Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Drápky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Drápky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2007 10:37:10
Odpovědět s citátem

Hledala jsem na toto téma nějaké povídání a nic jsem nenašla-tak se ptám, jak snášejí vaši kočičáci čištění drápků? Od chovatelky by měl být na to Adam zvyklý, ukazovala mi, jak se to dělá, ale on to strááááááááášně nesnáší! To jsou jediné momenty, kdy na mě zle syčí a prská a řve a snaží se zdrhnout a vůbec mě nemá rád, i když se mu snažím vysvětlit, že to svinstvo mu nebudu dělat dlouho a čím víc bude spolupracovat, tím rychleji to budeme mít za sebou. Nespolupracuje. Naopak. Ještě že nepoužívá proti mě drápky, jak by to udělala každá jiná kočka. Po procedůře naštvaně odejde trucovat a dává mi pěkně najevo, jak jsem mu ublížila Rolling Eyes Přitom se snažím být maximálně opatrná a jemná Confused - on holt má na to jiný názor.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2007 17:19:59
Odpovědět s citátem

Tak musím říci že u našeho Feldy je to tak podle toho jak má náladu, někdy trpělivě drží, jindy má snahu bojovat, ale přišel jsem na to, že nejlepší je se věnovat drápkům když spí. On spí totiž tak tvrdě, že než se stihne probrat tak je hotovo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2007 17:25:43
Odpovědět s citátem

fofo177 napsal:
Tak musím říci že u našeho Feldy je to tak podle toho jak má náladu, někdy trpělivě drží, jindy má snahu bojovat, ale přišel jsem na to, že nejlepší je se věnovat drápkům když spí. On spí totiž tak tvrdě, že než se stihne probrat tak je hotovo Smile


Takto prosté řešení mě jaksi nenapadlo Laughing - vyzkouším - díky.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fofo177



Založen: 08.09.2007
Příspěvky: 972
Bydliště: České Budějovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2007 20:16:10
Odpovědět s citátem

No a poněvadž byl zrovna "tuhej", tak jsem provedl údržbu a drápky rovnou ostříhal, rostou mu strašně rychle, stříháme tak 1x za 10 dní, občas otevřel oko, jako že co obtěžuju a zase upadl do kómatu Smile Teda nechápu jak může spát tak tvrdě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Markét



Založen: 10.07.2007
Příspěvky: 136
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2007 21:58:46
Odpovědět s citátem

Tak čištění drápků je u nás taky problém u všeho ostatního Otík drží jako by o nic nešlo jenu kopání chce většinou zdrhnout a šíleně pri to pláče Very Happy
_________________
Mája a Otík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 13:30:30
Odpovědět s citátem

Ginger cistení drapku taky nema rada, prijde mi,jakoby ji to lochtalo a vzdycky packy schovava,ucukava a nerada,kdyz ji na drapky saham. Cisteni provadim taky zasadne kdyz lezi,relaxuje nebo spi,to se jeste da nejak nenapadne "soufknout" Smile Strihani je vetsi problem, to se mi vzdyck podari tak max. 1-3 drapky najednou,pak utece a pokracujeme az ji zas pristihnu nekde chrnet..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 11. 2007 20:50:29
Odpovědět s citátem

Markét napsal:
Tak čištění drápků je u nás taky problém u všeho ostatního Otík drží jako by o nic nešlo jenu kopání chce většinou zdrhnout a šíleně pri to pláče Very Happy


Čištění? Proč a jak čistíte? Nezdá se mně, že by měly kočky špinavé drápky, že bych je musela nějak čistit. Dokonce ani nestříháme, a nemám pocit, že by jim to vadilo.Občas drápky zkontroluju a zdá se vše v pořádku. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 11. 2007 7:19:19
Odpovědět s citátem

Normálním kočkám se drápky nešpiní a pokud chodí, ven není jim je třeba ani stříhat. U domácích chlupáčů občas musím přistřihnout, když začnou klopýtat o koberec.
U sphynxů je to jinak. Ti nemají chlupy a proto se jim na povrchu těla vytváří maz, ten se dělá i v uších a na drápkách. Proto se musí sphynxům čistit uši a drápky. Zastřihování je taky nutné. Většina veterinářů vám sice řekne, že čím více jim ty drápky budete stříhat, tím víc jim porostou. Je to sice pravda, ale u sphynxů je to prostě nutnost. Opět to pochopí jen ti, kteří mají naháčka doma. Jsou to prostě přísavky, které po vás neustále lezou a skáčou a pokud budou mít drápky dlouhé a špičaté budou vám způsobovat jen bolest. A všichni už víme, že stačí jeden "blbej" dráp a na zádech je šrám jako blázen Smile.
A teď mé zkušenosti s čištěním a stříháním.
V podstatě je to u nás stejné, jako u všech co tady psali. Prostě se jim to nelíbí, ale někteří drží a jiní ani náhodou. Nejlepší je přepadnout spícího kocouře, to většinou dopadnou aspoň 2 tlapky a příští spaní pokračujeme.
Pokud se ani to nedaří, tak je ještě jeden způsob. Vypadá to sice děsivě a jsou k tomu potřeba 2 osoby, ale je to účinné na 100% a rychlé.
Jednoduše požádejte někoho, aby kočičáka chytl za kůži za krkem a přizvedl, je možné druhou rukou ho lehce podpírat pod zadkem. Kočku to rozhodně nebolí a ani se v téhle poloze nehne a vyčištěno a ostříháno máte za chvilku a bez boje. Takhle jsem zvládla s dcerou vyčistit a ostříhat koťatům 108 drápků za necelých 10 minut Smile
Tak přeji, ať se vám to daří taky.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 21:55:55
Odpovědět s citátem

S drápkama máme potíž...

Přední packy - o.k.

Zadní packy - problém. Jen mu sáhnu na tlapky, začne šíleně vyvádět a hysterčit. Měla jsem obavu, zda nemá nějaké zranění, nebo nějaký problém, tak jsem na něj naběhla, když tvrdě spal. Packy jsem mu prohmatala, drápky ostříhala a ani neceknul.

Samozřejmě, jak se probudil a na packy jsem mu sáhla, opět předvedl divadlo. Takže přední packy můžu ostříhat takřka kdykoli, zadní jen když Damiánek hluboce spinká Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 6. 2010 21:59:19
Odpovědět s citátem

Drápky u 10ti koček mám ostříhané cca za 10-15 minut Wink . Občas chce bojovat ještě Bivoj, ale už jsem mu ručo fedro zlehka vysvětlila, že to se u nás prostě absolvovat musí a on nebude žádná výjimka. Tak to přežil už poněkolikáté také.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gucci



Založen: 19.08.2009
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 7. 2010 22:27:05
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
S drápkama máme potíž...

Přední packy - o.k.

Zadní packy - problém. Jen mu sáhnu na tlapky, začne šíleně vyvádět a hysterčit. Měla jsem obavu, zda nemá nějaké zranění, nebo nějaký problém, tak jsem na něj naběhla, když tvrdě spal. Packy jsem mu prohmatala, drápky ostříhala a ani neceknul.

Samozřejmě, jak se probudil a na packy jsem mu sáhla, opět předvedl divadlo. Takže přední packy můžu ostříhat takřka kdykoli, zadní jen když Damiánek hluboce spinká Wink



Zdravím,
u nás je to to samé. Přední v pohodě, ale zadní...to je hrozné. Musíme je dělat ve dvou. Přítel Guccíka drží a já čistím a stříhám. Na zadních mu vadí i to stříhání.
Ale přišli jsme na to, že Guccínek řve ještě před tím, než začneme něco dělat, tak mu přítel rukou překryl oči, aby na to neviděl a hned je klidnější. Kolikrát to mám za chvilku a ani hlásku nevydá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 8:21:16
Odpovědět s citátem

U nás není s drápky potíž nikdy.
Já kočky koupu každý týden a vždy před koupáním si kočku posadím na stůl, bez ptaní si vezmu každou packu, jemně jí zmáčknu aby vyjely drápky a cvakám je kleštičkami na lidské nehty. Přední i zadní - a to bez diskuzí. Nikdy jsem kočky nijak netloukla, ani násilím nedržela, ba naopak náš kocour si nechá drápky stříhat i v poloze, kdy si sednu a dám jej zády si na klín a drápky mu ocvakám. Je to myslím v tom, že pokud kočka za párkrát zjistí, že VY jste prostě se rozhodli jí ty drápky ted ostříhat a ona nemá jak se z toho vymrančet či vyškubat, za čas pochopí, že je jednodušší ty dvě minutky vydržet a mají klid. Kočky jsou jen vyčůrané a vědí jak na pánečky - hysterie, kousání, vrčení, škrábání - když mi tohle dříve kočka udělala, nikdy jsem jí nepustila a prostě si stála zy svým, že já jdu prostě stříhat a hotovo. Počkala jsem až se mi v rukách uklidní a pokračovali jsme - za čas všichni pochopí, že je lepší dvě minuty vydržet, než se s Vámi 10minut prát.
Kotata to učím od maličkých miminek, takže pokud je zrovna nechci odlovit ke stříhání drápků v časee kdy pořádájí závody či nějakou jinou zábavnou činnost, kdy na mě prostě nemají čas, není s nimi problém a drápky si nechají ocvakat.
Jinak netvrdila bych že by rostly více, jen jim pak rostou tupé. Taky drápky umývám a to stylem, že po ostříhání mokrým vatovým tamponem každý prst s drápkem vyčistím - opět bez zápasů se sedící kocčkou na stole, vyčistím uči a pak následuje koupel...
Za dvacet minut mám okoupáno a vyčištěno komplet mé kočičí osazenstvo Smile

Chce to jen si bez násailí trvat na svém Cool
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 8:53:46
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Reg-nediskutovat, stát na svém Smile - kočky nejsou hloupé-pochopí. Když jsem poprvé stříhala drápky nalezenci Gekovi, měl z toho psotník-no a dnes ho ostříhám za 2 minutky. Všech 10 mi trvá tak 15 minut, drží bez rozdílu všichni. Učím na to už mrňavá koťata, že se drápky stříhají.

Reg, zkus někdy čistit drápky a uši až po koupeli. Je to krásně odmáčené a jde to samo. Tak to dělám s Adamem. Ten tedy čištění drápků těžce nesnáší, vrčí u toho, ale to je taky všechno, co si dovolí. Dál nikdy nezašel, i když to vypadá hrozivě, že to nutně odnesu. Nic mi neudělá.

Jediná kočka, ze které mám trochu respekt a jsem opatrnější, je Šántí-tu jsem dostala už jako dospělou a s nepředvídatelným praštěným chováním. Čím delší dobu ji mám, tím víc se normalizuje a nechá si odemne víc a víc líbit. Drápky už stříháme bez problémů, uši tak čistíme taky, i ji otřu ubrouskem. Jen léky je trochu problém, té si netroufnu strčit je do tlamy prstem jako ostatním, tak používám aplikátor. Na ni nesmím nijak zhurta a násilím, ale v klidu, tiše na ni mluvit a ukecat ji. A funguje to. Z utíkavé blbky je docela normální přítulná vrňavice-mám z ní obrovskou radost, tím víc, že mi dala krásné nahaté kotě.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 7. 2010 13:10:36
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
Souhlasím s Reg-nediskutovat, stát na svém Smile - kočky nejsou hloupé-pochopí. Když jsem poprvé stříhala drápky nalezenci Gekovi, měl z toho psotník-no a dnes ho ostříhám za 2 minutky. Všech 10 mi trvá tak 15 minut, drží bez rozdílu všichni. Učím na to už mrňavá koťata, že se drápky stříhají.

Reg, zkus někdy čistit drápky a uši až po koupeli. Je to krásně odmáčené a jde to samo. Tak to dělám s Adamem. Ten tedy čištění drápků těžce nesnáší, vrčí u toho, ale to je taky všechno, co si dovolí. Dál nikdy nezašel, i když to vypadá hrozivě, že to nutně odnesu. Nic mi neudělá.

Jediná kočka, ze které mám trochu respekt a jsem opatrnější, je Šántí-tu jsem dostala už jako dospělou a s nepředvídatelným praštěným chováním. Čím delší dobu ji mám, tím víc se normalizuje a nechá si odemne víc a víc líbit. Drápky už stříháme bez problémů, uši tak čistíme taky, i ji otřu ubrouskem. Jen léky je trochu problém, té si netroufnu strčit je do tlamy prstem jako ostatním, tak používám aplikátor. Na ni nesmím nijak zhurta a násilím, ale v klidu, tiše na ni mluvit a ukecat ji. A funguje to. Z utíkavé blbky je docela normální přítulná vrňavice-mám z ní obrovskou radost, tím víc, že mi dala krásné nahaté kotě.


U nás takhlě i dělám podávání prášků - docela mi na vzteklouny pomohlo chytit kočku jednou rukou za vrchní část hlavy a palcem a ukazováčkem jí chytit čelist za zadní zuby a pokud možno mít mezi zuby a prsty kousek pysku - ono je to pak citlivější a nekousnou vás, neb prvně hryznou sebe. Ale taky problém nemám. Když se něco našim kočkám nelíbí, jen u toho temně mruší a diskutují, al nikdy si nedovolí nic víc, ani chystání k útoku. Ale jak říkám, chce to opravdu trvat na svém. Pokud kočka uvidí, že mě jednou sekne nebo kousne a já ucuknu a už se na ní bojím sáhnout, má vyhráno - pak stačí jen náznak a ví že má od Vás pokoj. Pokud po mě sekne a klidně jí nechám se do mě zakousnout a zjistí, že jí to k ničemu není, raději se pak vzdá... Jde o to vydržet a nebát se. U nás ve všem funguje, že kočky bydlí semnou, né já s nimi a od toho se všechno odvíjí...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top