Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour to děla schválně,co s ním?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lola lamová



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 1
Bydliště: prostějov

Předmět: Kocour to děla schválně,co s ním?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 9:35:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den.Prosím o radu , co s kocourem, který trucuje.Můj tříletý chlupáč vždy nad ránem škrabe v chodbě na všechny dveře, i když má ke mně otevřeno. Napomenula jsem ho přísným hlasem, že nesmí budit ostatní.Chvíli byl klid a pak jsem zjistila(čichem), že se vykálel uprostřed předsíně.Určitě to udělal schválně, protože záchod měl čistý. Jak to dál řešit? Má pro mě někdo radu? Děkuji.Lola
_________________
Lola
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kocour to děla schválně,co s ním?
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 9:43:24
Odpovědět s citátem

No příčina může být v podstatě jakákoliv ... i když podle základního popisku by se dalo soudit, že se mu nelíbily ty zavřené dveře.

Stalo se to jen jednou, či víckrát? Kolik má kocourek záchůdků? Ostatní dveře, na které škrábal, vedou kam?

Řešením by mohlo být např. přistavení druhého záchůdku do předsíně.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2008 12:05:34
Odpovědět s citátem

Mně připadá, že kocour se dožaduje pozornosti, chce si hrát, je mu smutno. O kočičím kamarádovi neuvažujete? Pokud ne, asi bude nutné víc se mu věnovat přes den, hodně si s ním hrát a unavit ho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2008 16:29:24
Odpovědět s citátem

No ja Vam bohuzel neporadim, mame dva kocourky a ti delaji spoustu veci schvalne hlavne mezi 4-8 rano, protste chteji at vyskocime z postele a venujem se jen jim Smile ale resi to zatim jen tim ze delaji zakazane veci Smile a kousou mi moje milovane knizky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2008 15:09:12
Odpovědět s citátem

Rolling Eyes Very Happy Každá kočka má svou povahu.Na některou stačí zakřiknout, jinou stačíodnést jinam.Mám zkušenost, že na mou kočku nic takového neplatí.Když zlobí, jdu k ní, přísným hlasem ji napomenu a přitom ji mírně plácnu po kožichu(po zadku).NEJEN ŽE POSLECHNE, PAMATUJE SI TO, ZLOBENÍ NEOPAKUJE, ALE MŮJ "MAKARENKOVSKÝ "PŘÍSTUP MI OKAMŽITĚ ODPOUŠTÍ A JAKO OBVYKLE SI ZA MNOU PŘÍJDE DO POSTELE, VRNĚT NA MŮJ KLÍN A VÍTÁ MĚ PŘI PŘÍCHODU DOMŮ. Holt, sto lidí,pardon, sto koček, sto povah!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 5:52:00
Odpovědět s citátem

Chtěla bych jen říct, že kočky neumí být zlomyslné a nedělají nikdy nic naschvál. Pokud ale kocourek něco takového udělal, je to spíš naléhavá žádost o změnu něčeho, co se mu nelíbí. Máme doma několik koček a každá si to svoje vynucuje jinak. Jen nám vždycky chvíli trvá, než přijdeme na to, co nám tím chce sdělit a jak to vyřešit. Zkusit víc mazlit a přidat záchůdek a pozorovat, kdy to dělá a popřemýšlet o tom co tím naznačuje a jestli se to nedá nějak změnit v jeho prospěch. Prostě vyhovět jeho naléhavé žádosti Very Happy
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 8:58:00
Odpovědět s citátem

nesouhlasims tim ze to nedelaji naschval ... priklad je jedno zda jdu spat v 10 nebo ve 4 rano, nase kocky vzdycky cekaji az si lehnu a pak zacnou radit ... oblibena kratochvile honit micek s rolnickou mi za hlavou a skakat ze zidle na pritele, nastestit to trva jen 30 minut. Nemuzu se proste zbavit dojmu ze to delaji schvalne, nerikejte mi ze jeden den si chteji hrat v 10, druhy ve dve, treti ve 4 rano, a zrovna nahodou jdu spat v te chvili

samozrejme se s nima cely vecer hrajeme a mazlime, kdyz nejsme doma tak chapu, ze pak chteji pozornost ale kdyz doma jsem .... asi to bude nejaky jejich ritual
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 9:09:43
Odpovědět s citátem

Uvažujete z pohledu člověka, ne z pohledu kočky, šelmy.
Kočka nebere moc naše časové zvyklosti, člověk jí k tomu musí navyknout. Kočka je noční tvor, takže to, že zhasnete, může brát jako signál k lovu. Nicméně naši taky řádí, někdy v deset někdy v jednu, podle toho, jak jdeme spát, ale také to trvá chvíli a pak je klid.

Naschvály jsou především lidskou vlastností.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 11:06:43
Odpovědět s citátem

Chapu jak to myslite, jen se nejde zbavit dojmu treba kdyz v 6 rano necekane porad pada muj ibisek "sam od sebe ze skrine", ze to neni jen nahoda, ale zpusob jak me dokonale probuzenou dostat z postele a jeste si dat honicku po byte Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 12:13:00
Odpovědět s citátem

Frantisko, máte pravdu v tom, že to tak opravdu většinou vypadá. Já mám doma 6 koček 3 různých plemen a protože 3 z nich jsou sphynxové (největší raubíři), tak jsem občas přesvědčená, že nám ty naschvály opravdu dělají a ještě se nám škodolibě za rohem smějí. Very Happy
Naštěstí zvířátka nemají lidské vlastnosti, takže se vždycky uklidňuju tím, že jsou to neviňátka, která to nedělají schválně, ale někdy mám chuť je všechny vyhodit na mráz, aby se sklidnili Twisted Evil hlavně tak přibližně ve 4 hod ráno, když si chtějí hrát nebo umírají hladem.
Přesto si život bez nich neumím představit!!!!!
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2008 12:23:56
Odpovědět s citátem

Jsem na tom uplne stejne, neumim si predstavit, ze by byli jini ... byla by dost nuda doma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
uju



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Hronov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2008 17:23:06
Odpovědět s citátem

já si teda myslím, že kočka naschvál cokoliv udělat umí. Kamarádka měla peršanku, kterou vyhodila z postele, do 15min se ji tam kočina vyčůrala-přitom čistotná byla (až jsem se divila)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 2. 2008 10:16:45
Odpovědět s citátem

Osobně si myslím, že ty polemiky proč to kočky dělají stejně nemůže nikdo dokázat. Přece člověk nemůže jen tak určit, že kočka neumí dělat naschvály. To si lidé jen tak říkají. Nikdo do zvířat nemůže vidět, může se pouze domnívat. To je můj názor.

Když si vzpomenu na Fuga, tak to jinak než naschvály naznačit nejde. Ráno ten šílený biec dělal z jednoho prostého důvodu - aby nás dostal ven z ložnice - tudíž to dělal cíleně - schválně.
Pak také situace kdy za něco dostal vyhubováno - šel a vyvedl hned něco jiného a většinou to, o čem věděl, že mne štve nejvíc - vyráchal se ve vodě a šel hrabat do záchodku (nic neudělal, jen šílený bordel) nebo šel lézt na záclonu. Podle mně to prostě dělal naschvál. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
Tím tady nechci někomu nutit svůj názor, jen píšu svůj pohled na věc. Ale za tím, že člověk nikdy nemůže o tom co si zvíře myslí nic 100% vědět, ale může se jen domnívat, si stojím.

Jinak s tím nočním honěním se přikláním k názoru April: honí se, protože nastal klid a je tma, takže jdo "lovit". Nemyslím si, že tohle by bylo projevem nějakých schválností. U nás to tak bylo také. Prostě se jim líbilo když se zhaslo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top