Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

apatie

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: apatie
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2005 23:15:17
Odpovědět s citátem

Poslední dva týdny se mně zdá 5-ti měsíční Kulíšek jako vyměněný, polehává, pospává, přestaly ho zajímat hračky, od Daníka se nechá olízat a dál nereaguje.Zdá se mně, že míň jí-podle váhy ale nezhubl-proti Daňáskovi je to ale vyžle-i když je o 4 měsíce mladší.Neubývá granulí v miskách, od jindy nabízené dobroty odchází- i těch bobanů je v záchodku míň.Vodu pije. Myslím, že by to mohlo být změnou granulí, zkusím zítra koupit ty původní, co baštil a uvidím.Mohlo by to být i tím, že se mu mění zuby a třeba se mu hůř kouše?Zkusila jsem granulky namočit a stejně jich neubylo.Když žvýká syrové hovězí,honí to v tlamičce z boku na bok a chvílemi mu tam jakoby křupne, jako by kousal kost-ale v mase 100% nic není.Vždycky to byl žravec a po hračkách startoval, a teď jen polehává.Mazlí se stejně, v tom změna není.Nebo jen vyrůstá z kotěte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2005 8:56:15
Odpovědět s citátem

Každá kočička je povahou jiná, nedošlo u Vás k nějaké změně??? Tak třeba Ali zůstal po dovršení dospělosti a kastrasi úplně stejné třeštiprdlo, ale kocourek od známé se stal povalečem a také už si nehraje. Pak mě napadá, že by to mohl být i zdravotní problém, třeba něco se zoubky, ale to by Vám dokázal říct asi jen veterinář.
Být Vámi, vyměnila bych mu ty granule a pár dní bych počkala, kdyby se nic nezměnilo tak bych radši zašla za vetem.
Držím pěsti a dejte vědět Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kity



Založen: 09.12.2004
Příspěvky: 4

Předmět: Apatie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2005 10:53:14
Odpovědět s citátem

Já bych řekla, že když kocour dospívá, tak se stává spíše divočejší, žravější a pod. Nechci být strašák, ale mám svou velmi dosud živou zkušenost s takovouto podobnou změnou chování, byť už u dospělé kočky, která se nakonec ukázala jako zánět žaludku. Ono to ze začátku vypadá tak nějak, že člověk nechce plašit a říká si, že to bude jenom nějaká banalita, třeba fakt ta změna granulí, nebo změna v něčem v jeho okolí. Šla bych za veterinářem, třeba už s močí a konzultovala další postup. Ono to fakt může být i nějaká kocouří puberta, což mě taky brzo čeká, máme doma Maxe, kterému jsoucca 4 měsíce. Ovšem ten jí jako deset a divoký je taky dostatečně, což je moc dobře. Držím pěsti, ať to dobře dopadně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2005 12:58:30
Odpovědět s citátem

Pro Terezu: nic jiného než granule se nezměnilo, půjdu je dnes koupit a uvidím
Pro Kitty: A jak poznal veterinář zánět žaludku? Dělal nějaká nepříjemná vyšetření? Abych věděla, co nás čeká. Dík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kity



Založen: 09.12.2004
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2005 13:08:59
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Pro Terezu: nic jiného než granule se nezměnilo, půjdu je dnes koupit a uvidím
Pro Kitty: A jak poznal veterinář zánět žaludku? Dělal nějaká nepříjemná vyšetření? Abych věděla, co nás čeká. Dík


Jančo, psala jsem o tom dosti obsáhle v diskusi Prvně s kocouřem - Nová kočička. Ale těch důvodů pro tuhle změnu chování může být 100 + 1. Kity
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2005 19:31:15
Odpovědět s citátem

Ať už nebaští třeba i z jakéhokoliv jiného důvodu, tak křupání v tlamičce rozhodně není normální a měla bys s kocourkem honem rychle šupajdit k veterináři. Můžou to být třeba "jen" zoubky, ale taky nějaký vážnější problém s čelistí a 14 dní bez pořádného nakrmení je na takového mrňouska dost dlouhá doba. Držím palce!
Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: apatie
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2005 19:56:45
Odpovědět s citátem

Taky bych radila radši honem k veterináři, když už to trvá 14 dní. Píšete, že ani jiné dobroty mu moc nejedou. Předpokládám, že pokud by odmítal granule, že mu nechutnají, byl by hladový a po pamlscích by jen skočil. A pak je tu ta změna chování... Taky mě napadly ty zuby, ale to by nejspíš jen nežral a ty ostatní projevy mi do toho moc nepasují.

Veterinář když nebude vědět, co, z prvního prohlédnutí, udělá krevní testy (ten můj vystříhne na přední nožičce místo, ze kterého odebere krev - je to jako očkování, to myslím není takové trápení kočičky).
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: apatie
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2005 7:30:25
Odpovědět s citátem

Podíveje se do tlamičky, jestli mu špatně nerostou zoubky. Maxíšovi "křupalo" při jídle v tlamičce, jakoby skřípání zubů, a zjistili jsme, že mu nové špičáky vyrostly těsně vedle starých. Někdy ale nové zoubky vyrostou víc nakřivo, takže by pak nejspíš byly i potíže s jídlem.
Jinak samozřejmě návštěvu veteriny neodkládat.
April
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: apatie-jak to dopadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 2. 2005 20:12:41
Odpovědět s citátem

Tak jsem dnes byla s Kulíškem na veterině.Paní doktorka na něm nic nenašla, teplotu neměl, zoubky má v pořádku, při prohmatávání bříška se netvářil, že by ho něco bolelo. Vzala mu krev- byl moc statečný a šikovný kocourek.Dostal B vitamín v injekci na povzbuzení chuti k jídlu.Odpoledne jsem volala o výsledky a má vysoký bilirubin a leukocyty.Takže to vypadá na zánět v oblasti žlučníku .Nasadili jsme antibiotika a doufám, že se dá brzy dohromady.Jen jsem se nezeptala, jak k tomu mohl půlroční kocourek přijít, dostává jen superprémiové granule,konzervičky výběrových značek a maso.Že by byla nějaká konzerva špatná?Nebo to třeba vůbec není z jídla.Už se těším,až to bude zase ten náš rošťáček .Určitě dám vědět,jak se to vyvíjí a děkuji všem za rady a podporu.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: apatie-jak to dopadlo
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 2. 2005 17:03:05
Odpovědět s citátem

Tak držím palce, ať je kočičák brzy fit. A ke které paní dr. chodíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika (Mondas)



Založen: 19.08.2010
Příspěvky: 15
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Re: apatie
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2010 21:01:35
Odpovědět s citátem

Chtěla bych se zeptat na váš názor. Je možné, aby po podání odblešovacího spot-onu byl kočičák apatický, bez nálady? Je to necelý týden, co jsme navštívili veta, kvůli drbání za ouškem. Zjistil nám mírný zánět zvukovodu a také našel "černá zrníčka" u uší - blechy nenašel (kočičák je pouze doma, tak je mi záhadou, kde by k těm bleškám přišel). Po příchodu domů jsem mu do uší nakapala proti zánětu a večer jsem mu za krk dala spot-on (vet řikal, že na kočičáka nesmíme celý den šahat Sad ) no a druhý den mi kočičák připadal takový nemastný neslaný, hra ho moc nezajímá. Když ho podrbu (hradím) vrní, jí normálně, vodu také pije, kakání v pořádku, ale nálada je ta tam. Benjimu je 6 měsíců - před 14 dny jsem zpozorovala, že se mu mění zoubky, ale to byl v pohodě - hravý, veselý.
Děkuji za názory.
PS: ten zánět máme už delší dobu - kapali jsme jiné kapičky, ale to byl Benji veselý.
_________________
Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nikdy nevyčeše všechny její chlupy z pohovky.
Leo Dworken
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2023 (44x)
2
RSS kanály (44x)
3
Pojištění koček (17x)
4
Naléhavě hledáme dobrovolníka pro pomoc ... (16x)
5
Jak se naučit vybírat mýtné (15x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
7
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (14x)
8
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (13x)
9
Vyhlášení NEJ fotky července 2023 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top