Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

jak naucit jmena a rozeznat kocicky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: jak naucit jmena a rozeznat kocicky
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 7. 2006 16:27:33
Odpovědět s citátem

Ahoj vsem kocickarum !
Pred tydnem jsme si poridili dve ruske modre kocicky. Chci se optat, jak je mam naucit na jmena, kdyz jsou porad spolu. A vlastne vubec jestli ciciny na jmena slysi - nekde jsem cetla, ze jsou to takove osobnosti, ze ani moc ne Smile Takze jak na to ?
No a druha vec, jak je mame od sebe rozeznat ? Zatim jediny vizualni rozlisovaci znak je malinko jiny cumacek, ale to nesmi byt v pohybu, divat se primo na vas atd. Od kolika tydnu se asi budou dat rozlisit ?
Diky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2006 18:06:25
Odpovědět s citátem

Já mám teď již druhou číču a obě na jméno slyší. Mou nynější kočku mám od kotěte a samozřejmě zezačátku nevěděla, že volám na ní, ale neustálým opakováním časem pochopila, jak se jmenuje. Na jméno reaguje, ovšem nečekejte, že vždy na zavolání přijde, většinou 100% přijde na volání k jídlu, ale pokud je někde zalezlá a vylést se jí nechce, tak má svou hlavu a můžu volat jak chci.. Smile
Odpovědět 
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2006 18:43:35
Odpovědět s citátem

jenze to neresi ten problem jak naucit na jmeno kocicky dve, ktere jsou skoro porad spolu (laskou by se sezrali Very Happy )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 17:40:00
Odpovědět s citátem

Nashira napsal:
jenze to neresi ten problem jak naucit na jmeno kocicky dve, ktere jsou skoro porad spolu (laskou by se sezrali Very Happy )


No řešením by bylo dát každé jinak foneticky znějící jména - např. nedávat Max a Sax ... nebo Jája a Pája ... ale úplně jinak .. naši jsou Maxíš a Rubka ... a pak holt k nim vždy přistupovat konkrétně - vzít jednu a jmenovat jí, mazlit druhou a jmenovat jí ... problém je tedy v tom, pokud je nerozeznáte, ale ono se to časem trochu poddá ...
U nás docela na jméno čičiny slyšej ... Maxíš na zavolání povětšinou přiběhne, Rubka sice nepřiběhne ani se neotočí, ale na pohybech uší je dobře vidět, že přesně ví, o kom se mluví ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: jak naucit jmena a rozeznat kocicky
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 10. 2006 19:59:23
Odpovědět s citátem

Nashira napsal:
Ahoj vsem kocickarum !
Pred tydnem jsme si poridili dve ruske modre kocicky. Chci se optat, jak je mam naucit na jmena, kdyz jsou porad spolu. A vlastne vubec jestli ciciny na jmena slysi - nekde jsem cetla, ze jsou to takove osobnosti, ze ani moc ne Smile Takze jak na to ?
No a druha vec, jak je mame od sebe rozeznat ? Zatim jediny vizualni rozlisovaci znak je malinko jiny cumacek, ale to nesmi byt v pohybu, divat se primo na vas atd. Od kolika tydnu se asi budou dat rozlisit ?
Diky Smile


Já mám jen jednoho kocourka, ale ten se naučil na jméno a ostatní přezdívky Smile velmi rychle. Všem členům rodiny jsem přikázala, že žádné čiči a podobné nesmysly nechci slyšet a že ho mají volat pouze a jen jménem a byla otázka týdne nebo dvou a již na své jméno slyšel. A když na něj dnes někdo volá čiči? Je hluchý jako poleno a to se mi líbí Laughing U dvou kočiček bych to asi řešila tak, že bych při mazlení vždy říkala jméno té, kterou zrovna držím v náručí Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 5:58:37
Odpovědět s citátem

Nashira napsal:
jenze to neresi ten problem jak naucit na jmeno kocicky dve, ktere jsou skoro porad spolu (laskou by se sezrali Very Happy )

A co jim dát každé jiný kočičí obojek? Já vím, ne každá kočka ho snese na krku, ale pokud je pro vás důležité poznat která je která.... Wink Možná by to pomohlo...a zvykly by si.
Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 15:38:25
Odpovědět s citátem

Ahoj, mačkári!
V predošlom vrhu sme mali 6 mačiatok, takže aj 6 rôznych mien: Aura Cystal, Armani D´Art, Archan Blue, Adwin Zhao, Anais Lilette a Anona Alabama.
Takže, zdá sa, že naučiť každé mačiatko na svoje meno bola celkom "makačka". Opak je však pravdou, aj keď to chcelo poriadnu dávku trpezlivosti a venovať sa im denno denne. Každé sme si brali do rúk a prihovárali sme sa mu jeho menom a to veľmi často. Aj jedlo sme im dávali s tým, že sme sa každému prihovárali jeho menom. Samozrejme, aj mačky sú "osobnosti" a treba rátať aj s možnosťou, že meno bude jednoducho ignorovať - možno sa mu nebude ken páčiť??? Laughing Ako prvý sa na meno naučil Adwin, po ňom Archan a Aura. Ostatným to trvalo o nejaký ten deň dlhšie, ale keď od nás ako 3-mesačné mačiatka odchádzali, každé pekne reagovalo na svoje meno. Som zvedavá, ako sa nám to podarí teraz, nakoľko sa nám práve dnes narodilo 7 rozkošných mačiatok... Dúfam, že všetky prežijú, neviem sa dočkať, kedy tu budú lietať ako malí šarkani....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nashira



Založen: 09.07.2006
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 7:55:03
Odpovědět s citátem

mno, tak s rozeznanim uz problem neni - holky maji pul roku a jsou vzhledove, ale hlavne povahove silene odlisne, takze s tim problem neni. Ale ta jmena.. na ta jsem je nenaucila. Asi je to neduslednosti, ale me pripada ze me proste obe jednoduse ignoruji a ted kdyz uz jim je pul roku, nevim jestli to jeste vubec ma smysl Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: jména
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2006 8:14:51
Odpovědět s citátem

Zdravím a také se přidám se svou troškou do mlýna.
Kočky jsem se nikdy neučila nějak extra na jméno. Ali na něj prostě začal slyšet sám a velmi rychle. S Rafíkem to trochu trvalo a začal na jméno reagovat až tak okolo půl roku. Jinak jak je to s tím, jestli slyší nebo neslyší - moji kluci velmi dobře slyší a vždycky hned přiběhnou. A je krásně i poznat, že rozeznám jména, jelikož opravdu přiběhne vždy jen ten na koho volám Smile No občas i druhej, když je zvědavej jestli nejde o něco k jídlu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mňoukátko



Založen: 27.07.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Praha - Letňany

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 11. 2006 23:10:10
Odpovědět s citátem

Já jsem svého kocoura slyšet na jméno ani neučila. Slyšet začal na to, jak ho volám ke krmení. Proto doporučuju používat jeho jméno hlavně pro volání k plné misce. Smile
_________________
mňoukátko + kocour Pinďa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
sedmikraska



Založen: 28.01.2008
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2008 13:43:46
Odpovědět s citátem

ja som nasho kocurika ucila rozoznavat tony akymi nanho nieco rozpravam a funguje to. Pred nim som mala kralicka a ten tiez reagoval na svoje meno, ale len odo mna, lebo nikto nevedel pouzit taky ton na nho ako ja. Kocurik vie, co znamena stejne slovo inym zvukom
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2008 9:40:13
Odpovědět s citátem

ahoj, náš 8měs kocouř taky slyší na jméno (Mike). I přiběhne. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2008 12:43:38
Odpovědět s citátem

Já nejdřív volala na kočku Rouzí, a když jsem zjistila že je to kluk, tak aby se mu to nepletlo, tak jsme ho pojmenovali Robí. Je to podobné a on snad ani nezaregistroval změnu. Také záleží z jaké místnosti na něj volám. Když z kuchyně tak přiběhne hned, když z chodby, tak ví že si budeme hrát a je taky rychle u mně. Ale jakmile jsem v ložnici nebo v obýváku, tak dělá že neslyší Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2008 10:34:36
Odpovědět s citátem

tak nevím, obě naše kočky si myslí, že se jmenujou "Maso" Rolling Eyes Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2008 17:31:02
Odpovědět s citátem

vetka.M napsal:
tak nevím, obě naše kočky si myslí, že se jmenujou "Maso" Rolling Eyes Laughing
tak to mne rozesmálo,ale mám pocit,že "Maso" se jmenují všechny čičiny Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (50x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Mňoukání a štěkání (22x)
4
Britská krátkosrstá kočka (22x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Mrouskání kočky (říje) (17x)
8
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top