Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nová kočička


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Monika26



Založen: 20.12.2007
Příspěvky: 6

Předmět: Nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2007 18:12:02
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, potřebovala bych radu.Rozhodli jsme se s přítelem, že si pořídíme britského modrého kocourka.Našla jsem chovatel p.Michálka z Prahy 9, u kterého jsme se byli v týdnu podívat, ale byla jsem šokovaná prostředím, kam nás vzal. V domku to značně páchlo až se nám dělalo zle, přišli jsme do kuchyně, kde zřejmě nebydlel, ale měl tam jen kočky v nějaké místnosti kde měl starý odložený nábytek a tam jich bylo snad 6 plus koťátka, ale ta jsme neviděli, vyšel a ukázal nám našeho budoucího mazlika, ten byl zpočátku takový neklidný, bál se, pak se začal volně v kuchyni procházet a zkoušel vylézt na židli. Měl 10 týdnů a ještě nebyl očkován, že prý ho dává až ve 12 týdnu, aby měl dost protilátek. Samozřejmě rozhodla moje rozněžnělost a na kocourka jsme dali 1000Kč zálohu a po Silvestru si pro něj máme přijet.Je to kocourek po papír.rodičích, ale pan nám ho prodá na mazlíčka bez papírů.Na Foru jsem tu četla příspěvky jak se některá koťátka v nových domovech bojí a utíkají za skříně a podobně a dostala jsem strach, že by takové mohlo být i naše vybrané kotě.Majitel tam s nimi nebydlí, bydlí o patro výš, takže se bojím, že se s nima moc nemazlí a ani jsem neviděla jestli koťata měl puštěná venku nebo byli v kleci.Sice tam byla máma, která vyšla, lehla si na záda a on jí tulil, ale co ty koťata? Můžete mi někdo prosím poradit, jestli tu rezervaci mám zrušit a raději si najít jiného majitele?Moc se na kocourka těšíme a říkali jsme si, že spíš uděláme dobrý skutek, kocourek bude u nás spokojený a podmínky bude mít nevýslovně lepší, ale je to naše první kočka....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: re:
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 12. 2007 22:35:16
Odpovědět s citátem

já mam uplně jiný zkušenosti...taky mam teď rezervovanou kočku,v sobotu si pro ní jedu. Chovatelka mě pozvala dál, nechala mě prohlídnout si všechno,v bytě měla krásně čisto,nic nepáchlo, a to tam má asi kolem 8 koček v bytě střední velikosti.Všechny její kočky a kocouři byli nádherní mazlíci, bylo vidět že se jim věnuje. O koťata má zájem,chce aby se jim dobře vedlo a chce se mnou zůstat v kontaktu i nadále. Je ochotná se všim poradit, a dokonce i kotě vzít zpátky pokud by s ním něco bylo nebo pokud by se "odběrateli" změnily okolnosti natolik že by nemohl mít kočku. Prostě nádhernej příklad chovatelky "jaksepatří". Pokud ten váš chovatel nechává žít kočky v hrozných podmínkách a nevěnuje se jim tak je pravděpodobbný že bude kotě plaché a že se mu bude hůř zvykat, ale myslím že po čase si zvykne a bude z něho mazlík. To je jen ale muj amatérskej odhad takže to může bejt i uplně jinak Smile jestli je ale v 10 týdnech ještě neočkoval a vypadá to u něj takhle tak to bude chovatel kterýmu jde jen o zisk a předpokládam že jak si od něj kotě vezmete tak s vámi přeruší jakýkoli kontakt a už se nebude dál zajímat o to jak se kotěti daří nebo nebude chtít pomoct pokud nebude v pořádku.
_________________
http://snejdy.ic.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 6:10:34
Odpovědět s citátem

Tohle je odstrašující příklad jak to nemá v chovu vypadat. Bohužel tím že vám bylo koťátka líto a rozhodla jste si ho vzít jste tohoto množitele jen podpořila v tom že bude kočky dál množit. Problematická péče o koťátka se zřejmě podepíše nejen na jejich povaze ale také na jejich zdravotním stavu. Navíc jestli dobře počítám tak "chovatel" stihne jen jedno očkování a navíc ho bude dávat těsně před odběrem. Jediné plus vidím ve věku koťat při odběru, ale když jde o kotě bez PP tak vlastně ani to není zaručené. Já bych na vašem místě rezervaci raději zrušila.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika26



Založen: 20.12.2007
Příspěvky: 6

Předmět: odpověď
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 8:46:40
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za odpovědi. Snejdy prosím Vás, máte nějaký tip na dobrého chovatele v Praze nebo okolí?
Děkuji, opravdu teď váháme.Bojím se...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
snejdy



Založen: 27.08.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

Předmět: Re: odpověď
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 12:21:27
Odpovědět s citátem

Monika26 napsal:
Děkuji moc za odpovědi. Snejdy prosím Vás, máte nějaký tip na dobrého chovatele v Praze nebo okolí?
Děkuji, opravdu teď váháme.Bojím se...


Já mám zkušenosti jen z chovatelskou stanicí kterou popisuju výše,je to CHS evropských koček ale teď mají všechna koťata rezervovaná a připravená k odběru. Odhaduju že další koťata budou mít (k odběru) asi zhruba za půl roku. stránky této stanice: http://gloriosa.pc.cz . Na webu kočky adélky je pak rozsáhlý seznam CHS, tady je odkaz http://www.volny.cz/adelka2/stanice/index.htm
_________________
http://snejdy.ic.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hofi



Založen: 14.12.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 14:22:10
Odpovědět s citátem

Ahoj i my máme podobné špatné zkušenosti, když jsme scháněli naší první kočiku. Byli jsme domluveni s chovatelkou ze Soběslavi. Prostředí přímo příšerné, strašnej smrad v jejím domku. Kočky zanedbané, špinavé. Koucourek, který byl na prodej měl naschlá hovínka u zadečku, zvracel, protože ho paní chovatelka v den prodeje odčervovala. Řekla nám, že až si kocourka vykoupeme a načešeme, že bude krásnej. Jednalo se o sibiřské kočky. Navíc u chovatelky nexistoval kočíčí záchod, ale lavor z mřížkou do dřezu. Chudinky kočky.
Pak jsem našla inzerát chovné stanice Gloriosa (o které píše Snejdy) a od nich máme bílého evropského kocoura. Našemu Indýskovi je 8 a s chovateli jsme stále v kontaktu. Vše co píše Snejdy o této chovatelské stanici můžu jen potrvrdit a všem kočičky od nich vřele doporučit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 14:41:45
Odpovědět s citátem

I já mohu CHS Gloriosa jen doporučit. Pokud chcete spíš britku tak vám taky mohu dát několik tipů (i já chovám britky už řadu let, ale zaměřuji se spíš na červenou, krémovou a želvovinovou barvu, červená koťátka se u nás narodí nejspíš někdy začátkem února), ale nevím o žádném chovateli z Prahy a okolí, který by měl momentálně koťata k odběru obzvlášť modrá. Pokud netrváte na modré barvě a nevadilo by vám pro kotě jet třeba do Brna tak nějaká dopručení mám, jinak asi budete muset počkat na jarní vrhy. Když se podíváte na mé stránky do odkazů najdete tam spoustu chovatelských stanic britských koček a všechny jsou kvalitní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 12. 2007 14:50:52
Odpovědět s citátem

Sibiřky ze Soběslavi... To šlo zřejmě o chov pí Sehnerové. Pokud je tomu tak, divím se, že vás pustila dovnitř. Většinou koťata předávala před domem. Známí od ní mají kocoura, je nádherný. Ale nesměli přes práh.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 12. 2007 12:35:17
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
Sibiřky ze Soběslavi... To šlo zřejmě o chov pí Sehnerové. Pokud je tomu tak, divím se, že vás pustila dovnitř. Většinou koťata předávala před domem. Známí od ní mají kocoura, je nádherný. Ale nesměli přes práh.


Taky jsem od ní měla skotskou klapouchou, zdegenerovanou, plachou, trvalo mi rok, než jsem z ní udělala jakžtakž normální mazlivou kočku, ale taková byla jen vůči mě, jinak se bála. Přebírala jsem ji taky v chodbě baráku, dál nás nepustila.

Pak jsem ji kdysi brala taky kotě britské modré bez PP, ale to jsem byla u chovatelky v bytě, viděla jsem mámu i tátu. Koťata sice měla klec, ale byla volně puštěná, evidentně vymazlená, všude čisto, žádný smrad, čistý záchůdek. Kotě dostalo s sebou "startovací balíček" s hračkou, granulkama, já dostala očkovací průkaz a papír, kde bylo datum narození, adresa chovatelky, pokyny, jak kotě dál očkovat, jak krmit, jak ošetřovat, a měla zájem o jeho další osud. Takže i když prodávala koťata bez PP, vše bylo v absolutním pořádku. Za kotě jsem dala 3000 Kč. A byl to náš ukrutný mazel a miláček a vyrostl z něj nádherný kocour.

Co se tématu týče, já osobně bych hodně rychle z této koupě vycouvala. Kotě určitě nebude odčervované, očkované nebude dostatečně, t.j další peníze bude stát jeho řádná vakcinace a odčervení. A i kdyby vám tohle bylo jedno, tak dávat dokupy psychiku narušeného kotěte není žádný med. Zažila jsem si to s výše popisovanou skotskou klapouchou od pí Sehnerové, a varuji před tím.

Chcete-li radu, je jednoznačná, vycouvat!!! I kdybyste měli o tu zálohu přijít. Na internetu určitě najdete chovatelskou stanici, kde si kotě vyberete. Zkuste třeba http://planetazvirat.ceskyinzert.cz/2007-12/17-kocky-0.html.

Přeju hodně štěstí a šťastnou ruku při výběru kotěte.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ivana Müllerová



Založen: 24.12.2007
Příspěvky: 6

Předmět: nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2007 1:16:26
Odpovědět s citátem

Ahoj Moniko26. Já zase můžu říct, že bych si to rezervované koťátko vzala a udělala bych všechno pro to, aby se mu živůtek od základu změnil. Našeho druhého kocoura jsme našli jako cca. dvouměsíční kotě, jak ráno ve 4 hod brečelo za plotem neobsazené zahrady. Taky vůbec netuším, čím vším si Lojza prošel. Měl červíky, roztoče v uších, blechy. Ale za to prostě může člověk a ne to zvíře. Co myslíš? Rolling Eyes
mufina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: Re: nová kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2007 9:20:19
Odpovědět s citátem

Ivana Müllerová napsal:
Já zase můžu říct, že bych si to rezervované koťátko vzala a udělala bych všechno pro to, aby se mu živůtek od základu změnil. Našeho druhého kocoura jsme našli jako cca. dvouměsíční kotě, jak ráno ve 4 hod brečelo za plotem neobsazené zahrady. Taky vůbec netuším, čím vším si Lojza prošel. Měl červíky, roztoče v uších, blechy. Ale za to prostě může člověk a ne to zvíře.

Zde leží právě to dilema. Jedna věc je postarat se o nalezené bezmocné zvíře, ať už z ulice nebo z útulku a dát mu šanci na lepší život. To je jednoznačně dobrý skutek. Druhá věc však je koupit si zubožené zvíře z "chovu" s vědomím, že takto úspěšný "podnikatel" bude za popisovaných podmínek vesele množit dál a vydělávat další peníze. A namísto jednoho zuboženého kotěte nebo vrhu jich bude zase víc.
Sama nevím, jak bych takové dilema řešila a zřejmě by převládl soucit nad rozumovými argumenty, ale přesto si myslím, že je dobré zvážit i všechny důsledky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2007 10:44:59
Odpovědět s citátem

Neříkám, že jde o příkladného chovatele, ale výrazy jako "zubožené kotě", chované v "hrozných podmínkách" mi připadají hodně nadsazené. Umísťuji nalezená koťata (většinou do bytu) a někdy opravdu kotě pochází z hrozných podmínek. Za několik dní (v krajním případě týdnů) jsou z nich mazlíci, na kterých by nikdo nepoznal, že se v bytě nenarodili. I když chovatel bydlí v jiných místnostech než kočky, nepotrpí si na hygienu a nečistí moc často kočičí záchody, nemusí být kotě nutně narušené nebo týrané. Zadavatelka kotě viděla a nepíše, že by vypadalo zuboženě, i před cizími lidmi se chovalo normálně. Monika pravděpodobně přijde o zálohu, chovatel kotě bez problémů prodá někomu jinému (prodat v Praze v zimních měsících modrá britská koťata bez PP určitě není problém), takže chovateli (nebo chcete-li množiteli) žádná škoda nevznikne a určitě ho to od ničeho neodradí. Takže jde jen o Moniku a její rozhodnutí, jestli kotě chce nebo ne. Píšu jen svůj názor, zadavatelka se musí samozřejmě rozhodnout sama.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2007 12:08:44
Odpovědět s citátem

Každá rada drahá... Moni, nikdo Vám neporadí lépe, než Vy sama. Zvažte všechna pro a proti, eventuelně si je napište na papír a pak se rozhodněte. Pokusím se Vám jen dodat některé podněty z jiného úhlu, než se díváte Vy :
vybrali jste si britské miminko - jsou nádherná, roztomilá ale často matou svým vzhledem plyšových medvídků na hraní - britky obecně nebývají moc mazlivé. Mám na mysli to, že se nachají rády pohladit, někdy přijdou na klín, ale většinou (existují čestné vyjímky) nemají moc rády nošení, muckání, tahání apod. Zajímavé je, že na povahu mívá vliv i barva - červené nebo želvovinové jsou živější, hravější, stříbrné jemnější, mazlivé, taky většině barevných britek se dá naměřit o pár bodíčků vyšší IQ než modrým (prosím nekamenujte mě, chovatelé a majitelé modrých britek - o tom můžeme polemizovat jindy) ...
- to, že kotě bude v novém domově několik dní zalezlé, se může stát i když si ho donesete z chovatelské stanice, pokud doma nemáte jiné kočky, rychle by si mělo zvyknout.
- tím, že si vezmete kotě bez PP jednak podpoříte daného množitele v představě, že je to skvělý byznis chovat kočky, ale hlavně sebe připravíte o několik poměrně důležitých možností - například o možnost nějak řešit situaci, kdyby Vám nedejbože kotě třeba za dva měsíce zemřelo nebo se u něj projevily vrozené vady. Pomiňme možnost, že z něj taky může vyrůst středně velká modrá kočka velmi neurčité rasy, stejně byste ho měli rádi a bylo by Vám to už jedno, ale existuje zcela reálné nebezpečí vrozeného onemocnění srdce nebo ledvin, které se dá zjistit testy v laboratořích a solidní chovatelé své kočky testované mají. Nechci podcenit dotyčného pána, ale pochybuji, že by o něčem takovém jako je PKD či HCM někdy slyšel, natož aby se staral o testy.
- tisícovka zálohy je zcela zanedbatelná proti sumám, které můžete nechat u veterináře, pokud by se skutečně některý z výše zmíněných problémů objevil.
- samozřejmě, že se taky může stát, že Vaše miminko bude zcela zdravé a díky prostředí odolné proti všemu a bude mít u Vás super život dvacet let.
- na kotěti není špatné nebo dobré to, jestli má nebo nemá "papíry" - důležité je prostředí kde vyrostlo, jaké genetické zatížení si nese do života a taky osoba chovatele - je to první osoba, na kterou se budete obracet s dotazy, při jakýchkoliv problémech (nějaké vždycky nastanou), může Vám dobrou radou ušetřit peníze třeba za zbytečné návštěvy veteriny, poradit s krmením, s problémovým chováním ...
- a úplně poslední rada - zcela osobní, ale mnohokrát jsem se už přesvědčila (leckdy bolestně) že platí - když máš pochybnosti - nedělej to. Není důležité umět přesně definovat CO se mi nezdá, je dobré věřit své intuici. Naopak, převlá-li touha zachránit toho malého drobka a jste si vědomi rizik - jděte do toho. Hodně zdaru.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2007 13:00:58
Odpovědět s citátem

Moniko, doporučuji přečíst si zde na diskusi: Chov koček - jde reklamovat kočku??? Pokud se tím dokážete prokousat, zjistíte, že ani koupě kotěte s PP a se smlouvou vám nezaručí zdraví kotěte a úspěch při reklamaci. Opakuji, že neodchovávám žádná koťata a připouštím, že rizika jsou u solidního chovatele nesrovnatelně menší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2007 15:14:36
Odpovědět s citátem

Nadja napsal:
zjistíte, že ani koupě kotěte s PP a se smlouvou vám nezaručí zdraví kotěte a úspěch při reklamaci

V životě nezaručí nikdo nikomu nic. Jde o to, jak se může člověk, který si vybírá svou první kočku, pokud možno vyvarovat rizik, s kterými třeba vůbec nepočítá a ani ho nenapadnou, jak uvádí výše Lenka V.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika26



Založen: 20.12.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 12. 2007 23:12:52
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, moc děkuji za odpovědi.
Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli, tomu tvorečkovi dát šanci.Nevím jak to funguje, chtěli jsme si koupit britku na mazlika, rodiče s papírama a chovatel mi slíbil, že nám ji nechá bez papíru na mazlika za menší sumu.S přítelem jsme se domluvili, že mu dáme šanci a vezmeme si ho.Jedeme si pro něj 4.ledna a už se moc těšíme.
Doufejme, že budeme mít štěstí.
Ještě jednou vám všem děkuji za rady a přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2008.¨
Monika
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2007 12:50:39
Odpovědět s citátem

Monika26 napsal:
Jedeme si pro něj 4.ledna a už se moc těšíme.
Doufejme, že budeme mít štěstí.
Ještě jednou vám všem děkuji za rady a přeji krásné Vánoce a šťastný Nový rok 2008.¨
Monika

Nezbývá než držet palce při Vašem rozhodnutí, já chovám britky a beze zbytku souhlasím s tím, co napsala výše Lenka Venclíková, včetně povah. Chtějte alespoň vidět papíry rodičů (i když ty mohou být kohokoliv.... Evil or Very Mad ) a podívejte se do nich, zda se ve 3 generacích předků vyskytují stejní jedinci, i to je zatížení, které si s sebou kotě nese do života a zvyšuje riziko genetických vad. Přeji Vám hodně štěstí.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Monika26



Založen: 20.12.2007
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2008 16:38:46
Odpovědět s citátem

Ahoj všem, tak máma Luise už 14 dní doma a musím říct, že jsem neskonale ráda, že jsme si ho po všech peripetiích vzali.Je úžasný, vůbec se nebál, takže moje obavy byly naštěstí zbytečné a pořád by se s námi mazlil. teď máme trošku kousací a škrábací období, bohužel škrábe nás, když si s ním hrajem. Sice se snažíme mít v ruce nějakou pomůcku, aby kousal a škrábal do ni, ale pak jdeme spát nebo ležíme a on na nás skočí a zachytí se drápky.
Chtěla jsem se zeptat, jestli se můžou už 3 měsíčnímu kocourkovi stříhat drápky a zdali moc vadí, když baští papání pro kočky a né speciálně pro koťátka.

Děkuji za každou odpověď a přeji krásný víkend.
Monča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2008 18:23:43
Odpovědět s citátem

Monika26 napsal:
Ahoj všem, tak máma Luise už 14 dní doma a musím říct, že jsem neskonale ráda, že jsme si ho po všech peripetiích vzali.Je úžasný, vůbec se nebál, takže moje obavy byly naštěstí zbytečné a pořád by se s námi mazlil. teď máme trošku kousací a škrábací období, bohužel škrábe nás, když si s ním hrajem. Sice se snažíme mít v ruce nějakou pomůcku, aby kousal a škrábal do ni, ale pak jdeme spát nebo ležíme a on na nás skočí a zachytí se drápky.
Chtěla jsem se zeptat, jestli se můžou už 3 měsíčnímu kocourkovi stříhat drápky a zdali moc vadí, když baští papání pro kočky a né speciálně pro koťátka.

Děkuji za každou odpověď a přeji krásný víkend.
Monča

Drápky stříhat můžete, ale ostříhané škrábou úplně stejně. Dospělácké krmení na přechodnou dobu nevadí, ale rozhodně by bylo lepší kotěcí a co nejkvalitnější.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
JanaV.



Založen: 17.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2008 9:40:00
Odpovědět s citátem

Taky jsme nechali drápky ve třech měsících ostříhat a musím říct, že se to zlepšilo o hodně. Zaprvé to škrábání nebylo do krve jako dřív a zadruhé se kocour odnaučil "zasekávat" drápky. Když chtěl vyskočit na křeslo, tak se musel najednou naučit se pořádně odrazit a ze začátku mu to moc nešlo. Ale druhý den už skákal bravurně i bez drápků. Od té doby umí vyskočit na klín aniž by nás poškrábal. Druhému o měsíc mladšímu kocourkovi jsme drápky neostříhali a ten umí vyskočit na křeslo nebo na klín pouze s drápky a dost to bolí. Nějak se teď ale nemůžem dostat na veterinu (děti na střídačku maroděj) a drápky holt nejsou zatím takový důvod, aby se tam nutně jet muselo. Ale plánuju, že necháme ostříhat, aby se taky naučil bez drápků.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 1. 2008 21:41:50
Odpovědět s citátem

Monika26 napsal:
.
Chtěla jsem se zeptat, jestli se můžou už 3 měsíčnímu kocourkovi stříhat drápky a zdali moc vadí, když baští papání pro kočky a né speciálně pro koťátka.
Monča


Mončo, gratulujeme k rozhodnutí a k miminku ! Drápky zvládnete ostříhat - pořiďte si speciální nůžtičky na drápky, takové uprostřed ostří vykousnuté, posaďte si mimi na klín zády k sobě, vezměte si pacičku do levé ruky a jemně zatlačte shora na tlapku - drápky se vystrčí a vy ustříhnete tu bílou špičku - to růžové je živé. Chce to jen se nebát, nic to není. Když se bude mimi zmítat, může ho jeden držet v náručí a druhý si podat tlapičku a stříhat ... Budete mít natrénováno na miminko Smile)
Krmení - pokud mimi papá aspoň třeba dětské granulky (výborné jsou třeba Hill´s nebo od Royal Caninu Baby cat) a syrové maso (ideálně mixované se zeleninou), dospělácká konzerva mu rozhodně neublíží. Ale třeba najdete nějaké juniorky které mu chutnají. Tak ať Vám koťátko dělá samou radost !
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 7:05:58
Odpovědět s citátem

Ke stříhání drápků je tu toto téma, najdete tam pár tipů a postupů, jak na to:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=278

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Chillhousová



Založen: 05.01.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: jižní čechy

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 1. 2008 21:33:48
Odpovědět s citátem

Nenechte se odradit prvními nezdary.
Chilli byl naučený na stříhání drápků od původních majitelů, dodnes to bere jako standardní úkon. Když ho posadím na klín, vezmu packu, ví co bude a ke vší spokojenosti spolupracuje.
S Milhousem to bylo horší. Napoprvé se mi ho vůbec nepodařilo dostat do správné polohy. Prostě se pořád překrucoval, tak jsem to vzdala. Napodruhé se mi povedlo ostříhat slovy JEDEN drápek Smile ... jo, byl to pokrok.
Napotřetí už to byla skoro celá jedna packa... a na počtvrté už mu došlo, co se bude dít - navíc pozorně pozoroval celou proceduru s Chillíkem, takže od té doby s menšími obtížemi zvládneme 8-10 drápků předních pacek. Zadní nejsou nutné (ani u jednoho z kocourů)
_________________
Chillhousovi
Jedna kočka nevyhnutelně vede k další. (E.Hemingway)
Stáváš se navždy odpovědným za to, co jsi k sobě připoutal. (Exupéry)

http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1026
http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1404
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top