Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Koupě starší kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 9. 2007 23:17:35
Odpovědět s citátem

Mám dotaz na zkušenější milovníky naháčků. Měla bych možnost koupit za lákavou cenu 7000 Kč 3letou kastrovanou kočku vyřazenou z chovu pro "travmu oka" (nevím, co to je) po koťatech, ale nějak váhám-"chovatel" ji už ani neočkuje, z důvodu, že s ní už nejezdí ani na výstavy (má 2x CAC), ani kočka nechodí ven. Přesto mě to zarazilo, mám ještě chovnou fenu labradora a nerada bych si případně zanesla domů nějaký problém. Též si nejsem jistá, jak by si takto stará kočka zvykala v novém prostředí. Na tento dotaz jsem obdržela lakonickou odpověď, že "naše kočka je vykastrovaná"... tak nevím-dělá to na mě dojem, že by tato kočka potřebovala nový domov, když přestala plnit svou reprodukční povinnost, ale... Prosím o názory zkušenější chovatele.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 5:20:57
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Mám dotaz na zkušenější milovníky naháčků. Měla bych možnost koupit za lákavou cenu 7000 Kč 3letou kastrovanou kočku vyřazenou z chovu pro "travmu oka" (nevím, co to je) po koťatech, ale nějak váhám-"chovatel" ji už ani neočkuje, z důvodu, že s ní už nejezdí ani na výstavy (má 2x CAC), ani kočka nechodí ven. Přesto mě to zarazilo, mám ještě chovnou fenu labradora a nerada bych si případně zanesla domů nějaký problém. Též si nejsem jistá, jak by si takto stará kočka zvykala v novém prostředí. Na tento dotaz jsem obdržela lakonickou odpověď, že "naše kočka je vykastrovaná"... tak nevím-dělá to na mě dojem, že by tato kočka potřebovala nový domov, když přestala plnit svou reprodukční povinnost, ale... Prosím o názory zkušenější chovatele.

Tatiana

Zřejmě se jedná o "traumu oka" tedy úraz oka, který má zřejmě trvalé následky takže už není možné aby měla kočka koťata. Jakmile chovatel nabízí starší kočku vyřazenou z chovu určitě to dělá hlavně proto aby uvolnila místo jiné kočce, která se do chovu hodí. Spíš mě zaráží přístup chovatele který přestal kočku i očkovat (ale nemyslím si že by hrozilo nějaké riziko, kočka žije pouze v bytě a ostatní kočky žijící s ní jsou zřejmě očkované) a podle jeho přístupu mám i dojem že mu vcelku nezáleží na tom kam se jeho kočka dostane a jak si tam zvykne. Na psa by mohla kočka přenést jedině vzteklinu, která se ale u nás už delší čas nevyskytuje popř. nějaké parazity, ale těch byste si na nahaté kočce určitě všimla, takže zdravotních rizik bych se až tak nebála.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 5:54:32
Odpovědět s citátem

No v každém případě to není hezký přístup ke zvířeti, které ne vlastní vinou začalo být přebytečné. Pokud to budete brát jako záchranu kočičky, tak Vám fandím. Musíte ale počítat s tím, že očičko už se asi nikdy nespraví. To "neočkování", je divný přístup. Já tedy očkuju i kastráty. Rozhodně bych kočičku hned vzala ke svému vetovi, nechala ji řádně vyšetřit a oočkovat.
Co se týká toho jestli si starší sphynx zvykne, tak v tom nevidím vůbec žádný problém. Sphynxové jsou velmi přizpůsobiví a hlavně potřebují hodně, hodně lásky a odmění se vám velikou přítulností. Zvykají si lehce na lidi, místa i jiná zvířata. Pokud byste potřebovala jakoukoliv radu, tak napište sem nebo klidně na můj mail, ráda Vám poradím.
Přeji šťastnou ruku při výběru kočičky
Radka K.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 10:05:27
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
No v každém případě to není hezký přístup ke zvířeti, které ne vlastní vinou začalo být přebytečné. Pokud to budete brát jako záchranu kočičky, tak Vám fandím. Musíte ale počítat s tím, že očičko už se asi nikdy nespraví. To "neočkování", je divný přístup. Já tedy očkuju i kastráty. Rozhodně bych kočičku hned vzala ke svému vetovi, nechala ji řádně vyšetřit a oočkovat.
Co se týká toho jestli si starší sphynx zvykne, tak v tom nevidím vůbec žádný problém. Sphynxové jsou velmi přizpůsobiví a hlavně potřebují hodně, hodně lásky a odmění se vám velikou přítulností. Zvykají si lehce na lidi, místa i jiná zvířata. Pokud byste potřebovala jakoukoliv radu, tak napište sem nebo klidně na můj mail, ráda Vám poradím.
Přeji šťastnou ruku při výběru kočičky
Radka K.


Radko, moc děkuji za reakci i za nabídku rady. Už delší dobu jsem zblázněná do této nezvyklé kočky, a tak si říkám, že jestli nějaká potřebuje nový domov, tak bychom jí ho byli schopni poskytnout. Cena kotěte je pro mě přece jen poněkud vysoká-aspoň prozatím. Rozptýlila jste některé mé obavy, a protože jste též chovatelka, tak na Vás dám. Ještě dotaz, to trauma oka nakolik je na číče znát? Já osobně si neočkované zvíře vůbec nedovedu představit. Má první cesta by s kočkou vedla k veterináři na očkování. Jinak bych si dovolila využít Vaši nabídku, a pokud si kočičku přivezu, tak bych si dovolila ozvat se Vám na Váš privátní mail.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 10:17:32
Odpovědět s citátem

S tím očičkem to nedokážu posoudit, může to být jen drobné, ale třeba i větší poranění, nevím přesně moc toh o tomhle zranění nebo onemocnění nevím, asi by to chtělo něco nastudovat na webu, zeptat se veta a hlavně asi kočičku vidět. Jestli se pro ni rozhodnete, tak určitě napište a pošlete fotku
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 18:11:47
Odpovědět s citátem

Pořízení starší kočky se zjevným zdravotním problémem je potřeba dobře zvážit. Každopádně by Vám měl chovatel sdělit důvody, proč kočku vyřazuje a při koupi by měla být stejná obezřetnost ze strany kupujícího, jako při pořizování kotěte (smlouva, nějaké garance apod.). To, že je kočka starší a levnější neznamená, že byste měla některé věci opomenout. 3 roky není tolik a zdravotní stav by tomu měl být úměrný. 7 tisíc nejsou zas tak malé peníze.

U nás to není až zas tak obvyklá praxe, ale zahraniční chovatelé s „rychlým“ chovatelským posunem vpřed často umisťují mladé chovné kočky, po kterých už mají potomky a které se už v chovu neuplatní a „zabírají“ místo. Nechci tady moralizovat na toto téma, ani nikoho odsuzovat. Situaci každého chovu je potřeba hodnotit individuálně a s přihlédnutím k různým faktorům. Byť by se mohlo zdát hnusné, že se chovatel starších koček zbavuje, ale z pohledu kočky je nakonec pro ní možná lepší řešení dostat se z přeplněné skupiny kde nemá tolik individuálního přístupu někam, kde bude jen sama nebo s druhou kočkou a dostane se jí mnohem více péče a pozornosti. Dalším aspektem je i zachování hygieny a zdraví, což je samozřejmě jednodušší u menší skupiny chovných zvířat, než v překočkované stanici. Dalším důvodem umístění kočky může být i fakt, že trpí nějakým chronickým onemocněním a je potřeba ji z kolektivu vyřadit, aby nebyla jako nosič problému a nedocházelo k recidivám a/nebo nakažení nově příchozích koček nebo odchovávaných koťat.

Ale ke konkrétní situaci. Jak už bylo řečeno, ani mě se moc nepozdává, že kočka nebyla očkována. Zejména pokud jí chovatel nabízí k prodeji, měl by jí novým majitelům předávat zdravotně v pořádku, očkovanou a v dobré fyzické i psychické kondici. Neměla byste si kupovat problém! Podle mého názoru by měly všechny kočky v domácnosti dostávat stejnou péči, ať jde o chovné kočky, mazlíky, nebo vysloužilé kočky. Mám jich tu také pár, starou Morgianu, kočky s HCM (s humorem je nazývám „darmožrouty“) ale nikdy by mě nenapadlo dělat mezi nimi a chovnými kočkami rozdíl. Mají stejné žrádlo i stejnou péči jako jejich plodní kolegové. Rozhodně na nich nešetřím! Ty s HCM vyjdou navíc podstatně dráž díky lékům které dostávají.
Další věcí je cena. Obvykle se „vysloužilé“ chovné kočky dávají zadarmo, nebo za náklady kastrace. 7 tisíc za kočku s nemocným okem mi připadá dost. To ale není moje věc, pokud kupující s cenou souhlasí, není co řešit.
Co se týká nemocného oka. „Trauma“ znamená úraz. Poškození oka samotné nevidím jako důvod k vyřazení z chovu, pokud je kočka z reprodukčního hlediska v pořádku. U výstav je to jiné, tam to samozřejmě kočku z účasti vylučuje.
Má kočka oko poškozené, nebo chybí úplně? Osobně bych se zajímala o to, co se přesně kočce stalo. Sphynxové trpí ve větší míře na (zejména virové) záněty očí a špatnou léčbou (nevhodně zvolenou mastičkou) se může oko trvale poškodit. K poškození oka mohlo dojít, pokud kočka prodělala Herpes virózu, to může být důvod vyřazení z chovu (viz. výše). Pokud by oko bylo poškozeno z tohoto důvodu, jelikož je Herpes viróza neléčitelná, z kočky se stává celoživotní nosič a může se stát, že při stresu nebo oslabení bude nemoc recidivovat. Pokud by byla v domácnosti další kočka, je nákazou ohrožena. To samozřejmě znamená starosti a výdaje za veterináře. I to je potřeba při pořizování starší kočky se zdravotním hendikepem zvážit. Pozor!!! neříkám, že to tak je, jen vyjmenovávám možné důvody a rizika!

Neznám druhou stranu, neznám důvody, proč chovatel starší kočku umisťuje, ale z toho, jak to popisujete na mě spíše působí, že chovateli je trochu jedno, co s kočkou bude a kde skončí.
Jako chovatelku mě to trochu překvapuje, protože každý zodpovědný chovatel by měl mít zájem vědět, jak se například vyvíjí zdravotní stav kočky, jejíž potomky, a tudíž i geny, má v chovu. V pozdějším věku se mohou objevit různé dědičné choroby a v zájmu co nejzdravějšího chovu by chovatele měl zajímat zdravotní stav kočky i po tom, co opustí jeho chov, tudíž by měl vybírat domov u takového člověka, u kterého má jistotu, že s ním neztratí kontakt a také mít zájem tento kontakt udržovat.

Co se týká povahy, i přesto, že jsou Sphynxové většinou dobře přizpůsobiví a nekonfliktní, nikdy nemůžete se 100% jistotou říct, jak si zvíře v novém domově zvykne. K člověku Sphynxové přivyknou dobře, jsou to „děvky“ a jdou s každým, kdo projeví ochotu, stát se terčem jejich mazlivosti. Se psi obvykle problémy nemají, spíše se psi Sphynxů bojí. Záleží ale i na povaze psa.

Pokud se pro čičinu přece jen rozhodnete, přimlouvám se za kupní smlouvu, alespoň nějaké garance, očkovací průkaz a případně rodokmen, nebo jeho kopii, to abyste vůbec znala původ kočky (tím, že je kastrovaná nehrozí zneužití jako chovné).Poproste o to chovatele dříve než domluvíte odběr, aby na to byl připravený a na místě se nezačal vymlouvat, že něco z toho neposkytne. Také bych hned s kočkou zamířila na veterinu, nechala odčervit (pasta nebo tablety, NIKDY spreje!!!!) a zkontrolovat a uvést do pořádku očkování.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 19:42:20
Odpovědět s citátem

Díky za neocenitelné rady-položím majiteli pár pro něj asi nepříjemných dotazů - kotě bych si tedy od něj rozhodně nebrala - nedělá na mě vůbec solidní dojem. Nechce mi ani sdělit svou adresu, že až když mu řeknu, kdy přijedu, aby prý to nebylo moc velké překvapení, je to fakt dost divné. Jsem na vážkách, ta kočka by asi doopravdy potřebovala nový domov, ale ten člověk se mi pranic nelíbí. Ani jednou se nepodepsal, takže ani nevím, jak se jmenuje. Pokud se někdo nechce uvést své jméno, asi k tomu bude mít své důvody, ale i to vzbuzuje otázky. Question Tak fakt nevím... Na dotazy odpovídá vkládáním téměř holých vět za moje dotazy, některé dotazy zcela ignoruje, asi to není Čech, mluví divně... Když já toho sphynxe ale tolik chci, že to asi risknu a pojedu se na číču podívat a rozhodnu se na místě.

Můžete prosím poradit, co rozhodně bych neměla ve smlouvě opomenout? Sepsala bych ji předem a zaslala mu ji mailem, aby věděl, co od něj budu chtít, a pokud by to odmítl, tak ať si kočku nechá, protože problémy mít nechci.

Děkuji.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: Re: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 20:02:23
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Díky za neocenitelné rady-položím majiteli pár pro něj asi nepříjemných dotazů - kotě bych si tedy od něj rozhodně nebrala - nedělá na mě vůbec solidní dojem. Nechce mi ani sdělit svou adresu, že až když mu řeknu, kdy přijedu, aby prý to nebylo moc velké překvapení, je to fakt dost divné. Jsem na vážkách, ta kočka by asi doopravdy potřebovala nový domov, ale ten člověk se mi pranic nelíbí. Ani jednou se nepodepsal, takže ani nevím, jak se jmenuje. Pokud se někdo nechce uvést své jméno, asi k tomu bude mít své důvody, ale i to vzbuzuje otázky. Question Tak fakt nevím... Na dotazy odpovídá vkládáním téměř holých vět za moje dotazy, některé dotazy zcela ignoruje, asi to není Čech, mluví divně... Když já toho sphynxe ale tolik chci, že to asi risknu a pojedu se na číču podívat a rozhodnu se na místě.

Můžete prosím poradit, co rozhodně bych neměla ve smlouvě opomenout? Sepsala bych ji předem a zaslala mu ji mailem, aby věděl, co od něj budu chtít, a pokud by to odmítl, tak ať si kočku nechá, protože problémy mít nechci.

Děkuji.

Tatiana


Zní to opravdu podezřele. Nevím, co bych dodala. Pokud to chcete risknout... Rolling Eyes

O smlouvě jsem psala, je to v jiném tématu na: http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1920, příspěvek ze 30.4.2007
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 10. 2007 20:07:00
Odpovědět s citátem

Karolíno, děkuji.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Koupě starší kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2007 18:06:49
Odpovědět s citátem

Takže pro ty, co toto vlákno sledovali-nakonec jsem se na všechno vybodla, protože se mi jednání s oním člověkem líbilo čím dál tím méně, ani nevím, zda to byl chlap nebo ženská. Pokud se někdo nemůže ani podepsat a svou adresu tají, jedná zcela anonymně, tak to nedělá ani trochu dobrý dojem. Prostě se mi to zcela přestalo líbit. S největší pravděpodobností bych si jen zadělala na nějaké problémy, a to nemám zapotřebí. Díky všem, co se angažovali, díky vám jsem si plno věcí srovnala v hlavě.Laughing

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (13x)
6
Britská krátkosrstá kočka (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top