Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemocný sphynx


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2009 12:42:53
Odpovědět s citátem

for buffy: klasika Synulox, měl dle své váhy brát cca 1 tabletu, bral jednu a půl, první tři dny to bral v injekcích + ještě injekci (ale nevím co), aby ustoupil otok a líp se mu dýchalo, po pěti dnech pak ještě dostal B12, poněvadž úplně přestal žrát a nepil. Zvrat v léčbě nastal právě až po zvýšení dávky synuloxu no a také mu dávám ten Imu Fit jak jsem psal, zatím (musím zaklepat) se lepší úplně neskutečně rychle. Jinak léčení synuloxem jsem ještě doplnil jitrocelovým sirupem na odhlenění Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 9. 2009 18:31:38
Odpovědět s citátem

buffy napsal:
Tak zjišťuji, bohužel i z vlastní zkušenosti, že sphynxi jsou tak specifičtí, že s nimi snad ani k nezkušenému (s tímto plemenem) vetovi nelze jít!


Hezky vecer!

Presne tak to je Buffy! Veterinari si proste mysli, ze kocka je kocka a hotovo. I ja jsem na to musela prijit diky (bohuzel) vlastni zkusenosti. Nejlepsi je opravdu vsechno predem probrat s co nejvice lidma, kteri vlastni, anebo (jeste lepsi) chovaji sphynxe nejakou delsi dobu. A pak az jit k veterinari.

Ja to tak delam. Proberu to s kamaradkou chovatelkou a s laboratori a pak uz jenom zajdu k veterinari a reknu, jake chci leky a hotovo. Je to tak nejlepsi. Veterinari bohuzel nestuduji kazdou rasu zvlast. Je to sice pochopitelne, ale taky je to strasna chyba. Bez urcitych znalosti o dane rase clovek totiz zvireti muze vic uskodit nez pomoct.

Takze kdykoliv se Vam neco nebude libit na kocicce, tak honem na forum, nebo kontaktovat chovatele, pokud k nemu mate duveru. I tady najdete chovatele, kteri se vyznaji a radi poradi.

Wink
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Teplota u sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 10:42:43
Odpovědět s citátem

Zajímalo by mě, jak je to s teplotou u sphynxe, v několika publikacích a článcích jsem se dočetl, že je jako u všech koček, tedy 38-39 stupňů a že uvádění vyšší teploty je mýtus způsobený tím, že se nahaté tělíčko jeví jako teplejší, některé publikace uvádějí že je u sphynxe normální teplota i 40 stupňů.

PS: moje vetka u mých nahatých kluků nikdy více jak 39 nenaměřila.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: Re: Teplota u sphynxe
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 10:57:54
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Zajímalo by mě, jak je to s teplotou u sphynxe, v několika publikacích a článcích jsem se dočetl, že je jako u všech koček, tedy 38-39 stupňů a že uvádění vyšší teploty je mýtus způsobený tím, že se nahaté tělíčko jeví jako teplejší, některé publikace uvádějí že je u sphynxe normální teplota i 40 stupňů.

PS: moje vetka u mých nahatých kluků nikdy více jak 39 nenaměřila.


Moje kočička měla teplotu 39,7 a veterinář znalý sphynxů konstatoval, že má horečku. Nabral krev a maličká měla špatný krevní obraz ... Signalizoval prý v těle zánět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 11:16:35
Odpovědět s citátem

for buffy:

Taky bych to tak viděl, že teplota by měla být jako u jiných koček, jen se na omak jeví teplejší. U mých sphynxů je teplota vždy okolo 38.

PS: Co maličká, je už v pořádku? Zkusil bych ten Imu Fit, zkazit se tím nic nedá, předávkovat taky ne a imunitu by měl posílit. Aspoň mám pocit, že co jsem to začal Charliemu dávat, rychleji se pak uzdravoval.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 12:56:22
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for buffy:

Taky bych to tak viděl, že teplota by měla být jako u jiných koček, jen se na omak jeví teplejší. U mých sphynxů je teplota vždy okolo 38.

PS: Co maličká, je už v pořádku? Zkusil bych ten Imu Fit, zkazit se tím nic nedá, předávkovat taky ne a imunitu by měl posílit. Aspoň mám pocit, že co jsem to začal Charliemu dávat, rychleji se pak uzdravoval.


Protože mám více koček, tak si myslím, že imunita je v permanentním ohrožení a vůbec v tuto roční dobu, kdy jsou takové kolísavé teploty a doma se větrat musí. Chci zkusit ten beta glukan. Jak to třeba řešíte s větráním, když se tím vlastně v baráku (pokoji) teplota sníží o několik stupňů. Např. devonky a sphynx mám v ložnici, protože je na jih a je tam kolem 23-24 stupňů (někdy i víc) a koberec, zatímco ve zbytku baráku je kolem 21 stupňu (i míň) a dlažba nebo plovoučka. Devonci jsou už starší, tudíž snad odolnější a zvyklí, ale o sphynx mám strach. Dnes vyběhla z ložnice a šupkydupky do chladějších místností... Dala jsem jí na tu chvíli, než si to prvně sama všechno omrkne, svetr ...

Ps. teď dávám f-lysin. Nemáte s ním někdo zkušenosti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 9. 2009 19:11:24
Odpovědět s citátem

for buffy:

Teplotu a větrání nějak neřešíme, prostě větráme normálně a ještě se nestalo, že by kočičáci nějak prochladli. Když máme doma třeba v zimě chladněji, tak je to vždy maximálně nejmíň 21 stupňů a i to je pro sphynxy pohoda, ono to zase žádné citlivky nejsou. Kocouři mají v obýváku na sedačce deku, když jim je chladno, tak si zalezou. Plovoučku mám v celém bytě, takže tlapky mívají studené, ale neřekl bych že by jim to vadilo. Akorát jak byl Charlie nemocný tak dostával pro jistotu tričko a to že mi onemocněl bych přisoudil stresu z celodenního cestování, ne chladu.

S F-Lysinem zkušenost nemám, přidávám klukům do krmení kapsli L-Lysinu (třeba je to stejné???). Mělo by to taky podporovat imunitu a mít protivirové účinky, ale do budoucna asi zůstanu u toho beta glucanu a to nejen u koček. Pokoušela se o mě nějaká rýma a chřipka, což je pro mě jakožto astmatika vždy vymalováno a pokaždé končí nemocí, tak jsem to začal baštit taky a najednou to přešlo, což se mi ještě nikdy nestalo, takže možná na tom něco bude.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 18:51:04
Odpovědět s citátem

Tak máme něco na průduškách. Teplotu nemáme, ale kašleme. Nejdříve to bylo jen tak 1x denně, třeba když se malá vyspala a vstala nebo když odněkud seskočila. Dnes v noci kašlala tak 7x, tak jsem ji ráno popadla a jeli jsme k vetovi. Dostali jsme synolux, něco na zmenšení otoku, tuším ketazon nebo něco takového a kapky do očí, jelikož se jí začal dělat hnisek v očičku. V úterý na kontrolu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 9. 2009 19:25:20
Odpovědět s citátem

My brali to samé, první dny v injekcích no a pak jak jsem již psal, ve zvýšené dávce. Dávejte mu i ten jitrocelový sirup a ten Imu Fit, opravdu to pomáhá.

Tak přeji brzké uzdravení.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 14:24:22
Odpovědět s citátem

Tak u nás to šlo rychle. V tu neděli už jsme zakašlali 1x a od té doby je klid a malá lítá jako ďas. Stejně jsem jí ale preventivně koupila i ten beta glukan v přípravku Imuno glukan. Tak doufám, že jsem nic nezakřikla a teď už bude vše jen OK! Doufám, že už i kočičák fofa177 je OK!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 15:00:05
Odpovědět s citátem

for buffy:

Charlie už opět řádí jako správný "Růžový panter". Jo a ten Imu Fit dostává už raději preventivně Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
buffy



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 30

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 9. 2009 16:27:58
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for buffy:

Charlie už opět řádí jako správný "Růžový panter". Jo a ten Imu Fit dostává už raději preventivně Wink



A tak to má být!!!! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (18x)
2
Zlomek vteřiny (16x)
3
Deníček stříbrné šelmy – 6. část (15x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top