Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sousedka kočka - může být kamarádka?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: Sousedka kočka - může být kamarádka?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2008 0:49:22
Odpovědět s citátem

Ahoj všem! máme doma 9-ti měsíční kočičku, už kastrovanou...už si u nás i celkem zvykla...moje kamarádka, která bydlí naproti v bytě má 5-ti měsíčního kocourka a tak jsme si říkali, jestli by mohli být kamarádi? tedy alespoň příležitostně...mohli by si spolu pohrát, zařádit a taky když by jedna z nás jela domů, tak bychom si je navzájem mohli pohlídat...jde o to, že si nejsem jistá, jak je máme představit a skamarádit Confused není ještě moc brzy? nebo neohrozíme tím jejich teritoria a bezpečí, které oba mají doma? pokud byste měli nápady, rady, zkušenosti, sem s nimi Smile předem moc děkuji! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2008 9:51:35
Odpovědět s citátem

Ahojky,
já mám zkušenosti s navštěvováním, akorát se navšťevujem s pejskem. Asi to bude jiné něž u dvou koček, ale vím, že je to super, třeba pro hlídání. Naše Cookie byla u sousedky co má pejska, když jsem byla na horách na víkend. Převážně byla koča doma, akdyž přišla sousedka z práce vzala si jí k sobě. To je super, že kočina není úplně v neznámém prostředí.
Seznámení s kočkou řeším u rodičů, kam sem naší přivedla a bylo z toho prskání a vrčení. Kočce u rodičů je 9 let a má velké a hlídané teritorium. Byla jsem tam 2x a ještě se nezkamarádily. Je to vidět hned na první reakci, ale nezdávám to a budu zkoušet dál! Myslím že mladší kočka se zkamarádí líp, ikdyž je to asi na povaze.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Katka V.



Založen: 15.02.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2008 16:13:37
Odpovědět s citátem

Taky jsem měla kočku a sousedi kocoura přibližně stejně starého, seznámení proběhlo u třetích sousedů, pro oba v cizím prostředí, chvilku na sebe prskali,ale pak se uklidnili. Další návštěva už byla u kocourka a proběhla naprosto v klidu, časem se moje Míca na návštěvy sousedů tak těšila,že byla u sousedovic dveří vždycky dřív než já.Smile Byli z nich velcí kámoši.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: Re: Sousedka kočka - může být kamarádka?
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2008 16:19:24
Odpovědět s citátem

Já myslím, že je to super nápad a hlavně na nic nečekejte. Čím jsou kočky mladší, tím lépe se seznamují. Ty vaše jsou ještě nedospělí jedinci a budou si chtít hrát, takže by jejich seznamování nemělo trvat dlouho. Ale na nějaké to syčení ze začátku se připravte. Asi by bylo ideální, každý den zajít do jednoho bytu na kafíčko a vzít sebou i svého kocouře. Myslím, že si zvyknou velmi brzo.
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Sousedka kočka - může být kamarádka?
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 7:14:39
Odpovědět s citátem

Každopádně připravte se na to, že to nemusí mít hladký průběh a že může dojít zprvu k celkem ostrému vyjasňování pozic. Rada v tomhle případě je čas. Sama vím, že u nás to při kontaktu s "cizími" kočkami trvá cca 1-2 dny, než se situace zklidní.
Záleží hodně na tom, jestli to jsou kočky flegmouši, či zda budou mít tendence své teritorium bránit.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tabby



Založen: 28.02.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Stockholm, Švédsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 21:52:35
Odpovědět s citátem

Děkuji vám všem za rady a zkušenosti! tento týden vyzkoušíme a uvidíme! Smile ale taky si myslím že bez prskání to asi hned napoprvé nebude Smile a určitě je dobrý nápad, vyzkoušet to na neutrálním území! Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (27x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top