Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nejí, zahrabává misku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: Nejí, zahrabává misku
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 9:02:37
Odpovědět s citátem

Ahoj, prošla jsem si zdejší dotazy, ale moc mi to nepomohlo. Můj 8měs kocouř má teď asi období volání slečen, bohužel řve od 21-03hod, takže nespím už přes měsíc. Nicméně te´d byl trošku nachlazený a méně jedl. Bohužel i po uzdravení se mu chuť k jídlu nevrací. Jedl hlavně taštičky a občas si v noci chroupnul granule. Teď nehce nic. Když mu dám jídlo tak si stoupne nad misku a hrabe kolem ní jak na záchodě když zahrabává bobky. Přitom jídlo je vždy 100% čerstvé. Koupila jsem hills granule které mu chutnaly a nechce je vůbec. Jediné co jí je troška kuřecího vařeného masa (sní asi polévkovou lžíci) a tuňáka z konzervy (dostával do něj léky). Ale ryba z konzervy zřejmě není moc vhodná, co? Nevím co s ním, řve, stojí u lednice ale cokoliv mu dám tak nechce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nejí, zahrabává misku
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 9:13:08
Odpovědět s citátem

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1932&highlight=zahrab%E1v%E1
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=692&highlight=zahrab%E1v%E1

Takže to hrabání není nic neobvyklého, není spokojen s tím, co má v misce. Až se mi chce napsat - holt nemá v misce kočičí slečnu, tak ho jídlo nezajímá Twisted Evil

A ačkoliv jsem doma toužícího kocourka neměla a nezažili jsme to klasické přivolávání slečen, marnou touhu a nechuť k jídlu, přisuzovala bych tohle chování i jeho sexuálním touhám. Možná bych na Vašem místě už zvážila možnost kastrace.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nejí, zahrabává misku
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 9:16:02
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Ahoj, prošla jsem si zdejší dotazy, ale moc mi to nepomohlo. Můj 8měs kocouř má teď asi období volání slečen, bohužel řve od 21-03hod, takže nespím už přes měsíc. Nicméně te´d byl trošku nachlazený a méně jedl. Bohužel i po uzdravení se mu chuť k jídlu nevrací. Jedl hlavně taštičky a občas si v noci chroupnul granule. Teď nehce nic. Když mu dám jídlo tak si stoupne nad misku a hrabe kolem ní jak na záchodě když zahrabává bobky. Přitom jídlo je vždy 100% čerstvé. Koupila jsem hills granule které mu chutnaly a nechce je vůbec. Jediné co jí je troška kuřecího vařeného masa (sní asi polévkovou lžíci) a tuňáka z konzervy (dostával do něj léky). Ale ryba z konzervy zřejmě není moc vhodná, co? Nevím co s ním, řve, stojí u lednice ale cokoliv mu dám tak nechce.

Je celkem obvyklé že kocour toužící po kočkách moc nebaští. Nebála bych se toho, nad plnou miskou určitě hldy neúmře. Takže mu nechte k dispozici kvalitní granule, 1-2x denně mu zkuste předložit nějakou dobrůtku, můžete přidat vitamínovou pastu Calopet, na povzbuzení chuti k jídlu je také dobrý vitamín B, takže můžete dát třeba Pangamin a doufejte že se trochu zklidní. Pokud nejde o kocoura na chov, začněte pomalu uvažovat o kastraci, i když u osmiměsíčního kocoura bych asi ještě chvíli počkala pokud neznačkuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Nejí, zahrabává misku
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 9:58:01
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Ale ryba z konzervy zřejmě není moc vhodná, co? Nevím co s ním, řve, stojí u lednice ale cokoliv mu dám tak nechce.


Ahoj, existui kocici rybi konzervy - ja kupuji Paskalovi tunakove shiny cat. Shiny Cat jsou ponekud drazsi, ale je to opravdu masova konzerva(85g vychazi na 20,- Kc, kupuji v Allpet nebo pokud jsou v akci tak retezec Pet Center, jinde jsou drazsi). Ty basti rad, maji i variantu tunak s travou. Ma je snad radeji nez kureci. Pritel si spletl konzervy a dal mu lidskeho tunaka a hrozne se divil, ze si ani nedobl. Jinak morske ryby by se mely davat tak jednou tydne - "příliš mnoho ryby může způsobit nedostatek vitamínu B":
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2278&highlight=ryba
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 10:09:01
Odpovědět s citátem

Díky za rady. Takže zkusím mu koupit ten pangamin, je fakt že psovi jsme ho dávali taky. Mrknu se po těch konzervách. Granule bude mít i nadále Hills + mám ještě objednanou acanu pro koťata
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 10:10:58
Odpovědět s citátem

Co se týká kastrace, byla bych ráda kdyby šel až později, ale pokud bude takhle vyvádět a hubnout tak asi nebude na výběr.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 10:20:16
Odpovědět s citátem

Jinak je kocourek čilý a čiperný? Nebo spíš malátný a ospalý...?
Myslím, že v osmi měsících se již kocourek kastrovat může.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: rybí konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 10:47:06
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Mrknu se po těch konzervách.


Rybí konzervy a za mnohem příznivější cenu než Shiny Cat nabízí i firma Schmusy (Schumusy Fisch), Animonda (Animonda Carny Fisch Menü, Animonda Carny Ocean) a Cosma (čisté masíčko v želé).
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 11:56:41
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Co se týká kastrace, byla bych ráda kdyby šel až později, ale pokud bude takhle vyvádět a hubnout tak asi nebude na výběr.


Paskal sel take driv nez v roce, zhruba v 8 mesicich. Dopadlo to v poradku, ani zadne psychicke zmeny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: rybí konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 11:59:27
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
BlackOrchid napsal:
Mrknu se po těch konzervách.


Rybí konzervy a za mnohem příznivější cenu než Shiny Cat nabízí i firma Schmusy (Schumusy Fisch), Animonda (Animonda Carny Fisch Menü, Animonda Carny Ocean) a Cosma (čisté masíčko v želé).


Dik, po Schmusy jsem se jiz koukala, Animonda mu uz nechutna, jako kotatko ji papal, ale ted uz ji nehce, uz jen ty kousky masa jako Schiny Smile, Cosma neznam, ale asi bude nejvic podobne Shiny, tak to zkusim najit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: rybí konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 12:04:52
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
Dik, po Schmusy jsem se jiz koukala, Animonda mu uz nechutna


Animonda teď přišla novýma kapsičkama Select Cat, maj obdobnou strukturu jako Shiny, jsou i obdobně drahý. Maj je allpeti na webu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: Re: rybí konzervy
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 13:40:37
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
Animonda mu uz nechutna, jako kotatko ji papal, ale ted uz ji nehce, uz jen ty kousky masa jako Schiny Smile


Pravě ta Animonda s rybama (nevím teď přesně jestli Carny Fisch Menü nebo ta Ocean) jsou rybí kousky (ne rozemleté maso jako klasická Carny), je to dost podobné těm 180g konzervám Schmusy, co když se otevřou, tak náádherně voní jako lidské rybičky, až by to člověk těm kočičákům sežral.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: Nejí, zahrabává misku
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 16:29:40
Odpovědět s citátem

.
BlackOrchid napsal:
Ahoj, prošla jsem si zdejší dotazy, ale moc mi to nepomohlo. Můj 8měs kocouř má teď asi období volání slečen, bohužel řve od 21-03hod, takže nespím už přes měsíc. Nicméně te´d byl trošku nachlazený a méně jedl. Bohužel i po uzdravení se mu chuť k jídlu nevrací. Jedl hlavně taštičky a občas si v noci chroupnul granule. Teď nehce nic. Když mu dám jídlo tak si stoupne nad misku a hrabe kolem ní jak na záchodě když zahrabává bobky. Přitom jídlo je vždy 100% čerstvé. Koupila jsem hills granule které mu chutnaly a nechce je vůbec. Jediné co jí je troška kuřecího vařeného masa (sní asi polévkovou lžíci) a tuňáka z konzervy (dostával do něj léky). Ale ryba z konzervy zřejmě není moc vhodná, co? Nevím co s ním, řve, stojí u lednice ale cokoliv mu dám tak nechce.
tak tohle zahrabávání mi dělá kocourek také,myslím si,že si to papání chce schovat na potom.Mému je 9.5 měsíce,začal se také hlasitěji projevovat,i když jenom chvíli večer,v noci je ticho,také mu začala dost čpět moč,i když neznačkuje,a to hlavní zhubnul něco přes kilo.Přesto,že je mi to moc líto,tak to hubnutí uspíšilo moje rozhodnutí kastrace.Jsme objednaní,na zítra dopoledne v 11,tak nám držte prosím palce.Bětka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 17:24:32
Odpovědět s citátem

U nás zahrabává Amálka - když dostane něco co jí chutná (konzervu nebo maso) a nesní to najednou, tak to co zbyde zahrabává - podle mě si to chce schovat na potom Laughing , až bude mít zase hlad Laughing
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 17:53:41
Odpovědět s citátem

Jo? Tak to náš KUba to tedy dělá přesně naopak. Když má v misce něco, co mu zrovna dvakrát nejede, tedy ne zrovna Shiny Cat:-), tak kolem toho hrabe do plovoucí podlahy jak šílenej. Kéž by takhle hrabal i na záchodě. Ono totiž sebekvalitnější stelivo jaksi nedokáže dělat zázraky, když tam ten boban leží ani zrnkem písku neposkvrněn Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 17:59:49
Odpovědět s citátem

Tak to Amča je hraboš i na záchodě - ze všech koček zahrabává nejlíp a nejdýl Laughing . Nejdřív si musí vyrobit vhodnou díru a pak zase musí vyrobit krásný kopec Wink
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 18:08:51
Odpovědět s citátem

Kubík když už zahrabává, tak jinde, než by měl. Takže vykoná potřebu v rohu záchodku a hrabe uprostřed, a ještě úplně naopačnou stranu Smile
A pak to ještě posichruje hrabáním dlažby, je to trdlík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 19:53:42
Odpovědět s citátem

Kocourek je jinak čilý. Ale dost mě zaráží ta jeho agresivita - včera pokousal přítele, mě dneska zdrápal a kousnul chvilku po příchodu domů. Pořád je vzteklej, leží a buší ocasem do země když ho třeba pohladím. Vůbec už k lidem nechodí, jen když mi jde řvát do ksichtu. Nepřijde se pomazlit, ani už mi nespí na polštáři. Prostě ignorace Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 20:02:13
Odpovědět s citátem

Tak tomu se nedivte; jediné, co ho momentálně ovládá je sexuální touha, kterou nemá jak vybouřit. On si neřekne, jako člověk, že teď to nejde. Je to zvíře, které se řídí pudy a jeho pud teď velí najít si kočičí slečnu. Musí být asi pěkně frustrovanej a tohle "agresivní chování" bude nejspíš důsledek.
Otázkou je, jestli se vyplatí trápit vás i jeho, nebo to trápení ukončit a nechat ho už vykastrovat.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 20:15:03
Odpovědět s citátem

April napsal:
Tak tomu se nedivte; jediné, co ho momentálně ovládá je sexuální touha, kterou nemá jak vybouřit. On si neřekne, jako člověk, že teď to nejde. Je to zvíře, které se řídí pudy a jeho pud teď velí najít si kočičí slečnu. Musí být asi pěkně frustrovanej a tohle "agresivní chování" bude nejspíš důsledek.
Otázkou je, jestli se vyplatí trápit vás i jeho, nebo to trápení ukončit a nechat ho už vykastrovat.

April



Náš veterinář by se měl 20.1. vrátit z dovolené, tak ho asi hned přepadneme. Je fakt že jsem už několik týdnů pořádně nespala a docela už začínám být unavená. Navíc mě mrzí že ke mně nejde, spával mi na polštáři, mazlil se, byl úžasný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 1. 2008 22:52:07
Odpovědět s citátem

S kastrací kocourka opravdu neváhejte, 8 měsíců není tak brzy, krom toho bylo dávno vyvráceno, že by dřívější kastrace způsobovala pozdější nutné problémy s močovými kameny - my jsme kastrovali naše kocoury vždy před rokem věku a nikdy vážnější problém s tímto nebyl. Zato vím o mnoha kocourech nekastrovaných, kteří měli těžké formy ucpávání močových cest. Takže neváhejte, kastrujte, kocourek se tak do měsíce nejpozději zklidní, začne normálně jíst a taky ho přejde agresívní a nemazlící chování k Vám, opravdu čekáním byste trápili jeho i sebe.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 7:54:01
Odpovědět s citátem

Kastrace kocourka se nebojte, určitě to bude dobré. Každá kočka dospívá jindy a některá je v 8 měsících ještě "dítě," jiná už dospělá...
Výše uvedené negativní projevy jsou u nekastrovaných kocourů normální. Pokud na ně jdou touhy a nemají kočku, vyřvávají, nežerou, jsou agresivní atd...a značkují.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 9:37:17
Odpovědět s citátem

Taky jsme si tohle zažili.. Bentley vyřvával, byl protivný a hlavně čůral všude po bytě Evil or Very Mad (Jen že jsme pak zpětně zjistili, že na to mělo asi kromě dospívaní vliv i stelivo, které se mu znelíbilo Confused ) Taky jsem dlouho přemýšlela, jestli jít na kastraci (bylo mu devět měsíců) a nakonec jsem ráda, že jsem se rozhodla nechat ho vykastrovat... je pořád takovej koťátkovskej, žádnej protivnej kocour Wink A to je mu už rok a půl, to ten čas letí... Rolling Eyes
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2008 10:34:48
Odpovědět s citátem

Já bych nikdy nevěřila, nakolik může chování kočky ovlivnit kastrace, kdybych to nezažila na vlastní kůži. Zcela nenápadně se z celkem aktivního kotěte stala agresivní, k náhlým útokům připravená kočka. Vždycky byla hodně náladová a tak jsem si myslela, že prostě taková je, nerada se nechá hladit, nesnáší nošení, seká prackou po všem, co se jí přiblíží na dosah, často vrčela, jen co se člověk přiblížil na půl metru. Říkala jsem si, že 64m2 je asi málo, že trpí a nudí se.
Když jsem se konečně ke kastraci rozhodla, měla dva roky. Vetka mě upozornila, že mám počítat s třemi měsíci, než se hladina hormonů uklidní a pak se agrese může zmírnit. Proto jsem byla fakt vyjevená, když hned ráno po kastraci přišla číča ke mně, plácla sebou na zem a chtěla se mazlit! Myslela jsem, že ji přeskočilo z narkózy. Pro mě to byl opravdu neuvěřitelný pocit, moci se do sytosti pomuchlovat s hebounkým kožíškem, ponosit svého miláčka! To asi těžko pochopí ten, pro kterého je mazlení samozřejmostí. Mám prostě jinou kočku, vyměněnou.
Zatímco dřív jsem téměř o kočce něvěděla (věčně někde zalezlá), tyto vánoce jsme pekly spolu (kradla jako straka), bez kočky neposnídám (hraje hlady umírající chudinku, polyká na prázdno aby vyloudila kousek másla), je jako můj stín, všude je se mnou. Když jdu ráno do práce, tak kňourá, tahá mě za rukáv zpátky - je to jako když jsem kluky nechávala ve školce - stejně blbý pocit.
Tak jsem se rozepsala trochu víc - jen jsem chtěla říct, že kočičí touhy mohou být opravdu viníkem agrese.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top