Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Rozvažované granule


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
vitinka



Založen: 29.09.2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Rokycany

Předmět: Rozvažované granule
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2007 7:31:59
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat, co si myslíte o rozvažovaných granulích? Je to to samé, jako když si koupím granule v originálním obalu nebo je v nich rozdíl? Narazila jsem na ně ve zverimexu, mají poměrně dost značek a cena je znatelně nižší než u granulí kupovaných v obale. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2007 7:49:54
Odpovědět s citátem

Já tedy nevím jak kdo, ale já bych je nekoupila. Radši si připlatím, ale budu mít jistotu, že si opravdu kupuju to, co je na obalu napsáno a vím, že krmivo není třeba prošlé. Je taky možné, že byly porušeny původní obaly a krmivo by se jinak neprodalo. Mnohokrát byly v telce poříspěvky, kdy v narušeném pytly lezli červi. Určitě jsou i jiné důvody proč ne.Já rozhodně kupuji jen v originál obalu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2007 11:10:05
Odpovědět s citátem

Možná bych zkusila 100g na zkoušku, jestli to bude kočka jíst, ale víc bych toho nekupovala. Kdo ví, jak dlouho to tam mají otevřené, krmivo může časem žluknout.
Na internetu se dá sehnat krmivo o dost levněji, než v kamenném obchodě a např. 3 kg. balení už vychází v ceně na 1kg docela slušně a přitom se dá předpokládat, že to kočka po otevření sežere dřív, než se to začne kazit. Taky jsem nejdřív koupila malé 400g balení, abych vyzkoušela, jestli bude chutnat, než jsem objednala 3kg (bych to pak mohla leda tak sypat do misky kočkám, co nám sem courají z okolních zahrad. Jsou obvykle krmené rohlíkem v mlíce, tak sežerou, co se jim dá bez odmlouvání Rolling Eyes ).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2007 11:12:02
Odpovědět s citátem

Jo, ještě jsem zapomněla dodat, že tahle "chytrá" jsem až od té doby, co jsem si tu přečetla všechny diskuse o krmivech a jejich obsahu masa a výživové hodnotě. Do té doby jsme vesele krmili Whiskasem a mysleli si, jak ty naše kočky nerozmazlujeme Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
figaro



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 46

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2007 14:55:53
Odpovědět s citátem

Ja by som rozvazovane krmivo nekupil. Jednak nemate istotu ci je to skutocne to co ste chceli kupit, neviete ci krmivo nie je po zaruke. Ale hlavne mi vadi to, ze v takychto predajniach maju naraz otvorenych niekolko desiatok vriec s roznymi granulami (pre psov, macky, fretky, hydinu.....), kazde ma inu vonu inu prichut. Potom sa velmi rychlo stane, ze jedno krmivo napachne od druheho, pripadne ak je vrece dlho otvorene strati sa aj jeho typicka chut a vona, tuky v granuliach rychlo oxiduju a rozkladaju sa. Do otvorenych vriec sa prasi atd. atd. atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Vážené granule
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 10. 2007 21:20:23
Odpovědět s citátem

Mě zase přijde,že u vážených granulí vidím, co kupuju, ale do krabiček a pytlíků se podívat nemůžu a stejně jako u potravin nevím, kde je skladují, tudíž ani to, co najdu uvnitř ... Rolling Eyes
_________________
Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: vážené krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 8:19:08
Odpovědět s citátem

Mě zase přijde,že u vážených granulí vidím, co kupuju, ale do krabiček a pytlíků se podívat nemůžu a stejně jako u potravin nevím, kde je skladují, tudíž ani to, co najdu uvnitř ...


Experimentování s baštou pro kočky bych neriskovala. Když kupuji kvalitní a kočkám chutnající krmivo, nepotřebuju experimentovat. Navíc to co se líbí mě se vůbec nemusí líbit kočkám, natož aby jim to chutnalo. Pokud mám svou značku a kočky jí mají rády není co řešit s různými váženými krmivy, která jsou, jak už bylo víše řečeno, kdoví co a kdoví jak dlouho otevřená.
Jsem prostě přesvědčená, že při krmení kvalitním krmivem (i když je dražší) předejdu zbytečným zažívacím potížím a tím myslím ušetřím číču od návštěvy veterináře a sebe před finančními výdaji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: vážené krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 10. 2007 12:53:03
Odpovědět s citátem

z mých zkušeností - vážené krmivo bych nikdy nekoupila, protože mám info, jak to s nimi chodí - občas se hýbe, a to už v pytli, odkud se sype do volného výběru

ale pokud má někdo zdroj, kterému skutečně věří, pak nejsem zásadně proti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Re: eperimentování
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2007 18:39:53
Odpovědět s citátem

No, experiment je spíš kupovat "zajíce v pytlíku", u toho váženého ho vidím, cítím a nakonec mohu i ochutnat, kdybych měla zájem.
... Asi máme podobné chutě, protože kocour ho vždycky málem vyžere i ze zavřené kabelky Laughing
_________________
Veronika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: eperimentování
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 6:21:14
Odpovědět s citátem

Myslím, že kvalitní výrobce si netroufne dát do pytlíku něco jiného než deklaruje na obale; navíc na obale je jasně vyznačená minimální doba trvanlivosti. Ono i tyhle pytlíkové granule hezky voní, když se čerstvě otevřou.
Kdežto u otevřených granulí je to všechno jen o přístupu prodejce a pokud neznám (vizuelně) granule, které bych si rozvažované kupovala z toho zavřeného pytlíku, nemám jistotu, že prodejce prodává to, co tvrdí, neznám dobu trvanlivosti ani to, jak dlouho je pytel otevřen a když jsem viděla u nás ve zveráči, že ty pytle jsou otevřené, nikoliv že by si dali tu práci jakkoliv je uzavřít, nemá to mojí důvěru. Granule se mohou při nesprávném uskladnění zkazit - vlhko, vedro, světlo, nemluvě o tom, že ve zveráčích se běžně prodávají i mouční červi, cvrčci a nemám záruku, že jim občas něco neuteče.
Nicméně pokud to někomu vyhovuje a má kvalitní zdroj, ať je klidně kupuje. Já bych si to netroufla.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vitinka



Založen: 29.09.2007
Příspěvky: 4
Bydliště: Rokycany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 10. 2007 18:36:23
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za odpovědi. V tomhle zvarimexu sice neprodávají granule přímo z pytle, ale mají je po 0,5 kg navážené a zatavené v igeliťácích, ale přesto nadále budu kupovat granule v originálním obale, pro svůj klid. Díky za vaše názory
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 10. 2007 14:11:20
Odpovědět s citátem

ja bych asi rozvazovany granule nekoupila. Ale ne z duvodu skladovani, ale z too duvodu, ze v nasem zverimexu, kterej vede jedna podnikava pani nemuzete nikdy verit tomu, ze kupujete to, co je napsany na pytli. Driv jsme kupovali sem tam whiskas a mysleli si, jak tem nasem kocicakum nedopravame. Byla jsem ho koupit navazenej v tom zverimexu a rekneme, ze to bylo ta 30%whiskasu a zbytek nejaky nejspis spatne prodejny granule.. proste to smixovali, aby se to lip prodalo a udavali to jako whiskas..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočenka



Založen: 18.02.2010
Příspěvky: 5

Předmět: Re: Vážené granule
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2010 22:53:37
Odpovědět s citátem

Roni napsal:
Mě zase přijde,že u vážených granulí vidím, co kupuju, ale do krabiček a pytlíků se podívat nemůžu a stejně jako u potravin nevím, kde je skladují, tudíž ani to, co najdu uvnitř ... Rolling Eyes


..a předpokládám že vybíráš podle barvy granulí...
mimochodem, barva je kočce šumák, navíc to je nezdravé
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Vážené granule
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2010 14:15:47
Odpovědět s citátem

Rozvažované bych nekupovala. Koupím pytel (u nás jede RC Indoor), po otevření rozdělím do litrových krabiček od zmrzliny Carte d'Or (ani já na sobě nešetřím), které se dají dobře uzavřít, takže si myslím, že granule v chladu a suchu vydrží celou dobu záruky. I když teda, ony jsou sežrány dřív Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2010 18:02:35
Odpovědět s citátem

Původní dotaz i reakce na něj jsou z r. 2007.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
eforar



Založen: 12.03.2010
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2010 20:43:25
Odpovědět s citátem

Ja bych taky nekupovala rozvazene... nikdy nevite co to muze byt... radeji balene Wink
_________________
www.drobacek.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (72x)
2
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (50x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (47x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (38x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (27x)
6
Veterinární poradna: Mrouskání kočky po kastraci (24x)
7
Vyhlášení NEJ fotky února 2024 (22x)
8
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (22x)
9
Kočičí jména (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top