Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Z bytu do bytu


Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
zuzu



Založen: 12.05.2006
Příspěvky: 5

Předmět: Z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2007 15:09:59
Odpovědět s citátem

Máte skúsenosti s tým, ako znáša kocúr zmeny prostredia? Pred pol rokom som sa odsťahovala z rodičovského bytu k priateľovi. Kocúra (3-ročného) som nechala s rodičmi, ale veľmi mi chýba a chcela by som si ho brávať na víkendy. No mám strach z toho, ako to bude znášať. Ako mám postupovať, keď ho prvý krát vezmem z bytu, ktorý pozná, do nového prostredia? On totiž ešte nikdy v živote (okrem návštevy u veterinára) z bytu nevyšiel... Ďakujem Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bany



Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 34
Bydliště: zlínsko

Předmět: Zbytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2007 15:26:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den, já s manželem jsem loni několikrát hlídala našim známým kotě přes výkend a bylo to bez problémů řekli jsme si vždy o misky a pelíšek, hračky jsme měli svoje i záchůdek. Kočenka si u nás vpohodě hrála i jedla i docházení na wc bylo vpořátku. Ted už sice nehlídáme ,ale po zkušenostech jsme si pořídili vlastní Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MartyCZ



Založen: 29.10.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Stěhování domácnosti s kočkou
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 11. 2007 18:13:10
Odpovědět s citátem

Posílám odkaz na dokument s jednoduchým návodem ke stěhování domácnosti s kočkou (Moving House with Cats).
http://www.cats.org.uk/catcare/leaflets/707_5min_moving_house.pdf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 6:57:41
Odpovědět s citátem

Víte, já myslím, že je trochu sobecké stěhovat kocoura z domácího prostředí každý týden jen kvůli dvěma dnům.
Sice to není žádný starý bard, aby to nemohl zvládat, a jsou kočky, kterým rychlé a náhlé změny prostředí nevadí, ale přesto bych zvážila, jestli by nebylo lepší buď si ho nechat trvale, nebo ho nechat u rodičů a pořídit si vlastní kočku.
Samozřejmě to zkusit můžete a uvidíte, jaké povahy kocour je, jestli je to cestovatel a změny mu vadit nebudou, ale nějaký univerzální postup, vzhledem k tomu, že po víkendu zase půjde zpět do svého původního prostředí, asi nebude .... většinou se radí postupně ukazovat byt, ukázat toalety, misky s krmením, a dát sžívání s novým prostředím čas ... otázkou je, jestli další víkend nebudete začínat od začátku.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: Re: Z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 11. 2007 11:58:51
Odpovědět s citátem

Já bych v tom takové drama neviděla. Záleží na povaze kocoura. Zkusila bych to a uvidíte. Pokud by byl v novém prostředí ve velkém stresu, už bych to neopakovala, pokud by byl v pohodě, tak proč ne? Znám několik koček, co se svými majiteli cestují a zvládají to v naprostém klidu.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
claryka



Založen: 29.03.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2009 22:51:32
Odpovědět s citátem

Cestuji s kocourkem z bytu do bytu a až na cestu , kdy v přepravce mnouká je vše vpořádku. Rodiče ho vždy rádi vidí a on je též spokojený. Neberu ho na dva dny, ale pokud jedu na týden, přibalím ho s sebou. Je rád i u nás doma i na návštěvě u rodičů, kde byl zvyklý než jsme se přistěhovali jinam. Takže to jistě vyzkoušejte, jsou kočky, kterým by se to nelíbilo, ale můj čičik neprotestuje a je rád, že zase vidí staré známé Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 7:34:03
Odpovědět s citátem

Tak nás čeká také stěhování, kupuji byt a budeme se tak v průběhu tří týdnů stěhovat. Nevím vůbec jak to udělat s Dominikem. Je to strašpytel a bude to pro něj asi hodně stresové období. On hodně lpí na svých zvyklostech a vím, že je těžko mění.
Nový byt bude 2x tak velký jako tento co bydlíme teď, jinak uspořádaný, prostorný, s věcmi na které není zvyklý - např. vysoká vana, velká chodba, tři místnosti, tvar kuchyně. Navíc v průběhu stěhování bude muset jít na den k mým rodičům, kde už sice jednou byl když nám dělali okna, ale to byl celou dobu zalezlý a ani nepil a nešel na wc.
Mám ho v novém bytě dát do místnosti, kde bude mít šplhadlo a své hračky (ložnice)? Nebo radši do místnosti, kde budeme i my? Nebo ho zavřít do jedné místnosti a počkat až se rozkouká tam a pak ho postupně pouštět dál. Fakt nevím a chtěla bych mu to udělat co nejjednodušší, v rámci možností. Za rady a zkušenosti předem děkuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša*



Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 10:09:26
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak nás čeká také stěhování, kupuji byt a budeme se tak v průběhu tří týdnů stěhovat. Nevím vůbec jak to udělat s Dominikem. Je to strašpytel a bude to pro něj asi hodně stresové období. On hodně lpí na svých zvyklostech a vím, že je těžko mění.
Nový byt bude 2x tak velký jako tento co bydlíme teď, jinak uspořádaný, prostorný, s věcmi na které není zvyklý - např. vysoká vana, velká chodba, tři místnosti, tvar kuchyně. Navíc v průběhu stěhování bude muset jít na den k mým rodičům, kde už sice jednou byl když nám dělali okna, ale to byl celou dobu zalezlý a ani nepil a nešel na wc.
Mám ho v novém bytě dát do místnosti, kde bude mít šplhadlo a své hračky (ložnice)? Nebo radši do místnosti, kde budeme i my? Nebo ho zavřít do jedné místnosti a počkat až se rozkouká tam a pak ho postupně pouštět dál. Fakt nevím a chtěla bych mu to udělat co nejjednodušší, v rámci možností. Za rady a zkušenosti předem děkuju


Verunko,
v průběhu stěhování bych kocoura nechala raději mimo dění, u rodičů nebo u známých. Už pár dní před začátkem "stresového období" bych mu dávala kapky na uklidnění, my máme např. Serene UM Drops. Jsou sice dražší, ale zato na přírodní bázi. A dávala mu je po celou dobu stěhování a zvykání si na nový byt. Jinak v bytě se určitě brzy rozkouká, neboj. Naše Míša by určitě byla raději v pokoji, kde jsme my, alespon ze začátku a dala bych jí tam pár známých hraček. Určitě mu ukaž, kde má toaletu a misky bych alespon ze začátku dala co nejblíž. Pokud tedy víš, že mu určitě nebude vadit, když je za týden přestěhuješ.

Zkušenost mé kamarádky ze stěhování z bytu do bytu byla, že celou dobu byla zavřená s vystresovanou kočkou v koupelně a uklidnovala ji. Kamárádky manžel totiž ještě dodělával věci, tzn. bouchal, přesunoval, prostě spousta neznámých zvuků a navíc v neznámém prostědí. Nechci tě strašit, jen bych byla kočce na blízku a snažila se minimalizovat takový ten šrumec, takže kocourka dovézt až to bude v relativním klidu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 10:23:15
Odpovědět s citátem

oprava odkazu:
http://www.cats.org.uk/catcare/leaflets/EG09-Movinghome.pdf
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 10:57:38
Odpovědět s citátem

Děkuju Vám. Já to mám zatím tak nějak vymyšlené, že Mikiho nechám v bytě co jsme teď a mezitím budeme postupně stěhovat kusy nábytku, oblečení a tak. Pak až bude šrumec s většími věcmi jako je postel, lednička, skříně atd., kdy k nám půjde víc lidí, tak Mikiho odvezu k mamce. Zatím v novém bytě vše umístíme, uklidíme, připravíme mu asi všechno v ložnici, kde bude mít i šplhadlo, misky, hračky a wc. No a nechám mu přivřené dveře aby mohl ven. No a pak až si tak nějak zvykne, tak rozmístim misky na místa, kde už zůstanou - s tím, že mu ta místa samozřejmě ukážu. No bude to pro něj hrůza - u našich, pak nový byt. Ale zase se těším až si zvykne, jak se mu ten prostor bude líbit. Takhle jsme měli jen dvě malé místnosti, tady budou tři a velká chodba. To se mu to bude lítat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 13:41:08
Odpovědět s citátem

citace:
Máte skúsenosti s tým, ako znáša kocúr zmeny prostredia? Pred pol rokom som sa odsťahovala z rodičovského bytu k priateľovi. Kocúra (3-ročného) som nechala s rodičmi, ale veľmi mi chýba a chcela by som si ho brávať na víkendy. No mám strach z toho, ako to bude znášať. Ako mám postupovať, keď ho prvý krát vezmem z bytu, ktorý pozná, do nového prostredia? On totiž ešte nikdy v živote (okrem návštevy u veterinára) z bytu nevyšiel... Ďakujem

Záleží na povaze kocourka, ale pokud to není strašpytel, tak by to mělo být podle mě v pohodě. Moje skorotchýně vozí své kočičky každý víkend na chatu celý život a zvládají to zcela bez problému.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PAVITA



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 330
Bydliště: PRAHA 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2009 14:30:57
Odpovědět s citátem

Opravdu urcite zalezi na povaze kocicky.Ja napriklad vsude cetla, jak neni vhodne kocku premistovat ,a ze ma rada sve zazemi.A moje kocicka se mnou jezdi kazdy vikend na navstevu k rodicum+od jara obvikend na chalupu a je naprosto spokojena a klidna, v aute vzdycky usne.Moje sestra bydli pres chodbu v baraku a jen co otevru dvere uz si to masiruje k segre do bytu a tam prozkoumava a vsechno proleza a pak usne Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenikkop



Založen: 01.04.2009
Příspěvky: 3

Předmět: z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 7:52:26
Odpovědět s citátem

Ahoj potřebovala bych poradit. Mám kočičku 5 let starou. Asi od svých 2 let začala v noci chodit ven a rano se vracela domu. Teď jsem se s přítelem přestěhovala do bytu, kde nemá možnost chodit ven. Kočička vypadá v bytě docela spokojeně. Bydlíme tam zatím 4 den ale vidím na ní že jí chození ven chybí, furt kouká z okna a vecer chce jit ven. Tak jsem si myslela, že by od pondělí do pátka byla u mě v bytě a v pátek večer bych jí dovezla k rodičům, kde byla zvyklá. Mohla by se v noci vylítat venku a v neděli bych si jí zase odvezla do bytu. Myslíte, že by ji to vyhovovalo a nebyla by zmatená, kde je její domov? Nechci jí upírat chození ven, když je na to zvyklá a rodiče ji mají taky moc rádi, tak jsou rádi když ji tam přivezu. Prosím poraďte. Děkuji !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 8:00:04
Odpovědět s citátem

Dle čeho soudíte, že jí chození ven chybí a že večer chce jít ven? Projevuje se to třeba mňoukáním, utíkáním, nečistotností?

Pokud se Vám zdá spokojená v bytě, netrápila bych se tím, že nemá výběh a nekomplikovala život jí i sobě cestováním. Poskytněte jí dost podnětů k hraní v bytě, šplhadla, škrabadla, odpočívadla.
Nemyslím, že kočka, která měla výběh, si nezvykne na život v bytě.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenikkop



Založen: 01.04.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Re: z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 10:28:59
Odpovědět s citátem

No ona je zvyklá 3 roky každý den chodit v noci ven. Vždycky když chce jit ven tak na něco zaškrábe (vetšinou je to sedačka Sad a potom mnouká u dveří) No a ted v bytě mi večer mnouká u balkonu. Nechci ji upírat možnost chození ven, když vím, že se jí venku líbí, vylítá se a je spokojená. Vubec nevím co mám dělat. Přemýšlala jsem i že ji nechám u rodičů, ale i mamča říkala že když jsem na dovolené třeba týden, že mě potom hledá a chybím jí, tak nevím. Co myslíte? No a ona si už od kotátka nikdy moc něchtěl hrát, vzdy šla radši ven a tam se vylítala. V bytě má hračky, škrabadlo (strom ) ale hrát si nechce.....mám jí moc ráda a kdybych jí nechala u rodičů tak by mě moc chyběla Crying or Very sad

Naposledy upravil Lenikkop dne 1. 4. 2009 10:31:48, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 10:31:07
Odpovědět s citátem

Zasíťovat či zasklít balkon a umožnit kočině pobyt na balkoně. Tím bych asi začala. Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenikkop



Založen: 01.04.2009
Příspěvky: 3

Předmět: Re: z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 10:33:11
Odpovědět s citátem

a myslíte, že by pro ní bylo stresující, kdyby byla 4 dny u mě a 3 dny u rodičů? Ona je má taky moc ráda a má tam i psího kamaráda
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: z bytu do bytu
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2009 16:59:53
Odpovědět s citátem

Lenikkop napsal:
a myslíte, že by pro ní bylo stresující, kdyby byla 4 dny u mě a 3 dny u rodičů? Ona je má taky moc ráda a má tam i psího kamaráda


Tak to vyzkoušejte! Jen tak to můžete zjistit. V tom vám těžko někdo poradí, každá kočka je jiná.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 7:38:45
Odpovědět s citátem

Tak my jsme měli pěkně rušný víkend. O víkendu jsme rozebrali jednu skříň, kterou jsme prodávali, protože se do nového bytu nebude hodit. Ta skříň byla už předtím než přišel Miki. Skříň zmizela a on se od té doby chová jako blázen. Napřed nešel vůbec do ložnice, plazil se přikrčený po zemi v kuchyni a schovával se. Vedle prodané skříně stojí ještě jedna, která zůstala jelikož patří pronajímateli a protože tato skříň je kratší než ta prodaná, tak byla o kus šouplá od zdi a skrze škvíru je vidět na zrcadlo. Když se Miki konečně odvážil do ložnice, tak si stoupl proti té škvíře a viděl se v tom zrcadle - vrčel jako blázen, uplně zježený, přítel se šel podívat co blázní a Miki skočil půl metru do výšky a utekl pod gauč. Pak na sebe nenechal sáhnout, do ložnice vůbec nevkročil. Zrcadlo jsme přemístili a skříň přisunuli ke zdi. Do ložnice stejně nešel, pořád se lekal, plazil, nejedl, nechodil na záchod. No prostě uplně vystrašený. Až včera s námi zase spal v ložnici, ale pořád je ve střehu a okolo skříně se plíží a stačí aby někde něco zarachotilo a mizí pod gauč.
Nevím jestli se zděsil toho svého odrazu v zrcadle, nebo jestli se bál co je v té škvíře, ale choval se celý víkend jako cvok. S tím stěhováním to asi bude opravdu šílené a mám strach, co to s ním udělá, když takováhle pitomost ho dokáže tak vykolejit. Přemýšlím, či ho nemám i během stěhování nechat radši v tomhle bytě a pak ho převézt do nového a vynechat ten pobyt u rodičů. Když je doma schová se pod gauč a nějak to ustojí, ale nevím jak zvládne to, že bude celý den v cizím bytě a pak rovnou šup do zase uplně jiného bytu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 8:15:11
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak my jsme měli pěkně rušný víkend. O víkendu jsme rozebrali jednu skříň, kterou jsme prodávali, protože se do nového bytu nebude hodit. Ta skříň byla už předtím než přišel Miki. Skříň zmizela a on se od té doby chová jako blázen. Napřed nešel vůbec do ložnice, plazil se přikrčený po zemi v kuchyni a schovával se. Vedle prodané skříně stojí ještě jedna, která zůstala jelikož patří pronajímateli a protože tato skříň je kratší než ta prodaná, tak byla o kus šouplá od zdi a skrze škvíru je vidět na zrcadlo. Když se Miki konečně odvážil do ložnice, tak si stoupl proti té škvíře a viděl se v tom zrcadle - vrčel jako blázen, uplně zježený, přítel se šel podívat co blázní a Miki skočil půl metru do výšky a utekl pod gauč. Pak na sebe nenechal sáhnout, do ložnice vůbec nevkročil. Zrcadlo jsme přemístili a skříň přisunuli ke zdi. Do ložnice stejně nešel, pořád se lekal, plazil, nejedl, nechodil na záchod. No prostě uplně vystrašený. Až včera s námi zase spal v ložnici, ale pořád je ve střehu a okolo skříně se plíží a stačí aby někde něco zarachotilo a mizí pod gauč.
Nevím jestli se zděsil toho svého odrazu v zrcadle, nebo jestli se bál co je v té škvíře, ale choval se celý víkend jako cvok. S tím stěhováním to asi bude opravdu šílené a mám strach, co to s ním udělá, když takováhle pitomost ho dokáže tak vykolejit. Přemýšlím, či ho nemám i během stěhování nechat radši v tomhle bytě a pak ho převézt do nového a vynechat ten pobyt u rodičů. Když je doma schová se pod gauč a nějak to ustojí, ale nevím jak zvládne to, že bude celý den v cizím bytě a pak rovnou šup do zase uplně jiného bytu.


Verunko doporucuji na zacatek mozna i ty uklidnujici kapky, jak se o nich na MK pise. Ja se ted stehovala a kocour to nesl velmi tezce, zacina byt v pohode az ted zhruba po 14 dnech, takze asi bych i vynechala ten 1 docasny pobyt u rodicu, jestli tam nejezdi bezne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 4. 2009 8:34:47
Odpovědět s citátem

No on tam byl právě jen 2x a to v případě nutnosti, když nám dělali nová okna a když praskla voda ve stoupačkách a celý den tam bouchali zbiječkou. No a to jsem s nim u rodičů byla i já, takže měl s sebou někoho známého a stejě byl uplně v šoku. Půl dne byl nacpaný v obýváku za stěnou a pak když jsem ho přenesla do kuchyně abych mu ukázala záchůdek a vodu, tak skočil na židli a tam seděl nehnutě dvě hodiny, byl uplně zpocený a vykulený. No a hned jak jsem ho pak přivezla domů, tak byl uplně normální, prolítl byt a pak hned šupal k miskám a baštil. Jenže takhle ho právě nepřivezu domu, ale zase uplně jinam. No mám z toho hrůzu, bojím se, že nepomohou ani prášky ani kapky a on se z toho nevzpamatuje.
Mohu se zeptat jak to probíhalo s Vaším kocourkem? Píšete že 14 dní a ještě se z toho uplně nevzpamatoval. No přeji Vám aby to bylo co nejdříve v pořádku a kocourek si užíval nové bydlení. Já si moc přeju aby to Miki ve zdraví zvládl a moc se těším až si bude užívat prostor, který doposud moc neměl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: Veru
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 10:22:11
Odpovědět s citátem

No teda, Veru... vím, že je Miki strašpytel, ale zvládne to, uvidíš. Jen je třeba jej po přestěhování nechat v klidu, blízko toalety a misek. On si byt pomalu prošmejdí a když zjistí, že mu nic nehrozí, bude to zase ok. Myslím si, že je zbytečné v takovou chvíli kočku (asi jak kterou) brát do rukou a uklidňovat...na amíse to vůbec neplatí. Jednou se bojí a utrum. Nevnímá mě, nevidí... musím počkat až se bát přestane sám od sebe. V takovou chvíli ani neslyší na své jméno, nepřiběhne na zavolání...nereaguje ...a potí se na tlapičkách. Taky jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až se budeme stěhovat my Smile Držím palce, Veru.
P.s. co Fugo, nějaké nové zprávy?
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 15:57:54
Odpovědět s citátem

Nám se v novým bytě osvědčilo prostě umístit misky s granulema, vodu, záchůdky. A zbytek neřešili. Prostě jsme kočky nechali, ať se rozkoukaj dle své potřeby a očmuchaj si pachy. Dobrý myslím bylo, že matrace a gauč jsou "původní", takže tu měli něco svýho (než jsme postavili škrabadla), plus svoje pelíšky. Rubka byla vyjukaná, Aura odvážná, Maxíš nervozní. Ale ačkoliv jsme taky byli trochu nervozní, nechali jsme kočky být. Během dvou dnů tu byli jako doma.

Důležitý je se předem nestresovat a nepřenášet svojí nervozitu na kočky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 4. 2009 18:45:08
Odpovědět s citátem

Adél: o Fugovi nevím, s paní jsem si psala naposledy někdy v lednu, psala mi, že mění zaměstnání a tak má spoustu vyřizování a nemá čas. Ale že až bude mít vše vyřešené, tak dá vědět a pošle fotky. No a psala jsem jí několikrát, pak mi přišel email od nějaké jiné paní, že píšu na pracovní email, který už nemá a tak mi dala její nový email. Psala jsem 2x i na tento, ale vůbec se mi neozvala. Takže to dopadlo asi tak čeho jsem se bála, že už o něm nebudu mít žádné info. Doufám, že se paní brzy ozve, moc ráda bych věděla jak se má a jak vypadá.

April: dlouho jsem nekoukala do fora i do galerie a teď koukám, že máte doma přírůstek. Aura je krásná, gratuluju.
Jinak vy už jste se taky stěhovali? Pokud si pamatuju, bydleli jste taky v malém, teď máte větší?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 5:57:34
Odpovědět s citátem

Díky za Aurišu Smile

jj do většího. Misky, záchůdky, všechno jsme postavili tam, kam jsme to vymysleli a už nic pak nepřestěhovávali. Nechali jsme je se rozkoukávat jak potřebovaly. Kočky šly vlastně skoro nakonec, když byla většina nábytku na svým místě.

Ono když jsme je přesunovali na krátkou dobu, třeba na delší návštěvu k ségře, tak to snášeli o dost hůř. Stejně tak nemuseli cizí lidi v bytě, to se "rozprchli" a z povzdálí sledovali, co se děje. Ale tuhle stěhovací změnu vzali až neobvykle dobře.

Myslím, že dobrý je, když zůstane něco s původními pachy (u nás to byl gauč), přišlo mi, že když si očichali gauč, věděli, že tady to je doma Smile

On to Domča zvládne (ostatně - co mu taky zbývá jinýho, těžko kvůli němu budeš zůstávat v malým, takže zvládnout to tak jako tak bude muset). Myslím, že pro kočky jsou dost důležitý pachy, takže určitě rozmístit po bytě něco "známýho", pelíšky, židli s oblečením, gauč, křeslo ... prostě něco no. Fakt se zbytečně nestresuj.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 7:06:03
Odpovědět s citátem

Tak v novém bytě bude mít své šplhadlo, pelíšky, záchůdek. Bude tam i stejný nábytek v obýváku a ložnici. Tak známé pachy mít bude.
Jinak já jsem taky přemýšlela, že dám záchod a misky hned na místo kde už zůstanou, protože bych nerada, aby si zvykl chodit na záchod a jíst tam, kde to pak vlastně nebude a nebyly nějaké problémy. Navíc se bojím, že když mu to nechám na jednom místě, nebude mít potřebu vycházet a skončí to tak, že bude pořád jen v jedné místnosti. On je toho schopný, podle toho jak se chová ve stresových situacích. Ale zase si říkám - bude tam mít nás, já si i budu brát dovolenou abych tam byla s ním a nebyl v novém prostředí sám. Snad to půjde dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 4. 2009 16:48:22
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Tak v novém bytě bude mít své šplhadlo, pelíšky, záchůdek. Bude tam i stejný nábytek v obýváku a ložnici. Tak známé pachy mít bude.
Jinak já jsem taky přemýšlela, že dám záchod a misky hned na místo kde už zůstanou, protože bych nerada, aby si zvykl chodit na záchod a jíst tam, kde to pak vlastně nebude a nebyly nějaké problémy. Navíc se bojím, že když mu to nechám na jednom místě, nebude mít potřebu vycházet a skončí to tak, že bude pořád jen v jedné místnosti. On je toho schopný, podle toho jak se chová ve stresových situacích. Ale zase si říkám - bude tam mít nás, já si i budu brát dovolenou abych tam byla s ním a nebyl v novém prostředí sám. Snad to půjde dobře.


Verunko ja se stehovala posledni vikend pred zacatkem dubna. Kocour z toho byl mimo. Sly jen jeho veci, ne nabytek. Do konce mesice prijede i gauc a valenda (ja na ni nespala, ale kocour nekdy), tak bude i nejaky puvodni nabytek. Byl docela mimo, porad jecel, zrat zacal v pondeli, poradne nekdy kolem uterka. Nehral si, taky az zhruba od pondelka, uterka. Ted uz si hraje a i zere na 100% (postupne asi zas do konce 1. tydne). v nedeli vecer prijela spolubydlici. lidi se normalne neboji, ji se bal. urcite v tom hralo roli, ze je v novem, bylo toho na nej moc. prislo mi, ze mu vadilo i bilo - byl zvykly na zlute steny. mel svou deku kocici i lidskou, co jsem mela na gauci, pak vsechny moje i jeho veci, ale asi to nestacilo. cuchal a koukal i na ty steny. Chtela jsem ho od zacatku naucit, ze spi v obyvaku, i kvuli spolubydlici, ale v pul 5 rano jsem to vzdala, kdyz porad mnoukal. Ted uz si to okoukl, ale porad mne nenecha vyspat. porad by v noci a rano mnoukal. nevim, prijde mi to jako takove nudici mnoukani, ale to by se musel nudit i v puvodnim byte. spis si jeste nezvykl. + k tomu leze vsude mozne, tak je to asi nez si zvykne. doufam, nebo se uz nikdy nevyspim a spolubydlici mi utece Smile Na balkon se jeste neodvazil, ma zakaz, zatim nejsou site, ale nejde mi otevrit okno, tak vetram balkonem. tak sedi mezi dvermi, ze nesmi vkrocit, normalne mne tak ale neposloucha, takze v tom roli hraje spis to, ze se vazne jeste boji. asi je vetsi noumik, nez jsem si myslela. ale ten prvni tyden jsem uz myslela, ze musi jit zpet k byvalemu... urcite to chce co nejvic veci, ted myslim spis nabytek, aby to bylo vizuelne stejne nebo podobne jako v puvodnim bydlisti. Taky se hodne orientuje sluchem, desily ho zvuky (panelak). asi to proste chvilku trva, nekdy. Jinak ja h ochtela poustet postupne po byte, ale to se mi neosvedcilo, spis ho to desilo, ze se zas otvira novy prostor, atkze vsechno si prosmejdil behem prvniho dne, aby vdel, ze tam neco za dvermi je a pocital s tim.
jinak jsem zrovna myslela na fuga, ze se pozeptam, tak snad dostanes zpravy...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2009 7:03:37
Odpovědět s citátem

Kockodan: no mi právě budeme mít s sebou hodně věcí původních. Tak snad to bude plus. Jinak stěny jsou tam na chodbě a v obýváku sytě žluté, což jsme doma nikdy neměli. A tvůj kocourek si ten byt hned prošmejdil a pak až se začal bát? Já se právě bojím, že když mu neukážu všechny místnosti, tak prostě bude zalezlý jen v jedné a neodváží se ven a co pak když bude týden v jedné místnosti a pak mu budu mít přendat wc jinam. No asi to moc hrotím, uvidím až na to dojde a pak se budu ptát na rady. Třeba nás překvapí a bát se nebude (kéž by tak).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 4. 2009 14:47:03
Odpovědět s citátem

Verunka napsal:
Kockodan: no mi právě budeme mít s sebou hodně věcí původních. Tak snad to bude plus. Jinak stěny jsou tam na chodbě a v obýváku sytě žluté, což jsme doma nikdy neměli. A tvůj kocourek si ten byt hned prošmejdil a pak až se začal bát? Já se právě bojím, že když mu neukážu všechny místnosti, tak prostě bude zalezlý jen v jedné a neodváží se ven a co pak když bude týden v jedné místnosti a pak mu budu mít přendat wc jinam. No asi to moc hrotím, uvidím až na to dojde a pak se budu ptát na rady. Třeba nás překvapí a bát se nebude (kéž by tak).

No je prirozene dost zvedavy, ale zaroven je takovy tunta. Takze u nej se misil strach se zvedavosti. byl v obyvaku, ale hned chtel nakukovat i jinam (nebo treba hledat puvodni? nevim) Takze si to opatrne hned prosmejdil, ale byl u toh odost vyjeveny. Ja ho jinam neposilala, ale ani mu nebranila a kdyz chtel jit vedle, tak jsem sla s nim. Hlavni zazemi ma v obyvaku a bude mit i nadale, takze i misticky, zachod, tim to bylo asi jednodussi, ze tyhle se menit nebudou. Ale prislo mi, ze v prvni chvili ho nejvic desilo, ze jsou jinak takove ty velke orientacni body, ktere mu vymezuji prostor - pudorysy, sedacka, barva zdi. A pak ty jine zvuky.
No uvidis. ja bych dopredu resila ted zpetne jednu jedinou vec - do zalohy ty uklidnujici kapky. Tak na prvni dva dny (pak myslim, ze uz ne, kdyz uz je napul zvykly, jen na prvni des).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2009 11:06:46
Odpovědět s citátem

Tak už 14 dní bydlíme v novém. S Dominikem jsme to nakonec udělali tak, že jsme ho nechali do poslední chvíle doma a do nového ho vzali až když byli na místě jeho věci. První tři dny byl schoulený na nejvyšší polici na šplhadle a vylézal jen v noci. Jinak celý den nepil, nejedl, nechodil na wc. Napájela jsem ho stříkačkou, protože jsem měla strach, když nepil sám. Jinak čtvrtý den už v noci zkoumal, šramotil po bytě a normálně se mazlil a taky trochu snědl. Ale jen v noci, přes den byl pořád zalezlý pod postelí. Teď poslední 4 dny už je v pohodě, schovává se jen když něco zarachotí na chodbě, nebo když zazvoní zvonek nebo mobil. Jinak v pohodě. Jen mám problém s tím, že v noci hrozně zlobí. Nikdy to nedělal a teď je tedy opravdu "na zabití". Jakmile zhasneme a zalehneme, jde do kuchyně, leze po stole, po záclonách, mňaučí, trhá koberec a teď poslední co je, tak jsme koupili novou šatní skříň a on otvírá packou šuplíky a vyhrabuje z nich věci. Přes den to nedělá, ale ráno ve 4 pravidelně už 4 dny po sobě. Nic na něj neplatí, hodím po něm vždy polštářek, ale je mu to fuk. Jen odběhne a za chvíli to dělá znovu. Skříň je nová a už je na několika místech podrápaná, stejně tak stůl v kuchyni, závěsy, koberce. Nevím proč tohle začal dělat, když to nikdy nedělal. Teď máme objednanou novou sedačku, vybrala jsem koženou kvůli údržbě, ale teď mám šílený strach, že ji hned rozdrápe. Můžete někdo poradit jak na něho? Na okřiknutí reaguje tak, že přestane, ale za pár minut jde klidně znovu. Tak nevím jestli mám zkusit nějaké odpuzovače apod. Konečně máme hezký byt, vše nové a nerada bych si to nechala všechno zlikvidovat Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (61x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (28x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top