Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Taky s Vámi kocouř hovoří ? :?:


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  

Povídá si s Vámi Váš kocouř?
Hovoří - konverzuje s námi:
65%
 65%  [ 27 ]
Jen, když něco chce:
29%
 29%  [ 12 ]
Hovoří, ale jen, když se nikdo nedívá:
2%
 2%  [ 1 ]
Jen "obyčejně" mňouká:
2%
 2%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 41

Autor Zpráva
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Taky s Vámi kocouř hovoří ? :?:
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2008 9:20:26
Odpovědět s citátem

Taky s Vámi kocouř hovoří a sám pro sbe si jen tak prozpěvuje - nebo jen pořád stejně mňouká?
S námi přímo konverzuje a dokonce se i ke zpěvu "doprovází na strunné nástroje" Shocked Wink Laughing
Viz deníček: http://www.modrykocour.cz/diary-kocour.php?id=991
Napište, budem se těšiti !
Rolling Eyes Razz Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: tAKY S VÁMI KOCOUR HOVOŘÍ?
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2008 9:51:39
Odpovědět s citátem

Very Happy ZDRAVÍM!
MŮJ UPOVÍDANÝ KOCOUR SI SE MNOU POVÍDÁ CELÝ DEN.NA MOJI "OTÁZKU" VŽDY ODPOVÍ.NĚKDY MĚ NAPOMÍNÁ, TŘEBA ŽE RACHOTÍM SE SKLÍZENÍM PŘÍBORŮ.JE TO SRANDA.OSTATNÍ ČLENOVÉ RODINY MAJÍ NAŠE DIALOGY S KOCOUREM JAKO DOBRÉ PŘEDSTAVENÍ.
LEGRAČNÍ JE TAKÉ JEHO MRUČENÍ,KDYŽ NĚCO CHCE A MY SI HO SCHVÁLNĚ NEVŠÍMÁME. POCHODUJE PO MÍSTNOSTI S MRUČÍ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Taky s Vámi kocouř hovoří ? :?:
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2008 8:49:12
Odpovědět s citátem

Samozřejmě hovoří! Naše kočka má celou škálu mňoukání a mroukání. Nejzajímavější je její hlasový projev ráno. To se ani mňoukání nepodobá, spíš je to takové tiché brebentění, při kterém zívá a protahuje se. Vždycky mi to připadá, jako by mi povídala, jak se vyspala a co se jí zdálo Very Happy .
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2008 9:03:51
Odpovědět s citátem

Moje kočky mají také celou škálu zvuků od jemného holubího vrkání, přes hlasité aúúú aúúú když mají říji až po protivné kozí mečení když mi příprava večeře trvá moc dlouho nebo když mají jiný důvod proč mě sprdnout. Ještě širší je škála zvuků kterými kočičí máma komunikuje s koťaty. Když měla první koťata moje nejmladší kočka tak mi dávala najevo svůj nesouhlas s jejich braním od ní z pelíšku jasně atrikulovaným né né. Jediný zvuk který jsem od svých koček nikdy neslyšela je mňau.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Mňau
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2008 10:43:10
Odpovědět s citátem

Tak to jsem taky neslyšela od žádné z těch dvou , co máme doma Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2008 15:02:40
Odpovědět s citátem

Kočička se mnou nemluví, je taková tichounká, hodná, jen občas když kouká na balkon přes sklo tak vydává takové Míí--áá, kde to áá je přesně o oktávu výš. Ale zase mi rozumí na slovo a hlavně poslouchá, někdy kouká, že by mě nepřekvapilo, kdyby normálně promluvila.

KOcour je ukecanej až hrůza, povídá si pro sebe, se mnou taky, třeba se dohadujeme o večeři, já říkám, že je ještě brzo a on odmlouvá. Nebo jsem s nimi sama doma a vykládám mu, co budu dělat, že musíme uklidit a on odpovídá. Pak mi taky vždycky sděluje, že se najedl, že byl na záchodku, přemlouvá mě, ať si s ním jdu hrát. Má širokou škálu mňoukání, od vrkání, mručení, tiché mau a mauvau, hlasité meu. Když si ho nikdo nevšímá, svůj projev zakončí hlasitým naštvaným mňau!, někdy to zní jako kdyby to mňau vyslovil člověk, je to hrozně směšné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2008 15:38:07
Odpovědět s citátem

Fidorka, když má mazlivou nebo chce pustit vodu v umyvadle vydává spíš takové eeeééé, to spolu prohodíme pár smysluplných vět:). Jasmínka je tichá princeznička, Uhlík jakožto kotě s předky někde u siamáčků si povídá sám pro sebe neustále - to je samé mnííík, mňááá.. A Borůvka ten si vrká jak malá kočička, když ho hladím a on při tom vrní. To si pak říkám, jestli to je vůbec kocour:o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2008 17:26:56
Odpovědět s citátem

Já jsem byla překvapená, kolik toho kočka namňaučí. Jako neznalec koček jsem si vždycky myslela, že kočka vydává jen "Mňau", ale teď teprve slyším tu velkou škálu zvuků co kocour vydává Smile. Když spí a já ho vyruším, tak jemně zabručí, ráno když mi skočí na postel, tak vesele zamrouká.....no je toho hodně Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2008 15:47:14
Odpovědět s citátem

Mame dva kluky, jeden ne mnauka a nepovida si vubec a druhy je ukecany a ukecany ... me zas moc prekvapilo, ze kocka vrci, nevim proc, ale nikdy by me to nenapadlo.

Zatim jsou jeste kotata, tak jsem zvedava jak se jim vekem rozsiri slovni zasoba Smile


Naposledy upravil Frantiska dne 14. 2. 2008 14:49:42, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2008 18:20:38
Odpovědět s citátem

Leemet napsal:
Fidorka, když má mazlivou nebo chce pustit vodu v umyvadle vydává spíš takové eeeééé, to spolu prohodíme pár smysluplných vět:). Jasmínka je tichá princeznička, Uhlík jakožto kotě s předky někde u siamáčků si povídá sám pro sebe neustále - to je samé mnííík, mňááá.. A Borůvka ten si vrká jak malá kočička, když ho hladím a on při tom vrní. To si pak říkám, jestli to je vůbec kocour:o)


vždyť Borůvka je taky takové něžné jméno, tak co by si nevrněl jako kočička:-) To jméno se mi pro kocoura fakt líbí
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: Keke
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2008 22:40:15
Odpovědět s citátem

Máte někdo zkušenost s povídáním, když kočka vidí ptáčka za oknem, popř. světýlko na zdi? U nás se tomu říká keke, je to takový podivný zvuk, který mě vždycky maximálně pobaví Laughing . Ale dělají to jen máminy kočky, Anabell zatím ne Wink .
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: Re: Keke
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2008 23:02:46
Odpovědět s citátem

bobtail napsal:
Máte někdo zkušenost s povídáním, když kočka vidí ptáčka za oknem, popř. světýlko na zdi? U nás se tomu říká keke, je to takový podivný zvuk, který mě vždycky maximálně pobaví Laughing . Ale dělají to jen máminy kočky, Anabell zatím ne Wink .


Naše kočky to nedělají, ale kočky rodičů, když vidí z okna ptáka nebo nějaký hmyz, tak doslova klapou zubama. Laughing
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
bobtail



Založen: 19.12.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Vestec, Praha Západ

Předmět: Re: Keke
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 2. 2008 23:06:36
Odpovědět s citátem

Naše kočky to nedělají, ale kočky rodičů, když vidí z okna ptáka nebo nějaký hmyz, tak doslova klapou zubama. Laughing[/quote]

Přesně to myslím, takové skřípání Laughing
_________________
Hanka, Anabell a Cookie Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Keke
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2008 7:27:46
Odpovědět s citátem

bobtail napsal:

Přesně to myslím, takové skřípání Laughing


http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2242
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Keke
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2008 7:44:33
Odpovědět s citátem

Jo tak tomuhle zvuku na ptáky my doma říkáme štěkání. Ono to zní hrozně legračně a opravdu u toho skoro cvakají zubama. Dělají to skoro všechny. (6 exemplářů) Jinak je báječné, když jsem doma sama a všechny si se mnou nějakým způspobem povídají. Nejukecanější jsou, když mi trvá příprava jídla moc dlouho, to jsou schopné mi i vynadat, ještě že nevím přesně co říkají Very Happy, jo a večer, když se zdržím a nejdu včas do postele, to je taky spousta keců. Povídat si s kočkama a s pejskem je báječná věc, tím spíš když vím, že mi rozumí. Nejvíc se tím bavím, když máme antizvířecí návštěvu a oni na mě koukají jako na blázna a na naše kočky jako na vetřelce a nebezpečné šelmy, to se fakt bavím Twisted Evil
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: Mnau a keke
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2008 10:44:30
Odpovědět s citátem

Tak tohle tema na ktere me upozornila Radka me nadchlo!! Taky mame ukecanka...mozna radsi mluvi nez posloucha Very Happy od jemneho vruu kdyz ji nechtene probudim pres ruzne druhy mnauceni...nejvic reci ma kdyz mi trva jidlo a hlavne kdyz na me leze, masirovat mi bricho.,..to rve jak tarzan...abych ji okamzite mazlila sic je semnou amen!!! Je to prima, kdyz s vama kocka mluvi...vite ze ji rozumite a ona zase rozumi vam...musim pozorne sepsat vsechny druhy reci ci se u nas doma vedou...at mam prehled Wink Wink

a taky me pobavilo to "keke", jak zminil bobtail...my tomu teda rikame kvakani...taky ma pootevrenou tlamcu a cuka koutkama a fouskama (ona teda zadne nema,ale temi misty kde byvaji) a dela takove eee e ke ke ee ke eke ke ee...tak potichoucku, trhane....je to desna sranda!!!! Zatim to delaly vsechny me kocky, ktere jsem mela. A ten vyraz "keke" mi prijde naprosto nejvystiznejsi tomu co nase cica dela...bravo!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Thunder



Založen: 23.11.2007
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2008 11:37:12
Odpovědět s citátem

http://www.youtube.com/watch?v=WYxDM1BQoOw&feature=related

tak takhle podobne keke kvaka nase Najtula Smile Laughing Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janina2



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 37

Předmět: keke
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2008 15:04:53
Odpovědět s citátem

Thunder napsal:
http://www.youtube.com/watch?v=WYxDM1BQoOw&feature=related

tak takhle podobne keke kvaka nase Najtula Smile Laughing Laughing Laughing


JÉEJE TO JE PŘESNĚ ONO Laughing Laughing ten můj bobánek birmí tohle přesně dělá,jinak má řečí mraky nejvíc když přijdu z práce a okamžitě jak sebou plácne na zem a nezačnu ho hladiti(a hlavně škrábání na bříšku tojo to já můžu pořád)bez ohledu na oblečení nákupy atd..a pakkdyž na něj nemám čas tak si jde stěžovat do koupelny nebo do ložnice za zvuků VVRÁÁÁÚÚÚ NEMÁ ČÁÁS ZÁS Laughing v noci když se mu zachce mě budit Twisted Evil kolem3 ráno tak skočí na peřinu kousne malinko do ruky jako že on už je tu dělá uiui
někdy mečí jak koza Wink a spusty dalších zvuků...
já ho často vezmu do náruče pohupuju s ním a říkám mu:já jsem kocour maličký celý jsem jak z vatičky "haaha Laughing a on na mě zírá jako by si říkal co zas ta panička blbne Very Happy
jinak se mi srtašně líbí a je to k smíchu chvíli před strašným kocouřím útokem jak se chystá,jak sebou mele nahoru dolů do stran jako skočím nebo neskočím a těsně před tím skokem skrčí jednu přední packu a zamele prdelkou Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Mnau a keke
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 2. 2008 21:06:59
Odpovědět s citátem

Thunder napsal:
...musim pozorne sepsat vsechny druhy reci ci se u nas doma vedou...at mam prehled Wink

To by bylo poučné ten "slovníček" sem pak přitlapkat! Wink
Naše malá Floppy už si taky začíná povídat pro sebe, dřív vydávala jen usilovné "píííííísk!" s pohledem upřeným na nás, ale teď občas prochází bytem a tiše si vrká, jako její starší bráška Mikuláš. Takže se třeba taky naučí "hovořit" jako on. Moc příjemně se to poslouchá Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Al Džazíra



Založen: 10.03.2008
Příspěvky: 31

Předmět: Naše kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2008 10:26:57
Odpovědět s citátem

jsou strašně ukecané. Jak vídím nejsme v tom sami!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Frantiska



Založen: 06.12.2007
Příspěvky: 97
Bydliště: Praha 4 / Uherske Hradiste

Předmět: Re: Naše kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2008 11:08:45
Odpovědět s citátem

no u nas doslo ke zmene, uz nemame jedno ukecane kote, ale dve a ted se prekrikuji Smile Nikolka nam zacal taky mluvit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2008 19:18:23
Odpovědět s citátem

Naše Bettynka se se mnou baví především když pro ni připravuji jídlo a jí se to zdá jako nekonečně dlouhá doba. Pak na mě pěkně huláká. Jinak vydává zvláštní zvuk (nevím jesli je to o čem píšete) připadá mi to jako trochu zavrčení. Většinou to je ve chvíli když jí něco nejde, někam se nemůže dostat, ještě někam nevyskočí nebo tak. Prostě je naštvaná a dává to nahlas na jevo. Je to pěná vzteklinka. (Asi po páníčkovi ((doufám, že si to nepřečete) Embarassed )) Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (75x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (33x)
3
Britská krátkosrstá kočka (30x)
4
Kočičí jména (29x)
5
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (28x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (26x)
7
Mrouskání kočky (říje) (25x)
8
Mňoukání a štěkání (22x)
9
Kočka a umění. 10. díl: 20. století (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top