Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Apatie- studená sprcha

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Apatie- studená sprcha
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2005 19:10:06
Odpovědět s citátem

Tak mám špatnou zprávu,Kulíšek nám odešel do kočičího nebíčka.Stále nejedl a v bříšku měl vodu.Pan doktor nás poslal v Brně na veterin. kliniku.Tam nám řekli, že má virovou infekční peritonitídu,která se nedá léčit. Usnul mně v náručí a je nám po něm už teď moc smutno .Teď se budu jen modlit, aby to neměl i Daník.A musím čekat půl roku až rok, než si pořídím nové kotě.Asi si ten vir v sobě přinesl už od chovatelky, bohužel byl z chovu, kde bylo víc chovných koček a koťata se rodila na kšeft.Ale měl tak báječnou povahu!!Teď už vím ,že z takového chovu si ale kotě nevezmu,ani kdyby bylo ze zlata. Přece jenom,tehdy jsem zkušeností měla míň.Píšu to jako nové téma ,aby si to hodně lidí přečetlo a ponaučilo se z mé chyby.Opravdu pečlivě vybírejte nejen kotě, ale i prostředí, z kterého ho berete.Průkaz původu není sám o sobě zárukou.Jinak odpověď pro blue: jsme z Brna a chodíme ve Starém Lískovci k p. dr. Weidenhöferovi, má tam i paní doktorku, jméno bohužel nevím.Zatím jsem celkem spokojená.J.

Naposledy upravil janča dne 3. 9. 2006 21:01:39, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: Apatie- studená sprcha
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 3. 2005 11:26:12
Odpovědět s citátem

Tak tohle asi nikdo tady nečekal, je mi to opravdu líto, co se Kulíškovi stalo.
Každopádně, co jsem pochopila z Vašich příspěvků, oba kocourci byli s PP, takže z "ověřených" chovů a navíc snad ani nechodili ven. Volala jste už do těch chovatelských stanic? Protože ta FIPka se určitě jen tak neobjevila a navíc, tím "přinašečem" mohl být už Daník, tak přestože to jistě moc bolí, určitě byste měla zapátrat, odkud jste si to přinesli, protože chovatelské stanice by měly vědět, co se Vám stalo, a určitě by to měli vědět i další zájemci o koťata. A určitě nechte pořádně otestovat i Daníka, jsou dva typy testů, 1. na přítomnost koronavirů a 2. něco jako test DNA, protože FIP je vlastně zmutovaný běžný koronavir, který se může vyskytovat i při obyčejném průjmu, takže raději si nechte udělat ten "větší" dělají ho laboratořích, ne ten rychlý v ordinaci.
A dejte vědět, jak jste na tom!
Takže držte se a držíme palce při testech a vůbec hodně štěstí!!!
April
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2005 8:32:01
Odpovědět s citátem

přesně tak, oba s PP, ven nechodili nikdy. Spíš to ale přinesl Kulíšek, Daník je starší a zatím je zcela zdravý a od pohledu je to statný kocour, Kulík byl od mala takové nikde nic, i když byl moc šikovný.Chovatelce jsem to samozřejmě řekla, zatím má ostatní kočičky zdravé, ale u koťátek z Kulíkova vrhu se to může teprve projevit.S veterinářem jsem se dohodla, že ještě počkáme, v létě bude mít Daník očkování, tak uděláme zrovna i ty testy a uvidíme.Pokud bude do té doby zdravý a testy budou negat.(i když to není 100%), tak to snad bude v pořádku a poohlídnu se po druhém kocourkovi, ale už bude muset být testovaný ev. i naočkovaný!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: FIP
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2005 10:23:49
Odpovědět s citátem

janča napsal:
přesně tak, oba s PP, ven nechodili nikdy. Spíš to ale přinesl Kulíšek, Daník je starší a zatím je zcela zdravý a od pohledu je to statný kocour, Kulík byl od mala takové nikde nic, i když byl moc šikovný.Chovatelce jsem to samozřejmě řekla, zatím má ostatní kočičky zdravé, ale u koťátek z Kulíkova vrhu se to může teprve projevit.S veterinářem jsem se dohodla, že ještě počkáme, v létě bude mít Daník očkování, tak uděláme zrovna i ty testy a uvidíme.Pokud bude do té doby zdravý a testy budou negat.(i když to není 100%), tak to snad bude v pořádku a poohlídnu se po druhém kocourkovi, ale už bude muset být testovaný ev. i naočkovaný!


Víte, jančo, pokud jste přesvědčená, že kocouři nepřišli do styku s jinými kočkami, potažmo virem někde u Vás, tak na Vašem místě bych šla na web Adélky a zeptala se přímo tam vyskytujících se chovatelek, co s tím.
Myslím si, že není v pořádku, že si koupíte kotě s PP, tj. se zárukou nejen na typ, ale hlavně na zdraví, jistě máte i kupní smlouvu, a nakonec Vám kocourek umře na FIPku.
Ba co víc, koupíte si dva kocourky "se zárukou" a teď abyste trnula hrůzou, jestli je i Daník zdravý.
A moc vám přeju, aby byl Daník v pořádku!
April[/b]
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: re apatie
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 3. 2005 10:05:37
Odpovědět s citátem

No hlavně mého manžela zajímá, zda se dá od chovatelky třeba alespoň nějaké peníze dostat zpět.Já nemám sílu se s nikým dohadovat a Kulíška mně to stejně nevrátí.Ale pokud nebude přístupná dohodě, soudně bychom asi nic nevyřešili, protože jsem pitvu ani testy dělat nenechala. Klinicky byl obraz dle veterináře zcela jasný, testy nejsou 100% a trvaly by dlouho a celé vyšetřování i s hospitalizací by mohlo stát až 7 000 ,což byla pořizovací cena kocourka.A ještě bychom prodlužovali jeho trápení.Spíš mám z toho ponaučení do budoucna a budu vyžadovat kotě testované a očkované na FIP.Jinak Daník je zatím v pohodě, z čehož mám velkou radost.Jen ať to vydrží!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (59x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
3
Kočičí jména (28x)
4
Anketa: Máte nějaké oblíbené kočičí plemeno? (25x)
5
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (23x)
6
Fotočlánek: Kočka ve správný moment 2 (22x)
7
Fotočlánek: Krásná bílá kočičí dvojčata (22x)
8
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (21x)
9
Fotočlánek: Maya - šilhající kočička (21x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top