Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Spravna vaha kocicek.


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: Spravna vaha kocicek.
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 12:56:49
Odpovědět s citátem

Jako pomerne novacek mezi majiteli kocek bych se vas chtela zeptat, jestli je normalni ze kocicka, ktere je zhruba 6-7 mesicu (nalezenec) vazi pouze 2,5 kila? Neni moc velky jedlik. Kocourkovi jsou 4 mesice a vazi 2 kila. Basti podstatne vice nez kocicka, ale da se rict, ze je skoro kost a kuze ne a ne pribrat. Cely den maji k dispozici granule (RC kitten) a vecer dostavaji varene maso nebo nejakou to konzervicku. Nedelam nekde chybu? Nepotrebuji toho vice?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Spravna vaha kocicek.
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 13:16:18
Odpovědět s citátem

Váha je velmi individuální a základem jsou i genetické předpoklady, takže kočička domácí ("obyčejná" micinka), může celoživotně vážit klidně 2,5 kg.

Více o váze např. zde:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1223&highlight=v%E1ha

Příp. pár obdobných témat, kde se váha probírala:
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2067&highlight=v%E1ha

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=266&highlight=v%E1ha

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=521&highlight=v%E1ha

Jinak váha není jasným ukazatelem zdraví a vývoje kočky, pokud jinak oba prospívají dobře, kvalitní srst, žádné trávicí obtíže, jsou aktivní, baští, žádné zdravotní problémy, myslím, že si nemusíte dělat těžkou hlavu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 13:52:47
Odpovědět s citátem

Dekuji za odpoved April, co mne trochu trapi je kocourek. I kdyz si myslim, ze toho sni dost, je porad hubeny a to tak, ze na zebrech ma jen
kuzi a viditelnou pater, vypada jako ze ho tyrame hlady. Muze to byt nejaky zdravotni problem? Mozna zacerveni? Dostal odcervovaci tabletu mezi svatky, ale pribytek na vaze zaden......Jinak je cily a hravy........
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 14:00:26
Odpovědět s citátem

Tak když je tak extrémně vyhublý, tak asi něco není v pořádku...
My jsme odčervovali několikrát, opravdu na můj vkus až přespříliš a tím spíš nás pak čekalo překvapení v podobě vyzvracené škrkavky. Doporučovala bych vám nechat udělat rozbor stolice, abyste mohla eventuální začervení vyloučit. Stačí jeden bobek do nádobky, kterou na veterině dostanete, druhý den jsme měli výsledky, cena taky přijatelná a budete mít jistotu.
Extrémní vyhublost by mohla být vodítkem i k jinému roblému, ale to už by vám měl poradit veterinář. Třeby by i potřeboval nějakou kaloricky bohatou stravu, nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 14:18:00
Odpovědět s citátem

Vendy napsal:
Dostal odcervovaci tabletu mezi svatky, ale pribytek na vaze zaden......Jinak je cily a hravy........

Takový problém se určitě nevyřeší za týden. I já doporučuji rozbor stolice a pokud bude v pořádku tak už neodčervovat. Pro rychlejší přibírání je dobré dávat výživnou vitamínovou pastu Calopet. Kotě v tomto věku má hodně pohybu a tak se může stát že to co sbaští zase rychle vyběhá, i u svých koťátek někdy pozoruji že se jejich přibírání někdy skoro zastaví. Krmte ho co nejčastěji a zaměřte se na kvalitu - superprémiové granule a maso. Pokud dobře baští a je hravý a v pohodě tak si s tím zatím nemusíte příliš lámat hlavu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 15:06:05
Odpovědět s citátem

Urcite o ten rozbor zazadam, jinak ciciny maji cely den k dispozici granule Royal Cannin a prevazne jednou denne varene maso. Muzete mi prosim vas poradit, kde se da tahle pasta koupit? Jde to ve zverimexu, nebo u veterinare?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 17:59:21
Odpovědět s citátem

Calopet se dá běžně koupit ve zverimexu/e-shopu.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 18:00:14
Odpovědět s citátem

http://zbozi.cz/searchScreen?q=calopet&maxStockAvailability=-1&atDepotOnlyFlag=0&stars=-1&r=hint&order=cheapest&minPrice=&maxPrice=

Ale seženete ji i u veterináře:-), abyste nemusela platit poštovné
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 18:03:24
Odpovědět s citátem

Vendy napsal:
Dekuji za odpoved April, co mne trochu trapi je kocourek. I kdyz si myslim, ze toho sni dost, je porad hubeny a to tak, ze na zebrech ma jen
kuzi a viditelnou pater, vypada jako ze ho tyrame hlady. Muze to byt nejaky zdravotni problem? Mozna zacerveni? Dostal odcervovaci tabletu mezi svatky, ale pribytek na vaze zaden......Jinak je cily a hravy........

Vendy, já mám s předposledním kocourem podobnou zkušenost, když mu bylo taky kolem 5 měsíců, najednou vypadal úplně stejně, byl "samá ruka, samá noha", žebírka viditelná a páteř jak hřebínek - bála jsem se, že mu to zůstane ... ale vydržte, já jsem už tak po dvou měsících zjistila, že už není tak vyhublý, a když to hodnotím zpětně, on vlastně jen překotně vyrostl, a dokonce dnes, když už má něco přes rok, tak je ze všech největší a váží přes 6 kg! Tak vydržte, zbytečně neodčervujte, možná vás též překvapí následnou velikostí!
J. se smečkou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 18:03:32
Odpovědět s citátem

Jinak náš Kuba byl jako kotě (teď má osm měsíců, takže je vlastně ještě pořád kotě Very Happy ) taky hodně hubený a pak jsem natrefila na granule Mastery a přijde mi, že po nich začal dost rychle nabírat, podobnou zkušenost mám i s Hillsem. Ale RC jsou určitě taky super, jen jsem chtěla přihodit vlastní zkušenost. Jinak my abychom naopak začali pomalu uvožovat o dietě. Celou dobu byl samá ruka, samá noha a neb. kde nic, tu nic a najednou je z něj pěkný macek- 4,5 kg v osmi měsícíh Laughing A nabřiše pneumatiku skoro jako pánička Surprised
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 18:05:03
Odpovědět s citátem

Tak vydržte, zbytečně neodčervujte, možná vás též překvapí následnou velikostí!

Naslepo už určitě neodčervovat, jen kdyby testy prokázaly výskyt parazitů! Každé odčervení je ěkný záhul pro organismus, hlavně na játra Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2008 9:05:05
Odpovědět s citátem

Dekuji vsem za vase rady, uz se citim klidnejsi. A jeste k tomu vcera vypadlo z meho pritele, ze tesne pred tim, nez jsme nechali mezi svatkama kocicky znova odcervit nasel v trusu jednu nebo dve skrkavky (teda ze si neni jisty, jestli to byly skrkavky, ale podle jeho popisu si tim jsem skoro jista). Myslite, ze v tomto pripade jednorazove odcerveni staci, nebo je treba ho zopakovat, aby byla jistota, ze jsou znicene i zarodky parazitu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2008 9:13:55
Odpovědět s citátem

Vendy napsal:
co mne trochu trapi je kocourek. I kdyz si myslim, ze toho sni dost, je porad hubeny a to tak, ze na zebrech ma jen
kuzi a viditelnou pater,


No máme podobného anorektika doma, navíc mívá občas blicí období. Maxíš má běžně 4,6kg a to mu letos budou 4 roky, jako kotisko byl krásně kulaťoučkej, macaťoučkej; je totiž nesmírně hyperaktivní, dost málo spí a neustále někde šmejdí, navíc vyrostl tak nějak do dýlky, takže žebra se mu daj počítat a páteř na pohmat cítíme, nejsem z toho nadšená, ale přibrat se nám moc nedaří, Calopetka nezafungovala, naopak po pastách spíš zvrací, a Rubka je prozměnu kulatější, tak u ní je zase ztloustnutí nežádoucí, takže nejde ani nasadit žádné výživné granule. Až teprve teď se nám zdá (teda tvrdí to i váha), že přibral trochu po granulích na citlivý žaludek od Hillsu, tak pevně doufám, že to bude mít vzrůstající tendenci.

U čtyřměsíčního kocourka bych asi z váhy zatím moc nevyšilovala, když baští a nejeví žádné známky onemocnění, a myslím, že i krmíte normálně; asi bych nechala vyšetřit tu stolici a pokud ta by byla bez parazitů, zkusila bych pro klid duše jinou značku kotěcích granulí.

April

P.S.: odčervení pro jistotu ještě zopakovat, odčervovací schéma by měl navrhnout sám veterinář. Btw. ujistěte se u veta, že to, čím jste odčervovali likviduje i tasemnice.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: Kocourek porad nepribira :(
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 14:22:25
Odpovědět s citátem

No, tak kocourek ma ted 9 mesicu a porad ne a ne priprat. Ani Calopetka nam nepomohla......Do ted nam zral dobre, ale ted zacina byt poradne vybiravy...Je to hrozne trestidlo, tak i to malo co sezere hned vylita. Nerekla bych, ze mu neco schazi, asi nam uz takovym "atletem" zustane
Sad Zato kocicka neni vybirava ani v nejmensim a casto vyzira misku i kocourovi, takze ta se nam naopak pekne zakulacuje....... A proc vam to tady vsechno pisu? No, aby jste mne ujistili, ze se to tak nekdy stava a ze kocourek nam zmohutni treba az po roce....... Very Happy Je to tak, nebo se mam vzdat zbytecnych nadeji? Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: Re: Kocourek porad nepribira :(
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 5. 2008 19:45:20
Odpovědět s citátem

Vendy napsal:
No, tak kocourek ma ted 9 mesicu a porad ne a ne pribrat.

... aby jste mne ujistili, ze se to tak nekdy stava a ze kocourek nam zmohutni treba az po roce....... Very Happy Je to tak, nebo se mam vzdat zbytecnych nadeji? Wink



Arrow Ne, určitě je předčasné se vzdávat Smile, ještě byste měla vědět, že kocourek může navíc přibrat jednak jako kastrát (po kastraci) a druhak pak určitě na podzim, kdy před zimou ti naši mňauláčkové začnou nabírat bez rozdílu, protože to mají v sobě tak nějak zakódované - přečkat zimu s tukovou rezervou. Já sama mám toto období moc ráda, líbí se mi, jak se ta má smečka celá rozbaští a zakulatí Razz. No, a na jaře zase všichni pohubnou, ale to je též normální ...

Dejte pak vědět Wink.
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Kocourek porad nepribira :(
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 7:38:43
Odpovědět s citátem

No řekla bych, že kocourek nebude patřit mezi obr kocoury, ale pokud je odčervený a nejeví žádné známky nemoci, tak si myslím, že je to normální. Lze to třeba přirovnat i k růstu a vývoji dětí. Někteří kluci jsou v pubertě baculatí a jednou z nich budou taťkové s pěkným pupíkem a jiní jsou samá noha samá ruka a vypadají, že doma nedostanou najíst a přitom toho snědí za 3 (viz můj 15.let syn) a přesto z nich jednou vyrostou normální chlapi. Zrovna tak je to s kočkami, tím spíš že je to nalezenec a neznáte jeho rodiče. Prostě nevěšte hlavu a pokud jinak vypadá zdravě, tak jen krmit a zahrnovat láskou, však on se zakulatí. Není pravda, že kočky jsou v roce dospělé, jsou jen schopné se rozmnožovat, ale všechny naše kočky i kocouři zesílili až kolem 3-4 roku věku a teď teprve vypadají jako dospělé baculaté kočky. Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Vendy



Založen: 11.11.2007
Příspěvky: 36

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 7:48:21
Odpovědět s citátem

Vase odpoved mne opravdu potesila, v takovou nejakou jsem doufala Very Happy
Ono to mozna bude i tim, ze na kocourka uz jde puberta a na jidlo mu ted moc casu nezbyva - kocici spolubydlici je momentalne pro neho mnohem zajimavejsi nez nejake jidlo.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 5. 2008 8:07:08
Odpovědět s citátem

V devíti měsících jsou to děsný puberťáci Very Happy a přesně jak píšete důležitější jsou ženský než jídlo Very Happy , vždycky když si nebudete vědět moc rady, tak popřemýšlejte jak je to u lidí, dětí nebo později starších lidí, je to všechno podobné. Jen myšlení mají jiné. Pohlaďte za mě svoje kočičáky.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocourek porad nepribira :(
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 4:47:04
Odpovědět s citátem

Vendy napsal:
A proc vam to tady vsechno pisu? No, aby jste mne ujistili, ze se to tak nekdy stava a ze kocourek nam zmohutni treba az po roce....... Very Happy Je to tak, nebo se mam vzdat zbytecnych nadeji? Wink

Kocouři mohou zmohutnět třeba i do tří let věku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: VELKÝ KOCOUR Z NĚHO JEŠTĚ BUDE!
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2008 9:28:33
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
z vlastní zkušenosti vím následující: náš kocour - dlouhý jak týden, žravý jak tygr- vypadal stále více méně hubený. A my si tak přáli"mícu kuličku".
Jedl, kdy měl chutˇ třeba 5x denně a stále rostl spíš do délky a do výšky. Teď má 3 roky a 3 měsíce. Je mohutný Twisted Evil ,váží přes 8 kg a vypadá krásně, i když to není koule, ale štíhlý krasavec.
Takže, nezoufat, dočkáte se! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavlinaa



Založen: 24.07.2008
Příspěvky: 17
Bydliště: Francie

Předmět: Váha britské kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 10. 2008 21:55:47
Odpovědět s citátem

Chci se zeptat, kolik by tak měla vážit Britská skoro rok a půl kočička? Ta naše váží tak kolem 6 kg. Chci se zeptat jestli je to normální váha? Na břiše má takový velký vak. Je pravda, že spíš moc nežere, dostává najíst dvakrát denně a nikdy nezbaští všechno. Většinou jí dávám granule, Royal Canin- Hairball, nebo Indoor, protože maso moc nechce ani syrové ani vařené a dá si občas kapsičku, filé taky moc nechce. Ale přesto mi přijde jak koule. Mám strach,aby jí ta tloušťka moc nezatěžovala srdce, aby neměla cukrovku, nebo tak něco. Je pravda,že pohybu moc nemá, většinu dne prospí a občas se proběhne ráno, nebo večer s druhou číčou, ale spíš je taková gaučová. Surprised Veterinářka mi řekla, že je tlustá a že musí zhubnout, ale zatím se mi to nějak nedaří, že by něco zhubla. Confused
_________________
Pavlína
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Váha britské kočičky
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 10. 2008 9:05:30
Odpovědět s citátem

Pavlinaa napsal:
Chci se zeptat, kolik by tak měla vážit Britská skoro rok a půl kočička? Ta naše váží tak kolem 6 kg. Chci se zeptat jestli je to normální váha? Na břiše má takový velký vak. Je pravda, že spíš moc nežere, dostává najíst dvakrát denně a nikdy nezbaští všechno. Většinou jí dávám granule, Royal Canin- Hairball, nebo Indoor, protože maso moc nechce ani syrové ani vařené a dá si občas kapsičku, filé taky moc nechce. Ale přesto mi přijde jak koule. Mám strach,aby jí ta tloušťka moc nezatěžovala srdce, aby neměla cukrovku, nebo tak něco. Je pravda,že pohybu moc nemá, většinu dne prospí a občas se proběhne ráno, nebo večer s druhou číčou, ale spíš je taková gaučová. Surprised Veterinářka mi řekla, že je tlustá a že musí zhubnout, ale zatím se mi to nějak nedaří, že by něco zhubla. Confused


Nedá se říct, jaká je správná váha britky v roce a půl. Záleží na tom, jak je kočka stavěná. Pokud je celkově velká, má silnou kostru, tak váha 6 kg je akorát. Britka má být kulatá všude, dokonce i visící špíčky jí sluší. Zhruba se dá říct, že pokud se na ni kouknete shora, tak by břicho nemělo výrazně vyčnívat. Žebra by měla jít nahmátnout a po zmáčknutí kůže byste neměla cítit špeky. Pokud ano, tak by byly na místě nějaké light granulky a trochu víc pohybu (když si s ní pohrajete několikrát denně s nějakým mávátkem, tak vydá víc energie). Znám britky, které v dospělosti mají něco málo přes 3 kila, i pořádné macandy kolem šesti kil (pověsti o dvanáctikilové britce považuji za kočičářskou latinu), sama mám momentálně doma půlroční čtyřilové koťátko, ale zase naopak dospělou tříkilovku, opravdu se to nedá zevšeobecňovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Davexxx



Založen: 22.10.2006
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2009 1:35:01
Odpovědět s citátem

Chtěl bych požádat o radu. Mám britského kocoura a kočku. Je jim oběma přes dva roky a řekl bych, že jsou malí. Kočička váží necelých 3kg a kocourek něco málo přes 4kg. Vzhledem k tomu, kolik běžně britky váží vím, že je něco špatně, respektive že jsem něco dělal a nejspíš asi dělám dál špatně... Poradíte mi, prosím? Dá se to v tomhle věku vůbec nějak dohnat? Podotýkám, že jsou oba kastrovaní a že pokud jim dám větší porci jídla, tak ji stejně nedojí... Krmím je granulemi a konzervami.
Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mistle



Založen: 03.03.2009
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2009 9:03:26
Odpovědět s citátem

Hodně záleží na tom, jaké granule a konzervy jim dáváte. My máme tedy teprve 3,5 měsíční koťátko a to ne moc dlouho. Ale když k nám přišel, byl opravdu kost a kůže. Byl krmen granulemi Chicopee. Které ani nemají rozdělené kotěcí a adult. U nás jsme přešli na Hills kitten a během té krátké doby, co je u nás se mu výrazně zlepšila srst a přibral asi půl kila. Granule Hills se mi zdají takové víc mastné a hutné, tak možná proto. Zkusili jsme koupit ještě Purinu pro koťata, ale ty jsou také spíše sušší a pro mě voní spíše jako kukuřičné lupínky než nějaké maso. I kočičák se na ně podle toho tvářil. Denně také dostává vařené kuřecí a občas jako mňamku žloutek, tvaroh, kousíček sýra nebo pastu od Gimpetu pro koťátka. Zkuste jim nějak obměnit jídelníček a uvidíte, že se obalí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2009 9:14:51
Odpovědět s citátem

Davexxx napsal:
Chtěl bych požádat o radu. Mám britského kocoura a kočku. Je jim oběma přes dva roky a řekl bych, že jsou malí. Kočička váží necelých 3kg a kocourek něco málo přes 4kg. Vzhledem k tomu, kolik běžně britky váží vím, že je něco špatně, respektive že jsem něco dělal a nejspíš asi dělám dál špatně... Poradíte mi, prosím? Dá se to v tomhle věku vůbec nějak dohnat? Podotýkám, že jsou oba kastrovaní a že pokud jim dám větší porci jídla, tak ji stejně nedojí... Krmím je granulemi a konzervami.
Díky.




Dohnat se dá v každém věku,ale opravdu napište čím krmíte,ono nejsou granule jako granule.Také svým dávám přemražené syrové hovězí,kysanou smetanu a různé mlsky.Barunka je pěkná,ale Matěj je mlsoun a mohl by být také víc silnější na briťáka Smile .


Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aprilka



Založen: 09.04.2006
Příspěvky: 46
Bydliště: plzensky kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2009 9:44:06
Odpovědět s citátem

Také záleží na rodičích a kolik mají kočičáci pohybu.
Moje kočka je například strašně mlsná a jí jen granulky a váží přitom 8kg. Oproti tomu kocourek papá i masíčko a kapsičky a má jen 5kg. Je ale menší celkově stavbou těla a to nedohoníme sebelepšími granulkami.
_________________
Aprilka, Chiqui a Diego
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Davexxx



Založen: 22.10.2006
Příspěvky: 10

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 19:01:59
Odpovědět s citátem

mistle napsal:
Hodně záleží na tom, jaké granule a konzervy jim dáváte...


Jako malá koťata dostávala Hills. Co se týče konzerv a kapsiček, tak to nejčastěji bylo od Whiskas. Občas, ale bohužel ne moc často kuřecí nebo rybu...

Jaké je podle vašeho názoru kvalitnější granulové krmivo - Purina Proplan, Purina Cat Chow a nebo Eukanuba?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2009 20:32:10
Odpovědět s citátem

Davexxx napsal:
mistle napsal:
Hodně záleží na tom, jaké granule a konzervy jim dáváte...


Jako malá koťata dostávala Hills. Co se týče konzerv a kapsiček, tak to nejčastěji bylo od Whiskas. Občas, ale bohužel ne moc často kuřecí nebo rybu...

Jaké je podle vašeho názoru kvalitnější granulové krmivo - Purina Proplan, Purina Cat Chow a nebo Eukanuba?


Dle mého názoru pořadí: 1) Eukanuba, 2) Proplan, 3) Cat chow
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (32x)
3
Voliéra pro kočky z kočičího pohledu (24x)
4
Kočičí jména (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (22x)
6
PKD - polycystická choroba ledvin (22x)
7
Jak se naučit vybírat mýtné (20x)
8
Třicátá pátá Poznávačka vyhlášena (20x)
9
Somálská kočka (20x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top