Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kastrovaný kocour chce krýt


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: kastrovaný kocour chce krýt
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 13:36:23
Odpovědět s citátem

Dobrý den.
Můj skoro tříletý kocour, který byl v listopadu na kastraci, včera dostal chuť krýt moji sedmiměsíční kočičku. Ona ještě nemrouská a brání se mu. Je jeho chování normální? Mám strach, jestli třeba kastrace nebyla špatně provedená...je toto možné?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrovaný kocour chce krýt
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 16:22:59
Odpovědět s citátem

PussyCat napsal:
Dobrý den.
Můj skoro tříletý kocour, který byl v listopadu na kastraci, včera dostal chuť krýt moji sedmiměsíční kočičku. Ona ještě nemrouská a brání se mu. Je jeho chování normální? Mám strach, jestli třeba kastrace nebyla špatně provedená...je toto možné?

Je to naprosto normální. Tím že je kocour vykastrovaný neztrácí své instinkty a spousty vykastrovaných kocourů jsou normálně schopní nakrýt kočku i když samozřejmě nemohou zplodit potomky. Vzhledem k věku kočičky bych řekla že už pomalu začíná její první říje a kocour to pozná podle pachu dřív než si ona sama vlastně uvědomí co se s ní děje. Já mám doma chovné kočky i kocoura a pokud některá kočka jde do říje poznám to nejdříve právě podle toho že se o ni kocour začne víc zajímat. První dva nebo tři dny kocour kočku očichává a zkouší ji krýt, ale ona se přetočí a dá mu výprask, ale postupně se u ní projeví i další příznaky říje a začne být ke krytí svolná. Další možnou příčinou je že kočka dospívá a kocour cítí že by nad ním mohla získat vyšší postavení a tak se snaží tímto chováním upevnit svou dominantní pozici. Toto chování se běžně projevuje třeba i mezi dvěma kocoury ať už plodnými nebo kastrovanými a nemá to se sexem nic společného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PussyCat



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 19

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 16:41:42
Odpovědět s citátem

Myslela jsem, že kastrování kocouři, nejsou vůbec schopní krýt.
Moc Vám děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2008 18:11:55
Odpovědět s citátem

My máme kastrovaného kocoura a chovnou kočku. V době mrouskání kočka kocourka přímo uhání. Ten ji jakoby nakrývá, ale jediné co z toho je, oslintaný krk kočky. Poprvé mě to taky překvapilo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2008 11:18:30
Odpovědět s citátem

Chtěla bych poprosit o radu- mám kocourka (1 rok 8 měsíců), kastrovaného v roce, před týdnem jsem mu pořídila kamaráda 4 měsíčního kocourka. Starší kocour se ho snaží nakrýt-se všemi projevy, kousání do krku, pohyby, zvětšený penis- je tohle ten projev dominance? Nevím co s tím, protože to dělá téměř vždy, když se k sobě přiblíží, a takhle se asi moc neskamarádí. Jinak ještě máme kastrovanou kočičku 2 letou, kterou se taky snažil nakrýt- v tomto ohledu nevidím rozdíl mezi jeho chováním před kastrací a po ní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Dominantní chování
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2008 11:26:43
Odpovědět s citátem

No řekla bych, že se zatím opravdu jedná o vyjasňování pozic a starší, byť kastrovaný, kocour dává tímto chováním najevo svou dominanci. Zatím bych nepřikračovala k oddělování a tak, ale spíš bych se asi pokusila staršího nenápadně odlákat (osobně se mi představa dvou kopulujících kocourů taky zrovna nelíbí Confused ) třeba na nějakou hraču.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 9:02:19
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Mám stejný problém. Mám doma kastrovaného britského kocourka a v sobotu jsem si přivezla malou třímesíční kočičku ragdoll. Kocour byl kastrován v lednu a v červnu mu byl rok. Oni si třeba hrají, kočička ho provokuje a on dělá takové ty kocouří zvuky a kouše ji za krk pořád a leze na ni jako při krytí. Jsem v práci a máme malý byt a nevim co mám s nimi dělat. Teď jsou doma sami, odděleně, ale cití se přes dveře tak doufám že moc nezlobí aby si ještě nestěžovali sousedi. Mňaukají na sebe. Bijím se aby ji nenatrhl ouško nebo nepocuchal kožíšek, včera mu zůstaly v tlamičce její chlupy. Je maličká. Dá se stím něco dělat, nebo je možnost že stím přestane? Zatím to tak nevypadá a jsem ztoho akorát nešťastná:(
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 12:23:35
Odpovědět s citátem

luczinka: máme nového kocourka 14 dní a chování staršího kocoura je pořád stejné, akorát bych řekla, že to dělá méně často, resp. ten menší se zas tak nenechá a většinou z toho vznikne rvačka. Já jsem přes den doma, takže je mám pod dohledem,ale když jdu pryč, neodděluju je. Většinou do toho nezasahujua nechám je rvát se, i když to někdy vypadá docela drsně, akorát když při tom malý hodně mňaučí, tak velkého odtrhnu nebo se snažím upoutat jeho pozornost. Přestože se takhle rvou až chlupy lítají, nemají žádné šrámy ani zranění. Ale stejně budu klidnější, až malý trochu vyroste a jejich síly budou trochu vyváženější
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: kocourek
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 12:42:24
Odpovědět s citátem

já právě doufám že ho to přejde. Až bude číča vetší bude se moci lépe brínit, tak už je chci pak nechávat spolu. Ale takhle on ji chytne za krkem a drží a ona se ani nehne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 9. 2008 21:56:01
Odpovědět s citátem

já taky doufám, že to staršího kocoura přejde. Teď to beru stále jako fázi seznamování. Na jiném vlákně jsem četla, že ti vaši už spolu spí (po tak krátké době), tak myslím, že to je na nejlěpší cestě...Např. naše kočka a starší kocour nespali nikdy blíž než půl metru, a to je máme víc než rok. S novým kocourkem to bohužel taky není nic moc. Malý je sice skvělý v tom, že si z útoků nic moc nedělá, ale starší ho k sobě nepustí, jediné co chce, je ho nakrýt...zatím se za 14 dní 1x olízali, což považuju za úspěch. Holt se vyplnily mé obavy, že kdy si pořídím 3. kočku, nebude šťastná žádná... (doufala jsem že aspoň 2 z našich koček by si mohly sednout-bohužel...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2008 7:36:27
Odpovědět s citátem

Já plánuji pořídit pak ke kočičce kocourka. Budu si te´d posílat žádost o založení chov.stanice. Tak jsem taky zvědavá jak se budou snášet ještě s dalším. Jinak zkusila jsem je přes noc nechat spolu na rady ostatních a proběhlo to v klidu. Spali, jen chvilku se prali. Ale je pravda že kdyby ji to vadilo a bála se tak se schová a neprovokovala by ho. Je to malá divoška..Teď jsem v práci a nechala jsem je spolu snad si nic neprovedou. Dopoledne se tam staví mamka tak na ně koukne. Ale myslím že to bude dobré. Mě jen děsilo jak je proti němu maličká a on ji čapne a kope ji a hryže. Tak to vypadalo drsně. Ale uvidím. Jo spinkali spolu v neděli. On se k ni přitul. To bylo krásný:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 9. 2008 17:43:08
Odpovědět s citátem

No já nevím, ale s pořízením chovného kocoura bych doporučoval počkat až budete mít aspoň 2-3 kočky. Držení chovného kocoura není jednoduchá záležitost a pokud máte jen jednu kočku tak je praktičtější jezdit na krytí k jiným chovatelům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
terez4



Založen: 29.06.2007
Příspěvky: 120

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2008 17:32:44
Odpovědět s citátem

Psala jsem do tohto tématu před dvěma měsíci- starší (necelé 2 roky, kastrovaný) kocourek se choval k novému kocourkovi (dnes 6,5 měsíců), jako by ho chtěl nakrýt. Děje se to pořád, někdy méně často, někdy 2x denně: starší se zakousne malému do krku, začne divně naléhavě mňaučet, přistoupí k němu zezadu, šlape po něm a pak začne provádět kopulační pohyby. Já jsem tedy nikdy neviděla kocoura krýt kočku, ale chodí to podobně jak jsem popsala chování kocoura? Samozřejmě celá akce končí neúspěšně, buď se malý po chvíli vysmekne (ale do té doby leží v klidu), nebo kocour zase naléhavě zamňouká, seskočí a jde si urputně lízat penis, který je dost zvětšený. Jinak mají kocourci k sobě hodně dobrý vztah, pořád nějaké olizování, rvačky, "kočkování", dokonce starší kocourek malého brání, když na něj útočí kočička.
Je mi staršího kocourka líto, protože myslím, že ho to musí dost frustrovat, takové nepovedené páření...myslela jsem, že po kastraci ztratí úplně zájem (když jsou vyjmuta varlata), tak nevím,jeslti je normální, že mu sexuální pud zůstal zachovaný?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2008 22:24:50
Odpovědět s citátem

Nemyslím, že jde o sexualitu-je to projev nadřazenosti, tímto chováním starší mlaďocha odkazuje do patřičných dimenzí, aby si moc nevyskakoval-ukazuje, kdo je u vás pánem.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Zajímavá škrabadla a pelíšky (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top