Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

z bytu do domečku?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Silvie



Založen: 17.05.2007
Příspěvky: 23

Předmět: z bytu do domečku?
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2008 15:37:29
Odpovědět s citátem

Zdravím všechny "kočičáky" Very Happy
Mám rok a půl starou vykastrovanou Britku a bydlíme od jejích 5ti týdnů v bytě.Na balkon chodí na vodítku a byly jsme asi 3x venku také na kšírkách,protože se bojí venku úplně všeho a všech Smile
Za půl roku bysme se měly stěhovat do baráčku,kde bude velká zahrada atd a chtěla bych,aby chodila sama i ven,jen nevím,jak to udělat,aby neutekla po prvním pokusu a už se nevrátila,když to tam nebude znát...?
Bude mít i tzv."kočičí dvířka" když bude chtít domů - teda tak si to představuju já Very Happy Nejdřív bych s ní asi měla chodit po zahradě na vodítku,jak je zvyklá a postupem času ji pustit volně?Kdopak má nějaké takové zkušenosti s dospělou kočkou?Prosím o radu.Díky moc Silvie a Mia Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2008 16:04:24
Odpovědět s citátem

Určitě musíte minimálně první měsíc kočičku mít jen doma aby si zvykla, později by měla chodit ven jen na vodítku, ještě později i bez vodítkale pod dohledem. Pokud se venku bojí tak asi sama bude ze začátku prozkoumávat okolí jen opatně. V každém případě je volné pouštění kočky ven riskantní, musíte počítat s možností že ji přejede auto, ublíží jí sousedův pes nebo dominantní kocour popř. i zlý člověk - záleží na tom co se právě v tom vašem okolí vyskytuje. Navíc britka je dost atraktivní kočka a není dost plachá a tak ji může někdo i ukrást.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: z bytu do domečku?
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2008 16:50:47
Odpovědět s citátem

Silvie napsal:
Zdravím všechny "kočičáky" Very Happy
Mám rok a půl starou vykastrovanou Britku a bydlíme od jejích 5ti týdnů v bytě.Na balkon chodí na vodítku a byly jsme asi 3x venku také na kšírkách,protože se bojí venku úplně všeho a všech Smile
Za půl roku bysme se měly stěhovat do baráčku,kde bude velká zahrada atd a chtěla bych,aby chodila sama i ven,jen nevím,jak to udělat,aby neutekla po prvním pokusu a už se nevrátila,když to tam nebude znát...?
Bude mít i tzv."kočičí dvířka" když bude chtít domů - teda tak si to představuju já Very Happy Nejdřív bych s ní asi měla chodit po zahradě na vodítku,jak je zvyklá a postupem času ji pustit volně?Kdopak má nějaké takové zkušenosti s dospělou kočkou?Prosím o radu.Díky moc Silvie a Mia Wink


Já osobně bych "značkovou" kočku samotnou ven nepouštěla-taky máme barák a zahradu a moje kočky byly buď jen venku (ty "obyčejné") nebo jen v bytu (ty "značkové"). Ty venkovní mi totiž nikdy nevydržely déle než rok. Zmizely. To bych prostě neriskovala. A navíc já osobně mám kočku v posteli, na gauči, na sobě-a pomyšlení, že leze někam, a já nevím kam, a sežere cokoliv, o čem já nemám potuchy, a pak mě bude olizovat a poleze mi do postele-to bych nesnesla. Ale je to můj názor, nikomu jeho jiný neberu Laughing .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie



Založen: 17.05.2007
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2008 8:50:49
Odpovědět s citátem

díky za rady,já bych ji nechala spíše jen doma,ale těžko uhlídáte v baráku,aby kočka neproklouzla ven,to jistě nejde,zvláště,když bude v létě otevřená terasa apod a Mia je dost zvědavá.Už tedˇ ráda chodí prozkoumávat chodbu v paneláku,když se vrátím domů Twisted Evil a samozřejmě jsem si vědoma i nástrah venku.Auta,psi apod...ale jak tomu zabránit?To opravdu nelze Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2008 9:10:32
Odpovědět s citátem

Silvie napsal:
díky za rady,já bych ji nechala spíše jen doma,ale těžko uhlídáte v baráku,aby kočka neproklouzla ven,to jistě nejde,zvláště,když bude v létě otevřená terasa apod a Mia je dost zvědavá.Už tedˇ ráda chodí prozkoumávat chodbu v paneláku,když se vrátím domů Twisted Evil a samozřejmě jsem si vědoma i nástrah venku.Auta,psi apod...ale jak tomu zabránit?To opravdu nelze Sad

Budete se divit, znám spoustu lidí (většinou chovatelů) kteří mají rodinné domky a dokáží si zařídit aby jim kočky neproklouzly ven. Řeší se to různými sítěmi, kočky mají venkovní voliéry (na to by třeba byla ideální ta terasa) a výběhy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 2. 2008 11:03:51
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Silvie napsal:
díky za rady,já bych ji nechala spíše jen doma,ale těžko uhlídáte v baráku,aby kočka neproklouzla ven,to jistě nejde,zvláště,když bude v létě otevřená terasa apod a Mia je dost zvědavá.Už tedˇ ráda chodí prozkoumávat chodbu v paneláku,když se vrátím domů Twisted Evil a samozřejmě jsem si vědoma i nástrah venku.Auta,psi apod...ale jak tomu zabránit?To opravdu nelze Sad

Budete se divit, znám spoustu lidí (většinou chovatelů) kteří mají rodinné domky a dokáží si zařídit aby jim kočky neproklouzly ven. Řeší se to různými sítěmi, kočky mají venkovní voliéry (na to by třeba byla ideální ta terasa) a výběhy.


Já si myslím, že pokud je kočička kastrovaná, nemusela by mít sklony k toulání. Ideální by samozřejmě bylo vybudovat velkou voliéru napojenou na dům nebo zasíťovat část zahrady..Ale pokud se jedná o dospělou, kastrovanou kočičku, nebyla bych tak hysterická a postupně ji zvykala na venkovní prostředí - kšírky a pak ven pod dohledem. Určitě ji ale nechte minimálně měsíc doma.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 2. 2008 11:29:13
Odpovědět s citátem

Myslím, že o hysterii nemůže být řeč. Bydlíme na vesnici v rodinném domku s velkou zahradou. Kočky u nás byly nejdřív pouze venkovní, pak bytové s výběhem, nakonec pouze bytové. Měli jme totiž tak velkou "spotřebu" koček, že už jsem dále neměla odvahu kočky pouštět ven a po jejich zmizení si představovat, jak asi skončily, jestli je nikdo netýral, jestli se dlouho netrápily... Kočka se nemusí nijak zvlášť toulat, aby se jí mohlo přihodit něco zlého. Stačí, když přeleze plot a jde prozkoumávat okolí zahrady. Jen na zahradě zůstane málokterá kočka. I v rodinném domku je možné udržet kočku jen vevnitř. V oknech máme síťky proti hmyzu a dveře na terasu otvíráme a zavíráme podle potřeby. Nedovedu si představit, že bych je měla pořád otevřené a byt plný much, které nesnáším. Ale každý samozřejmě nemusí být na mouchy tak háklivý...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 18:13:59
Odpovědět s citátem

Zdravím,máte někdo zkušenosti s braním kočky o víkendech na chatu? Koupili jsme si chatu,máme doma britku a já stále nevím, zda jí brát sebou.Nikdy nebyla venku.Nejdřív jsem myslela,že jí budu brát sebou,ale nebudu jí tam na chatě pouštět ven, zavřu jí uvnitř.Pak ale přemýšlím, jaký to bude mít dopad,zda ji tedy nemám rovnou nechat doma.Je mi jí líto, buď je sama doma, když jsme v práci a když budeme mít volný víkend, bude doma sama zase. Crying or Very sad
Musím předesat, že jsme o dovolené zkoušeli dát jí k rodičům,aby nemusela 14 dní být sama doma a její chování bylo tak strašné, že jí rodiče přenesli zpátky domů a chodili jí radši 2x denně opečovávat. U rodičů z ní byla naprosto jiná kočka, syčela na ně, prskala,sekala,byla jen zalezlá pod postelí a běda když se k ní někdo přiblížil. Jo a taky radši rovnou píšu, že druhá kočka,která by vyřešila její samotu nepřipadá v úvahu. Co byste dělali vy? Děkuji za případné reakce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 19:30:16
Odpovědět s citátem

Ála napsal:
Zdravím,máte někdo zkušenosti s braním kočky o víkendech na chatu?


My jsme měli s kocourem tento víkend na chatě premiéru. Robí v autě řval jak hysterka, ale z toho se hned dostal, jakmile byl venku v trávě. Jenže neustále ho hlídat bylo docela náročný. On je celkem statečný a nebojácný a zpočátku byl jen u vchodových dveří, ale odpoledne se pak odvažoval dál a dál. Nakonec jsem ho zavřela do chaty, kde jsem ho nechala po libosti courat. Celou noc nespal, pořád lovil nějaké brouky, pidibrouky a objevoval něco nového. Výsledkem byla jak moje únava, z toho věčného hlídání, tak i kocourova. Po příjezdu domů prospal zbytek neděle a dnes spal taky celý den. Přivezli jsme ho špinavého, ale dokonale vyvenčeného a šťastného Smile. Bez dozoru bych ho ale nenechala, je tam spousta venkovních, neočkovaných koček a další nebezpečenství.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 20:49:57
Odpovědět s citátem

Ahoj, díky za reakci, no bez dozoru bych si na to netroufala ani náhodou,ale jak tak koukám, ten pobyt jste si neužili ani jeden dle svých představ, co? Shocked My to nemáme ani oplocené, takže na pobyt venku to nevidím. Ona ta naše britka je taková poloveverka,tu bych při rozběhu nechytla ani omylem. Wink Tak ti nevím, jak to provedu, stále se nemohu nějak rozhodnout,dost se o ní bojím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 21:36:57
Odpovědět s citátem

My máme taky zahradu. Chodím se svojí Britkou ven jenom na kšírkách s vodítkem. Samotnou bych jí nepustila, protože mám strach, že by mi utekla. Musím sice chodit s ní nebo hlídat, aby se vodítko někam nezamotalo, ale moc se jí to líbí a chce chodit ven pořád. Kačka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 6:35:46
Odpovědět s citátem

Ála napsal:
Zdravím,máte někdo zkušenosti s braním kočky o víkendech na chatu?


Jj, pražští kočičáci jsou lufťáci. Jen z toho prvního víkendu, kdy byli po zimně opět poprvé vyvezeni byli trošičku vykulení a když se konečně rozkoukali a odvážili řádit venku, tak byla neděle odpoledna a jelo se zase domů.
Teď se vrátili z týdeního pobytu a chvilku byli naštvaní, že jsou zase v Praze.

Hodně ale záleží na konkrétní kočce. Pokud ji dělá problém cestovat nebo jí hodně vadí změna prostředí (tím myslím, že ji neuklidní ani přítomnost páníčků), tak podle mě nemá smysl to lámet přes koleno. Zvlášť v případě, že ty pobyty budou skutečně jen na víkend (jiná situace je, když majitelé tráví na chatě třeba celé léto).
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 11:12:32
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:


Hodně ale záleží na konkrétní kočce.


Arrow S tím plně souhlasím - když jsme se stěhovali do domku, měla jsem kocouře teprve dva. A ten, o kterého jsem se bála víc, vyšel ještě týž den po nastěhování a za 3/4 h se vrátil, jakoby o nic nešlo Rolling Eyes. A ten druhý, o kterého jsem se téměř vůbec nestrachovala, snášel změnu bydliště hodně těžce, skoro 3 měsíce trvala jeho aklimatizace než vypadal jako dřív (jen překročit práh dveří bylo pro něj děsivé, v očích hrůzu - takového jsme ho neznali !).
Nicméně se časem všechno srovnalo, chtělo to jen trpělivost a vydržet Smile.
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 5. 2008 16:24:03
Odpovědět s citátem

Holky,díky za reakce..Asi to opravdu jednou zkusím, uvidím, jak se bude chovat . U rodičů jsem to nepoznala,tak jsme jí dali a hned jeli na tu dovču,takže nevím, zda by jí uklidnila naše přítomnost.Spíš si myslím, že je dost fixovaná na náš byt.No prostě to zkusím, uvidím, jak se bude chovat a když to bude hrůza, tak jí na víkendy hold budu muset nechávat doma. Je mi jí líto,ale jiné východisko nevidím.Tak díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 8:22:03
Odpovědět s citátem

Ála napsal:
Holky,díky za reakce..Asi to opravdu jednou zkusím, uvidím, jak se bude chovat .


Zkus to a uvidíš. Ten můj byl naprosto v pohodě, na chatě se hned vydal na průzkumy a když jsme se vrátili, tak se v klidu uvelebil na křesle a šel spát. Žádný stres jsem u něj nezaznamenala. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 9:23:42
Odpovědět s citátem

Ála napsal:
Holky,díky za reakce..Asi to opravdu jednou zkusím, uvidím, jak se bude chovat .


Důležitý je se u toho nestresovat a neklepat se z toho, co se bude dít, týden dopředu, jinak vynervujete i kočinu. Takže to brát jako běžný den s výletem a uvidíte, jak to dopadne. Třeba překvapivě skvěle Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 13:24:06
Odpovědět s citátem

Každá kočka je jiná a proto bych to rozhodně zkusila, asi nejdřív v chatě, aby si to všechno očuchala a okoukala a zjistila, že jste tam s ní a nehrozí ji žádné nebezpečí a pak pomalu ven, když bude chtít. Asi bych ji nechala otevřené dveře a počkala, až zahájí průzkum sama, postavit ji najednou ven do trávy a toho obrovského prostoru kolem, by asi byl šok. A asi bych to zkusila víc než jeden víkend, který se třeba nepovedl. Některým kočkám trvá dlouho než si zvyknou, ale nakonec to dopadne. Sami uvidíte její reakce a kde je šťastnější, jestli s vámi na chatě nebo sama doma. Držím palce a rozhodně dejte vědět, jak to dopadlo.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 15:47:54
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Každá kočka je jiná ...


Svatá pravda. Adama radši nechávám za oknem-z pobytu venku má psotník a rve se zpátky do bytu. Claudius je nadšený-manžel si dělá srandu, jestli už mi začal přinášet kšírky, aby mi dal najevo, že máme jít ven Razz To je pravý nebojácný průzkumník. No a když ho nechám 10-15 minut vyblbnout na dlouhém vodítku-aby se mohl i rozběhnout-na zahradě, mám od něj klid a pokoj-je po vyřvávání. Ale vynucovat si to dovede, pacholek jeden! Jenže já s ním nejdu ven, když řve u dveří, ale když je hodný a hraje si, aby si nezvykal, že stačí vejt a je po jeho Wink Ten si to tak moc užívá-válí se v trávě i na teplém betonu, chytá hmyz, loví lísty, běhá, čuchá, skáče, že nemám to srdce mu to odepřít. Tak ho denně na chvíli ven beru. Ale jen jeho, prozatím.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2008 15:53:06
Odpovědět s citátem

Jo, a ještě jsem vlastně chtěla podotknout, že já osobně bych si netroufla ho pustit jen tak, bez vodítka. Vím docela určitě, že tohohle našeho průzkumníka bych v momentě hledala kdesi po městě, v lepším případě u sousedů. A tím, že se nebojí, ani lidí, ani psů, ani koček, tak by mohl dopadnout všelijak-rozhodně to nebudu zkoušet. Pro nás jsou řešením jeho venkovních couraček výhradně kšírky a samonavíjecí dlouhé vodítko.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (44x)
2
Britská krátkosrstá kočka (21x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
4
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
6
Mňoukání a štěkání (17x)
7
Kočičí jména (15x)
8
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (14x)
9
Značkování u kocourů a koček (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top