Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Chovatelské stanice


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 10:59:46
Odpovědět s citátem

Hezký den, mám na vás ještě prosím jeden dotaz Smile... můžete mi prosím někdo poslat odkaz na seznam CHS v ČR? Resp. už jsem našla pár CHS co jsem hledala u konkétních ZO(? nevím, co to je?), ale je někde tento seznam k dispozici ucelený? Existuje v ČR něco jako Sphynx klub, nebo pradce chovu ke Sphynx? Omlouvám se, možná jsou to hloupé dotazy, ale u psů to tak funguje... Děkuji předem za odpovědi
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 11:03:23
Odpovědět s citátem

Hm, teď mě napadlo, že se ten můj předchozí dotaz do této diskuse nehodí, prosím tedy případně o přesun do adekvátního tématu Smile... děkuji a omlouvám se Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 11:08:38
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Hm, teď mě napadlo, že se ten můj předchozí dotaz do této diskuse nehodí, prosím tedy případně o přesun do adekvátního tématu Smile... děkuji a omlouvám se Smile


To bylo bleskové, moooc děkuji Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 11:17:33
Odpovědět s citátem

Silvie,
vyloženě o žádném seznamu nevím, asi žádný neexistuje. Na plemenné knize (ochotu nezaručuji), by Vám měli říct, kdo v Čechách chová plemeno Sphynx.
Jsou tu ale i chovatelé, kteří pod ČSCH SCHK (Český svaz chovatelů Sdružení chovatelů koček) nejsou registrovaní, ale jsou např. u TICA nebo CFA, případně jiných organizací.
Kdybych měla chvíli, pokusím se nějaký seznam stvořit. Wink
Co se týká poradce chovu, specielně pro Sphynx není. Při SCHK existuje poradce pro krátkosrstá plemena kam se Sphynx řadí, konkrétní jméno Vám nepovím, opět dotaz na plemennou knihu nebo některého činovníka svazu. Zkuste třeba knihu návštěv svazu. http://www.schk.cz/
Při CFA např. jsou chovatelské kluby pro jednotlivá plemena.
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Karolina Leitnerova



Založen: 02.02.2006
Příspěvky: 361
Bydliště: La Maison De Lions

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 6. 2008 11:18:57
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
To bylo bleskové, moooc děkuji Laughing
A já musím jít bleskově vařit oběd, než mě rodina ukamenuje Laughing
_________________
Karolina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2008 8:39:55
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Hezký den, mám na vás ještě prosím jeden dotaz Smile... můžete mi prosím někdo poslat odkaz na seznam CHS v ČR? Resp. už jsem našla pár CHS co jsem hledala u konkétních ZO(? nevím, co to je?), ale je někde tento seznam k dispozici ucelený? Existuje v ČR něco jako Sphynx klub, nebo pradce chovu ke Sphynx? Omlouvám se, možná jsou to hloupé dotazy, ale u psů to tak funguje... Děkuji předem za odpovědi


Pokud tě to ještě zajímá, asi kompletní nebo určitě aspoň nejkompletnější přehled najdeš zde:

http://www.kockysphynx.wbs.cz/odkazy__kontakt.html
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2008 8:41:17
Odpovědět s citátem

Ještě dodávám, že je to záslužné dílo Oldy (fofo177) Wink
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2008 16:14:04
Odpovědět s citátem

Oldovo dílko jsem shlédla, super Smile, ale měla jsem na mysli spíše nějaké seznamy "oficiální", registrovaných CHS. Doklad o registraci CHS si třeba vyžádat můžu, ale kdokoli zručný si jej může doma vyrobit a vytisknout... Spíše jsem se ptala po nějakém uceleném seznamu registrovaných CHS. Třeba zájemce o koupi sphynxe se koukne na seznam a hned ví, na koho se s důvěrou obrátit. Alespoň takto by to fungovat podle mě mělo Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2008 16:34:50
Odpovědět s citátem

for Silvie OK

Ahoj Smile No já ti nevím, jestli to že je někdo někde registrován zaručuje že bych se na něj mohl s důvěrou obrátit. Přece sama nějaká registrace neřeší to, jestli je někdo dobrý či špatný chovatel a jestli se chová dobře či špatně k novým majitelům svých zvířátek. Já osobně bych spíše preferoval osobní zkušenosti majitelů a to jak ti jsou spokojeni se svým chovatelem. V tomhle to bude jistě stejné u všech plemen. Ale zcela jistě žádný "centrální" registr existovat nebude, alespoň jsem jej neobjevil.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2008 16:35:03
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Oldovo dílko jsem shlédla, super Smile, ale měla jsem na mysli spíše nějaké seznamy "oficiální", registrovaných CHS. Doklad o registraci CHS si třeba vyžádat můžu, ale kdokoli zručný si jej může doma vyrobit a vytisknout... Spíše jsem se ptala po nějakém uceleném seznamu registrovaných CHS. Třeba zájemce o koupi sphynxe se koukne na seznam a hned ví, na koho se s důvěrou obrátit. Alespoň takto by to fungovat podle mě mělo Smile.


Olda tam umístil odkazy a webové stránky komplet všech CHS, co se dají najít na internetu. Některé z nich jsou více známé, více se o nich hovoří, jiné jsou méně známé. Ale ten seznam je v současné době asi kompletní-nikde jinde jsem nenašla na jednom místě tolik souhrnných informací, jak shromáždil Olda. A určitý obrázek o CHS se nechá udělat i z její webové stránky, ochoty či neochoty komunikovat. Ucelenější obraz o shynxech a možnostech jejich pořízení nikde jinde nenajdeš-a že jsem tomu věnovala mnoho hodin času. Díky, Oldo! Razz
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2008 17:01:05
Odpovědět s citátem

Hm, asi máte pravdu... Víte, šlo mi jen o takovou tu jistotu, že si mám lehce kde ověřit, jestli mi nějaká CHS nepodstrčí falešnou registraci, že mi třeba chovatel slíbí poslat PP poštou a pak nic... Ono asi ne každý zájemce o sphynxe narazí hned na toto fórum (i já jsem se sem dostala poměrně náhodně, už ani nevím jak). Sama jsem na chovatelku štěstí měla, ale dokážu si představit, že to pravidlem určitě není... Možná by se mohl časem založit sphynxí klub (někde na fóru už o tom zmínka byla), nebo nějaká podobná organizace. I informace od majitelů sphynxíků se poměrně liší (viz. nedávná "přestřelka") a tak to musí být pro "nováčka" poměrně složité... vycházím i z toho, že pro mnoho majitelů může být sphynx prvním kocourem...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2008 17:52:33
Odpovědět s citátem

for Silvie OK

No prozatím ti asi budou muset stačit mé sphynxí "Zlaté stránky", kam se snažím dávat opravdu všechny odkazy co seženu, takže tam již jsou odkazy na CHS sphynxů, osobní stránky sphynxů, stránky sphynxů ve Zlaté knize koček, odkazy na kočičí fóra, sphynxí ankety atd..., svůj "průzkum" si již bude muset každý zájemce udělat sám, protože mým záměrem bylo jen tyto informace shromáždit, aby byly pěkně po kupě (a nikdo nemusel složitě hledat jako svého času já) a veřejně se vyhnout jakýmkoliv soudům či doporučováním toho či onoho, poněvadž tak jak se mohou lišit informace od majitelů (hlavně těch co někde něco o CHS slyšeli a přitom mají kotě z jiné), tak se mohou lišit i informace od chovatelů, prostě není na světě člověk ten, jenž by se zavděčil lidem všem. S tou falešnou registrací bych si asi starosti nedělal, klasická CHS která má i internetové stránky a veřejně kontakty by si to jistě nedovolila. Ale jistota v tomto světě je asi jen jedna... Very Happy

Co se týká sphynxího klubu, díval jsem se že příprava webu je již od března 2007, na druhou stranu si myslím, že prozatimní neexistence webíku by neměla být překážkou vybudování členské základny Smile

for Tatiana
Díky za pochvalu, no však to znáš, kdo si sphynxy zamiluje, je do nich blázen už navždy Very Happy
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Seznam sphynxích CHS ve světě
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2009 10:11:31
Odpovědět s citátem

Dovolte mi, abych na těchto stránkách poděkoval Silvii, která vytvořila nejobsáhlejší seznam sphynxích chovatelských stanic, jaký jsem kdy vůbec viděl. Kdo má zájem nakouknout, nalezne jej na mých stránkách v sekci "Sphynxí svět": http://www.kockysphynx.wbs.cz/sphynxi_svet.html

Odkazy na české i zahraniční "sphynxí weby" jsou aktualizovány, pokud někdo objeví nějaké které v seznamu nejsou, samozřejmě se může přidat a při shromažďování sphynxích stránek a vůbec sphynxích informací pomoci Smile

Takže ještě jednou, Silvi, díky Smile
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: sphynxí CHS
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 13:15:53
Odpovědět s citátem

Zdravim!

Mate prosim vas nekdo zkusenost s CHS MORETHANCATS - sphynx a BLUEBUTTERFLY - devon rex? www.catsbluebutterfly.com

Predem moc dekuji za jakoukoliv odpoved.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 15:40:48
Odpovědět s citátem

Jestli se nemýlím, jedná se o (bývalou?) CHS Schmuck.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: jup
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 16:07:48
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Jestli se nemýlím, jedná se o (bývalou?) CHS Schmuck.


Presne tak, Oldo. Znate je?
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: jup
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 16:20:38
Odpovědět s citátem

Nikde nemuzu najit reference na tuto CHS.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 16:22:40
Odpovědět s citátem

Osobně ne, takže bohužel nemohu sloužit. Cca před dvěma lety jsme trochu komunikovali, když jsem sháněl svého prvního sphynxe, možná malinko napoví Téma: Můj sphynx a naše domovská stanice Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: He?
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 16:35:24
Odpovědět s citátem

Shocked Oldo, je to ta stanice, ve ktere jste meli zamluvene kotatko a nakonec bylo prodane????????
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 16:45:37
Odpovědět s citátem

Wink
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 17:53:47
Odpovědět s citátem

Sfinxie a ty sháníš kotě? Já měla dobrou zkušenost s CHS Putimská brána.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 18:23:59
Odpovědět s citátem

for Sfinxie: V mých Sphynxích Zlatých stránkách máš pěkně pohromadě rozsáhlý seznam CHS sphynxů a to nejen těch českých.
_________________
Olda & Felis & Charlie & Naranja & Mr. Big
http://www.mooncat.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: jup
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 19:40:57
Odpovědět s citátem

Sfinxie napsal:
Nikde nemuzu najit reference na tuto CHS.


dobrý večer,
Evil or Very Mad Sad Sad Rolling Eyes
hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Re: jup
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 20:48:18
Odpovědět s citátem

Dobry vecer vsem!

Pro Fundog: Ano, chtela bych kotatko.

Ja jsem puvodne chtela kluka pro naseho Sfinxieho. At mame 2 kluky. Ale pak jsem nad tim tak premyslela a dosla jsem k zaveru, ze bych chtela kocicku, at mam doma kluka a holcicku, protoze jsou povahove jini a ja bych chtela mit obe nahate uzasne povahy. Nechtela jsem chovat. Netroufam si na to. Ale manzel rikal, ze by byla strasna skoda, kdybychom meli doma sphynxi slecnu a nechali bychom ji vykastrovat. Ze jestli holcicku, tak by byl rad, kdybychom alespon zkusili jeden vrh. Prijde mu to proste skoda kastrovat takovou nahatou nadheru. Myslim, ze uz je na tom stejne jako ja a taky by doma mel nejradsi celou kupu nahacku. A ani nevim, jestli bych vubec dokazala dat kotatka cizim lidem. No ale tak nad tim porad premyslim.

Kazdopadne jsem narazila dneska na netu na tu CHS Schmuck, nebo proste catsbluebutterfly a maji moc pekne chovne kocicky. Ale na tuto CHS jsem nenasla zadne reference. Vubec zadne. Nevim, jestli jsem slepa a na tom netu to proste neumim najit, ale zadavala jsem do vyhledavace veskere pojmy, ktere s touto CHS maji neco spolecneho a nenasla jsem ani "n". Tak se ptam.
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sfinxie



Založen: 03.07.2009
Příspěvky: 267
Bydliště: Österreich

Předmět: Pro Oldu:
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 20:51:19
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
for Sfinxie: V mých Sphynxích Zlatých stránkách máš pěkně pohromadě rozsáhlý seznam CHS sphynxů a to nejen těch českých.


Oldo, ja vim, uz jsem na to parkrat koukala. Mate tam i catsbluebutterfly = Schmuck. Ja uz jsem mluvila s 2 CHS v Rakousku a 2 CHS v Nemecku v Berline. Ale oni vsichni prodavaji jen kastrovana kotatka. Jedna pani rikala, ze uz si tolikrat narazili nos, ze lidi s mazlikama chovali, tak uz prodavaji jen kastrovana kotatka. Sad
_________________
Marketa Kraut
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 7. 2009 21:42:21
Odpovědět s citátem

Ahoj všem!

Upřímně řečeno, v té první "euforii" při pořízení našeho prvního sphynxe jsem také toužila mít sphynxů více, mít chovnou stanici a koťátka.

Až potom, co jsem se více - a to zdaleka ne úplně - informovala o genetice, nemocech a vůbec celkově problematice porodů a odchovů, zjistila jsem, že toto není nic pro mě. Já si budu mazlit ty své miláčky, zatím teda jednoho miláčka, ale odchovávat koťátka, to ne.

Nehledě na to, musí být velmi psychicky náročné, prožívat i strasti, které jsou s koťátky spojené. Případná umrtí koťátek, odchod koťátek do nových domovů, to není žádná legrace.

Každopádně fandím moc všem chovatelům, kteří se do chovu - nejen - sphynxů pouštějí. Myslím teď ty chovatele, kteří dodržují psaná i nepsaná pravidla, kteří "nemnoží", ale "chovají".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Balisek



Založen: 07.12.2007
Příspěvky: 74

Předmět: Re: jup
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2009 10:13:13
Odpovědět s citátem

Markéto, nebere to trochu hopem?! Před pár týdny jste si pořídila prvního sphynxe s plánem, že bude jen jako mazlík. O několik dnů později jste se už ptala na krycí smlouvy a teď chcete rovnou kupovat kočku do chovu? A zase z první stanice, kde je kotě právě k mání a chovatel prodává koťata bez omezení chovnosti?

Chápu, že nikdo učený z nebe nespadl a odněkud se začít musí. Jenže na to jdete z úplně špatného konce! Choďte nejdříve na výstavy, vyhledávejte odborné materiály na netu (jazykově na to vybavená jste), vzdělávejte se v genetice a dědičnosti, prostudujte si jednotlivé krevní linie... Seznamte se zkušenými chovateli a najděte si mezi nimi mentora, který by Vám byl ochoten pomoci v chovatelských začátcích, poradit s výběrem rodičovského páru atd.

Jak psala Silvie, snad každý majitel se v prvním návalu euforie alespoň na chvilku pohrává s myšlenkou na roztomilá koťátka. Jenže když se do problematiky ponoříte hlouběji, zjistíte, že chovatelství není jen o pěkné kočce a sladkých koťatech.

Sfinxie napsal:
Ale manzel rikal, ze by byla strasna skoda, kdybychom meli doma sphynxi slecnu a nechali bychom ji vykastrovat. Ze jestli holcicku, tak by byl rad, kdybychom alespon zkusili jeden vrh. Prijde mu to proste skoda kastrovat takovou nahatou nadheru.


Neřiďte se manželem, ale vlastním zdravým rozumem (sama jste psala, že se na chov necítíte). Není moudré pouštět se do chovu bez jasného záměru a odpovídajících znalostí. A nezlobte se, důvody jako „ Je prostě strašná škoda kastrovat takovou nahatou nádheru" a „Když už je to holčička, rad bych zkusil(a) alespoň jeden vrh“, zrovna jako chovatelský plán nezní.

Věřte, že sterilizací Vaší příští kočky sphynxí svět nijak neutrpí. Nechte si trochu odstup - až získáte patřičný rozhled a vědomosti, pak se můžete s chladnou hlavou rozhodnout, co dál. Buď zjistíte, že cílená plemenitba je natolik komplexní záležitost, že to není nic pro Vás; nebo Vás to zcela pohltí a Vy se stanete nadšeným chovatelem do konce svého života.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: jup
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2009 16:32:59
Odpovědět s citátem

...........pravdou je, že každý z nás jsme nějak začínali. Ať už koupí mazlíčka, nebo za účelem chodit občas i na výstavy. Ale každý koho kočky chytly nadlouho, měl určitého "mentora" který mu vše vysvětloval a učil ho chovu. Já tomu říkám chovatelský servis.

Hanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (60x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (26x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (25x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (24x)
6
Kočičí jména (23x)
7
Mňoukání a štěkání (22x)
8
Mrouskání kočky (říje) (21x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top