Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kočka na okně

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: kočka na okně
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2008 18:11:11
Odpovědět s citátem

zdravím všechny,
s nástupem pěkného počasí si začínám dělat starost o mojí 8 - měsíční kočenku v souvislosti s otevřeným oknem. Kočka u rodičů je venkovní a bez problému leží v létě třeba na parapetu. Zvládne to ještě střeštěná kočanda ve 4 patře v paneláku? Jak ji na otevřené okno třeba naučit, aby si zvykla na ptáky, které uvidí venku? Shocked Občas vidím kočky na sídlišti jak prochází bez problému na otevřeném okně, ale také vím, že známé nedávno v nestřeženém okamžiku vyskočilo kotě z okna (3 patro) a zachránilo ho udajně křoví pod oknem.
Máte nějaké zkušenosti, nebo mám raději pořídit třeba sítě do okna? Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kočka na okně
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2008 19:40:42
Odpovědět s citátem

Cookie napsal:
zdravím všechny,
s nástupem pěkného počasí si začínám dělat starost o mojí 8 - měsíční kočenku v souvislosti s otevřeným oknem. Kočka u rodičů je venkovní a bez problému leží v létě třeba na parapetu. Zvládne to ještě střeštěná kočanda ve 4 patře v paneláku? Jak ji na otevřené okno třeba naučit, aby si zvykla na ptáky, které uvidí venku? Shocked Občas vidím kočky na sídlišti jak prochází bez problému na otevřeném okně, ale také vím, že známé nedávno v nestřeženém okamžiku vyskočilo kotě z okna (3 patro) a zachránilo ho udajně křoví pod oknem.
Máte nějaké zkušenosti, nebo mám raději pořídit třeba sítě do okna? Confused

Rozhodně pořiďte sítě. Bez nich nikdy nemáte záruku. Pokud sítě nemáte tak nikdy nenechávejte kočku u otevřeného okna bez dozoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: kočka na okně
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 7:53:21
Odpovědět s citátem

Stačí jedna moucha. Kočka je lovec a takové výzvě neodolá a když loví, kašle na opatrnost. Zasíťovat okno by neměl být velký problém. Síťky na míru vyrobí většina firem, co vyrábí okna, prodávají se též volně bez rámu se samolepicími okraji.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: Re: kočka na okně
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 12:14:49
Odpovědět s citátem

Raika napsal:
prodávají se též volně bez rámu se samolepicími okraji.


Můžu se zaptat kde? To by se mi hodilo, nesmím do oken vrtat. Předem děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 2. 2008 13:10:02
Odpovědět s citátem

jasan, to jste mi potvrdily, že bez zábrany to nepůjde. Sitě pořídíme, mrknu někam na net! Smile
Fakt je, že kočena je ještě takovej zbrklouš. Je hodně temperamentní a nechodí (zatím) vůbec ven, takže ten svět za oknem je pro jí upně nová věc! Zatím to vše řeší ventilačky, nebo vyhnání kočeny z místnosti když větrám, ale sítě určitě pořídím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Re: kočka na okně
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 11:08:46
Odpovědět s citátem

Alimak napsal :
Můžu se zaptat kde? To by se mi hodilo, nesmím do oken vrtat. Předem děkuji za odpověď[/quote]


Tuším, že jsem tyto síťky viděla v obchodě, kde bylo železářství a domácí potřeby. Je třeba si předem okno změřit. Síťka se už nemůže zastřihávat, takže nezbývá, než doufat, že potřebný rozměr se vyrábí.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: kočka na okně
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 2. 2008 20:43:29
Odpovědět s citátem

Alimak napsal:
Raika napsal:
prodávají se též volně bez rámu se samolepicími okraji.


Můžu se zaptat kde? To by se mi hodilo, nesmím do oken vrtat. Předem děkuji za odpověď

.
A drží ta samolepící? Co když na ni kočka houpne třeba po mouše? Nevypadne i se sítí? My máme síť do okna, od firmy, co nám ty okna dělala, jsou na míru, mají takový pacičky, kterýma se přichytí, takže śíť drží a nic se nevrtá.Takže radím poptat se u firem, co mění okna
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 3. 2008 8:27:35
Odpovědět s citátem

Po delším hledání jsem na internetu našla v podstatě dva druhy sítí: - ty co slouží pouze jako zábrana pro kočku o průměru oka 3 cm, je to doslova síť, často se používá na balkonech ( prodej na netu v běžných obchodech s krmivem atd..) - a ty druhé sítě jsou zároveň proti hmyzu a ty mohou být pouze ty připevňovací, nebo dokonce na panty, co se dají otevřít.
Smile Každopádně já jsem pro ty co jsou zároveň proti hmyzu, protože jsou hustší. A obrátím se na firmu co nám dělala plastová okna, ty snad budou nejlépe vědět jaký druh zvolit. Oko o velikosti 3 cm u sítí ze zverimexů se mi zdá pro hubeňoučkou hlavičku nebezpečné, nebo že by se do ní mohla číča zamotat. Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Merlin



Založen: 28.09.2005
Příspěvky: 46
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2008 19:31:59
Odpovědět s citátem

Cookie napsal:
Po delším hledání jsem na internetu našla v podstatě dva druhy sítí: - ty co slouží pouze jako zábrana pro kočku o průměru oka 3 cm, je to doslova síť, často se používá na balkonech ( prodej na netu v běžných obchodech s krmivem atd..) - a ty druhé sítě jsou zároveň proti hmyzu a ty mohou být pouze ty připevňovací, nebo dokonce na panty, co se dají otevřít.
Smile Každopádně já jsem pro ty co jsou zároveň proti hmyzu, protože jsou hustší. A obrátím se na firmu co nám dělala plastová okna, ty snad budou nejlépe vědět jaký druh zvolit. Oko o velikosti 3 cm u sítí ze zverimexů se mi zdá pro hubeňoučkou hlavičku nebezpečné, nebo že by se do ní mohla číča zamotat. Embarassed


Zdravím, my máme 2 kočičky a pří výměně oken jsme si nechaly rovnou namontovat i sítě proti hmyzu. Kočičky jsou na ně zvyklé, ani je nezkouší protrhnout a vzorně před nimi sedí...i když jim necháme okno celé otevřené, takže u nás jen samé doporučení. Navíc bydlíme kousek nad přírodním areálem, takže bychom jinak zápolily s velkým množstvím hmyzu, takže takto jsme zabili 2 mouchy jednou ranou. Jinak bychom raději i tak doporučovali buď stálý dohled nad kočičáky při otevřeném okně se sítí proti hmyzu (není tak bytelná, aby vydržela útok lovící kočky)nebo kombinaci obou sítí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ARWEN



Založen: 02.03.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Svitavy

Předmět: zabezpečení okna
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2008 13:09:21
Odpovědět s citátem

Ja teké bydlím v paneláku v 5. patře, dost dlouho jsem se trápila jak zabezpečit okno když nejsem doma a přitom abych mohla mít okno celý den otevřený. Zašla jsem u nás ve městě do truhlářství. Pán byl moc ochotný přišel si okno oměřit a vyrobil mi na pevno zábranu do okna se sítkou proti hmyzu + silné pletivo, které je bíle. Dokonce mi to i namontoval to celé mě přišlo na 230,- Kč. Můžu jen doporučit s přilepovací sítkou bych měla strach. Mojenka je hodně zbrklá. Teď ji dám stůl k oknu a ona se celý den poflakuje u otevřeného okna.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ann



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 3. 2008 14:48:01
Odpovědět s citátem

Arwen, mohla bych Vás poprosit o kontakt na zmiňovaného pána? Jsem sice z Brna, ale pokud by to vyšlo tak levno, tak bych si klidně zajela až do Svitav. Nebo myslíte, že kdybych šla do truhlářství někde tady a měla okno změřené, že to také udělají?Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Na okně seděla kočka...
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2008 10:14:34
Odpovědět s citátem

Tak pád z 3. patra už máme za sebou!Právě loni zjara se náš kocour tak nahýbal,aby lépe viděl zpívajícího ptáka poblíž na stromě, až vypadl.Nevěděli jsme o tom, protožě "roky" způsobně seděl a koukal na cvrkot pod oknem.Zrovna jsem něco dělala v koupelně a ten "nelidský" kočičí řev mě dohnal k oknu.Už cestou jsem podvědomě cítila, že to bude náš kocour a srdce mi usedalo strachem.Ležel v trávě a řval, jak tygr.Zapomněla jsem na výtah a letěla jsem dolů k němu.Řval mi i v náručí, pak to mňoukání spíš znělo vyčítavě,ale uklidnil se. Okamžitá návštěva u veterináře mě uklidnila, nic se mu nestalo, jen byl v šoku.Bodejď!A tak teď bez řádného zabezpečení okna i balkonu, kocour pozorovat "cvrkot" nesmí ! !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 3. 2008 15:52:09
Odpovědět s citátem

Musí to být strašný zážitek, když miláček vipadne z okna! Poučena z těchto zkušeností dál řeším sítě do okna. Začal to řešit i přítel a vymyslel, že se dá do plastových oken síťovina přímo namontovat. Aspoň do těch našich oken to prý půjde, ale známe to. Rolling Eyes Až to bude hotovo, tak o tom napíšu blíže. Zatím vím, že síťovinu koupíme v Hornbachu ( udělej si sám Razz ) apak pomocí něčeho jí prý napneme z venku oken do žlábku mezi těsnění. Určitě do prý bude pevný! Takže uvidíme, jestli se naše kočenka již brzy podívá bezpečeně z okna...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BlackOrchid



Založen: 31.12.2007
Příspěvky: 87
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2008 10:56:18
Odpovědět s citátem

Máme všechna okna takový ten typ co se půlka okna otáčí dovnitř a zároveň ta druhá půlka ven. Tam síť nedám, jinak to okno neotevřu, ale neumím si představit že budeme mít v létě zavřená okna Sad Máte někdo taky tento druh oken?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2008 11:06:10
Odpovědět s citátem

No při troše šikovnosti, by ta síť tam dát šla ... ale musela by být vlastně uprostřed rozdělená, takhle nějak: obrázky v albu na str. 28 a 29 (kdyby se to špatně zobrazilo).

http://album.volny.cz/sibornal/view.php?album_id=20671&view_page=27&browse_page=3#img
http://album.volny.cz/sibornal/view.php?album_id=20671&view_page=28&browse_page=3#img

Nebo koupit takové bezpečnostní zarážky na okno, aby se otvíralo omezeně tak, aby kočka neměla možnost dostat se přes větrací díru ven.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 3. 2008 19:57:28
Odpovědět s citátem

BlackOrchid napsal:
Máme všechna okna takový ten typ co se půlka okna otáčí dovnitř a zároveň ta druhá půlka ven. Tam síť nedám, jinak to okno neotevřu, ale neumím si představit že budeme mít v létě zavřená okna Sad Máte někdo taky tento druh oken?


máme okna,která se otevírají otáčením kolem svislé osy.Koupila jsem zarážky,které jdou nastavit na různě velkou mezeru.Větrám tak,že mezeru nechám jenom takovou,aby čičinka neprolezla.Mám je na všech oknech,je do dostačující k vyvětrání.Zarážky nebyly drahé, jedna stála max.50kč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza05



Založen: 01.03.2014
Příspěvky: 3

Předmět: Jedna půlka dovnitř a druhá ven
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2015 16:31:35
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
BlackOrchid napsal:
Máme všechna okna takový ten typ co se půlka okna otáčí dovnitř a zároveň ta druhá půlka ven. Tam síť nedám, jinak to okno neotevřu, ale neumím si představit že budeme mít v létě zavřená okna Sad Máte někdo taky tento druh oken?


máme okna,která se otevírají otáčením kolem svislé osy.Koupila jsem zarážky,které jdou nastavit na různě velkou mezeru.Větrám tak,že mezeru nechám jenom takovou,aby čičinka neprolezla.Mám je na všech oknech,je do dostačující k vyvětrání.Zarážky nebyly drahé, jedna stála max.50kč.


Zdravím, teprve se budeme stěhovat do nového bytu. Ale co jsem si všimla, tak to bude asi tak jak už tu někdo psal. Půlka okna se otáčí dovnitř a druhá ven. Na nová okna bohužel nemáme. Jaké zarážky myslíte? Nějak si to nedovedu představit, ani jak to ve finalé funguje-vypadá. Sad A jak máte řešený balkon?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jedna půlka dovnitř a druhá ven
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2015 9:11:40
Odpovědět s citátem

Větrací pojistka na okna, balkonové dveře:
http://www.zelezarstvi-az.cz/_data/s_1042/shop/big_pojistka-vetraci-kub-14-bila_3.jpg
http://belamost.cz/files/img/KUPVSK.jpg

Balkon přijde na to, co si můžete dovolit, pokud to bude vaše, tak v podstatě si můžete dělat cokoliv (pokud panelák, tak to, z čeho se nezblázní sousedi) ... my koupili síť na zoohitu, koupili ocelové lanko a očka ... očka jsme přivrtali ke zdi, protáhli lanko a pomocí stahovacích pásků jsme k lanku připevnili síť, na úrovni zábradlí máme plech od zasklení, tak jsme to na pár míste provrtali skrz. Účel to splňuje, kočky nemůžou vypadout, větrat se dá ... a se sítí se konečně dají pořádně roztáhnout okna a vyvětrat, s čistě jen zaskleným balkonem se prostě větrá hůř. A síť není zvenku takřka vůbec vidět.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tereza05



Založen: 01.03.2014
Příspěvky: 3

Předmět: Re: Jedna půlka dovnitř a druhá ven
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 2. 2015 9:53:41
Odpovědět s citátem

April napsal:
Větrací pojistka na okna, balkonové dveře:
http://www.zelezarstvi-az.cz/_data/s_1042/shop/big_pojistka-vetraci-kub-14-bila_3.jpg
http://belamost.cz/files/img/KUPVSK.jpg

Balkon přijde na to, co si můžete dovolit, pokud to bude vaše, tak v podstatě si můžete dělat cokoliv (pokud panelák, tak to, z čeho se nezblázní sousedi) ... my koupili síť na zoohitu, koupili ocelové lanko a očka ... očka jsme přivrtali ke zdi, protáhli lanko a pomocí stahovacích pásků jsme k lanku připevnili síť, na úrovni zábradlí máme plech od zasklení, tak jsme to na pár míste provrtali skrz. Účel to splňuje, kočky nemůžou vypadout, větrat se dá ... a se sítí se konečně dají pořádně roztáhnout okna a vyvětrat, s čistě jen zaskleným balkonem se prostě větrá hůř. A síť není zvenku takřka vůbec vidět.


Jo, už vím co jste myslela. Akorát sem teda zvědavá jak to v praxi bude. Tohle jsem viděla u kamarádky ale tam to teda zrovna nebylo kvůli kočce. Nicméně to bylo okno-klasika. Tohle s tou půlkou ven a půlkou dovnitř nevím jak bude plnit účel. Zkusíme a uvidíme. Mám strach aby se neprotáhla a neslítla ven. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (31x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Britská krátkosrstá kočka (12x)
5
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top