Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zase to mrouskání


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
muspetka



Založen: 26.12.2007
Příspěvky: 9

Předmět: Zase to mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 12:53:55
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s kočičí antikoncepcí? Jak je možné, že se kočka mrouská i když prášky bere?
Děkuji za odpověď. Muspetka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Zase to mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 13:13:10
Odpovědět s citátem

Téma antikoncepce a vliv na kočičí zdraví, se tu již párkrát probíralo:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=901&highlight=antikoncepce
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=871&highlight=antikoncepce
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2108&highlight=antikoncepce
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2315&highlight=antikoncepce

Jinak pokud kočka mrouská i po podání antikoncepce, asi bych neváhala a šla na veterinu, protože antikoncepce je pro kočky poměrně nevhodná a může způsobit zdravotní komplikace.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bedrunka



Založen: 13.01.2008
Příspěvky: 40

Předmět: Re: Zase to mrouskání
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 14:38:38
Odpovědět s citátem

muspetka napsal:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s kočičí antikoncepcí? Jak je možné, že se kočka mrouská i když prášky bere?
Děkuji za odpověď. Muspetka


Kamarádka má kočičku které dávala antikoncepci a kočička jí porodila tři koťátka , které měla s vlastním ještě mladým synem . Teď už jsou všichni kastrovaný a koťátka rozdaný , ale myslím si , že je to jasný důkaz , že antikoncepce není vždy moc funkční . I když jsou i případy , kdy jí dali kočičce , od které pak chtěli koťátka a kočička již nikdy nezačala mrouskat a těch jsem slyšela víc . Každopádně je antikoncepce dost nezdravá a za zdravotní problémy rozhodně nestojí . Buď má mít kočička koťátka a nebude se dopovat antikoncepcí , nebo se má nechat vykastrovat . Nic mezi moc nefunguje a je lepší nechat kočičku vykastrovat dřív , než z antikoncepce dostane zánět dělohy a prožije si dost bolestivá období . Je lepší se tomu vyhnout . A pokud je kočička určená do chovu tak jí dopřejte koťátka a nemučte jí antikoncepcí .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
muspetka



Založen: 26.12.2007
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 14:54:56
Odpovědět s citátem

Dík za reakce,
má se to tak, že naše kočina je chovná.. no a právě že se začla mrouskat víc po té, co se jí v dubnu narodili koťata. Jinak paní od níž jí máme má s antikoncepcí velmi dobré zkušenosti, jinak bych do toho nešla.. Spíš začínam uvažovat o tom, že to má ta žárlivka nějak psychický, protože např. ted se začla mrouskat potom, co se mrouskala její dcerka na kterou malinko žárlí. Není to jednoduché porozumět těm 4 nohejm potvůrkám Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 15:07:02
Odpovědět s citátem

Pokud se u kočky projevuje říje i když bere antikoncepci rozhodně to chce veterináře. Může mízt např. cysty na děloze. Já antikoncepci rozhodně nedoporučuji zvlášť pokud od kočky chcete zdravá koťata. 9 z 10 koček sice problémy mít nemusí, ale´proč riskovat že ta moje bude ta desátá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bedrunka



Založen: 13.01.2008
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 15:34:49
Odpovědět s citátem

muspetka napsal:
Dík za reakce,
má se to tak, že naše kočina je chovná.. no a právě že se začla mrouskat víc po té, co se jí v dubnu narodili koťata. Jinak paní od níž jí máme má s antikoncepcí velmi dobré zkušenosti, jinak bych do toho nešla.. Spíš začínam uvažovat o tom, že to má ta žárlivka nějak psychický, protože např. ted se začla mrouskat potom, co se mrouskala její dcerka na kterou malinko žárlí. Není to jednoduché porozumět těm 4 nohejm potvůrkám Wink


V dubnu ? no tak to už je skoro rok , tak to by jste jí spíš měla zase nechat připustit . To by jste měla vidět tu mou nymfomanku , ta teď začala mrouskat 10 dní po porodu a mrouská naprosto hystericky a všude značkuje Razz . Jsou jí čtyři a po každých koťatech je to horší a horší ( teď má čtvrtý vrh a koťátku je něco přes měsíc ) . Už jsem to řešila s veterinářem a s jednou letitou chovatelkou a oba mi řekli , že jí mam nechat znovu nakrýt . Teď totiž odchovala jen jedno koťátko a tak pokud se nezklidní , tak nám nic jiného nezbude . I když bych jí raději nechala pauzu , ale bylo mi řečeno , že z tohoto mrouskání může mít kočička cysty , nebo zánět dělohy a v nejhorším to může skončit i rakovinou a tak raději zvolím další koťátka , než riskovat . Koťátka prý kočičku vyčerpávají méně než neustálé mrouskání . Tak to je má zkušenost , jo není to s nimi jednoduché Very Happy .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
muspetka



Založen: 26.12.2007
Příspěvky: 9

Předmět: Bedrunce
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 15:52:11
Odpovědět s citátem

Bedrunko to sme na tom stejně to je teda pěkný, no akorát jesli píšete, že je to po každém vrhu horší, tak asi mít další koťata nemá moc smysl, nevím. No ta naše se nezačla mrouskat hned po porodu-díky bohu-ale tak asi 4 měsíce potom, ale zato od té doby jede jedno mrouskání za druhým. Ach jo, asi byl prostě její ženich hodně dobrej Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bedrunka



Založen: 13.01.2008
Příspěvky: 40

Předmět: Re: Bedrunce
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 19:00:22
Odpovědět s citátem

muspetka napsal:
Bedrunko to sme na tom stejně to je teda pěkný, no akorát jesli píšete, že je to po každém vrhu horší, tak asi mít další koťata nemá moc smysl, nevím. No ta naše se nezačla mrouskat hned po porodu-díky bohu-ale tak asi 4 měsíce potom, ale zato od té doby jede jedno mrouskání za druhým. Ach jo, asi byl prostě její ženich hodně dobrej Laughing


No to asi byl Wink . Jó to si musíte rozmyslet vy , zda do toho půjdete a nebo zvolíte kastraci . Ta moje po prvních koťátkách začala taky cca po čtyřech měsících a dávala si mezi mrouskáním pauzy ( týden mrouskala a 3-4 dny byla pauza ) a tak měla koťátka až skoro po roce . Po druhých koťátkách už ale začala také hned , a nepřetržitě , ale to ještě neznačkovala a tak jsme jí nechali po třech měs. znovu připustit . A pak už jsem řekla , že prostě bude pauza , jenže po těch třetích koťátkách zase začala a mrouskala a mrouskala , vydrželi jsme to zase skoro rok , jenže poslední tři měs. před připuštěním začala značkovat a to musím říct , že je mnohem horší , než kocour ! Očůrá naprosto všechno , teď už musíme zavírat peřiny i s matrací z letiště do jednoho pokoje a nesmí nikde nic být , pak tedy čůrá na zem , před dveře a tam se to dá utřít . No a teď po tom čtvrtém vrhu už začala rovnou i značkovat , no prostě paráda . A tak jsem už právě šla pro radu na veterinu a za tou již zmíněnou chovatelkou a ti mi řekli , že antikoncepci rozhodně nedoporučují a právě zase koťátka . Jenže nevím , jak to půjde dál , když můžou mít jen tři vrhy do dvou let Sad ? No , přeji Vám pevné nervy a snad ta Vaše vášnivka nebude až tak šílená jako ta moje Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Bedrunka



Založen: 13.01.2008
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2008 18:52:53
Odpovědět s citátem

Je pardon , ta pauza byla 3-4 týdny , ne dny . Pak byly pauzy mezi říjemi sice kratší , ale stále byly , nebyla to nepřetržitá říje . Všimla jsem si , že jsem to nenapsala dost jasně , tak to musím napravit Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (19x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (18x)
4
Britská krátkosrstá kočka (15x)
5
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (14x)
6
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
7
Proč se kočky nerady koupou, ale fascinuje je ... (12x)
8
Kočičí jména (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top