citátem

Ahoj,
tak jsme taky zkusili vyndat magnet a je to lepší, všechny čičí už prolezou, ale zatím jim to ještě chvíli trvá a musí mít pádný důvod k prolézání. Krom Fanfána, ten už je zdatný prolézač. Very Happy
_________________
Kačaba
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: HURÁ
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2007 15:05:32
Odpovědět s citátem

Kocourek včera poprvé prošel sám dvířky! Trvalo to měsíc od instalace dvířek. Popravdě řečeno už jsem to vzdala a řekla si, že necháme výuku na jaro, až se zase oteplí, a do té doby budu dělat dále dveřníka. Včera však byli vypuštění spolu na balkoně a kocourek se vrátil dvířky sám. Kočička zatím vzdoruje - myslím, že by i věděla, jak na to, ale je to jaksi pod její důstojnost cpát se někam hlava nehlava Smile ... ovšem až na balkoně přistane sýkorka, půjde možná i její důstojnost stranou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2007 19:37:52
Odpovědět s citátem

Blahopřeju Tadeáškovi Smile)) Štěpánka je kočičí dáma, třeba už dvířkama ve vaší nepřítomnosti dávno chodí. Twisted Evil
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2007 19:50:09
Odpovědět s citátem

Děkujeme Smile
No, možné je všechno. Nebo jí Tadeášek bude muset vždy podržet dveře, jak se na správného gentlemana patří.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Moni



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 1. 2008 23:59:00
Odpovědět s citátem

Zeptám se možná trochu mimo: Máme půlroční sibiřku a od chovatele byla zvyklá na zakrytý záchůdek, ale bez dvířek. Doma mi proto dvířky na WC nevleze ani náhodou a žalostně mňouká venku. Když ji strčím dovnitř, vypálí skrz dvířka jak střelená Laughing
Nemáte někdo zkušenost, jak na to? Přivřená dvířka nepomáhají a já nechci, aby mi chodila mimo WC.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Olga



Založen: 18.02.2008
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 9. 2008 8:40:31
Odpovědět s citátem

Já přihodím trochu optimismu do mlýna. Máme tři kočky ve věku 2-4 roky a dvířka jsme namontovali až teď v novém domě. Předtím chodily ven otevřeným oknem.

A to učení u nás trvalo několik dní. Nejdřív kočky procházely otevřenými dvířky, potom jsme jim to párkrát ukázali a teď už to umí samy.

A největší bázlivka na to nakonec přišla úplně sama Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
seymy



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 1

Předmět: Re: kočičí dvířka
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2010 23:27:43
Odpovědět s citátem

Vám už to asi nepomůže..ale třeba někomu jinému kdo na toto vlákno zabrousí..my učili kočičku tak, že jsme připevnili dvířka na krabici. Kočku umístili dovnitř a lákali ji ven. Když prolezla následoval pamlsek. Nebyl to náš vlastní nápad. Četla jsem to na nějakých stránkách nebo možná v nějaké knize. Každopádně to fungovalo..

Karin napsal:
Prosím o radu všechny, kteří naučili své kočky procházet klapkou v kočičích dvířkách. Už je máme přes týden a kočky prochází výhradně jen tehdy, když je otevřeno dokořán - stále nepochopily, že musí do klapky strčit, aby se otevřela. Neprojdou ani když je lákám na pochoutku největší - syrové maso. Klapka drží na magnet (neplácá tedy volně ve větru).
Jak dlouho to trvalo u vás?
Přišli jste na nějaký trik?
Děkuji za každý nápad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vitinka



Založen: 29.09.2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Rokycany

Předmět: Dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2010 10:06:53
Odpovědět s citátem

Přidám se s dotazem. Zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenost s dvířky ve venkovních dveřích... Hlavně mi jde o to, jestli v zimě neprofukují, netáhne jimi? Pokud máte někdo s tímto zkušenost, budu moc ráda za tipy na dvířka Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kacer



Založen: 06.10.2010
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2010 8:51:29
Odpovědět s citátem

vitinka napsal:
Přidám se s dotazem. Zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenost s dvířky ve venkovních dveřích... Hlavně mi jde o to, jestli v zimě neprofukují, netáhne jimi? Pokud máte někdo s tímto zkušenost, budu moc ráda za tipy na dvířka Smile


Mám s takovými dvířky zkušenost a nezaznamenal jsem žádné profukování či něco podobného. Je ale jasné, že záleží na tom, za kolik ta dvířka jsou. Když jsem je kupoval, tak mi bylo řečeno, že lepší je si připlatit a koupit ta s těsněním.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vitinka



Založen: 29.09.2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Rokycany

Předmět: Re: Dotaz
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2010 18:44:11
Odpovědět s citátem

Mám s takovými dvířky zkušenost a nezaznamenal jsem žádné profukování či něco podobného. Je ale jasné, že záleží na tom, za kolik ta dvířka jsou. Když jsem je kupoval, tak mi bylo řečeno, že lepší je si připlatit a koupit ta s těsněním.[/quote]




A máte nějaký tip na značku?S vyššími výdaji počítám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2010 8:47:58
Odpovědět s citátem

Moc ráda bych věděla, jestli to těsnění je přímo na dvířkách?
My kupovali dvířka pro vnitřní použití a ještě jsme je upravili, aby fungovaly jako dvířka na záchůdku (lítačky). Ale vím, že pokud by to mělo být do vchodových dveří, tak se musí ještě koupit nějaký tunel. Jinak cena je taky podle toho, kolik mají dvířka funkcí (různě dovnitř-ven, jenom dovnitř, jenom ven, zavřeno a další kombinace).
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (16x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)
3
RSS kanály (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top