Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Barva Britské kočky

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Davexxx



Založen: 22.10.2006
Příspěvky: 10

Předmět: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 10. 2006 17:30:46
Odpovědět s citátem

Ahoj, jsem začínající chovatel tohoto plemena. Mám už doma Matýska - britského tygrovaného nebo mourovatého?Smile kocourka (9. týdnů) a rozhodl jsem se pořidit pro něj kamarádku. Vybral jsem si opět britku, tentokrát modrou (Barunku). Teď je jí 7 týdnů a na modré má světlejší pruhy (jakoby lehce mourovaté). Možná mám hloupý dotaz, ale zajímalo by mě, jestli jí zůstanou nebo se "ztratí"...?
Díky moc za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jája
Anonymní





Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2006 6:48:04
Odpovědět s citátem

Davexxx napsal:
Ahoj, jsem začínající chovatel tohoto plemena. Mám už doma Matýska - britského tygrovaného nebo mourovatého?Smile kocourka (9. týdnů) a rozhodl jsem se pořidit pro něj kamarádku. Vybral jsem si opět britku, tentokrát modrou (Barunku). Teď je jí 7 týdnů a na modré má světlejší pruhy (jakoby lehce mourovaté). Možná mám hloupý dotaz, ale zajímalo by mě, jestli jí zůstanou nebo se "ztratí"...?
Díky moc za odpověď.

Takové kresbě se říká ghostmarkinkg a je u koťat běžná, zvlášť u světlejších barev. V dospělosti většinou zmizí, vyjímečně může přetrvávat déle.
Odpovědět 
Davexxx



Založen: 22.10.2006
Příspěvky: 10

Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 10. 2006 21:18:15
Odpovědět s citátem

A dá se na základě fotky 7. týdenního kotěte posoudit zda se jedná o tyto znaky nebo jestli kresba zůstane?
Díky moc!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 8:24:25
Odpovědět s citátem

Davexxx napsal:
A dá se na základě fotky 7. týdenního kotěte posoudit zda se jedná o tyto znaky nebo jestli kresba zůstane?
Díky moc!


Dost mě zaráží věk koťat, která si pořizujete Rolling Eyes jedná se skutečně o týdny ? Nemělo by kotě radeji cucat u maminky, než aby mu byly zkoumány proužky na ocásku ? Ale k tématu - kresba možná zůstane, možná zmizí - myslím, že se to dá odhadnout hlavně podle rodičů, zda mají či nemají náznaky ktŕesby i v dospělosti. No, držím Vám palce, naše koťata ve věku 4 měsíce jsou ale pořád u maminky a celkem si to chválí i když už mají nové majitele dávno vybrané. Do nových domovů půjdou nejdřív v příštím měsíci. Je pravda, že budou cestovat daleko, jedno i letadlem, proto raději tak dlouho rostou a sílí u maminky a pod mým dohledem.
Odpovědět 
Vera K.
Anonymní





Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 8:29:31
Odpovědět s citátem

Davexxx napsal:
A dá se na základě fotky 7. týdenního kotěte posoudit zda se jedná o tyto znaky nebo jestli kresba zůstane?
Díky moc!


Sedmitýdenní kotě by mělo být ještě u maminky , rovněž tak váš kocourek, který má teď 9 týdnů . A jestli jste začínající chovatel , bylo by lepší chovat seriózně - tj. prostudovat literaturu , navštívit výstavy koček , pobesedovat s chovateli , navštívit pár chovatelských stanic a koupit si kočku s průkazem původu, ať víte , kdo byli její rodiče, jaké měly barvy, pak zjistíte, že jednobarevná koťata mohou být s lehkým nádechem kresby , která po přelínání zmizí , ale spíš jen modrá a lilová, kdežto u krémových a červených se kresba spíš projeví , protože čistě krémových a červených koček je minimum atd atd atd . Pokud si tohle vše nezjistíte předem tak promiňte , ale u mě budete jen a jen další množitel bezpapíráků a to , že vaše kočky budou mít koťata a vy je budete prodávat , z vás chovatele prostě neudělá.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 9:03:57
Odpovědět s citátem

Uf, pěkná sprška:-)
Co se týče těch 7 týdnů - tu samozřejmě doma nemám. 9 týdnů? Možná to brzo je, nicméně to by neměla být kritika na mou hlavu;-)

Co se týče Věry K., tak díky za info, ale moc se mi nelíbí Vaše souzení. Jednak jsem si poprvé pořídil britskou - zkušenosti s kočkou jako zvířetem samozřejmě mám...
Navíc, já si kočky pořizuju jako mazlíky a ne pro koťata, takže i kdybych měl nevím jaké kočky, s papíry, plnými zdmi diplomů a ocenění, stejně koťata mít nebudu, takže názor o "množiteli bezpapíráků" si nechte pro příště od cesty - dost mě to uráží! Evil or Very Mad
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 9:50:57
Odpovědět s citátem

Navíc, já si kočky pořizuju jako mazlíky a ne pro koťata, takže i kdybych měl nevím jaké kočky, s papíry, plnými zdmi diplomů a ocenění, stejně koťata mít nebudu, takže názor o "množiteli bezpapíráků" si nechte pro příště od cesty - dost mě to uráží! Evil or Very Mad[/quote]

Devět týdnů je strašně ranný věk na odběr od matky. Ideální je 12 týdnů a já dávám koťata raději až kolem 16 týdne. Moje koťata ve 4 měsících jsou neustále kojena a vychovávána makou - to se hodí. K majiteli jdou vychovaní a psychicky silní - a o tom to je. Kočky pořizujete jako mazlíky - no a proč Vás potom tedy zajímá, zda nějaké nepodstatné proužky zmizí či zůstanou. To by bylo podstatné pro výstavní a chovnou kariéru kočky, ale u mazlíka to není na závadu myslím. Tak o co Vám jde? A koťata odebírejte ve věku nejméně 3 měsíce - je to nutné pro kotě a dobré pro Vás. Pokud se chce někdo kotěte zbavit dříve, je otázka proč. V tomto věku již koťata dost papají, dost čůrají a dost demolují byt - není to důvod, proč dávat tak malá koťata raději již pryč ? Zamysllete se. Exclamation
Odpovědět 
Vera K.
Anonymní





Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 9:52:21
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Uf, pěkná sprška:-)
Co se týče těch 7 týdnů - tu samozřejmě doma nemám. 9 týdnů? Možná to brzo je, nicméně to by neměla být kritika na mou hlavu;-)

Co se týče Věry K., tak díky za info, ale moc se mi nelíbí Vaše souzení. Jednak jsem si poprvé pořídil britskou - zkušenosti s kočkou jako zvířetem samozřejmě mám...
Navíc, já si kočky pořizuju jako mazlíky a ne pro koťata, takže i kdybych měl nevím jaké kočky, s papíry, plnými zdmi diplomů a ocenění, stejně koťata mít nebudu, takže názor o "množiteli bezpapíráků" si nechte pro příště od cesty - dost mě to uráží! Evil or Very Mad


Promiňte , ale sám jste se v úvodním příspěvku označil jako začínající chovatel . Chovatel = chovat = ochovávat koťata (chovatelé jsou organizovaní , množitelé množí a prodávají koťata bez PP, bez dodržování pravidel závazných pro chovatele) . Tak jsem to taky chápala . Pokud máte kočičky jen na mazlíky a hodláte je pak dát vykastrovat , tak je to OK , protože bez kastrace vám váš kocourek a jeho kamarádka "vyrobí" koťata než se nadějete a ani se na váš souhlas nebudou ptát. Ale nic to nemění na tom, že v tomhle věku by fakt koťata měla být ještě u maminky. A pokud si chcete kočičku pořídit, radím ještě počkat tak min. 5 týdnů , ale počítejte s tím , že od určitého věku budete muset oba oddělovat , abyste se vyhnul nechtěnému nakrytí.
A kdybyste si kupoval kotě s PP, nemusel byste zde řešit barvu nebo pruhy kotěte, jednak byste to měl napsané v průkazu původu včetně předcházejících 4 generací a jednak by vám to chovatel vysvětlil . Takhle jste jen koupil (a budete kupovat) kotě od množitele a kdo ví, jestli vůbec britku.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 10:33:57
Odpovědět s citátem

Vera K. napsal:

Promiňte , ale sám jste se v úvodním příspěvku označil jako začínající chovatel . Chovatel = chovat = ochovávat koťata (chovatelé jsou organizovaní , množitelé množí a prodávají koťata bez PP, bez dodržování pravidel závazných pro chovatele) .


Ono jak se má označovat někdo, kdo má kočky doma, má je rád, stará se o ně, věnuje se jim? Držitel? Majitel? Ono taky občas váhám nad spojením "chovám kočky" ... byť jsem pouze jejich "spolubydlící" Smile
Asi to chce nejdřív ujasnit pojmy a dojmy, aby nedocházelo ke zbytečnému osočování a komunikačnímu šumu.

April

P.S.: Navíc, dle zákona o veterinární péči je definice slova "chovatel" označena: "chovatelem každý, kdo chová nebo drží zvíře nebo zvířata anebo s nimi obchoduje"
Byť tím rozhodně nechci upřít "organizovaným chovatelům" jejich označní, která má samozřejmě opodstatnění, jen že opravdu nic není jen černobílé ...
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2006 18:03:03
Odpovědět s citátem

Souhlasím s April. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Vera K.
Anonymní





Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 8:35:56
Odpovědět s citátem

citace:
Ono jak se má označovat někdo, kdo má kočky doma, má je rád, stará se o ně, věnuje se jim? Držitel? Majitel? Ono taky občas váhám nad spojením "chovám kočky" ... byť jsem pouze jejich "spolubydlící" Smile
Asi to chce nejdřív ujasnit pojmy a dojmy, aby nedocházelo ke zbytečnému osočování a komunikačnímu šumu.

April

P.S.: Navíc, dle zákona o veterinární péči je definice slova "chovatel" označena: "chovatelem každý, kdo chová nebo drží zvíře nebo zvířata anebo s nimi obchoduje"
Byť tím rozhodně nechci upřít "organizovaným chovatelům" jejich označní, která má samozřejmě opodstatnění, jen že opravdu nic není jen černobílé


Ačkoliv mám doma chovného psa , chovného kocoura a chovnou kočku (a kočky obyčejné domácí vykastrované) , považuju se za majitele (mazlitele , krmiče , otvírače konzerv , drbače , sypače granulí , nosiče aportů atd) . Za chovatele se budu považovat , až se mi podaří odchovat první vlastní vrh britských koťátek s PP . Takže asi tak .....
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 8:57:51
Odpovědět s citátem

citace:
Ačkoliv mám doma chovného psa , chovného kocoura a chovnou kočku (a kočky obyčejné domácí vykastrované) , považuju se za majitele (mazlitele , krmiče , otvírače konzerv , drbače , sypače granulí , nosiče aportů atd) . Za chovatele se budu považovat , až se mi podaří odchovat první vlastní vrh britských koťátek s PP . Takže asi tak .....


Víte, já myslím, že pro mnoho lidí jsou pojmy jako chov, chovatel, chovatelství, chovnost, uchovnění, chovatelský řád atd. prostě jen pojmy, které nějak souvisí s "vlastnictvím" zvířete ... nerozlišují mezi tím, jestli někdo chová nebo "chová", ale vyjádří se tak, jak jim to prostě přijde na mysl, bez toho, aniž by nějak do hloubky přemýšleli nad tím, že je tu skupina lidí, kteří zrovna pod tím konkrétním výrazem "chovatel" vidí automaticky jen "organizované chovatelství", a dělají si tím vlastně svým způsobem na to slovo nárok. Mohli bychomu tu rozebírat slovo chovatel i z češtinářského pohledu, nicméně o tom to není. Je to jen o tom, že internetová komunikace někdy působí strozeji než přímá a pak dochází ke zbytečným neshodám.
Proto si myslím, že je lepší položit nejdřív dotaz, jak to vlastně ten dotyčný myslel, příp. ho poučit, a ne hned se na něj obořit a soudit ho.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2006 9:11:07
Odpovědět s citátem

"Ačkoliv mám doma chovného psa , chovného kocoura a chovnou kočku (a kočky obyčejné domácí vykastrované) , považuju se za majitele (mazlitele , krmiče , otvírače konzerv , drbače , sypače granulí , nosiče aportů atd) . Za chovatele se budu považovat , až se mi podaří odchovat první vlastní vrh britských koťátek s PP . Takže asi tak ....."

Hmm, ale uvědomne si, že tady jsme na netu a sem přijde neuvěřitlená spousta lidí a spousta z nich jsou naprostí laici a ti nerozlišují význam slova "chovat" a "chovat". Třeba jako moje babička, která "chovala" své venkovní micky Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Judita
Anonymní





Předmět: Re: Barva Britské kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 11. 2006 10:03:27
Odpovědět s citátem

Ach jo, to je štráchů kvůli jednomu dotazu Sad

S největší pravděpodobností ty pruhy u modrého zmizí při výměně kotěcí srsti na srst dospělou. A proč to dotyčného zajímá? Zřejmě chce mít přibližnou představu, jak bude jeho kocour vypadat v budoucnu, na nějakém přesném standardu netrvá, neb si pořizuje kotě bez PP, ale barvu bych tak nějak odhadnout chtěl.
Ono se z věcí nemusí hned dělat takové drama...
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (33x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top