Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

je to riskantní kupovat starší kotě?


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: je to riskantní kupovat starší kotě?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2007 22:52:04
Odpovědět s citátem

Přemýšlím o koupi krásného kocourka, ale je už půlroční, trochu se bojím, že bude mít nějaké návyky, které ho neodnaučím a že si hůř zvykne a nebude se chtít s námi mazlit. Prosím poraďte, jestli to můžu risknout nebo si mám najít mladší koťátko tak 13 týdnů, jak se doporučuje. Děkuji moc!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: je to riskantní kupovat starší kotě?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 5:04:34
Odpovědět s citátem

zelva napsal:
Přemýšlím o koupi krásného kocourka, ale je už půlroční, trochu se bojím, že bude mít nějaké návyky, které ho neodnaučím a že si hůř zvykne a nebude se chtít s námi mazlit. Prosím poraďte, jestli to můžu risknout nebo si mám najít mladší koťátko tak 13 týdnů, jak se doporučuje. Děkuji moc!


Rozhodně nemusíte mít obavy vzít si půlroční kotě. Věk 13 týdnů není maximální, podle mě je to naopak nejmladší věk kdy už kotě přechod do nové rodiny dobře zvládá. Je to vlastně kompromis mezi ideálním věkem pro kotě a požadavkem nových majitelů kteří si chtějí užívat co nejmladší kotěcí věk. Někteří chovatelé obzlášť když mají plemeno které je drobnějšího vzrůstu předávají koťata do nových rodin třeba až ve 4 měsících i později a vím že třeba u perských koček se koťata určená na chov předávají až po přezubení tedy kolem 6-7 měsíce. Starší kotě už tolik neřádí a přitom se ještě stále dá dobře vychovat samozřejmě za předpokladu že vyrůstalo mezi lidmi a je zvyklé žít v bytě. Naopak řekla bych že už toho bude více umět, ale pokud budete chtít jeho zvyky (např. ohledně spaní v posteli nebo lození po stole) změnit tak to je určitě důslednou výchovou možné třeba i u dospělé kočky. Stejně si vás kotě vychová podle svého tak jak to můžete číst v článcích zde na webu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: je to riskantní kupovat starší kotě?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 6:55:23
Odpovědět s citátem

Mame dva kocicaky, kocoura jsme si privezli kdyz mu bylo asi 5 mesicu,zvykal si asi 3 dny a co se tyka stanoveni nejakych mezi,pravidel,kam smi a nesmi,to pochopil taky dostatecne rychle.Kocicku jsme si privezli kdyz ji bylo 11 mesicu a taky vsechno bez problemu. Osobne jsem byla radsi,protoze malinka kotata jsou preci jen krehci. Oddrostlejsi kote je samostatnejsi a zaroven ma porad v sobe tu koteci hravost a je porad jeste "tvarne" a adaptabilni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: je to riskantní kupovat starší kotě?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 9:06:31
Odpovědět s citátem

zelva napsal:
Přemýšlím o koupi krásného kocourka, ale je už půlroční, trochu se bojím, že bude mít nějaké návyky, které ho neodnaučím a že si hůř zvykne a nebude se chtít s námi mazlit. Prosím poraďte, jestli to můžu risknout nebo si mám najít mladší koťátko tak 13 týdnů, jak se doporučuje. Děkuji moc!


Ahoj, já si pořídila kotě zhruba 4,5 měsíce. Sice bych raději taky mladší koťátko, ale nebyla. Kotě se v novém domově přizpůsobilo spíše nám, to my pak zpětně povolili, např. ve spaní v posteli. Velmi rychle pochopilo, že něco nesmí, např. na linku, na jídelní stůl, na stůl s PC přítele (i když to občas v rámci hry zkusil, skočil na linku, co my na to, vyloženě provokoval, a samozřejmě počítám, že když nejsme doma, podívá se třeba na tu linku Smile ) Nejdřív mi taky trochu bylo líto, že nění kotě, ale na hravosti a divokosti to nebylo vůbec znát, teď je mu rok a je pořád stejný divoch, jen už se někdy se stejnými hračkami a hrami nudí.
S mazlením to je spíš o povaze konkrétní kočky, a pak samozřejmě na zvyku od majitele, vymazlení, ale i tak, může se časem měnit, jak kotě roste a roste mu i charakter. Třeba Paskal na mazlení moc není, ale myslím, že to je tím, že buď je prostě takový nebo v té smečce u původní majitelky prostě nebylo dost rukou na totální vymazlení (nechci říct, že je nemazlí, mazlí a moc, moc je milují, ale podělte 10 zvířátek Smile ). Ale spíše je to jeho povahou, Paskal je individualita, můj předchozí kocour Míca jak mně viděl sedět, přišel sám na klín, když jsem si ho vzala, neprotestoval a byl rád, Paskal přišel na klín asi 3 za ten rok, myslím, že to nedělá, že by nás neměl rád nebo nechtěl, prostě je mu člověk nepohodlný, protože když to tuhle zkusil, stejně se uvelebil tak napů na mne a napůl na sedačce a pak slezl a ležel vedle mne. Spíš dává najevo, že vás má rád otíráním, mňouknutím, nebo tím, že je poblíž vás. Tak mazlíka vybírejte podle povahy, i když může být težké odhadnout to napoprvé při návštěvě. Spíš dejte na majitele, koťátko bude znát. ale i tak je každá kočka svou povahou vždycky trošku překvapení, ale stejně jí budete milovat, v tom je to kouzlo, že jsou tak nezávislé na člověku. Jinak pokud jde o "lásku" k vám, tak si na nový domov zvykne i starší kočka a dokáže si nového člověka zamilovat, pokud není úplný samorost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
skaz



Založen: 01.11.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno-venkov

Předmět: zelva
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2007 21:24:37
Odpovědět s citátem

Po přestěhování do domečku na vesnici jsem si vzala dceřiného kocoura/manská mývalí - tehdy 10 roků/ a zapadl úplně skvěle,myslím že je to trochu o tom,odkud ho berete.jaké dostal návyky od rodiny.Myslím,že se nemáte čeho bát a držím pěsti,ať Vám to vyjde.Z. Very Happy
_________________
skaz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2007 21:44:04
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za rady, zkušenosti a postřehy. Dala jsem na Vás a pro 7 měsíčního kocourka vyrazila. Zítra to bude týden, co ho máme. Byl hrozně stresovaný cestou (asi 2.5 h) a změnou prostředí, což je normální - byl zvyklý na hodně koček a psů kolem sebe a nevím, kolik pozornosti měl od chovatelky, ale ta se dušovala, že je zvyklý si hrát a že když nebude mít kočky, že si bude hrát a mazlit se s námi, samozřejmě po čase, až si zvykne. První tři dny vůbec nevylezl zpoza sedačky, jen v noci na žrádlo a na WC, první noc, když byl na wc, tak jsme mysleli, že máme vyhráno a nechali neprozřetelně otevřeno do pokojíku dcery,která byla pryč a on se jí počůral na polštář, ale vydatně, asi jsme udělali chybu, že jsme ho nenechali déle v jedné místnosti, ale spíš si myslím, že to byl takový jeho protest proti tomu, co jsme mu udělali - odebrali z domova a tak. Je pořád dost bázlivý, ale každý den je to o malinko lepší. Když mu dávám žrádlo, tak už nečeká, až odejdu z místnosti nebo se už producíruje po kuchyni a obýváku, když se díváme na TV. Sice musím sama sebe a hlavně celou rodinu (která preferovala mladší kotě) stále přesvědčovat, že se s ním budem i někdy tulit a hrát, protože mít kočku celou dobu za sedačkou a jen jí dávat žrádlo a čistit WC, to by asi nebylo úplně ono. Je krásnej a je asi pravda, že tím, že je starší, že už nevyvádí nějaké příšerné kousky, jako že by něco rozkousal a tak, taky mu asi moc nevadí, že jsme vlastně celý den všichni pryč. Snažím se ale aspoň obden býd doma už tak kolem 2. Takže teprve se uvidí, snad brzy pochopí, že chceme být na něj hodní a snad se nám splní někdy to, že přijde sám se potulit a hrát si. Držte mi palce a ještě jednou dík!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2007 22:32:38
Odpovědět s citátem

Je to asi 2 týdny, co jsme si přivezli kotě (3 měsíce staré) zvyklé na velkou smečku koček a koťat. Byli chováni v bytě a i když hodně mazleni, stejně je trošičku odtažité. Naštěstí nám s ním pomáhá starší kotě, které je tedy hrozný mazel a pokud nemá zrovna řádivou náladu, vleze na klín, jakmile si někdo někde sedne a neprotestuje ani když si ho kdokoliv vezme na ruku (tedy, pokud nemá zrovna náladu řádit).
Ze začátku nové kotě taky mělo snahu zalézt a vydrželo by tam jistě i několik dní. Zahradila jsem všechna místa, kam jsem se za ním nedostala. Nechala jsem ale třeba volno a skříňkou u topení, kterou můžu kdykoliv odšoupnout. První den pořád mňaučelo, tak jsem ho nosila pod mikinou v rukávu - zvyklo si na můj pach a současně se tam cítilo v bezpečí.

Ale proč to píšu. Osvědčilo se nám nečekat, až si kotě vyleze samo a přestane se bát. Hodně jsme ho brali na ruku. Nejlepší to je, když už je unavené a šlo by si někam do koutku lehnout - vzít ho a nechat spát na klíně, nebo na prsou. Třeba to nevydrží dlouho a za chvíli si jde lehnout jinam, ale postupně si zvyká a vydrží pokaždé o trošku dýl. Zatím náš nováček ještě neumí u nás na ruce usnout (jako to starší kotě), ale už vydrží 5-10 minut ležet a vrnět.

Je to určitě rozdíl oproti 7 měsíčnímu kotěti. Tak velké kotě asi nejde jen tak strčit pod mikinu nebo do rukávu. Neříkám, že je to univerzální recept. Je to jen naše zkušenost Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2007 23:11:17
Odpovědět s citátem

JanaV. napsal:
Je to asi 2 týdny, co jsme si přivezli kotě (3 měsíce staré) zvyklé na velkou smečku koček a koťat. Byli chováni v bytě a i když hodně mazleni, stejně je trošičku odtažité. Naštěstí nám s ním pomáhá starší kotě, které je tedy hrozný mazel a pokud nemá zrovna řádivou náladu, vleze na klín, jakmile si někdo někde sedne a neprotestuje ani když si ho kdokoliv vezme na ruku (tedy, pokud nemá zrovna náladu řádit).
Ze začátku nové kotě taky mělo snahu zalézt a vydrželo by tam jistě i několik dní. Zahradila jsem všechna místa, kam jsem se za ním nedostala. Nechala jsem ale třeba volno a skříňkou u topení, kterou můžu kdykoliv odšoupnout. První den pořád mňaučelo, tak jsem ho nosila pod mikinou v rukávu - zvyklo si na můj pach a současně se tam cítilo v bezpečí.

Ale proč to píšu. Osvědčilo se nám nečekat, až si kotě vyleze samo a přestane se bát. Hodně jsme ho brali na ruku. Nejlepší to je, když už je unavené a šlo by si někam do koutku lehnout - vzít ho a nechat spát na klíně, nebo na prsou. Třeba to nevydrží dlouho a za chvíli si jde lehnout jinam, ale postupně si zvyká a vydrží pokaždé o trošku dýl. Zatím náš nováček ještě neumí u nás na ruce usnout (jako to starší kotě), ale už vydrží 5-10 minut ležet a vrnět.

Je to určitě rozdíl oproti 7 měsíčnímu kotěti. Tak velké kotě asi nejde jen tak strčit pod mikinu nebo do rukávu. Neříkám, že je to univerzální recept. Je to jen naše zkušenost Wink .


No, to máte výhodu toho druhého kotěte. Já bych to už taky vzdala a třeba ho brala na klín proti jeho vůli, aby si zvykal, ale tím, že se nám vyčůral do té postele, tak mám strach, že to udělá zase, když se mu něco nebude líbit a tak to zatím nechávám na něm a doufám, že někdy přijde. On je prostě teď naštvaný na celý svět, nový dům, noví 4 lidé, jiné zvuky atd. ještě vytrvám v nenucení, ale jak říkám, aby mu to nezůstalo napořád, to, že si vydrží schovaný a vyleze jen na žrádlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2007 23:38:35
Odpovědět s citátem

Ono ho asi nejde brát na ruku proti jeho vůli - už je asi dost velkej a mohl by vás i poškrábat. Zatím aspoň hladit a časem se třeba nechá i zvednout.
Nám pomohlo udělat zábrany za linkou, lednicí apod.., aby se tam prostě nemohl celý den schovávat (nechali jsme jednu schovku - kde se dal kontrolovat). Myslím si, že se prostě potřebuje otrkat a když bude zalezlej, půjde to hodně pomalu.
Jestli máte pocit, že si ještě není jist prostředím, možná by bylo lepší nechat ho zvyknout pořádně nejdřív pár dní v jedné místnosti, kde má misky a záchod a chodit si k němu hrát. Ve vaší nepřítomnosti bude moci taky prozkoumávat terén a seznamovat se s novým prostředím.
To čůrání na polštář mohlo být třeba i tím, že prostě nenašel cestu z cizí (neprobádané) místnosti..

Možná se mýlím, ale nám se to už 3x osvědčilo:).


Držím palce a dejte vědět, jak to pokračuje Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 0:23:50
Odpovědět s citátem

JanaV. napsal:
Ono ho asi nejde brát na ruku proti jeho vůli - už je asi dost velkej a mohl by vás i poškrábat. Zatím aspoň hladit a časem se třeba nechá i zvednout.
Nám pomohlo udělat zábrany za linkou, lednicí apod.., aby se tam prostě nemohl celý den schovávat (nechali jsme jednu schovku - kde se dal kontrolovat). Myslím si, že se prostě potřebuje otrkat a když bude zalezlej, půjde to hodně pomalu.
Jestli máte pocit, že si ještě není jist prostředím, možná by bylo lepší nechat ho zvyknout pořádně nejdřív pár dní v jedné místnosti, kde má misky a záchod a chodit si k němu hrát. Ve vaší nepřítomnosti bude moci taky prozkoumávat terén a seznamovat se s novým prostředím.
To čůrání na polštář mohlo být třeba i tím, že prostě nenašel cestu z cizí (neprobádané) místnosti..

Možná se mýlím, ale nám se to už 3x osvědčilo:).


Držím palce a dejte vědět, jak to pokračuje Wink .



Tak jsem kombinovala všechny Vaše rady - nechala ho být, pak zase se mu trochu vnutila a každý den to bylo trochu lepší. Už si docela zvykl, neprchá před každým pod stůl a za sedačkou už nebyl dlouho!!! Jo, myslím, že to bude dobrý. Nikam mimo WC už se nevyčůral, snad to teď nezakřiknu a když má náladu na hlazení a škrabání, tak si přijde i sám a nejdřív se motá kolem nohou, dokud si nesednu k němu na zem a nezačnu ho škrábat, pak se natáčí na všechny strany, je to legrace. To by vydržel asi i hodinu, ale musí zůstat na zemi, jakmile ho zvednu na klín, tak vydrží asi 5 sekund, no, ale to bych asi toho chtěla moc. Jsem ráda, že se cítí už asi dobře, dokonce už mívá své lovecké nálady, obvykle kolem půlnoci, to lítá a skáče jak potrhlej a my máme divadlo. Taky si rád hraje s míčkem nebo jen s kolíkem na prádlo, z čehož usuzuji, že už je v pohodě. Jsem ráda, že jste měli všichni pravdu a i chovatelka, která mě ukecala a vůbec nelituji, že jsem nejela pro malinké kotě, to by bylo asi bez nás celý den smutné a tenhle starší je v klidu a přitom pořád hravý. Chce to prostě trpělivost a už mu asi došlo, že mu neublížíme a že chceme být na něj hodní. všechy zdravím a ještě jednou dík!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 8:59:34
Odpovědět s citátem

zelva napsal:


Tak jsem kombinovala všechny Vaše rady - nechala ho být, pak zase se mu trochu vnutila a každý den to bylo trochu lepší. Už si docela zvykl, neprchá před každým pod stůl a za sedačkou už nebyl dlouho!!! Jo, myslím, že to bude dobrý. Nikam mimo WC už se nevyčůral, snad to teď nezakřiknu a když má náladu na hlazení a škrabání, tak si přijde i sám a nejdřív se motá kolem nohou, dokud si nesednu k němu na zem a nezačnu ho škrábat, pak se natáčí na všechny strany, je to legrace. To by vydržel asi i hodinu, ale musí zůstat na zemi, jakmile ho zvednu na klín, tak vydrží asi 5 sekund, no, ale to bych asi toho chtěla moc. Jsem ráda, že se cítí už asi dobře, dokonce už mívá své lovecké nálady, obvykle kolem půlnoci, to lítá a skáče jak potrhlej a my máme divadlo. Taky si rád hraje s míčkem nebo jen s kolíkem na prádlo, z čehož usuzuji, že už je v pohodě. Jsem ráda, že jste měli všichni pravdu a i chovatelka, která mě ukecala a vůbec nelituji, že jsem nejela pro malinké kotě, to by bylo asi bez nás celý den smutné a tenhle starší je v klidu a přitom pořád hravý. Chce to prostě trpělivost a už mu asi došlo, že mu neublížíme a že chceme být na něj hodní. všechy zdravím a ještě jednou dík!!!



Tak to je skvělá zpráva Smile - některé kočky se nerady nechávají brát na ruku, ale možná přeci jen časem se to podaří Wink .
Náš mrňous taky udělal pokrok, už si na člověka přijde sám lehnout. Dokonce si lehne na bok a zavře oči a podřimuje - vydrží už i půl hodiny . Mám z toho velkou radost. Nejdřív jsem se bála, že bude málo mazlivej,ale naštěstí je to den za dnem lepší (máme ho teprve 1 měsíc).

Moc Vám přeju, aby šlo zvykání rychlým tempem Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 13:01:46
Odpovědět s citátem

Nevím, co je kočičák za plemeno, ale mazlení Vašeho kocourka je typické pro britky. Samozřejmě se najdou světlé výjimky, ale většina britek se nerada chová na klíně a nosí v náruči. Obvykle to vydrží jen chviličku.
Ale rády se nechávají mazlit ze země, ze stolu apod Smile
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 14:12:27
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Nevím, co je kočičák za plemeno, ale mazlení Vašeho kocourka je typické pro britky. Samozřejmě se najdou světlé výjimky, ale většina britek se nerada chová na klíně a nosí v náruči. Obvykle to vydrží jen chviličku.
Ale rády se nechávají mazlit ze země, ze stolu apod Smile
tak to je pravda,mám kočičku a kocoura briťáky je jim 7 měsíců,dlouho na sebe nenechali ani sáhnout,ale z kocourka se stal velký mazel dneska se příjde pomazlit i kočička,ale do náruče ne, to za pár vteřin chtějí pryč.Na stole,nebo gauči by vydrželi hodiny.Bětka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 18:08:31
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Nevím, co je kočičák za plemeno, ale mazlení Vašeho kocourka je typické pro britky. Samozřejmě se najdou světlé výjimky, ale většina britek se nerada chová na klíně a nosí v náruči. Obvykle to vydrží jen chviličku.
Ale rády se nechávají mazlit ze země, ze stolu apod Smile


Tak teď jste mě zodpověděla jednu nejasnost Laughing . Mám od minulého pondělka v depozitu velkého kocoura (měl by to být polobriťák). Nejraději se právě mazlí buď na stole nebo na pohovce. Vůbec nechce brát do náruče nebo sedět na klíně - já jsem to připisovala tomu, že je 3 letý a nekastrovaný ale třeba je to znak plemene. Smile
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
liw



Založen: 03.05.2006
Příspěvky: 152

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 20:51:27
Odpovědět s citátem

doteraz som zavidela kamaratkam, ze im macky sedavali na kline a nechali sa nosit. som myslela, ze sme nieco spravili zle. by ma zaujimal nazor nejakeho chovatela, ci je to naozaj typicke pre britky, lebo nasi nosenim zjavne strasne trpia Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: starší kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2007 22:03:03
Odpovědět s citátem

Adéla napsal:
Nevím, co je kočičák za plemeno, ale mazlení Vašeho kocourka je typické pro britky. Samozřejmě se najdou světlé výjimky, ale většina britek se nerada chová na klíně a nosí v náruči. Obvykle to vydrží jen chviličku.
Ale rády se nechávají mazlit ze země, ze stolu apod Smile


Jo, je to britskej kocourek. Předtím jsme měli perskou kočku a byla jsem zvyklá, že mi až do posledního dne těhotenství sedávala na břiše nebo na prsou, vždycky jsem měla její chlupy v nose, ne že by mi zrovna tohle chybělo, ale bylo by to fajn ho mít na klíně, no, co se dá dělat, ještě si říkám, že je šance po kastraci, že se třeba nechá zlákat, ale i tak jsem ráda za to, co je, je to prostě určitá osobnost a respektuju, že ho prostě nemůžu nutit, kdybych chtěla oddaného plyšáka, mohla jsem si pořídit štěně a to já zase nemusím, prostě kočky jsou kočky - prostě nejlepší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 8:13:31
Odpovědět s citátem

liw napsal:
doteraz som zavidela kamaratkam, ze im macky sedavali na kline a nechali sa nosit. som myslela, ze sme nieco spravili zle. by ma zaujimal nazor nejakeho chovatela, ci je to naozaj typicke pre britky, lebo nasi nosenim zjavne strasne trpia Smile


Naše dvě britky na klín a do náruče taky nechtějí, ale jinak se mazlí rády. Naše 3. obyčejná kočka by z klína neslezla a v náručí je jí dobře. Tak na tom asi něco bude. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 8:30:03
Odpovědět s citátem

Tak já mám u britek zkušenost trochu jinou i když se jedná spíš o vjímku která potvrzuje pravidlo. Moje nejstarší kočka (10 let) se sice nosit moc nechce, ale jakmile si někdo z nás sedne nebo ještě lépe lehne tak už se nám cpe na klín a vtírá se pro pomazlení. A nejen nám, ale i návštěvám. A kocour, který je jen o něco mladší tak zamlada na klín vůbec nechtěl, ale teď by se taky mazlil a vtíral, ale ten má svou mazlivou náladu vždycky jen večer, přes den je většinou někde zalezlý. A mladší kočky to asi odkoukaly, protože i ty si občas přijdou pro pomazlení a nacpou se nám do klína, ale ty mají spoustu jiných starostí a tak to není tak časté. Obzvlášť se ńaše kočky předvádějí když máme návštěvu. Jakmile je někdo pohlazen ostatní se hned vnucují taky. Obecně mám u britek zkušenost že se stávají mazlivějšími až v pozdějším věku, čím jsou starší tím jsou větší mazlíci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 8:35:45
Odpovědět s citátem

Můj kocourek (mainská mývalí) se taky nechce moc mazlit. Dává často pusinky, když vedle sebe sedíme na pohovce. Ráno v pět přijde, zalehne mi hlavu a začne vrnět jak traktor. Lepší budíček neznám Smile) To se chvíli mazlit nechá, ale je to tak pětiminutová záležitost. Občas se nechá pohladit. Ale většinou, jakmile se ho dotknu, že ho chci pohladit, tak se zvedne a lehne si kousičíček dál, tak abych na něj nedosáhla.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 9:52:48
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Tak já mám u britek zkušenost trochu jinou i když se jedná spíš o vjímku která potvrzuje pravidlo. Moje nejstarší kočka (10 let) se sice nosit moc nechce, ale jakmile si někdo z nás sedne nebo ještě lépe lehne tak už se nám cpe na klín a vtírá se pro pomazlení. A nejen nám, ale i návštěvám. A kocour, který je jen o něco mladší tak zamlada na klín vůbec nechtěl, ale teď by se taky mazlil a vtíral, ale ten má svou mazlivou náladu vždycky jen večer, přes den je většinou někde zalezlý. A mladší kočky to asi odkoukaly, protože i ty si občas přijdou pro pomazlení a nacpou se nám do klína, ale ty mají spoustu jiných starostí a tak to není tak časté. Obzvlášť se ńaše kočky předvádějí když máme návštěvu. Jakmile je někdo pohlazen ostatní se hned vnucují taky. Obecně mám u britek zkušenost že se stávají mazlivějšími až v pozdějším věku, čím jsou starší tím jsou větší mazlíci.


Tak to mě potěšilo, že se to může ještě zlepšit, myslím i po té kastraci, jak se pořád píše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2007 10:11:11
Odpovědět s citátem

Aha, tak to jsem taky nevěděla, že britky nerady na klín. Náš malej je právě polobriťák, proto se asi chová odtažitěji, než ten starší (ten má prý v krvi siamku). Starší se nechá od dětí tahat jakkoliv, malej se nechá nosit jen na chvilku. Ale od staršího odkoukal, že když si lehnu do křesla, tak přijde. Ležím skoro vodorovně - asi mu připomínám gauč, tak na mě v klidu leží Laughing
Když si takhle večer zalehnu k filmu, nacpou se mi oba na klín - no spíš na prsa a břicho. Zatím se vejdou, ale až vyrostou, tak už se k nim na křeslo asi nevejdu Rolling Eyes Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mrs.Jessica



Založen: 13.01.2008
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2008 17:42:27
Odpovědět s citátem

Já jsem dostala jako dárek k vánocům Britskou modrou kočku,neni to zrovna koťě,jsou jí tři roky a se zvykáním problém neměla,hned proběhla co mohla-nechala sem ji být i druhý den sem ji nechala zvykat,ale to už za námi chodila a chtěla hladit,k ničemu ji nenutíme občas si ji vezmu na klín jen tak a občas přijde sama a chce hladit,hrozně ráda si hraje,teď ji mam dva tejdy a docela dobře se skamarádila s naším 7 měsíčním štěnetem,náš druhý psík je jí pět let ji ignoruje
teď naše Meggie mrouská takže na nějaký mazlení nemá chuť,zítra ji vezeme ke kocourovy tak nám držte palce
_________________
mam Britskou modrou slečnu Meggi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2008 23:20:19
Odpovědět s citátem

my jsme si poridili v 10 tydnech dva kluky, a nebyly vubec zadne problemy na zachod chodili sami bez problemu, basti vsechno jsou to takove male popelnice tak musim casto vysavat. Do tydne se z nich stali hrozni mazlove, coz je jen dobre, ale mazleni ve 4 rano nezvladam Smile

Maminka je sibirka a otec neznamy, porad tajne doufam, ze se treba srst trochu protahne Smile ale jsem realistka. (nevi zde nekdo jak je to s genetikou srsti?)

Jen me u nich prekvapilo ze se se mnou radi koupou ve vane.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 12:38:58
Odpovědět s citátem

Nedávno jsem někde na netu četla (teď nevím kde), že v první generaci jsou vždy krátkosrstá koťata, v dalších generacích dlouhosrstá i krátkosrstá. Koťata jsou dvě a ve čtyři hodiny ráno si mohou hrát spolu. Není nutné je pouštět v noci do ložnice. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 12:44:42
Odpovědět s citátem

Frantiska napsal:


Maminka je sibirka a otec neznamy, porad tajne doufam, ze se treba srst trochu protahne Smile ale jsem realistka. (nevi zde nekdo jak je to s genetikou srsti?)



Gen pro krátkou srst je dominantní. Aby se narodilo dlouhosrsté kotě tak musí oba jeho rodiče buď být sami dlouhosrstí (potom budou jen dlouhosrstá koťata) nebo alespoň nést recesivní gen pro dlouhou srst (některá koťata ve vrhu budou dlouhosrstá, některá krátkosrstá).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 19:32:51
Odpovědět s citátem

dekuju za odpovedi, radi bychom je do loznice nepousteli, ale nikde nemame dvere, jen v koupelne a tam se netopi a ted je tam dost zima Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 2. 2008 22:45:05
Odpovědět s citátem

Ahoj všem! před 2 týdny jsme si s přítelem pořídili 9 měsíční kočičku (mix Norské lesní kočky a obyčejné, je už i vykastrovaná). Kočička v autě hodně naříkala, ale jakmile jsme ji postavili v bytě na zem, tak žádný problém, byla zvědavá (ocas pořád nahoře Smile ), nechala se hladit a otírala se o nohy, je velmi hravá, od prvního dne, každý večer přijde do postele a vydží spát až do rána. Podle původních chovatelů, by měla být velmi mazlivá, dokonce vyžadovali, aby noví chovatelé měli dostatek času na mazlení a chování v křesle a hraní. To všechno splňujeme. Kočička se ale nechce mazlit, pohladit jo, i chovat se nechá (když s ní chodím po bytě) protože může pozorovat věci zhora. Tak jsme si říkali, že to časem přijde (otírá se o nás, spí s námi, hraje si, občas i zavrní...ale žádné mazlení v křesle!!) Jenže po prvním týdnu (nedělali jsme nic nového, odlišného) se kočička začala trochu stahovat, nenechá se tolik nosit natož mazlit, když jsme v obýváku tak si raději zaleze do ložnice a tam sedí skoro celý den na okně, jenom večer opět přijde do postele.. ale přes den už za námi nechodí jako pejsek (to dělala první týden) a skoro pokaždé si zaleze na to okno. Někdy dokonce když ji začneme hladit tak zavrní ale po chviličce odejde úplně někam jinam.. vůbec nevíme co se mohlo stát, mysleli jsme si, že by to každým dnem mělo být lepší a lepší a že už by se s námi měla dost mazlit, přijít sama na klín, spát a vrnět...ale nic z toho, spíš teď je to nakopak... taky občas když jdu z koupelny tak se me hrozne lekne (prvni týden se nelekala, spíš všude se mnou byla)
Začali jsme z toho být zoufalí, nevíme co máme dělat, zamilovali jsme si ji... nevíte někdo co s tím prosím? za jakoukoliv radu děkuji Smile[/code]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 7:46:24
Odpovědět s citátem

Přesně to se stalo i u nás když k nám přišla osmiměsíční kočka - první týden se s námi mazlila jako o závod a potom se trochu stáhla a po pár týdnech se zase postupně stávala mazlivkou. Já bych řekla že v prvním týdnu trochu zvítězila zvědavost nad vrozenými instinkty, ale jakmile se kočička blíže seznámila s vaším bytemi s vámi tak si najednou uvědomila že není ve svém původním domově a že to tak asi už bude napořád. Také je možné že pokud bylo v původní rodině koček více tak jí teď její kočičí společníci chybí. Bude to asi chtít trochu trpělivosti a věřím že za pár týdnů se bude postupně váš vztah zase zlepšovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
zelva



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 9:17:40
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Přesně to se stalo i u nás když k nám přišla osmiměsíční kočka - první týden se s námi mazlila jako o závod a potom se trochu stáhla a po pár týdnech se zase postupně stávala mazlivkou. Já bych řekla že v prvním týdnu trochu zvítězila zvědavost nad vrozenými instinkty, ale jakmile se kočička blíže seznámila s vaším bytemi s vámi tak si najednou uvědomila že není ve svém původním domově a že to tak asi už bude napořád. Také je možné že pokud bylo v původní rodině koček více tak jí teď její kočičí společníci chybí. Bude to asi chtít trochu trpělivosti a věřím že za pár týdnů se bude postupně váš vztah zase zlepšovat.

jo, trpělivost, to je ono, fakt! Náš Muf už má po kastraci a je pořád dost bázlivý, hlavně, když se objeví někdo cizí, hlavně chlap. Ale zlepšuje se to pořád a jsem fakt stále překvapená, že to trvá tak dlouho. V prosinci ještě před manželem utíkal, teď se nechá, když má světlou chvilku i pohladit a pak odleze tak na 2 metry, ale s míčkem si hraje výhradně s manželem. Já jsem naštěstí od začátku jeho oblíbenec, takže za mnou chodí se i mazlit. Má teď taky období, kdy sedává hodně u okna a chová se někdy odtažitě, ale říkala jsem si, že to je tím jarem i přesto, že je vykastrovanej, musí ho to lákat ven za kamarády. A další teorii, kterou má tchýně a možná na tom něco je, že na ně možná působí i úplněk, tchýně tvrdí, že když je úplněk, že jejich kocour v noci vyvádí jak zběsilej, že hrozně zlobí. Chce to fakt nechat tu kočku být a smířit se s tím, že nepřihopká na povel a ono to bude čím dál lepší, u nás to tak funguje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: Re: Starší kotě - rada?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 2. 2008 11:38:53
Odpovědět s citátem

Děkuji vám za rady a podporu Smile spadl mi kámen ze srdce, že se podobný problém taky někde vyskytl, i když mi to celé její chování přijde dost divné..a včera večer se chovala zase úplně jinak - nejdřív jsme ji nesměli ani pohladit, když šla kolem, pak si chtěla hrát, ale přítele kousla (ne do krve nebo tak) ale i se na nás zle dívala a pak lítala po bytě jako splašená, ježila se a měla ty velký černý zlý oči Sad co to může znamenat?? je to normální? my jsme se pak i báli, když za náma přišla do postele spát, aby nás nepoškrábala nebo nepokousala..když jsme pohli nohou pod peřinou tak vyskočila a začala jí lovit, kousat (docela se sílou v zubech) a zase poskakovala po posteli jak šílená Sad Předchozí chovatelé žádné další kočky nebo psy neměli, takže by ji tu neměli chybět.. a já jsem od mala pořád nějakou kočičku měla (pokaždé ale od kotěte) takže nějaké zkušenosti mám, ale tohle je pro mě novinka...minulý týden byla tak v pohodě, milá a docela přítulná kočička a včera z ní byl šílený drak Sad ...její chovatelé nám hned na začátku dali možnost, v případě že se jí u nás nebude líbit nebo ona nám, vrátit jí zpátky...nebylo by to lepší? a pořídit si normální koťátko? nebo vrátí se jí její bývalá klidná a mazlivá povaha, kterou měla u předchozích chovatelů? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top