Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemocný sphynx


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lilinka



Založen: 27.04.2009
Příspěvky: 141
Bydliště: SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 16:06:10
Odpovědět s citátem

môžte skúsiť echinaceový sirup a aromaterapiu- levanduľu,eukalyptus ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 16:07:18
Odpovědět s citátem

K té rýme... mám bohužel špatnou zkušenost. Když jsme si pořídili první nahatku - Myshu, vezli jsme si ji od chovatelky v zime, byly dost velke mrazy a asi jsme podcenili zabezpeceni pred mrazem,takze Mysha nastydla, porad psikala,ale nedavala jsem tomu zadny velky vyznam.Domnivala jsem se,ze to je zmenou prostredi,a tou cestou,ze to bude za par dni dobre. Jenze pak ji zacalo slzet ocicko, dostalo se ji to do usi, zanet stred. ucha a to uz bylo dost pozde, kdyz jsem sla po techto projevech k vetovi. Zanet str. ucha byl dost silny, ztracela rovnovahu, silna antibiotika... Tenkrat to bylo moje prvni nemocne zviratko,nemela jsem zadne zkusenosti. Dnes bych pro jistotu bezela k vetovi hned...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 16:36:27
Odpovědět s citátem

Včera dcera říkala, že když přišla ze školy, tak měla maličká u nosánku hleník. Já když přišla z práce, tak už po hleníku nebylo ani vidu, ani slechu, ale přesto jsem mrňku naložila a jeli jsme k veterináři. Ten na ní nic neshledal. Dnes, když jsem přišla z práce dřív já, tak ten hleník zase u nosánku byl. Odstarnila jsem ho, vysála nosánek a kromě občasného kýchnutí je to zase v pohodě a nosánek je jakoby vlhčí a je slyšet, že prázdný úplně není. Tak nevím... Ale asi si vyzvednu synolux a když se mi to bude zdát horší, nasadím ho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 2 Buffy:
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 17:08:12
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Ja bych doporucovala zajet i k jinemu veterinari, pokud je to mozne. At na kote poradne koukne, poslechne si kote, atd. Jistota je jistota.

Ale nechci Vas nicim strasit. Nas maly Sfinxie obcas pcika ze steliva, nebo kdyz jsem moc lina jit si zakourit ven a prasknu si jednu v kuchyni a maly je u toho, tak ho to taky drazdi a pcika. A ten kdyz pcikne, tak to je fakt neco. Kdyz sedim u pocitace, tak mi Sfinxie sedi na kline a sleduje vse na monitoru. A kdyz v ten moment pcikne, tak je hotovo. Cely monitor musim vycistit, protoze bych jinak nic nevidela. Laughing Kocky proste maji citlivejsi nosanek a drazdi je vice veci nez nas.

Jeste dotaz: mate doma nejake vonky? Treba vonne svicky, nebo tycinky, nebo vonky do elektriky? Na zacatku, kdyz jsme maleho meli doma teprve par dni, tak jsem o tom nevedela a mela jsem vonne svicky. Za to jsem byla potrestana popcikanym nabytkem a podlahou. Evil or Very Mad Laughing No jo, co vsechno takovy nosanek dokaze!
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: 2 Buffy:
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 17:36:32
Odpovědět s citátem

dobrý podvečer,
já bych Vás ráda všechny seznámila s názorem mého pana doktora - veterináře MVDr. Kvapila kterého považuji za člověka s nesmírnou zkušeností s tímto plemenem, že u sphynxe je ještě naprosto normální teplota 40 ° C.
Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 18:56:46
Odpovědět s citátem

for Sfinxie:

Zkušenost s vůní mám celkem čerstvou. To jaký jsem s prominutím vůl jsem zjistil až poté, co jsem marně přemýšlel, proč mi začal Charlie namísto do kadibudky, chodit čurat pod stůl. Přišel jsem na to naštěstí už po třech dnech, kdy jsem si k němu přičichl a voněl po kytičkách. V ten moment mi docvaklo, že jsem já trouba dal do koupelny osvěžovač vzduchu a to dokonce s pohybovým čidlem, takže když šel Charlie na záchod, jak okolo toho prošel, dostal spršku vůně, takže si chudáček vybral raději místo pod stolem. Vůně letěla okamžitě do popelnice a Charlie už zase chodí na záchod kam má. Typický příklad toho, že někdy to prostě člověku "nedocvakne" a že je třeba přemýšlet i z kočičího hlediska Laughing

PS: Když jsem tuto historku povídal Tatianě, se kterou jsem předtím rozebíral, jestli Charlie značkuje, nebo je nemocnej, málem se umlátila smíchy Laughing
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 20:22:40
Odpovědět s citátem

Jo, jo, to byl na mě přímo atentát, resp. na mou bránici, tak jsem se už dlouho nezasmála Very Happy Laughing Rolling Eyes
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 21:13:22
Odpovědět s citátem

Jelikož převážně času tráví Bublíška v ložnici, tak tam žádné vůně nemáme. Synulox už mám pro jistotu doma a nechala jsem si objednat Zylexis, takže v pondělí nasadím ten. Jenže je malý zádrhel v tom, že v balení je 10 dávek a ty musím odebrat a vypláznout za to 3tis. Snad to bude mít delší trvanlivost a užije se to i pro ostatní kočky nebo pro koťátka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 21:26:06
Odpovědět s citátem

Tak tomu Zylexisu tak úplně nerozumím... To vet po Vás chce zaplatit celých 10 dávek? Pokud vím, je potřeba na kočičáky tři aplikace, cca +/- po 300,- Kč, takže nechápu, proč by jste měla "platit do zásoby" 10 dávek.

Možná jsem to špatně pochopila, ale trochu mě to zarazilo.

S.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 21:34:01
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Tak tomu Zylexisu tak úplně nerozumím... To vet po Vás chce zaplatit celých 10 dávek? Pokud vím, je potřeba na kočičáky tři aplikace, cca +/- po 300,- Kč, takže nechápu, proč by jste měla "platit do zásoby" 10 dávek.

Možná jsem to špatně pochopila, ale trochu mě to zarazilo.

S.


Silvie, nejsi sama-já platila vždy jen tu dávku, co kočičák dostal, žádných 10. Taky se mi to zdá víc než podivné-změnila bych veta.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 21:48:24
Odpovědět s citátem

for buffy

To je fakt blbost, změnil bych veta. U mě třeba i když měli kluci antibiotika, tak mi vetka odpočítala přesný počet prášků co potřebuji a nekupoval jsem celou škatuli. To by za chvíli mohl vet říci, že i očkování má po deseti ampulích a podobné nesmysly Evil or Very Mad
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: ZYLEXIS
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 21:54:42
Odpovědět s citátem

Ještě jsem našla na www.lekarna.cz, že Zylexis se prodává i v balení 5 x 1 dávka, takže nevidím žádný důvod, proč by jste musela kupovat zrovna balení 10 x 1 dávka.

http://www.lekarna.cz/zylexis-a-u-v-inj-sic-5x1davka/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Zylexis:
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 9. 2009 22:23:37
Odpovědět s citátem

Zdravim Buffy!

Opravdu bezte k jinemu veterinari. Ja jsem se Sfinxiem taky absolvovala Zylexis kuru s tremi injekcemi. V pondeli dostal prvni, ve stredu druhou a dalsi tyden ve stredu treti. Pokazde jsem dojela k veterinarce, ta malemu pichla injekci a po treti injekci jsem zaplatila za vsechny 3. Vyslo me to na nejakych 27 Euro.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Zylexis:
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2009 7:41:58
Odpovědět s citátem

Vysvětlím: veterinář, ke kterému chodím, je vesnický veterinář ne zlatokop, u kterého dám za např. 10 injekcí ATB (když se udělala nekroza peršance na tlapičce) cca 300Kč. Když jsem byla před tím u jiného veterináře, tak za 8 ATB jsem zaplatila cca 2 tis. (stejná ATB) Proto, když jsem si u něj byla vyzvednout ATB (u toho vesnického), tak jsem se ho zeptala, jestli by mi mohl ten zylexis objednat. On mi to objedná, ale jelikož je to veterinář, jaký je, tak asi ten zylexis neuplatní. Domluvila jsem se s ním, že mi to dá na splátky a já se zase moc nebráním, protože mám 7 koček a před výstavami se to bude hodit. Kdyby však byl nějaký průšvihový stav, tak bych jela na kliniku. Jak jsem byla s maličkou ve čtvrtek, tak to jsem byla právě tam, stejně nic nenašeli a zaplatila jsem za změření teploty a poslech 150, ale to je asi do jiné sekce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2009 8:36:52
Odpovědět s citátem

Určite je dobre, ze jste nasadila zylexis i ten synulox, protoze pokud kocicak psika a ma u nosu hleny nebo jen prska vodu z nosiku ci ma vytok z oci, to proste normalni neni. Jak jsem psala, ja jsem tuto situaci podcenila, s tim,ze clovek na rymu taky neumre, pozdeji zanet stredniho ucha, navic jsem sla nejdrive k nejblizsimu vetovi, ktery se rovnez orientuje hlavne na vesnicka zvirata,takze nez se problem zacal skutecne resit u jineho veta,bylo nejspis pozde. Takze preji brzke vyleceni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2009 11:22:42
Odpovědět s citátem

Tak jsem dnes jela k dalšímu vetovi, kterého mi doporučila zkušená chovatelka sphynxů. Včera se totiž mrňavka začala motat, nebo spíše šla jak po žhavých uhlíkách a začala si sedat na zadeček a máchat tlapičkami, jakoby honila ve vzduchu mouchu. To všechno po žrádle, ke kterému teda opravdu chuť neztratila. Toto trvalo chviličku, pak hupla do postele a spala.Hoooodně mě tento stav vyděsil. Veterinář, kromě teploty, a že je na sphynxe moc hubená, na na ní nic neshledal. Nicméně dostala convenii a něco na horečku. Pšíchání a rýma včera po synuloxu přešla. Začínám být docela zoufalá...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2009 17:16:58
Odpovědět s citátem

Včera se totiž mrňavka začala motat, nebo spíše šla jak po žhavých uhlíkách a začala si sedat na zadeček a máchat tlapičkami, jakoby honila ve vzduchu mouchu.

- tak takhle nejak jsem zjistila, ze opravdu neni neco v poradku, kdyz ryma neustupovala a Mysha se zacala motat - u ni to zpusobil onen zmineny zanet stredniho ucha, zrejme ji praskl a jak znamo v usich je centrum rovnovahy, takze se motala a chodila s hlavickou ke strane. Mozna by nebylo na skodu udelat renteg?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2009 20:02:51
Odpovědět s citátem

Já jsem také nejdříve zkoušela, jestli ji nebolí ouška, ale vůbec na ně citlivá nebyla a ani jí nic z nich nevytékalo, nebo nic nenaznačovalo, že by s nimi něco měla. Navíc ona měla rymku jen kraťounce. Dva dny světlý hleník. No, ale aspoň trošku svítá, nevím jestli convenie nebo synulox nebo to něco co jí bylo píchnuto zabralo a už se lepšíme. Žádné motání už jsem nezpozorovala a naopak jsem ji prvně viděla honit odměrku od léků a ocásek našeho kocourka. Zítra jdem na kontrolu, tak se přesto paní doktorce zmíním, jestli to nemůže mít od oušek. Každopádně moc díky všem za rady!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re:
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2009 20:51:09
Odpovědět s citátem

Samozřejme, pisu jen svoji zkusenost. Jaky je skutecny zdravotni stav vaseho sphynxika posoudi nejlepe vet. Pokud se ale vratim k me zkusenosti - Mysha take nemela zadne "vytoky" z usi ani jsem nepozorovala,ze by na ne byla citlivejsi, snad jen vice slzely oci a teklo ji z nosu. ten zanet stred. ucha jsme zjistili az na zaklade toho motani, take mela problem vyskocit do vysky obcas vyskocila nesikovne,jak spatne drzela rovnovahu a spadla,nebo nejak "klopytla",ze vyskok nebyl tak cisty a jisty... Zpocatku jsem si ani ja nebyla jista,zda se opravdu mota,nebo to je spis momentalni klopytnuti, zbrklost apod.
Jinak jsem jeste chtela poznamenat, ze chut k jidlu mela stale dobrou a i kdyz musela mit nejake bolesti, nebylo to poznat, snad jen vic spala,ale stale mela chut si hrat - myslim, ze v tomhle smeru jsou sphynxove take trochu rozdilni, protoze i pres to,ze se neciti zdravotne dobre, u jinych kocek by se to mozna projevilo vice nechutenstvim a ztratou zajmu o okoli, o hrani, u sphynxu se mozna na tento projev neda az tak spolehat. Alespon dle me zkusenosti. Jak ted vim zpetne, Mysha si opravdu vytrpela hodne Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Posílení imunity
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 9. 2009 16:55:01
Odpovědět s citátem

Tak jsem to že jsme se s rýmou nesetkali zakřikl, bohužel můj růžový panter šestihodinové cestování autem odskákal rýmou, která mu následně sedla do dutin a na průdušky. Od čtvrtka 5x u veta a až do dneška byl na tom chudáček čím dál hůř. Pominu-li klasickou léčbu, tak jsou nějaké zkušenosti s něčím na posílení imunity mimo již zmíňovaného Zylexisu?

Konkrétně mám dotaz na přípravky s látkou Beta glukan.
Vetka mi doporučila kromě jitrocelového sirupu na momentální potíže i Echinaceu, ale když jsem si ji šel koupit, doporučili mi právě přípravek s Beta glukanem, že je daleko lepší, konkrétně tohle: http://www.fit-centrum.eu/imu-fit-60tbl-vitaland.html

O beta glukanu jsem se dočetl: Beta glukan je unikátní přírodní komplexní polysacharid, schopný podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Imunomodulační účinky glukanů byly otestovány na široké paletě laboratorních i ostatních zvířat, jen tak namátkou můžeme jmenovat ryby, krevety, kuřata, myši, králíky, krysy, morčata, ovce, prasata, krávy a koně. Imunostimulační účinky glukanů jsou tedy jedním z nejobecnějších biologických účinků v celé živočišné říši a dosud nebyl nalezen biologický druh, u kterého by glukan nefungoval, což dále podtrhuje všeobecně prospěšné funkce beta glukanů, neboť tyto biologické aktivity jsou obecným biologickým obranným jevem. Žádný dosud testovaný biologický druh navíc neprojevil po aplikaci glukanu nějaké dlouhodobé škodlivé reakce.

Nějaké to povídání včetně názoru veta:
http://www.vetcentrum.cz/stodulky/poradna/722/?pid=9836
http://www.betaglukan.cz/

Máte s tím někdo zkušenosti?
Každopádně vyzkouším a po čase poreferuji.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Posílení imunity
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2009 15:47:04
Odpovědět s citátem

No zkušenosti nemám, ale po prostudování odkazů jsem dospěla k názoru, že to možná vyzkouším i na sobě. Rozhodně jsem zvědavá na Oldovy poznatky. Je dobře, že se léky stále vyvíjejí a že i v lékárnách kolikrát dokáží poradit. Mě už se naše lékárnice vždy s úsměvem ptá: "... a chcete to pro dospělé nebo pro kočky" Very Happy .
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2009 17:42:59
Odpovědět s citátem

No, jsou to vcelku velké bobule, takže dávám kočičákům 2x denně půlku. Až se Charlie úplně uzdraví, tak to asi snížím na polovic, poněvadž jsem koupil ten Imu Fit z Vitalandu a tam je té účinné látky oproti ostatním značkám dvojnásobek.

Ale zarazilo mě u Zylexisu, na který jsem se ptal vetky, že má účinek maximálně cca dva týdny po poslední dávce, což se mi za ty prachy zdá nějak málo... Proto mi místo něj doporučila spíše tu Echinaceu.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2009 18:17:59
Odpovědět s citátem

for RadkaK:

V lékárně je někdy sranda, nedávno jsem například kupoval gel G.U.M. Paroex, kterým potírám kočičákům preventivně dásně a magistra mi k tomu hnedle nabízela i ústní vodu, tak jsem jen opáčil, že nevím, jak bych tu kočku donutil si vyplachovat papulu. Magistra sice na mě valila oči, ale když jsem jí vysvětlil, že veterinární gel Gingisan je 2x dražší a 4x menší a přitom obsahuje stejnou účinnou látku chlorhexidin, s úsměvem pochopila Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tif



Založen: 15.02.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: okres Nový Jičín

Předmět: re
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2009 18:56:16
Odpovědět s citátem

Zylexis se podává jednak jako prevence před očekávanou infekcí a jednak jako pomoc organismu v boji s již probíhajícím infekčním onemocněním, z čehož vyplývá, že jeho účinek je cílený a dočasný, dokud infekce trvá.
_________________
tif, Barča, Šebí a Mikča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Dávkování ATB?
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2009 19:16:27
Odpovědět s citátem

for tif

No právě Smile Zylexis tu byl párkrát zmiňován na dlouhodobé posílení imunity, tak to mě asi zmátlo.


Mám dotaz pro "sphynxaře" ohledně dávkování antibiotik. Dávají vám vetové klasickou dávku dle návodu a váhy kočky, nebo něco přidávají? U mých sphynxů vetka zjistila, že jim klasické dávkování nepomáhá a musí něco přidat, tak jestli je to nějaká vyjímka, nebo zda je to možné kvůli jejich rychlejšímu metabolismu Confused
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: Dávkování ATB?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2009 20:48:17
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Mám dotaz pro "sphynxaře" ohledně dávkování antibiotik. Dávají vám vetové klasickou dávku dle návodu a váhy kočky, nebo něco přidávají? U mých sphynxů vetka zjistila, že jim klasické dávkování nepomáhá a musí něco přidat, tak jestli je to nějaká vyjímka, nebo zda je to možné kvůli jejich rychlejšímu metabolismu Confused


Zdravim!

Kdyz byl Sfinxie nemocny, tak jsem to pred navstevou veterinare probirala s Hankou Blazkovou a ta me upozornila na to, ze je mozne, ze u sphynxu je potreba silnejsi davky leku. Tak jsme to probiraly a pak jsem zadala veterinarce ukol, at mi to zjisti. Veterinarka to probirala s lidma na veterinarni univerzite a prisli na to, ze ano, u sphynxu a jejich rychlejsim metabolismu je opravdu treba zvysit davku. Takze pozor na to! Byla by skoda, kdyby jste kocicakum daval leky, ktere by pak moc nezabraly, protoze je metabolismus zpracuje rychleji.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 9. 2009 21:43:15
Odpovědět s citátem

for Sfinxie

Díky moc, tak jsem doma.
Feldík nikdy nemarodil, Charlie byl nemocný poprve, takže jsem s tím neměl zkušenost, no a Charliemu léky nezabíraly, obrat nastal až když vetka o polovinu zvýšila dávku. Tak jsme se domluvili, že do příští návštěvy zjistíme oba co a jak a pak to probereme Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2009 6:18:10
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for Sfinxie

Díky moc, tak jsem doma.
Feldík nikdy nemarodil, Charlie byl nemocný poprve, takže jsem s tím neměl zkušenost, no a Charliemu léky nezabíraly, obrat nastal až když vetka o polovinu zvýšila dávku. Tak jsme se domluvili, že do příští návštěvy zjistíme oba co a jak a pak to probereme Wink



Můžeš, prosím, napsat, čím léčíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2009 8:22:06
Odpovědět s citátem

[quote="buffy"]
fofo177 napsal:
Můžeš, prosím, napsat, čím léčíte?


Dobre ranko!

Lecili jsme chlamydie Ronaxanem 20mg. Sfinxie je jeste kote, mel 2kg. Ten Ronaxan se dava 1 tabletka na 2kg, tak jsme davali 1 tabletku a ctvrt. Wink

Jinak preji vsem krasny zacatek vikendu! Uz tady mame zase a konecne patek! Jupjup! Very Happy
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2009 12:35:17
Odpovědět s citátem

Tak zjišťuji, bohužel i z vlastní zkušenosti, že sphynxi jsou tak specifičtí, že s nimi snad ani k nezkušenému (s tímto plemenem) vetovi nelze jít!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (16x)
3
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
4
Zajímavá škrabadla a pelíšky (16x)
5
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (15x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (15x)
7
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (14x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (14x)
9
Creepy kočky: Hvězda (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top