Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemocný sphynx


Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2007 15:53:46
Odpovědět s citátem

Založila jsem toto nové vlákno hlavně proto, aby neudělali noví majitelé naháčků v zimním období stejnou chybu jako já a nepodcenili změnu teploty při přechodu z původního prostředí, kde kotě žilo, do nového domova.

Jak jsem psala už v jiném vláknu, Adam nám onemocněl pár dnů poté, co jsme si ho přivezli z Brna. Ve svém původním bydlišti měl hoooooodně teplo a všude koberce, u nás je normální doporučená bytová teplota 20-22o a všude lino, dlažba nebo dřevo. A já zkušenosti neměla a chovatelka mě na možný problém při dost velké změně teploty neupozornila, takže než jsem to začala řešit, a kotě oblíkla a dala mu k dispozici deku, bylo pozdě a nachladl. Takže byl u nás pár dní a už dostal antibiotika-Synolux-měl nález na plicích. To bylo ve čtvrtek. V pátek se mi nelíbil ani trochu, prskal, kašlal, špatně polykal-jako když člověka bolí v krku-tak jsem s ním šla v sobotu k vetovi opět. Plíce už měl naštěstí čistý, ale přestěhovalo se mu to na průdušky a do krku, takže Synolux vysazený a nasazený Tetraseptin 3x denně 8 kapek. Tady mě ale mate to, že je tam psáno, že u mladých zvířat před přezubením mohou nastat problémy se zuby a že se to usazuje v zubech a kostech. Tak se na to musím veta v pondělí zeptat-to máme přijít na kontrolu. Naštěstí mu stále chutná, jen víc spí a míň si hraje. Taky nesmí nic od mléka a nemám dávat suché, jen mokré krmení, aby se mu to lépe polykalo. Tak dostává kapsičky, maso, rybu, kousek vařeného vejce, těstoviny, mrkev vařenou i syrovou.

Doufám, že já od něj nic nechytnu, protože spí se mnou a mě u hlavy, tam se vždy v noci odstěhuje, aby si mohl případně položit tlapičku na moji tvář. To když se probudí a potřebuje na WC nebo napít. Teď se tedy s ním moc nevyspím, protože každé zakašlání mě probudí, a on kašle každou chvíli. Hlavně aby mu ty léky pomohly a byl zase zdráv. Jak je vidět, tak celou zimu bude nosit na sobě různé modely Laughing No a příští rok doufám, že jak se bude měnit počasí, že se normálně aklimatizuje a tyhle blbosti už nebudeme muset provozovat, že bude stačit deka pro případ nouze. A koupím ten bazmek na topení, aby se zahříval tam.

Tak nám držte palečky, ať se z toho rychle dostaneme.

Tatiana Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2007 19:40:59
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiáno,
je mi to líto že jste takto dopadly a hlavně malého Adámka že je tak nemocný.Mě Cleo také byla nemocná ale teď jsme už zdraví,musím zaťukat do tvrdého,jinak určitě bude víc spinkat jelikož jím to hodně pomáha a hlavně spotřebovávají více energie takže tolik se nehýbou.Jediné co můžu poradit co nám hodně pomohlo je nechat mu píchnout Zilexis,je to lék na podporu imunity takže opravdu pomáhá,já jsem Cleo nechávala píchnout základní 3 dávky a můžu říct že jí to opstavilo na nohy.Poradila mi to zkušená chovatelka koček( ne sphynx ale perských) a další mi jen potvrdily že je to dobrá věc.Dává se jedna injekce,po 48 hodinách další a za týden po té druhé další.Jsou sice jak mi někdo psal dražší ale jak pro koho,já osobně jsem byla hrozně ráda protože jí to opravdu pomohlo a osobně si myslím že by to i Adámkovy docela pomohlo,posílí ho to,je to jen taková moje zkušenost,takže je na každém aby uvážil,zkuste se zeptat veterináře!!!!!!! Smile
Přejeme Adámkovy aby se brzy uzdravil a posíláme mu pomazleníčka a pusinky Nera a doňáci naháčy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2007 20:12:38
Odpovědět s citátem

Ahoj, Nero,

dík za dobrou radu, určitě to udělám, jen nevím, zda je to vhodné píchat ho teď, když je nemocný. Jinak si myslím, že prevence je nakonec vždy levnější než pak jezdit k veterinářům Smile

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Re: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 10. 2007 20:16:03
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Ahoj, Nero,

dík za dobrou radu, určitě to udělám, jen nevím, zda je to vhodné píchat ho teď, když je nemocný. Jinak si myslím, že prevence je nakonec vždy levnější než pak jezdit k veterinářům Smile

Tatiana


Ono právě že je to dobré nechat píchnout i když jsou nemocný pomáhá jím to uzdravit se rychlejí a lépe!!!!!!
Nera Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 9:15:33
Odpovědět s citátem

Tak se zdá, že nemoc ustupuje-dnešní noc byla první klidná, tak mám radost Smile . Ráno si Adam už i hrál, zatímco pátek, sobotu a neděli strávil spaním. Hlavně že ho ani na chvíli neopustila chuť k jídlu, i když párkrát blinkal. Dneska se veterinářky zeptám na ten Zylexis a domluvím se, aby ho případně objednala, pokud ho nemá.

Drželi jste dobře palečky Razz

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 14:56:17
Odpovědět s citátem

Adam už řádí celý den jak bratrstvo černé ruky, hurá! Smile

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 5:55:12
Odpovědět s citátem

To je dobře, že už je Adamovi fajn a že se z toho tak rychle dostal.
Přejeme hodně zdravíčka i do budoucnosti.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 8:26:01
Odpovědět s citátem

Včera jsem Adamovi nechala píchnout 1. dávku Zylexisu, vet mi odsouhlasil, že je to dobré, jen jsme si chvíli nerozuměli, protože on tomu ještě říká podle starého názvu od B.. Razz Že to podporuje buněčnou imunitu. U nás to stojí 270 Kč/1 dávka. Vet říkal, že už zní o hodně líp, ale do pátku mám dávat antibiotika. Nemáte někdo zkušenost, co mu dávat pak, aby se po tom svinstvu vzpamatoval? Jako se u lidí pije dubová kůra, nebo dává laktobacilus a tak...

Jen ten Tetraseptin mu nedělá moc dobře na žaludek, v noci nás oba poblinkal Shocked , tak jsem ráno převlékala postele /stejně jsem to měla v plánu, jen to krapítko urychlil Smile /. Nejvíc ohozený byl můj manžel-šel se vyblít k němu, mě ušetřil Laughing - jenže jak jsem ho po zvuku potmě odchytávala-aby neohodil muže Razz - tak jsem to chytla taky Razz . Ještě že mám skvělého chotě, který to bere s humorem.

Taky jsou ti vaši naháčci tak pažraví? Adam nejí jako způsobná číča, ale žere jako hladový čokl. Žádná soustíčka, ale hrne to do sebe jako bagrem. Nasadí tlamu a jede. To jsem v životě neviděla. Teď mám krmit mokrým krmením, kvůli bolení v krčku-mimochodem, kdybyste ho viděli, s jakou trpělivostí snášel zapařovací obklady na krku, to bylo neuvěřitelné-a to mu obzvlášť chutná. Včera jsem mu uvařila hovězí masíčko s rýží a mrkví, tak to dlabal, že měl boule za ušima. Shocked

Musím zkusit dávat mu na noc jen menší dávky jídla, snad to pomůže proti nočnímu blinkání.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 10:01:48
Odpovědět s citátem

[quote="tatiana"]Nemáte někdo zkušenost, co mu dávat pak, aby se po tom svinstvu vzpamatoval? Jako se u lidí pije dubová kůra, nebo dává laktobacilus a tak...

Ahoj Tatiano, kdyz jsme davali antibiotika,tak mi byla doporucena pasta
Probican a nebo take BioLapis,probiotika, je to na srovnani strevni mikroflory Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 11:01:39
Odpovědět s citátem

Ahoj Tatiano, kdyz jsme davali antibiotika,tak mi byla doporucena pasta
Probican a nebo take BioLapis,probiotika, je to na srovnani strevni mikroflory Wink[/quote]


Díky, objednám. Lze to podávat i v průběhu nemoci, t.j. při současném podávání antibiotik, nebo až to skončí?

Ty antibiotika s ním pěkně cvičí, v noci nejenže zvracel, ale nechce baštit. Tak jsem mu dala do vody glukopur a nutím ho pít. Kolik vody by měl za den vypít, když nebaští? Když byl v pohodě, vypil tak 2dl denně.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 11:06:13
Odpovědět s citátem

Probican pasta
Probiotická pasta obohacená vitamíny pro zlepšení zdraví a odolnosti štěňat či koťat a psů či koček v kritických fázích vývoje a odchovu.

To je přesný popis na pastě, takže si myslím, že mu neuškodí už teď, jsou v ní vitamíny. A ty asi 2 dcl vody je myslím tak akorát, hlavně aby pil aspoň něco, kvůli dehydrataci.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 11:11:00
Odpovědět s citátem

Díky, Radko.

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 11:18:22
Odpovědět s citátem

BioLapis jsem nezkousela,ale Probican kocicakum doslova chutnal,davali jsme ho v prubehu brani tech antibiotik i po tom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: Re: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 10. 2007 19:11:58
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Včera jsem Adamovi nechala píchnout 1. dávku Zylexisu, vet mi odsouhlasil, že je to dobré, jen jsme si chvíli nerozuměli, protože on tomu ještě říká podle starého názvu od B.. Razz Že to podporuje buněčnou imunitu. U nás to stojí 270 Kč/1 dávka. Vet říkal, že už zní o hodně líp, ale do pátku mám dávat antibiotika. Nemáte někdo zkušenost, co mu dávat pak, aby se po tom svinstvu vzpamatoval? Jako se u lidí pije dubová kůra, nebo dává laktobacilus a tak...

Jen ten Tetraseptin mu nedělá moc dobře na žaludek, v noci nás oba poblinkal Shocked , tak jsem ráno převlékala postele /stejně jsem to měla v plánu, jen to krapítko urychlil Smile /. Nejvíc ohozený byl můj manžel-šel se vyblít k němu, mě ušetřil Laughing - jenže jak jsem ho po zvuku potmě odchytávala-aby neohodil muže Razz - tak jsem to chytla taky Razz . Ještě že mám skvělého chotě, který to bere s humorem.

Taky jsou ti vaši naháčci tak pažraví? Adam nejí jako způsobná číča, ale žere jako hladový čokl. Žádná soustíčka, ale hrne to do sebe jako bagrem. Nasadí tlamu a jede. To jsem v životě neviděla. Teď mám krmit mokrým krmením, kvůli bolení v krčku-mimochodem, kdybyste ho viděli, s jakou trpělivostí snášel zapařovací obklady na krku, to bylo neuvěřitelné-a to mu obzvlášť chutná. Včera jsem mu uvařila hovězí masíčko s rýží a mrkví, tak to dlabal, že měl boule za ušima. Shocked

Musím zkusit dávat mu na noc jen menší dávky jídla, snad to pomůže proti nočnímu blinkání.

Tatiana


Ahoj Tatiáno,
je dobře že je Adámkovy lépe a věřím že mu Zilexis pomůže ,jak říkám mě ho jen chválily a opravdu bych řekla že Cleo hodně pomohl.
Držíme pěstí ať je Adámek co nejrychleji fit a hlavně aby už neblinkal Crying or Very sad je to hrozné když je jím takto zle ale to přejde a zase bude v pořádku.
Posíláme mu pusinky na čumáček Nera a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 10. 2007 12:13:13
Odpovědět s citátem

Dnešní noc klidná, bez blinkání a cestování po posteli, jak v noci zalehl (u mě), tak se ráno probudil (u mě Smile . Ráno se už pěkně nadlabal. Sice to ještě pořád není on, je na dece a pochrupává, včera prospal celý den, jen si zašel na WC, ale aspoň už nahazuje motory, když na něj sáhnu, i se chtěl chvíli chovat. Večer jdeme na druhou injekci Zylexisu. Doufám, že do týdne už bude zase řádit Smile .

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 14:38:37
Odpovědět s citátem

Už jsme na tom podstatně lépe, Adam zase řádně baští, občas si hraje a šmoulí se s námi, ale pořád ještě většinu dne prospí-teď už na odpočívadle zavěšeném na topení, které jsem mu koupila-a je to tedy NĚCO! Okamžitě to objevil a začal okupovat, takže deku jsem mohla vyprat a sklidit, o tu už nejeví pražádný zájem. Dala jsem mu do toho jeho nového ležení velkou osušku, kterou ho ještě přikrývám, takže je doopravdy v teplíčku. Jen nevím, jestli ho za těchto okolností mám nechat ještě i oblečeného nebo ho svléknout Question Poradíte?

Na noc jde ke mě do postele, a to mu nechávám košilku, abych nemusela obden prát povlečení a své pyžamo Razz -to by mě moc nebavilo, pořád převlékat postel Sad . Stačí, že obden peru jeho oblečky, a to vypadají, jako bych mu je dávala bez vyprání aspoň rok, však to znáte Razz .

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sanny



Založen: 16.01.2007
Příspěvky: 191
Bydliště: Ostrava

Předmět: Re: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 15:30:47
Odpovědět s citátem

Dobrý sen Tatiano, to je dobře, že už je Adámkovy lépe Very Happy
Já bych určitě do pelíšku na topení, když hřeje a má tam ještě osušku bych obleček nedávala Smile
_________________
Sandra a Mutinci Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nera Procházková



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 122
Bydliště: Ústecký kraj

Předmět: re:nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 16:07:07
Odpovědět s citátem

Dobrý den Tatiáno,
měla jsem velkou radost když jsem se dočetla že malému je lépe,jinak u nás také odpočívadlo na topení má úspěch,a k těm oblečkům asi bych je vynechala přece jen je u toho topení teploučko a hlavně já bych se bála toho že ho rozmazlíte až moc a pak stačí otevřít vchodové dveře foukne na něj a bude nemocný,berte v úvahu že vlastně před tím nastidnutím byl ve stresu a pak ta cesta nové prostředí no hodně faktorů,jinak oni nejsou zase tak náchylný jinak také mohl být nastydlí od chovatelky.Já bych zkusila nedávat ty oblečky jinak on bude ještě pár dní spinkat víc než mu bude opravdu už úplně dobře Smile
Pomazlinkejte ho za mě
Nera,Cleo a Jack Laughing Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: re:nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 11. 2007 16:16:05
Odpovědět s citátem

Nera Procházková napsal:
Dobrý den Tatiáno,
měla jsem velkou radost když jsem se dočetla že malému je lépe,jinak u nás také odpočívadlo na topení má úspěch,a k těm oblečkům asi bych je vynechala přece jen je u toho topení teploučko a hlavně já bych se bála toho že ho rozmazlíte až moc a pak stačí otevřít vchodové dveře foukne na něj a bude nemocný,berte v úvahu že vlastně před tím nastidnutím byl ve stresu a pak ta cesta nové prostředí no hodně faktorů,jinak oni nejsou zase tak náchylný jinak také mohl být nastydlí od chovatelky.Já bych zkusila nedávat ty oblečky jinak on bude ještě pár dní spinkat víc než mu bude opravdu už úplně dobře Smile
Pomazlinkejte ho za mě
Nera,Cleo a Jack Laughing Razz


Asi to tak bude, já ho teda svléknu Wink A mazlinkovat a šmoulit budeme celá rodina Laughing Dneska pravila naše starší dcera, která nikdy kočky nemusela, že kdyby to nekadilo Laughing , tak by si to pořídila taky Rolling Eyes - ještě že TO kadí Razz

Tatiana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Nemocný sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2007 23:34:43
Odpovědět s citátem

Adam už je naprosto v pořádku-ještě ve středu absolvujeme 3. injekci Zylexisu-díky za doporučení-moc!!! Dneska už řádil celý den, ani radiátorové odpočívadlo ho příliš nezajímalo, větší zájem byl o dvounohá odpočívadla-střídal si nás s manželem, aby nám to ani jednomu nebylo líto. Přesto po 14 dnech sphynxí přítomnosti začínáme uvažovat o dalším tohoto druhu, to stvořeníčko nás neustále fascinuje a dostává na lopatky- a to víc jak týden promarodil a prospal. V životě jsem netušila, že může být takováhle kočka. Strašně se mi líbí, všechno na něm, dobře to vystihla 11ti letá vnučka, když ho prvně viděla na fotce a prohlásila, že je takový "vznešený" - přesně tak působí, když sedí, leží (a právě neblbne, to je po vznešenosti Razz ). Ta jeho přísavkovitost je právě tak akorát, aby těšila a neobtěžovala. Jen si tak říkám, že kdybychom mu pořídili kočičího kamaráda, zda by nebyl pryč pokoj a klid v chalupě, protože Adam i když řádí, tak vynechává zapovězená místa (linku, stoly, nábytek-neleze nikam, kam nechceme, nic neničí, respektuje zákazy), kdo ví, co by s tím udělala další číča Confused - nevím... Manžel zase říká, pořídit druhou, dokud je Adam ještě kotě, aby si na sebe dobře zvykli, no jsem hodně na vážkách Question
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 10:36:09
Odpovědět s citátem

Můžete mi někdo napsat, jak poznám u sphynxe, jestli má teplotu? Bubli hodně přes den spinká a v noci když spí pod dekou, tak je jak kamínka, ale žádné viditelné, slyšitelné nebo jiné problémy nemá. Jen, že ji máme ještě kraťoučkou dobu. Jinak dobře baští a honí střapce. Ale ta teplota mi docela dělá starost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 10:40:57
Odpovědět s citátem

Že je sphynx jak kamínka když vyleze zpod deky je úplně normální. Jako kamínka připadá proto, poněvadž má kočka větší teplotu než člověk, cca 38-39 stupňů, proto je zkouška teploty tím, že na něj šáhneme tak jako dítěti na čelo, zavádějící Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 16:33:18
Odpovědět s citátem

Máme rovných 39, tak doufám, že to je, a zůstane v pohodě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 16:36:48
Odpovědět s citátem

Tak žádné obavy, 39 je OK Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 16:50:15
Odpovědět s citátem

A je OK, že pořád spinká?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 16:58:02
Odpovědět s citátem

Kočka prospí cca 18-20 hodin denně, tak pokud se plus mínus vleze do limitu, žádný problém Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2009 17:04:04
Odpovědět s citátem

Dík, tak to se snad vejdem Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 13:55:30
Odpovědět s citátem

TAk máme rymku. Poradí mi někdo, prosím, jak se to dá u sphynxíků léčit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 14:14:11
Odpovědět s citátem

S rýmou nevím, co mám ty svoje nahaté kluky tak jsme ji neměli, takže snad poradí někdo jiný, ale také je možná reakce na prach ve stelivu, pokud se používá nějaké prašnější.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 14:32:24
Odpovědět s citátem

K té teplotě, musí se měřit v konečníku ne na čele nebo v podpaží jako u lidí. A pokud má teplotu 38-39 tak je to normální. Když budete sphynxíka pozorovat, tak je samozřejmě horký někdy až spocený, když vyleze z pod deky, ale během pár minut zase mírně vychladne na svou normální teplotu.
Pokud má dospělý sphynx rýmu mírnou, tak se s tím většinou popere jako my lidi. Prostě bude víc spát trochu kýchat, protože neumí smrkat, tak to musí vypčíkat. Pokud k tomu nebude kašlat, mít teplotu a bude aspoň trochu jíst a hlavně pít, tak bych se při mírné rýmě moc nevzrušovala. Ale nemělo by se to zhoršovat nebo to trvat víc jak týden. Prostě jako mírná chřipka u lidí.
Pokud se to zhoršuje nebo se jedná o malé kotě je lepší zajít k veterináři. Pokud je tam teplota tak určitě vždycky.
U koček je hlavně důležité, aby pily a nebyly dehydrované, jinak se jim velmi rychle začínají poškozovat ledviny.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (43x)
2
RSS kanály (43x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Jak se naučit vybírat mýtné (15x)
5
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (13x)
8
Thajská kočka (13x)
9
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top